Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wiedeń-Wenecja-Dubrovnik-TUCEPI 2013

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
cambriaaa
Odkrywca
Posty: 69
Dołączył(a): 23.05.2012
Re: Wiedeń-Wenecja-Dubrovnik-Tucepi

Nieprzeczytany postnapisał(a) cambriaaa » 09.08.2013 16:26

db78 napisał(a):Hotel ibis budget Wien Messe
Lassallestraße 7, 1020 Wien, Austria ‎

Radość mojej córki korzystającej z uroków Prateru - BEZCENNA


No niestety muszę szukać innego hotelu bo dostalam od nich odpowiedz, że dziecko 14-letnie jest liczone jak dorosły i proponują mi 2 pokoje: pojedynczy dla dorosłego z 7-latkiem (synek) i podwójny dla dorosłego z 14-latką. Koszt za 1 noc bez śniadania: 150 eur :evil: :evil: :evil:
db78
Globtroter
Posty: 39
Dołączył(a): 16.11.2012
Re: Wiedeń-Wenecja-Dubrovnik-Tucepi

Nieprzeczytany postnapisał(a) db78 » 09.08.2013 18:21

cambriaaa napisał(a):
db78 napisał(a):Hotel ibis budget Wien Messe
Lassallestraße 7, 1020 Wien, Austria ‎

Radość mojej córki korzystającej z uroków Prateru - BEZCENNA


No niestety muszę szukać innego hotelu bo dostalam od nich odpowiedz, że dziecko 14-letnie jest liczone jak dorosły i proponują mi 2 pokoje: pojedynczy dla dorosłego z 7-latkiem (synek) i podwójny dla dorosłego z 14-latką. Koszt za 1 noc bez śniadania: 150 eur :evil: :evil: :evil:



Zobacz tu:
Vienna Apartment‎
Lassallestraße 10
1020 Wien, Österreich
+43 650 9422312
viennasapartments.com‎

i tu:
Vienna Apartmentswięcej informacji‎
Max-Winter-Platz 6
1020 Wien, Österreich
+43 1 2364026
vienna-vacation-rental.com‎
cambriaaa
Odkrywca
Posty: 69
Dołączył(a): 23.05.2012
Re: Wiedeń-Wenecja-Dubrovnik-Tucepi

Nieprzeczytany postnapisał(a) cambriaaa » 09.08.2013 18:44

Bardzo serdecznie Ci dziękuję :D :D :D I przepraszam za zaśmiecanie wątku :papa: . Zaraz do nich napiszę.
db78
Globtroter
Posty: 39
Dołączył(a): 16.11.2012
Re: Wiedeń-Wenecja-Dubrovnik-Tucepi

Nieprzeczytany postnapisał(a) db78 » 09.08.2013 19:48

cd ...

CZ.3 – TUCEPI

Wyjazd o 20. Z Lido Di Jesolo do Tucepi jest 680 km

Trasa: A4(Włochy)-Zjazd na Basovizza-E61-E61(30 km Słoweni)-A7(Chorwacja)-A6-A1

Uwaga: Zjazd na Basovizza i wjazd na E61 jest trochę zakręcony, szczególnie w nocy można się pogubić. Polecam „przejechać” odcinek w google street view

Na granicy Slo-Cro pustka i bez sprawdzania dokumentów. Do samego Tucepi jechało się świetnie, uwielbiam jazdy nocą szczególnie autostradami. Na miejscu (Tucepi ulica Kamena) jesteśmy o 5. Pisałem gospodarzom, że będziemy po południu, więc nikogo nie budziłem i poszliśmy na plażę. O 6 wróciłem aby na tarasie wbić się w wifi i sprawdzić pocztę, bo od 2 dni tego nie czyniłem. Jakież było moje zdziwienie jak od gospodarzy dostałem wiadomość z wczoraj, że goście przedłużyli pobyt i nie mają dla mnie pokoju, ale postarają się coś mi poszukać.

Ciśnienie 500/700.

Nagle wychodzi ktoś z tego domu. Okazało się, że to zaspana gospodyni idzie do pracy. Po krótkiej konwersacji (słowo delikatne, nasza rozmowa po angielsku i wyraźnymi przerywnikami w języku polsko-podwórkowym, której nie będę cytował obudziła wszystkich śpiących, lecz widząc moją ogoloną na łyso głowę i minę kibica przed derbami, pochowali się w pokojach) gospodyni szybko zbudziła męża, ten wybiegł, rzucił krótkie sorry i poleciał do sąsiedniej chaty. Wrócił po 2 minutach i zadowolony oznajmił, że ma dla nas pokój.

Pokój okazał się lepszy. Ładny widok z balkonu na Jadran, z klimą, łazienką, z kuchnią ogólnodostępną za 50 € za pokój. Do plaży 55 kroków bez żadnych schodów.

cdn...
db78
Globtroter
Posty: 39
Dołączył(a): 16.11.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) db78 » 10.08.2013 13:42

cd ...

W uzupełnieniu załączam kwaterę w Tucepi.
Do plaży 55 kroków.
Końcówka ulicy Kamena.
Widok na morze.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

cdn ...
Ostatnio edytowano 11.08.2013 17:37 przez db78, łącznie edytowano 1 raz
chilli
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 06.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) chilli » 11.08.2013 11:34

Fajnie, rzeczowo opisane, super wycieczka :D My w czwartek będziemy w okolicach Wenecji na 2 dni w drodze do Podgory. Tucepi znamy z pobytu 2 lata temu, co do plaży to my chodziliśmy na tą "dzikszą" bliżej Podgory. Tam mniej ludu, więcej miejsca i niedaleko sąsiedztwo naturystów :lol:

Interesuje mnie droga z Włoch przez Słowenię, czy ten odcinek słoweński był płatny? Z tego co doczytałam to nie ale wolę się upewnić :roll:
lisek1
Odkrywca
Posty: 64
Dołączył(a): 10.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) lisek1 » 11.08.2013 11:53

UWAGA NR 3: Naucz się wypełniać winiety, bo każdy na stacji inaczej radzi.

To bardzo proszę o instrukcję w tym temacie :) Bo chciałbym mieć pewność, że będę umiał..
Magdalena S.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 920
Dołączył(a): 03.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magdalena S. » 11.08.2013 12:30

To czekam na ciąg dalszy. Jeszcze 4 tygodnie i też stanę na Chorwackiej Ziemi :)
db78
Globtroter
Posty: 39
Dołączył(a): 16.11.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) db78 » 11.08.2013 13:52

chilli napisał(a):Fajnie, rzeczowo opisane, super wycieczka :D My w czwartek będziemy w okolicach Wenecji na 2 dni w drodze do Podgory. Tucepi znamy z pobytu 2 lata temu, co do plaży to my chodziliśmy na tą "dzikszą" bliżej Podgory. Tam mniej ludu, więcej miejsca i niedaleko sąsiedztwo naturystów :lol:

Interesuje mnie droga z Włoch przez Słowenię, czy ten odcinek słoweński był płatny? Z tego co doczytałam to nie ale wolę się upewnić :roll:



Witaj,
odcinek "słoweński" Kozina-Starod (E61/SS14) o długości 30 km jest bezpłatny. Na przejściu SLO-CRO w nocy w środku tygodnia pusto, tylko machnęli ręką jechać dalej.

Będę oczekiwał Twojego zdania, czy Tucepi, czy Podgora.
Miłego i udanego wypoczynku Tobie życzę i serdecznie pozdrawiam.
chilli
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 06.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) chilli » 11.08.2013 14:59

Dzięki db78 o wyższości Podgory nad Tucepi już sie wypowiadałam - wybieram Caklje :lol:
Sama Podgora fajna ale wybór apartamentów niezbyt interesujący. W ub.roku zaoferowano nam app. pod mostem :roll: za 100 euro. Trochę nerwów i ktos miły skierował nas właśnie do dzielnicy caklje i tam znaleźliśmy dokładnie to czego szukaliśmy :D No i w tym roku ponownie w to samo miejsce ... jeszcze tylko kilka dni :hut:
pozdrawiam
db78
Globtroter
Posty: 39
Dołączył(a): 16.11.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) db78 » 11.08.2013 17:47

lisek1 napisał(a):UWAGA NR 3: Naucz się wypełniać winiety, bo każdy na stacji inaczej radzi.

To bardzo proszę o instrukcję w tym temacie :) Bo chciałbym mieć pewność, że będę umiał..


Tekst z winiety czeskiej:
Fill in the license plate number of your car in the designated boxes on the vignette. Do not use a pencil. Detach the first part of the vignette and attach it to the inner side of the windshield on the bottom right as shown in the picture. Validity: starts on the day marked on the vignette and expires upon the end of the tenth calendar day. The vignette is invalid without the indication of term of validity. An expired vignette must be removed from the motor vehicle.
Tłumaczenie http://translate.google.pl/
Wstawić numer tablicy rejestracyjnej swojego samochodu w wyznaczonych polach na winiety. Nie należy używać ołówka. Zdejmij pierwszą część winiety i dołączyć go do wewnętrznej strony szyby w prawym dolnym rogu, tak jak pokazano na rysunku. Ważność: rozpoczyna się w dniu oznaczonym na winiety i wygasa wraz z końcem dziesiątego dnia kalendarzowego. Winieta jest nieważna bez wskazania terminu ważności. Ważność winiety muszą być usunięte z pojazdu.
Druga część kuponu:
Car license plate number. Detach this part of the vignette and keep it for later inspection.
Numer licencji płyty samochodu. Zdejmij tę część winiety i zachować ją do późniejszego wglądu.

Tekst na winiecie austriackiej:
Tear apart and use upper half to stick to your windscreen. Vignettes that are not stuck on are invalid.
Rozerwać i używać górną połowę trzymać się szyby. Winiety, które nie są przyklejone są nieważne.

Obrazek

W skrócie: Czeską winietę wypełniasz wpisując nr rejestracyjny pojazdu w 2 częściach (prawa z przodu i lewa z tyłu). Jedną część przyklejasz na szybę a drugą zachowujesz do kontroli. Austriacką całą przyklejasz do szyby.

Jeszcze może dziś opiszę koszty przejazdow:
PL-CZ-AUT-ITA-WENECJA
WENECJA-TUCEPI
TUCEPI-HUN-SVK-PL
lisek1
Odkrywca
Posty: 64
Dołączył(a): 10.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) lisek1 » 11.08.2013 20:02

a może mógłbyś to opisać własnymi słowami, bo instrukcję można różnie interpretować... w prawym dolnym rogu- patrząc od przodu samochodu czy od środka? numer wpisujemy na tej większej części?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 11.08.2013 21:04

Na tej większej części niczego nie wypisujesz :!: Tam jest klej :!: Jak chcesz pisać po kleju :!: :?: :roll:

Wpisujesz numer rejestracyjny z odwrotnej strony ( tam jest pokazane gdzie :!: )
Obrazek

Odklejasz większą część i przyklejasz na szybę:
Obrazek

Mniejszą część z wpisanym numerem zostawiasz do kontroli

Ważne, żeby winieta była przedziurkowana i naklejona w odpowiednim miejscu szyby :!: :!:

Austriacka, słoweńska i czeska są naklejane w różnych miejscach :!: Policja czeska od razu widzi, czy jest winieta.
db78
Globtroter
Posty: 39
Dołączył(a): 16.11.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) db78 » 11.08.2013 21:11

lisek1 napisał(a):a może mógłbyś to opisać własnymi słowami, bo instrukcję można różnie interpretować... w prawym dolnym rogu- patrząc od przodu samochodu czy od środka? numer wpisujemy na tej większej części?


Ja obie winiety nakleiłem w prawym dolnym rogu patrząc od środka.
Numer rej. poj. wpisujemy na większej części w tym prostokącie pod RZ i powtarzamy czynność w małej części tylko na odwrocie, tam też jest prostokąt i RZ. Duża część na szybę, mała do schowka.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 11.08.2013 21:22

Są tacy, co zdejmują folię i potem piszą po kleju :!: To absurd

Pisząc po folii przed odklejeniem większej części efekt może być taki, że folia będzie z numerem rejestracyjnym, a na winietce ani śladu :roll:

Czechy to jedyny kraj, gdzie każą na winietce wpisywać dodatkowo numer rejestracyjny. Po co :?: Tego nikt nie wie.
Od początku wprowadzenia winiet NIGDY nie pisałem numeru na większej części i nigdy nikt się nie doczepił., a kilka razy płaciłem mandaty :!:
Policja jest zainteresowana tylko tym, czy winietka jest, czy w prawym dolnym rogu i czy jest ważna :!:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Wiedeń-Wenecja-Dubrovnik-TUCEPI 2013 - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone