Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wielki come back Klanu, czyli wyspiarskie wakacje AD2013

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
mama_Kapiszonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2042
Dołączył(a): 30.05.2005
Wielki come back Klanu, czyli wyspiarskie wakacje AD2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) mama_Kapiszonka » 11.07.2013 19:06

Zaczynam odczuwać upływ czasu. I nie wiem czy się z tego cieszyć czy też nie.

Ale dawno, dawno temu popełniłam pewien post. I nadal się pod nim podpisuję: „Przyglądając się bliżej różnym użytkownikom forum zauważyłam, że dla niektórych Cro stała się sposobem na życie i prawdziwą pasją. Odzwierciedlają to zdjęcia, opisy, emocje....
Rzeczywiście Cro jest ... przystępna: przystępni są ludzie, przyroda, zabytki. Jeśli ktoś lubi zwiedzać, to Cro jest dla niego rajem!

Cro łączy w sobie zalety perełek architektonicznych Włoch oraz cudów natury z Turcji. Poza tym jest cicho i przyjemnie. Pewnie kurorty tętnią nocnym życiem, ale jak tego nie zaznałam (z własnego wyboru). Wierz mi: Cro można pokochać!

Wyjeżdżałam tam z nadzieją, że będzie to miłość od 1.go wejrzenia. Ale tak się nie stało. Zauroczył mnie Split, spodobał się Trogir, zainteresowały Plitvickie. Dubrownik musi poczekać... Aby docenić ten kraj w większym stopniu trzeba mieć dobry plan zwiedzania i go zrealizować!!!
Efekty zauroczenia możesz mieć natychmiastowe lub z zachowaniem pewnej inercji czasowej (tak było w moim przypadku i Wenecji).

Zaufaj cromaniakom, croentuzjastom, cromiłośnikom, crofascynatom. W wielu przypadkach wiedzą, co mówią! Choć zdarzają sie i tacy, którzy mówią co wiedzą!, a miłość do Cro opierają na życiu kempingowym. Dla mnie to za mało jak na fascynację i miłość. Bo wspomnienia oczywiście można mieć w takim przypadku niezapomniane lub wręcz ... ich nie pamiętać .
Najfajniejsze jest w tym to, że w Cro masz wybór! Od Ciebie zależy z jakim nastawieniem i wspomnieniami wrócisz.
Życzę Ci tych najlepszych i najbardziej wartościowych!
A.”


Mija 8 lat od naszych pierwszych chorwackich wakacji. Wyprawa nieklimatyzowanym busem (dało się!), podróż trwająca 26,5 godziny - 1440km (dało się!), z Kapim w wieku 14 miesięcy (dało się!) i … z teściami (… też się dało!). Wertowanie forum, które wówczas było takie tyci, tyci biorąc pod uwagę ilość informacji, zdjęć, relacji. A jednak od razu cro-brać (i nie o wyspie tu mowa) skradła skutecznie serce.

Chorwacja też je nam wszystkim skradła (ale nie od razu), mimo, że w pierwszych dniach wiało, woda niczym w Bałtyku (ponoć „zasługa” wybuchu podwodnego wulkanu – tak to prezentowali wówczas w TV), ni w ząb nie kumaliśmy co do nas mówił właściciel Villi Pisak (no, może oprócz: „Majus, molisz vino?” i nasze zwyczajowe: „Smolę, smolę!”). Te widoki i trwoga, że lada moment skończy się klisza (tak, tak… bałam się cyfrówki jak ognia). Codzienne podglądanie delfinów i dokarmianie czarnej wiewiórki…

I co nieco na ten temat forum/viewtopic.php?t=8195&highlight=

Jesienią premiera zlotowa. Echchhhh Jankowo….

Rok później w tym samym gronie, ale Makarska (która nas powitała zimnem i 3.dniowymi ulewami) i ukochany Dubrovnik, bliski na wyciągnięcie ręki dzięki mieszkaniu w Stikovicy. http://www.smokvina.hr/en/apartments/14128
Niezapomniany widok Wodospadów Kravica, …
Dojrzałe figi rozgrzane słońcem, urocza jaskinia, niezwykłe zachody słońca nad Zatonem oglądane z werandy i ten smak zimnego gruskovaca kupionego w okolicach Wodospadów Gubavica….

I relacja, której nie było ;-) relacji-nie-bedzie-t13747.html?hilit=relacji%20nie%20b%C4%99dzie

A potem znów 2 Zloty: w Grabówcu i w Supraślu.

I znowu wakacje, ale: bez teściów, podróż klimatyzowanym autem, towarzystwo kuzynów z 2 dzieci. I tym razem Podaca i przesympatyczny apartament: http://www.apartmani-kosovic.com/kosovi ... tmanA4.php Niezapomniany widok ze spaceru „pod górę”. Błogie lenistwo, upały, tym razem zatłoczone Wodospady Kravica, powrót do Dubrovnika. Kilka dni spędzonych w Vodicach – i nie ukrywam, nie mogę zrozumieć, co może się tam podobać… ale o gustach się nie dyskutuje.
A potem zlotowe spotkania w Nędzy, Przysusze… i życie, które … zmusiło do odsunięcia Chorwacji na plan dalszy :-(

Ale skoro w grudniu 2012 roku nie było końca świata, to już nic nie może stanąć nam na przeszkodzie: Wakacje AD 2013 – Chorwacjo, Klan Kapiszonków powraca!

I o tym będą kolejne odcinki :-)
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 11.07.2013 19:17

Zasiadam... mój pierwszy kontakt z Cro to kontener alkoholu i papierosów na granicy, potem po 20 godz port w Sibeniku (wczesna godzina poranna), pochmurno, ale duszno i szare otoczenie. Potem prom i wyspa Obonjan a na obiad kwaśna (octowo) wodnista blado czerwona zupa pomidorowa - to było w 2000 roku. Betonowa plaża, wejście po drabince jak do basenu i woda, która prawie mnie przykrywała i ostre dno, a butów nie miałam :D Ale miłość zakwitła i mimo przerwy (Murter 2003, potem Porec 2009 potem już co rok) miłość trwa i nie odpuszcza...
Pisz bo mamy podobne początki, tylko ja bez teściów, chodziłam jeszcze do LO :mrgreen:
wojan
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5547
Dołączył(a): 17.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojan » 11.07.2013 19:44

mama_Kapiszonka napisał(a):Klan Kapiszonków powraca!



I dobrze :D Bo smutno tu trochę bez Was było ... :D :hearts:
mama_Kapiszonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2042
Dołączył(a): 30.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) mama_Kapiszonka » 11.07.2013 19:46

tylko trochę? ;-)
loverosa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 750
Dołączył(a): 22.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) loverosa » 11.07.2013 20:27

Bardzo jestem ciekawa dalszej opowieści:)
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14799
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 11.07.2013 20:41

Witaj, Mamo Kapiszonka :) Czekam niecierpliwie na relację, bo już po wstępie widać, że będzie to bardzo przyjemna lektura :)


mama_Kapiszonka napisał(a):
Zaufaj cromaniakom, croentuzjastom, cromiłośnikom, crofascynatom. W wielu przypadkach wiedzą, co mówią! Choć zdarzają sie i tacy, którzy mówią co wiedzą!, a miłość do Cro opierają na życiu kempingowym. Dla mnie to za mało jak na fascynację i miłość. Bo wspomnienia oczywiście można mieć w takim przypadku niezapomniane lub wręcz ... ich nie pamiętać .

Mam nadzieję, że nie dyskwalifikujesz braci campingowej, jeśli chodzi o "prawdziwą" miłość do Chorwacji (?) :? My nie wyobrażamy sobie (póki co ;)) innych wakacji niż pod namiotem, ale też od 7 lat co roku spędzamy wakacje nad Jadranem i również nie wyobrażamy sobie, aby mogło być inaczej :)

Ciekawa jestem o jakich tytułowych wyspach będziesz pisała 8) To jeszcze tajemnica? ;)


Pozdrawiam :papa:

edit: Już doczytałam u Roberta, że jedziecie na Hvar ;) Tym chętniej będę tu zaglądać :)
wojan
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5547
Dołączył(a): 17.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojan » 11.07.2013 21:12

mama_Kapiszonka napisał(a):tylko trochę? ;-)


No dobra ... Mnie było bardzo smutno :D
emi13214
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 409
Dołączył(a): 16.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) emi13214 » 11.07.2013 23:32

Zasiadam z przyjemnością do świeżutkiej relacji
jackuc
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1272
Dołączył(a): 17.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jackuc » 12.07.2013 07:05

Jestem :D
mama_Kapiszonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2042
Dołączył(a): 30.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) mama_Kapiszonka » 12.07.2013 08:01

Maslinko, absolutnie nie dyskwalifikuję kempingowców. Gdyby nie upór Taty_Kapiszonka chętnie bym spróbowała takiego wypoczynku. Ale wówczas było sporo pisane o tym, jak się spędza wakacje niemal nie wychodząc z kempu, i że Cro niekoniecznie się podoba (no, skoro się jej nie ogląda....), i wyścigi na promile ;-) a taka forma mocno nie w moim guście (na pewno nie przez 14 dni non stop color).

Wojanku - :-)

Miło mi gościć pozostałych i mam nadzieję, że się nie rozczarujecie.
sandomingo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 519
Dołączył(a): 25.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) sandomingo » 12.07.2013 08:16

Jestem i ja :D
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 12.07.2013 08:40

mama_Kapiszonka napisał(a):Wakacje AD 2013 – Chorwacjo, Klan Kapiszonków powraca!


O O O O! Ale będzie czytania i oglądania :mrgreen:
Czekam z niecierpliwością ;)
viltob08
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1330
Dołączył(a): 09.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) viltob08 » 12.07.2013 09:14

No to ja też siadam :papa:
razpol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3768
Dołączył(a): 24.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) razpol » 12.07.2013 09:42

Zasiadam i ja czekając z niecierpliwością. ;)
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14799
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 12.07.2013 10:27

mama_Kapiszonka napisał(a):Maslinko, absolutnie nie dyskwalifikuję kempingowców. Gdyby nie upór Taty_Kapiszonka chętnie bym spróbowała takiego wypoczynku. Ale wówczas było sporo pisane o tym, jak się spędza wakacje niemal nie wychodząc z kempu, i że Cro niekoniecznie się podoba (no, skoro się jej nie ogląda....), i wyścigi na promile ;-) a taka forma mocno nie w moim guście (na pewno nie przez 14 dni non stop color).

Myślałam, że właśnie to masz na myśli, ale chciałam się upewnić ;) :)

Pozdrawiam :papa:
Następna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



Wielki come back Klanu, czyli wyspiarskie wakacje AD2013
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone