Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

WIECZNIE PIĘKNA, MAJESTATYCZNA MAKARSKA RIVIERA

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Endrju
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 788
Dołączył(a): 01.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Endrju » 14.09.2017 10:25

I ja się dopiszę :)
Kasia i Krzyś
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1080
Dołączył(a): 15.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kasia i Krzyś » 14.09.2017 10:46

jak Makarska, to będę zaglądać :)
anubis2423
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 764
Dołączył(a): 06.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anubis2423 » 15.09.2017 06:18

Witam też chętnie poczytam i obejrzę zdjęcia. Byłem niedaleko Makarskiej bo w Podacy na początku sierpnia .ale nie pojechałem do Makarskiej :( teraz nadrobie :D
tranquilo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1483
Dołączył(a): 07.02.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) tranquilo » 15.09.2017 06:45

Skoro mowa o Makarskiej to muszę być obecny. Po niedawnym powrocie z Zivogosce (w Makarskiej byłem częstym gościem) próbuję dojść do siebie. Z przyjemnością więc będę śledził tę relację.
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 15.09.2017 10:27

piekara114 napisał(a):No dla pierwszaków to najważniejsze jest to zdjęcie:
Obrazek

No i chyba dlatego, że oni tak się zachwycali wszystkim, bo po raz pierwszy, że i mnie się udzieliło :D :oczko_usmiech:
Endrju napisał(a):I ja się dopiszę :)

Witam i zapraszam na ciąg dalszy :D
Kasia i Krzyś napisał(a):jak Makarska, to będę zaglądać :)
anubis2423 napisał(a):Witam też chętnie poczytam i obejrzę zdjęcia. Byłem niedaleko Makarskiej bo w Podacy na początku sierpnia .ale nie pojechałem do Makarskiej :( teraz nadrobie :D
adrianek90 napisał(a):Skoro mowa o Makarskiej to muszę być obecny. Po niedawnym powrocie z Zivogosce (w Makarskiej byłem częstym gościem) próbuję dojść do siebie. Z przyjemnością więc będę śledził tę relację.

Kochani odsyłam Was do pierwszego posta, nie stacjonujemy w Makarskiej, tylko w Tučepi na Makarskiej Rivierze (a to spora różnica). Z Makarską też nie mieliśmy zbyt wiele wspólnego, ponieważ jeździliśmy tam głównie w celach zakupowych. Kilka zdjęć jednak wrzucę :D
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 15.09.2017 17:15

ODCINEK 2 – 15-16.08 (wtorek-środa) – PIERWSZA KĄPIEL, KONCERT, LENIWY DZIEŃ

W tym odcinku postanowiłam połączyć resztę pierwszego dnia z drugim, ponieważ wykorzystaliśmy je na kąpiele i snucie się po okolicy, dlatego nie będę zamieszczać zbyt wiele zdjęć. Kolejnego dnia będzie już o wiele ciekawiej, bo będą motorówki, ale zanim to nastąpi pokażę co robiliśmy przez te 1,5 dnia :D

Po rozpakowaniu wszelkiego naszego dobytku biegniemy czym prędzej na plażę. Oczywiście nasze dzieciaki nie za bardzo są skłonne do dłuższych spacerów, dlatego dziś plażujemy najbliżej apartmana. Patrząc w stronę mariny idziemy w lewo. Ludzi dużo, ale na pierwszy dzień jakoś wtopimy się w tłum. Później już będziemy plażować po prawej stronie od mariny, gdzie ludzi zdecydowanie mniej.

Dzieci zachwycone pierwszą kąpielą, a ja miałam ubaw, jak Sąsiedzi zachwycali się tą „czystą” wodą :D Napisałam to słowo w cudzysłowie, ponieważ woda tutaj była już nieco zmącona. Normalne to jak tyle ludków moczy tutaj tyłki. Później już będzie o wiele lepiej…
P8150255.JPG
_DSC0180 (2).JPG


Trochę popluskaliśmy się w wodzie więc wracamy do „domu” troszkę się naszykować i „uderzamy w miasto”.

Focimy widok z balkonu:
_DSC0195 (2).JPG
_DSC0196 (2).JPG


I idziemy tak naprawdę na pizzę, której nie zdążyłam cyknąć foty, bo zniknęła bardzo szybko, ale była pyszna :D
Robi się trochę nostalgicznie, bo przypominają mi się wakacje 2014, kiedy też byliśmy w Tucepi i krążyliśmy tymi samymi ścieżkami :D

Słońce powoli zachodzi
DSC_0793.JPG
DSC_0794.JPG


Ale Tučepi jeszcze nie zasypia, oj nie! Przekonamy się o tym za chwilę…

Po powrocie do apartamentu, dzieci zasypiają w ekspresowym tempie, a my zasiadamy na tarasie delektując się winkiem. Naprzeciwko nas jest mała scena, gdzie raz na jakiś czas odbywają się małe koncerty. W ciągu naszego pobytu były 3. Mimo tego, że imprezy odbywały się tuż pod naszym balkonem, nie przeszkadzało nam to w ogóle, ponieważ o godzinie 23 już było po wszystkim a nico później zasypiała cała wioska. Przy rezerwacji trochę się obawiałam, że będzie głośno, co może przeszkadzać dzieciom w spaniu, ale nic takiego nie miało miejsca.

Niestety centrum sceny było zagrodzone przez drzewo i na tym zdjęciu niewiele widać, ale wrzucę:
_DSC0201 (2).JPG


Trochę ludzi się zebrało, ale tak jak napisałam, po 23 snuły się już tylko jakieś pojedyncze postacie. Postaram się niedługo wrzucić tutaj filmik z koncertu.

W momencie kiedy zasypia wioska, zasypiamy i my…

Rano wstajemy zadowoleni, że pierwszy pełny dzień w Chorwacji przed nami. Nie marnujemy czasu, ale też nigdzie się nie spieszymy. Nic nie musimy, jesteśmy na wakacjach!

Robimy śniadanie i pijemy kawkę na balkonie z widokiem na morze i małe jachty:
_DSC0208 (2).JPG
_DSC0211 (2).JPG
_DSC0214.JPG


Dziś znów idziemy na lewo plażować. Wybraliśmy tą samą miejscówkę również ze względu na to, że w pobliżu stoi pan, który wynajmuje łódki z silnikiem. Zamawiamy na jutro jedną sztukę dla całej naszej załogi.
Plażujemy w zasadzie cały dzień. Zdjęć mało, ale zabawa udana. Dzieci jak zawsze zachwycone :D

DSC_0944.JPG
DSC_0945.JPG


Idziemy w końcu zażyć kąpieli w pokojach. W międzyczasie podpływa Makarski Jadran – jeszcze będzie o nim mowa. Nie będziemy nim płynąć (na szczęście!), ale niewiele brakło.
_DSC0035 (3).JPG


Idziemy na kolację, ale najpierw lody:
DSC_0960.JPG


Następnie bardzo ciężko nam znaleźć wolne miejsca w restauracjach. W końcu trafiamy na jedną mniej oblężoną knajpkę, co niestety świadczyło na jej niekorzyść. Zamawiamy lignje na żaru, małże, mięsne talerze, dzieciom jakieś frytki. Jedzenie okazuje się nie zbyt smaczne – kalmary gumiaste, reszta również, ogólnie zdarzało mi się o wiele lepsze rzeczy jeść w Cro. Zdjęcia jedzenia zrobiłam, ale telefonem męża, więc jak w końcu zgram je od niego z telefonu to uzupełnię.

Najedzeni, choć niekoniecznie usatysfakcjonowani, idziemy przejść się na koniec miejscowości w stronę Podgory.
Sorry za jakość zdjęć, ale po prostu nie potrafię fotografować w nocy. Próbowałam różnych programów w aparacie, ale wszystkie wychodziły tak:
DSC_0995.JPG
_DSC0038 (3).JPG


Budynek widoczny na zdjęciu, to Willa Andrea, na której dachu umieszczona jest kamera internetowa:
_DSC0040 (3).JPG


Tutajjest link do niej.

I tak niespiesznie zmierzamy do apartmanu. Dzień dobiega końca. Jutro za to dzień pełen wrażeń: najpierw motorówki oczywiście z przygodami, a później Rybarska noč w Marinie Tučepi…
Załączniki:
_DSC0043 (3).JPG
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 15.09.2017 17:19

Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 16.09.2017 09:20

Wszystko nadrobione i już na bieżąco śledzę :D . Fajna miejscówka, dzisiaj trochę tam wieje (sprawdziłem na kamerce :wink: ) :papa:
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 16.09.2017 09:27

Habanero napisał(a):Wszystko nadrobione i już na bieżąco śledzę :D . Fajna miejscówka, dzisiaj trochę tam wieje (sprawdziłem na kamerce :wink: ) :papa:

Faktycznie wieje dzisiaj nieźle. Dobrze, że chociaż słońce świeci :D :oczko_usmiech:
Kasia i Krzyś
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1080
Dołączył(a): 15.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kasia i Krzyś » 16.09.2017 11:58

miałam na myśli Rivierę :wink:
ewula91
Cromaniak
Posty: 629
Dołączył(a): 06.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) ewula91 » 16.09.2017 14:57

Zaglądam :) byłam w zeszłym roku w Podgorze, więc chętnie wspomnę okolice :)
Widzę, że w tym roku wybraliście się o wiele mniejszą ekipą.
A przygody z busem pamiętam, coś okropnego 8O
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 17.09.2017 08:59

Kasia i Krzyś napisał(a):miałam na myśli Rivierę :wink:

:oczko_usmiech: :oczko_usmiech:
ewula91 napisał(a):Zaglądam :) byłam w zeszłym roku w Podgorze, więc chętnie wspomnę okolice :)
Widzę, że w tym roku wybraliście się o wiele mniejszą ekipą.
A przygody z busem pamiętam, coś okropnego 8O

Tak, w tym roku ekipa mniejsza i bardzo dobrze! Mniej ludzi do ogarnięcia, więc mniej nerwów w związku z tym.
Nooo, a przygodę z busem, to ja chyba do końca życia nie zapomnę. W tym roku też byliśmy busem, ale na szczęście bez przygód :D
przemo99
Croentuzjasta
Posty: 471
Dołączył(a): 14.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) przemo99 » 17.09.2017 10:24

:cry: Dzisiaj pierwszy dzień z PL czytam :cry:
agniecha0103
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 555
Dołączył(a): 30.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) agniecha0103 » 17.09.2017 16:13

Hej. Nie byłam w Tucepi...więc chętnie poczytam, a jeszcze chętniej pooglądam.
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 18.09.2017 10:07

przemo99 napisał(a)::cry: Dzisiaj pierwszy dzień z PL czytam :cry:

Współczuje :(
agniecha0103 napisał(a):Hej. Nie byłam w Tucepi...więc chętnie poczytam, a jeszcze chętniej pooglądam.

Witam Cię i zapraszam na kolejny odcinek...


ODCINEK 3 – 17.08.2017 (czwartek) – MOTORÓWKI

Dziś, jak co roku, wynajmujemy motorówki. Koszt 70 euro za cały dzień. Dzięki temu, że mieszkamy w centrum, bardzo szybko docieramy do miejsca odbioru sprzętu.

Chwilę czekamy na dostawę paliwa i jak już jest dopełnione wypływamy w lewo, czyli w stronę Podgory.

W ogóle, to dziś mamy dzień szczególny, ponieważ Justyna (wcześniej zwana Sąsiadką) obchodzi swoje kolejne urodziny.

Pierwszym punktem miała być plaża Dračevac pomiędzy Tučepi a Podgorą. Niestety ludzi na niej sporo, a skoro już posiadamy motorówki, to znajdziemy coś bardziej odludnego.

Wspomniana plaża Dračevac:
_DSC0098 (3).JPG
_DSC0099 (3).JPG
_DSC0100 (3).JPG
_DSC0101 (3).JPG


Spoglądamy w stronę Tucepi:
_DSC0102 (3).JPG
_DSC0111 (3).JPG


Na powyższych zdjęciach widać połacie spalonego lasu podczas czerwcowych pożarów nad Podgorą i Tučepi.

Oleńka zainteresowana silnikiem:
_DSC0114 (3).JPG


Trochę baliśmy się o najmłodszą, czy przypadkiem taka motorówka nie będzie dla niej zbyt męcząca, ale okazało się, że mała doskonale się bawiła i wojaże motorówkowe bardzo jej się podobały.
_DSC0124 (3).JPG


Niestety nie było dla niej kapoka tak maleńkiego, ale ja już w domu zakupiłam dla całej naszej czwórki dzieciaków kamizelki do pływania pompowane z myślą o wynajmowaniu motorówki. Co prawda one nie są aż tak dobre, jak kapoki ratunkowe, ale zawsze to jakaś ochrona. Dla chłopaków (4, 5 i 8 lat) kapoki dostaliśmy:
_DSC0096 (3).JPG


Płyniemy dalej i mijamy Podgorę:
DSC_1054.JPG
DSC_1057.JPG
DSC_1067.JPG


Tuż za Podgorą Čaklje dostrzegamy plażę prawie całkowicie pustą. Jak się okaże później, jest to plaża nudystów, ale w tym momencie plażują na niej sami tekstylni (może z 5 osób łącznie), więc nikogo nie uraziliśmy, że my również plażujemy w strojach kąpielowych.

Plaża prezentuje się całkiem sympatycznie:
DSC_0143.JPG
DSC_0144.JPG


Woda czyściutka i niczym ani nikim niezmącona:
DSC_0146.JPG
DSC_0147.JPG


Pod wodą równie ciekawie – sporo rybek i innych przybytków, ale prawdziwe snurkowanie dopiero przed nami!
P8170263.JPG
P8170268.JPG
P8170270.JPG
P8170276.JPG


Plażowało się wyśmienicie:
DSC_0004.JPG


Zjadamy wcześniej przygotowane kanapki z dżemem:
DSC_0017.JPG
DSC_0030.JPG


Pijemy również pierwszy toast za zdrowie naszej solenizantki – oczywiście jest to Karlovačko, szampan będzie wieczorem :D
Lubimy Karlovačko – zarówno w Chorwacji, jak i później w domu. Wiem, że nie wszyscy za nim przepadają, ale my lubimy. Dla mnie jest łagodne i po prostu dobre. Nie lubię piw pszenicznych i bardzo gorzkich, więc Karlovačko jest w sam raz. Ožujsko już nam mniej smakuje.

Wracamy do motorówki:
DSC_0034.JPG


Inni przypływają, a my płyniemy w poszukiwaniu kolejnej plaży…
DSC_0036.JPG
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
WIECZNIE PIĘKNA, MAJESTATYCZNA MAKARSKA RIVIERA - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone