Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wielki spontan małych ludzi, czyli Kanada, Kuba i Usa.

Odkrycie Ameryki – popularne określenie faktu dotarcia Krzysztofa Kolumba do tego kontynentu, w 1492 roku. W rzeczywistości pierwszymi ludźmi, którzy dotarli do kontynentu amerykańskiego, byli członkowie społeczności łowieckich, przybyłych z Azji przez Beringię w czasie zlodowacenia, między 40.000 a 17.000 lat temu. Za pierwszego przedstawiciela cywilizacji europejskiej, który dotarł do Ameryki na początku XI wieku, uznaje się wikinga Leifa Erikssona.
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 26.03.2012 07:34

Balon mocno nadmuchany... :wink:
jeremijo
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 50
Dołączył(a): 17.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) jeremijo » 26.03.2012 17:21

i ja zasiadam :oops: :oops: :oops:
aleksandra6400
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 405
Dołączył(a): 23.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) aleksandra6400 » 26.03.2012 19:49

A ja się zmieszczę? 8O
MRK
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3854
Dołączył(a): 01.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) MRK » 26.03.2012 20:22

Jacek S napisał(a):Balon mocno nadmuchany... :wink:


Ruszę ruszę...no już chwila...
kozulka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1062
Dołączył(a): 16.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) kozulka » 27.03.2012 09:08

MRK napisał(a):
Jacek S napisał(a):Balon mocno nadmuchany... :wink:


Ruszę ruszę...no już chwila...


Ciekawość ciagle niezaspokojona :lool: :lool: :lool:

:devil:
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 27.03.2012 10:24

kozulka napisał(a):
MRK napisał(a):
Jacek S napisał(a):Balon mocno nadmuchany... :wink:


Ruszę ruszę...no już chwila...


Ciekawość ciagle niezaspokojona :lool: :lool: :lool:

:devil:



Wysłany: 22-03-2012 11:21

MRK napisał(a):Czekam jeszcze na jutro, bo będę miał jeszcze jedną informację i lecimy z tą relacją



:lol:
MRK
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3854
Dołączył(a): 01.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) MRK » 27.03.2012 11:48

Już piszę!! Matko!! Z Wami się normalnie nie da normalnie żyć:)!!!!! Jak się uczepicie, to już pozamiatane człowiek ma:))..... Nie no...fajnie:)

PROLOG, część I

10.09.2011, godz. 08.35 - w tym czasie właśnie kończy się nasz zeszłoroczny urlop, o tej godzinie gaszę silnik mojego samochodu na podwórku przed domem. Żal jak nic!!! Trzynaście dni wcześniej wyjeżdżałem do krainy, która - powiem może górnolotnie - zmieniła moje podejście do kwestii podróżowania, zwiedzania... Jasne, byłem wcześniej we Włoszech, Austrii, Tunezji (ble), Czechach czy Słowacji, nawet na Białorusi dawno temu, ale...Chorwacja zaraziła bezczelnie!!! Zaraziła sama sobą, jak i również bakcylem zjeżdżenia tych wszystkich miejsc, w których zawsze chciałem być, a jakoś nigdy nie było mi po drodze, bo...czasu mało...pieniądze na coś innego potrzebne...nie chce mi się...paszport na kraje RWPG...brak wizy/pozwolenia...cholera wie, co jeszcze...itd. Do momentu wyjazdu do Chorwacji jakoś nawet tak intensywnie nie myślałem o tym. Potrzebny był solidny kop pod żebra...no i go dostałem!...i poczułem!!

Ciężko jak diabli było wrócić do pracy, do codziennej gonitwy, do tego całego bajzlu, którym człowiek żyć musi, co by miał garnek pełny. Ciężko tym bardziej, że chwilę po powrocie w pracy zaczęły się dziać baaardzo brzydkie rzeczy. Sprawa otarła się o sąd pracy. Niestety, ale wyścig szczurów, fałsz, obłuda, egoizm, knucie, "kasa-kasa-kasa" są na porządku dziennym w korporacjach. Nie nadaje się do tego i nie biorę w tym udziału. Pracuję sobie spokojnie, ale jak ktoś wchodzi z buciorami w moją robotę, chce mnie w to wszystko wciągnąć - zniszczę. No i się nie dałem. Ktoś się przeliczył. Ktoś myślał, że trafił na jełopa:). Srogo się zawiódł... Nie mam pojęcia, z czego to wynika, ale ludzie są coraz gorsi. Nic się już nie liczy poza kasą. Niech im stanie w gardle. Mają dużo, a chcą jeszcze więcej. Byle się nachapać, byle brzuchy rosły. Kiedyś "oni" wszyscy staną przed lustrem i nie będą potrafili na siebie patrzeć...a może są na tyle głupi, że jednak będą potrafili? Tak czy siak, już mi ich żal. Sumienia nie zagłuszą. Nie spędzają mi snu z powiek, raczej spokojnie spływają po plecach, lądując w wiadomym miejscu poniżej pleców. Ale mniejsza... to nie forum psychologiczne:).

Wracając... Błyskawicznie po powrocie zaczęły się plany na kolejny urlop. Tym razem jedno było pewne. Na pewno nie będzie to jeden urlop. Muszą być minimum dwa wyjazdy. Wstępie maj/czerwiec i kolejny na wrzesień. Nie ważne, jak to zrobimy, ale zrobić musimy. Skoro już człowiek załapał bakcyla, skoro siedzi w robocie codziennie do 19.00 - nie może być inaczej. Jak część wie, moim planem nawet na podróż poślubną była Norwegia. Uwielbiam ten kraj, więc nie mogło być inaczej. Porzuciłem ją na rzecz Chorwacji w 2011, więc stwierdziłem, że teraz nie może być inaczej. Decyzja zapadła. Pierwszy urlop - Norwegia i Szwecja. Zrobimy to albo w maju zahaczając urlopem na długi weekend majowy, albo w czerwcu z jego długim weekendem. Drugi urlop - jakżeby inaczej Chorwacja, tym razem już na bank jeszcze dalej na południe, a może i Czarnogóra nawet, drogą przez Węgry, bo tam nas jeszcze nie widzieli... W międzyczasie trójka znajomych wróciła z Norwegii, z dwóch różnych miejsc, więc przy kuflach rozmowom na jej temat nie było końca. Mapa została wytarta przez moje paluchy, które były już w każdym mieście:). Atlasy, albumy zakupione. Część już była w domu, bo z racji posiadania "ipi", tudzież "fimla" (Slązacy wiedzą, co to znaczy:)) na punkcie Norwegii, znajomi i rodzinka zdążyli wcześniej obdarować piszącego te słowa wyżej wymienionymi. No nie było zmiłuj!!!! NORGE, SVERIGE - PRZYBYWAM!! JESZCZE CHWILA I TAM JESTEM!!! No i...

CDN...
Ostatnio edytowano 27.03.2012 11:57 przez MRK, łącznie edytowano 1 raz
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 27.03.2012 11:55

MRK napisał(a):EPILOG, część I


Jak to epilog :?: 8O

MRK napisał(a):Już piszę!! Matko!! Z Wami się normalnie nie da normalnie żyć:)!!!!! Jak się uczepicie, to już pozamiatane człowiek ma...


:lol: :wink:
MRK
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3854
Dołączył(a): 01.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) MRK » 27.03.2012 11:58

Hahaha, masakra:).

Czytałem na czym skończyłem poprzednią relację i się zamotałem. A ponadto gonicie mnie niemiłosiernie:). Się człowiek stresuje w pracy:).

Poprawione.

Epilog pewno na początku czerwca...jak dobrze pójdzie:)
kozulka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1062
Dołączył(a): 16.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) kozulka » 27.03.2012 12:23

MRK napisał(a):Hahaha, masakra:).

Czytałem na czym skończyłem poprzednią relację i się zamotałem. A ponadto gonicie mnie niemiłosiernie:). Się człowiek stresuje w pracy:).

Poprawione.

Epilog pewno na początku czerwca...jak dobrze pójdzie:)


No, no, CZEKAMY...przecież niezwylke cierpliwi jesteśmy

:wink: :wink: :wink:
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14750
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 27.03.2012 12:24

Jadę z Tobą, i do Norge, i do Sverige :D W Sztokholmie i okolicach kiedyś byłam; było pięknie, teraz chętnie zobaczę Szwecję Twoimi oczami.

Poza tym wspomniałeś o RWPG, więc nie może mnie tu zabraknąć ;) :lol:
Będę śledzić, jak się sytuacja rozwija. W końcu planowanie to już część podróży :)
MRK
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3854
Dołączył(a): 01.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) MRK » 27.03.2012 12:51

Skąd pewność, że będzie to Norwegia i Szwecja? :twisted: . To dopiero pierwsza część Prologu:)

Z odnośnie RWPG...chodziło mi o paszporty, które to dawniej były wydawane:)
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14750
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 27.03.2012 13:41

MRK napisał(a):Z odnośnie RWPG...chodziło mi o paszporty, które to dawniej były wydawane:)

Wiem, wiem, o co Ci chodziło ;) Jeszcze pamiętam tamte czasy i też taki paszport miałam :)
Ale nie mogłam nie skojarzyć tego RWPG z moim RWPG ;)

A pewności co do Twoich wojaży mieć nie mogę żadnej (Ty też nie możesz ;)).

Tak jak napisałam:

maslinka napisał(a):Będę śledzić, jak się sytuacja rozwija. W końcu planowanie to już część podróży ;) :lol:


:papa:
MRK
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3854
Dołączył(a): 01.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) MRK » 27.03.2012 17:59

maslinka napisał(a):Ale nie mogłam nie skojarzyć tego RWPG z moim RWPG ;)


Osz...50 stron!!! W życiu do tylu nie dobije :roll:

Witam kolejne osoby w tym wątku odnosnie podróży, która jeszcze nie tak dawno w ogole nie chodzila mi po głowie:)...nawet jeszcze nie wiadomo, jak sie skończy...ba...nawet nie wiadomo, jak sie zacznie:)
kozulka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1062
Dołączył(a): 16.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) kozulka » 27.03.2012 19:29

MRK napisał(a):
Witam kolejne osoby w tym wątku odnosnie podróży, która jeszcze nie tak dawno w ogole nie chodzila mi po głowie:)...nawet jeszcze nie wiadomo, jak sie skończy...ba...nawet nie wiadomo, jak sie zacznie:)


:lol:
Nie przejmuj się i tak trzymam kciuki za powodzenie i zrealizowanie

Twojego pomysłu :lol: :lol: :lol:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ameryka Północna



cron
Wielki spontan małych ludzi, czyli Kanada, Kuba i Usa. - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone