Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

WIECZNIE PIĘKNA, MAJESTATYCZNA MAKARSKA RIVIERA

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012
WIECZNIE PIĘKNA, MAJESTATYCZNA MAKARSKA RIVIERA

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 13.09.2017 10:00

Witajcie Kochani Cromaniacy w mojej, 5-tej już relacji!

DSC_0159.JPG


Makarska Riviera… Góry „wpadające do morza”… Błękity i lazury Jadranu…
Niektórzy mówią, że przereklamowana, że przeludniona, ale dla mnie piękna i mająca swój niepowtarzalny urok. Doceniłam to tak bardzo podczas tych wakacji, że uwielbiam Chorwację jeszcze bardziej niż to mogłam sobie wyobrazić.

To był nasz piąty wyjazd do Cro, ale zdecydowanie najlepszy!
Najlepszy, bo:
*w końcu nie był to wyjazd mega ekonomiczny (poprzednie takie były niekoniecznie uzależnione od nas)
*w końcu spasowaliśmy się z ludźmi, którzy byli z nami (za chwilę będę o tym pisać kto co i jak)
* wyjazd był mega luzacki i niczym spięty
* i ogólnie atmosfera całego wyjazdu była po prostu świetna.

Zapraszam Was bardzo! Trochę będzie się dziąło – będą motorówki i spokojne plażyczki, będzie fish picnic, plaża Nugal, Makarska, Dubrovnik i plaża, spacery itp. Itd.

W zajawce trochę opisu będzie, ale nie martwcie się, póżniej już większość zdjęć niż tekstu. Postaram się początek mojej relacji poprzeplatać losowo zdjęciami, żeby było przyjemniej czytać :D

_DSC0050.JPG

_DSC0255 (2).JPG


Ale od początku.
W tym roku wybraliśmy na nasze wakacje w Cro Riwierę Makarską, a dokładnie Tucepi. Marzy mi się ten Hvar, lub Brac czy Korcula i w tym roku miała być któraś z wysp, ale nasi Sąsiedzi, którzy jeszcze nigdy nie byli w Cro, zaoferowali się, że w tym roku to jadą z nami na pewno.

_DSC0129 (4).JPG

_DSC0263 (2).JPG


Zaczęłam więc szukanie apartmanu mieszczącego 2 rodziny 2+2. Sasiedzi słyszeli od znajomych jakie to piękne widoki są w tej Chorwacji, bo „te góry schodzą prosto do morza”. Dlatego stwierdziłam, że przecież te kochane wyspy chorwackie nigdzie się nie wybierają, a przede mną jest jeszcze tyle wyjazdów do Cro, że w końcu zdążę je zobaczyć.

_DSC0131 (4).JPG

_DSC0418 (2).JPG


Z racji tego, że będą z nami podróżowały małe dzieciaki (8 lat, 5 lat, 4 lata i niespełna 2 latka) próbowałam znaleźć apartman w jakiejś cichej dziurze. Bratuś poszedł na pierwszy ogień. Niestety szukałam apartmanu dopiero w maju i szybko okazało się, że w żadnym domu w tej miejscowości nie ma miejsca dla nas wszystkich. Oczywiście było nam obojętne, czy to będzie jeden duży apartman czy 2 mniejsze, ale ważne było, żeby było w jednym domu.

_DSC0155 (2).JPG

_DSC0445.JPG


Maili wysłałam mnóstwo! Odpowiedzi nie było zbyt wiele. Brela odpadała w przedbiegach, ponieważ postawiłam sobie jeden warunek: ma być pierwsza linia i po płaskim do plaży! Dlaczego? Nasze dzieciaki są bardzo ruchliwe i ciekawskie wszystkiego, więc ciągłe pilnowanie ich na schodach prowadzących na plażę nie byłoby zbyt komfortowe, a to przecież wakacje, więc po co się denerwować. Po drugie moja niespełna dwulatka lubi koło południa strzelić sobie drzemkę w wózku, więc znoszenie wózka po schodach naprawdę jest męczące jednocześnie pilnując drugie dziecko i nosząc wszystkie bambetle plażowe.

_DSC0210.JPG

DSC_0120.JPG


Aż w końcu odezwał się do mnie Ivo Čobrnič z Tučepi. Troszkę to Tučepi omijałam, bo byliśmy tam w 2014, ale jak zobaczyłam apartman w pierwszej linii, to od razu się z Tučepi przeprosiłam. Co prawda, to ścisłe centrum. Apartman jest w pierwszej linii przy marinie, ale ważne, że do plaży parę kroków i po płaskim. Okazał się to strzał w 10-tkę. Pokoje niezbyt nowe, nadgryzione zębem czasu, ale widok na Jadran cudny :D

_DSC0248.JPG

DSC_0143.JPG


Sąsiedzi byli zachwyceni miejscówką! I o to mi chodziło! Cieszyłam się, że nie poległam w tej kwestii jako organizator wyjazdu :D

DSC_0202.JPG
DSC_0326.JPG
DSC_0490.JPG
DSC_0714.JPG
DSC_0723.JPG
DSC_0761.JPG
P8170418.JPG


Zapraszam niebawem na odcinek nr 1!
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 13.09.2017 10:02

Czekam. :wink: :lol: :idea:
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12068
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 13.09.2017 10:06

Druga!!! :D
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 13.09.2017 10:10

Jestem i jak. Ile miejsc dobrze mi znanych :D No i kościółek w okół którego w tym roku w lipcu prawie codziennie przechodziłam...
Na odbiór miejsca wg mnie ma też to, że Ty już w tym regionie byłaś i już nic nie musiałaś, bo sporo miejsc w okolicy odwiedziłaś :D
Malowa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 654
Dołączył(a): 31.05.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Malowa » 13.09.2017 10:16

Nigdy nie byłam na Makarskiej, przejeżdżałam 2x razy i nie kusiło mnie, żeby się zatrzymać, ale - chętnie poczytam :)
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 13.09.2017 10:59

Janusz Bajcer napisał(a):Czekam. :wink: :lol: :idea:

Witaj, Janusz. Postaram się o jak najszybsze złożenie do kupy pierwszego odcinka :D
beatabm napisał(a):Druga!!! :D

Cześć Beatko :D
piekara114 napisał(a):Jestem i jak. Ile miejsc dobrze mi znanych :D No i kościółek w okół którego w tym roku w lipcu prawie codziennie przechodziłam...
Na odbiór miejsca wg mnie ma też to, że Ty już w tym regionie byłaś i już nic nie musiałaś, bo sporo miejsc w okolicy odwiedziłaś :D

Witaj :D
Okolicę już troszkę poznałam, to prawda, ale ja po prostu tak cieszyłam się, że jestem w Chorwacji, że nie przejmowałam się, że to przeludniona Makarska Riviera, czy przereklamowane atrakcje. Było pięknie i już :D Tak jak pisałam w "zajawce", na wyspy jeszcze przyjdzie czas, one nigdzie się nie wybierają, więc będę i tam. Takie było moje podejście do całego wyjazdu :D
Malowa napisał(a):Nigdy nie byłam na Makarskiej, przejeżdżałam 2x razy i nie kusiło mnie, żeby się zatrzymać, ale - chętnie poczytam :)

A widzisz, ja natomiast nie mogłam się napatrzeć na kolejne miejscowości z Jadranki i najchętniej w każdej bym się zatrzymała. Szczególnie przy pięknym słońcu, każda z miejscowości, widziana nieco z góry, bardzo mi się podobała. Jechaliśmy do Dubrownika cały czas Jadranką, więc moje oczy chciały wyjść z orbit 8O 8O
Ale to może dlatego, że jeszcze nigdy nie jeździłam na drogach wyspairskich... Wszystko przede mną :D

Pozdrawiam :)
Trajgul
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1769
Dołączył(a): 26.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Trajgul » 13.09.2017 11:38

Jeżeli są małe dzieci to ja też oglądam riwierę Twoimi oczami. Z dziećmi jest trochę trudniej coś zwiedzić, czy też spędzić wakacje po swojemu ale relacja jest taka prawdziwsza, bo będzie proza życia rodzinnego ;).
słoma79
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2166
Dołączył(a): 29.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) słoma79 » 13.09.2017 12:05

Na Makarską Rivierę zawsze chętnie popatrzę :mrgreen:
dr.kokos
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 639
Dołączył(a): 19.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) dr.kokos » 13.09.2017 12:42

Siadam z przyjemnością :wink:
Andzia*
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4553
Dołączył(a): 23.05.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Andzia* » 13.09.2017 12:45

Byłam z Tobą Agatko już kilka razy -ruszam i tym razem .... :wink:
Igłą pinii
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 728
Dołączył(a): 28.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Igłą pinii » 13.09.2017 13:07

Jako fanka Riwiery Makarskiej z przyjemnością pośledzę relację.
karin74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2420
Dołączył(a): 27.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) karin74 » 13.09.2017 13:26

Poczytam, poogladam z przyjemnością zdjęcia :-) u nas Makarska Riwiera " zaliczona " pięciokrotnie:-) a Tucepi także odwiedzone w 2014 roku, i też byłam organizatorka, bo jechała z nami rodzinną 2+2
:D
Ostatnio edytowano 13.09.2017 13:33 przez karin74, łącznie edytowano 1 raz
przemo99
Croentuzjasta
Posty: 471
Dołączył(a): 14.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) przemo99 » 13.09.2017 13:30

Siedze sobie 13 dzien na plazy w Tucepi, pare zostało więc będę tutaj zaglądać:)
megidh
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4592
Dołączył(a): 03.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) megidh » 13.09.2017 13:32

Zasiadam i ja. Rejony są mi znane, więc z przyjemnością je powspominam.
ApropoDefacto
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 576
Dołączył(a): 18.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) ApropoDefacto » 13.09.2017 14:16

Cześć, to i ja się przysiądę do relacji 8) pozdrawiam :papa:
Następna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
WIECZNIE PIĘKNA, MAJESTATYCZNA MAKARSKA RIVIERA
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone