Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wiedeń-Graz

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
gralec
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 103
Dołączył(a): 25.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) gralec » 07.06.2011 19:01

Skorzystał ktoś może w tym sezonie z trasy o której wspominałem na początku tego tematu :?:
MoldeR
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 102
Dołączył(a): 08.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) MoldeR » 26.07.2011 14:30

Podbijam wątek może ktoś jechał ostatnio tą trasą?? Jak jest z tym ograniczeniem prędkości?
zielczi
Podróżnik
Posty: 20
Dołączył(a): 29.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) zielczi » 26.07.2011 17:03

Nawiązując do tematu zapytam jak wygląda kwestia opłat dodatkowych poza winietą (tunele itp)
Seavolv
Croentuzjasta
Posty: 318
Dołączył(a): 28.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Seavolv » 26.07.2011 17:58

Na drodze z Wiednia do Graz nie ma dodatkowych opłat, oczywiście poza winietą.
el_guapo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1539
Dołączył(a): 08.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) el_guapo » 27.07.2011 08:47

MoldeR napisał(a):Podbijam wątek może ktoś jechał ostatnio tą trasą??


Ktoś jechał - czytałem w relacjach, ale nie przypomnę sobie kto.

Też się zastanawiam nad tą trasą, ale będzie to ostatni odcinek przed noclegiem w Graz, więc istnieje ryzyko że spieszno mi będzie do łóżka i wygra autostrada. :wink:
MoldeR
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 102
Dołączył(a): 08.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) MoldeR » 27.07.2011 08:53

Też mi się wydawało, że ktoś opisywał. Niestety jak się szuka to zazwyczaj nie można znaleźć... :cry:
Al Capone
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 33
Dołączył(a): 30.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Al Capone » 27.07.2011 09:21

MoldeR napisał(a):Podbijam wątek może ktoś jechał ostatnio tą trasą?? Jak jest z tym ograniczeniem prędkości?


Jest ten sam remont autostrady co w zeszłym roku, ograniczenie z tego co pamiętam jest do 80km/h przez jakieś 20km. Wracałem 1 lipca.
MoldeR
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 102
Dołączył(a): 08.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) MoldeR » 27.07.2011 09:30

Al Capone napisał(a):
MoldeR napisał(a):Podbijam wątek może ktoś jechał ostatnio tą trasą?? Jak jest z tym ograniczeniem prędkości?


Jest ten sam remont autostrady co w zeszłym roku, ograniczenie z tego co pamiętam jest do 80km/h przez jakieś 20km. Wracałem 1 lipca.


Kolego piszesz o (S6,S35) czy o autostradzie A2?
Al Capone
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 33
Dołączył(a): 30.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Al Capone » 27.07.2011 10:37

MoldeR napisał(a):
Al Capone napisał(a):
MoldeR napisał(a):Podbijam wątek może ktoś jechał ostatnio tą trasą?? Jak jest z tym ograniczeniem prędkości?


Jest ten sam remont autostrady co w zeszłym roku, ograniczenie z tego co pamiętam jest do 80km/h przez jakieś 20km. Wracałem 1 lipca.


Kolego piszesz o (S6,S35) czy o autostradzie A2?


A2
desperadek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 133
Dołączył(a): 20.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) desperadek » 10.03.2013 09:29

Zacytuję sam siebie :)
desperadek napisał(a):Na S6 i S35 w większości obowiązuje 130km/h Oczywiście są ograniczenia w tunelach i na niektórych łukach do 110km/h (w przeciwieństwie do autostrad na drogach ekspresowych łuki się trafiają) Jechałem na południe A2, a w drodze powrotnej S35 i S6. Zdecydowanie polecam trasę drogami ekspresowymi. Piękne widoki, pusto na drodze, dużo lepsza nawierzchnia i piękne tunele oczywiście niepłatne. Lekki tłok był na A9 koło Graz w godzinach porannego szczytu, ale za długim 10kilometrowym tunelem już luz i przestrzeń.
W 2012 wracałem tą trasą w czasie ulewnego deszczu. Tak fajnie to już nie było. Zero pięknych widoków, dożo wody pod kołami, dużo mniejsza prędkość zwłaszcza na łukach robiło się niebezpiecznie powyżej 100 km/h. Żałowałem że nie wybrałem A2. Może na A2 też było tak źle, ale zakrętów tam zdecydowanie mniej.
ART74
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 35
Dołączył(a): 20.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) ART74 » 21.06.2014 23:33

W tym roku mam nocleg w Graz , spróbuje pojechać S6
po przejeździe zdam relację
Poprzednia strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone