Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

WIECZNIE PIĘKNA, MAJESTATYCZNA MAKARSKA RIVIERA

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
ApropoDefacto
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 576
Dołączył(a): 18.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) ApropoDefacto » 31.01.2018 11:26

agata26061 napisał(a):
Franz napisał(a):I tak dużo dla Was zrobił, zważywszy markę samochodu. Przecież mógł spuścić manto.
W przypadku naszych rodaków bezpieczniej szukać czegoś innego niż BMW...

Mieliśmy nauczkę. Zawsze myślałam, że marka samochodu nie ma nic wspólnego z charakterem (bez obrazy oczywiście dla tych, którzy posiadają beemki). Ten Pan wyglądał tak, jakby faktycznie miał ochotę nam spuścić manto :D
Pozdrawiam


Wyobrażam sobie tego nadętego bufona, który myśli, że jest panem świata :wink: Nie wiem jak można się tak zachować :roll: nie dziwie się, że spora liczba osób woli unikać Polaków na wakacjach (chociaż oczywiście nie zawsze)

agata26061 napisał(a):


Wiem, że dla niektórych Makarska Riviera jest przereklamowana i zbyt zaludniona, ale dla mnie ma swój specyficzny urok, bo ja po prostu uwielbiam góry i jeszcze w połączeniu z ciepłym i przejrzystym Jadranem – miód na moje oczy. Z tym, że jest przeludniona zgadzam się w zupełności, ale nie mogę odmówić sobie stwierdzenia, że jest po prostu Wiecznie Piękna :D :oczko_usmiech: :hearts:


Widzę, że nie jestem sam :mrgreen: dla mnie też jest to coś wspaniałego i mógłbym tam całe wakacje spędzić :lol: w moim przypadku była to taka miłość od pierwszego wejrzenia :twisted:
Super relacja i pozostaje czekać na następną pozdrawiam :papa:
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 31.01.2018 11:41

piekara114 napisał(a):. Jeśli mogę coś zasugerować to szukaj w regionie Jelsa - Vitarnja to znośną plażę tam znajdziesz (może początkiem lipca mega tłoku nie będzie), a w centrum to w 20 min. spacerkiem dojdziesz.... Ale w Jelsie spacerowania to mniej niż w Tucepi...ale są wąskie uliczki... No i może zajrzyj do relacji BraveSirRobin - fajna miejscówka w Starim Gradzie, więc może jakiś region miasteczka Ci doradzi, bo nie był tam pierwszy raz....

Kilka aprtamentów widziałam w Jelsie właśnie przy Vitarnja, ale wydawało mi się na google maps satelita, że tam same skały i nie ma plaży żwirowej, dlatego przestałam tam szukać, ale wrócę i po prostu w mailach będę pytać o plażę. Byliśmy 2 razy w Jelsie na fish picnicu i miasteczko bardzo mi się podobało, szczególnie we wrześniu 2014, kiedy było mało ludzi. W zeszłym roku była cała masa turystów, no ale to też był moment kiedy wszystkie wyprawy fish picnic "wyrzuciły" do miasteczka swoich turystów.
Czytam relację BraveSirRobin, ale jakoś tak ten Stari Grad trochę pominęłam jeśli chodzi o miejscówkę, ale zerknę :D


agata26061 napisał(a):Już po Grecji w 2016 i wrześniu 2016 w Srimie czułam, że przestaje nam być z cro po drodze... No ale jeszcze w 2017 zawitaliśmy na Hvar, no i w drodze powrotnej jak zobaczyliśmy te tłumy za lądzie to już mówiliśmy, że koniec z Cro.... Za wiele ludzi, utrata chorwackiego uroku, ceny też przesadzone (zwłaszcza knajpy, wejściówki itp.)... nowe też ciągnie.... :D

No właśnie, jak wiesz, ja też zaczęłam trochę myśleć o innym kraju, ale jeszcze mi się Cro nie znudziła. Może jak dzieciaki trochę podrosną, to zaczniemy się gdzieś dalej "zapuszczać", ale póki co, to jeszcze w tym roku Chorwacja.
Ludzi jest dużo, ale da się znaleźć jeszcze miejsca bez masy turystów. My nawet takie na Makarskiej Rivierze znaleźliśmy podczas pływania motorówką. Szkoda, że nie wynajęliśmy jej drugi raz, ale niestety 10 dni to krótki okres czasu, żeby na wszystko go wystarczyło.
ApropoDefacto napisał(a):Wyobrażam sobie tego nadętego bufona, który myśli, że jest panem świata :wink: Nie wiem jak można się tak zachować :roll: nie dziwie się, że spora liczba osób woli unikać Polaków na wakacjach (chociaż oczywiście nie zawsze)

Ten nadęty nam nie pomógł niestety, ale inny rodak zawiózł Michała po naszego busa, więc jednak nie wszyscy Polacy są tacy sami i jak się okazuje nie wszyscy Polacy to jedna rodzina...

ApropoDefacto napisał(a):Widzę, że nie jestem sam :mrgreen: dla mnie też jest to coś wspaniałego i mógłbym tam całe wakacje spędzić :lol: w moim przypadku była to taka miłość od pierwszego wejrzenia :twisted:
Super relacja i pozostaje czekać na następną pozdrawiam :papa:

Ja tam kiedyś jeszcze wrócę, ale po kilka latach, żeby przypomnieć sobie starę kąty. Mam nadzieję, że ludziom zbrzydnie wtedy Chorwacja i będzie mniejsze zaludnienie wakacyjne :oczko_usmiech:
max21
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 466
Dołączył(a): 22.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) max21 » 31.01.2018 19:24

Bardzo fajna relacja z Tučepi w którym byłem w 2017 r (w trakcie tego pożaru)
agata26061 napisał(a):Dzisiaj płyniemy statkiem. Wybraliśmy statek Tajana, który odpływa z Tučepi. Z naszej miejscowości płyną 2 statki: Vittorio, którym płynęliśmy w 2014 roku i właśnie Tajana.

Też miałem przyjemność ( czytaj nieprzyjemność) płynąć statkiem Tajana i potwierdzam to co napisała Agata.
agata26061 napisał(a): Od razu napiszę, że statek nieduży, i oczywiście – wino i rakija miały być full, ale w praktyce inaczej to wyglądało. Jak już płynęliśmy, to raz przeszła pani, która rozlewała trunki. Każdy wybierał co chciał, albo rakiję, albo wino. Wybraliśmy wino. Do obiadu stała butelka wina na każdym stoliku, można było prosić o drugą, ale jeśli jej się nie wypiło, to po zwiedzaniu Bolu, butelki zostały zabrane i jeśli ktoś chciał jeszcze zakosztować wina, musiał je sobie kupić.

Dokładnie tak było ,a jeszcze na statku był ścisk z powodu większej ilości osób niż miejsc.
Nadmienię ,że to nie był mój pierwszy rejs statkiem w Chorwacji lecz najgorzej go wspominam :papa:
pomorzanka zachodnia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1454
Dołączył(a): 18.08.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) pomorzanka zachodnia » 01.02.2018 07:30

Dziękuję za bardzo słoneczną i relaksującą relację :smo: . Wiem co czujesz, jeżeli chodzi o wyjazdy ze znajomymi. My byliśmy w ubiegłym roku na wakacjach za bardzo bliskimi znajomymi i właściwie było fajnie ale wróciłam zmęczona psychicznie ciągłym dopasowywaniem się do kogoś. Mieliśmy całkiem inny rytm dnia :roll: . Chyba nie piszę się więcej na żadne wspólne jazdy. :?
Pozdrawiam i życzę udanych następnych wakacji :papa:
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 01.02.2018 10:06

max21 napisał(a):Bardzo fajna relacja z Tučepi w którym byłem w 2017 r (w trakcie tego pożaru)

Dzięki :D Pewnie okropnie to wszystko wyglądało na żywo? Mam nadzieję, że nie musieliście być ewakuowani?

max21 napisał(a):Dokładnie tak było ,a jeszcze na statku był ścisk z powodu większej ilości osób niż miejsc.
Nadmienię ,że to nie był mój pierwszy rejs statkiem w Chorwacji lecz najgorzej go wspominam :papa:

U nas ścisku nie było, ale rejs nie należał do udanych. Też już byliśmy na kilku i ten faktycznie, był najgorszy

pomorzanka zachodnia napisał(a):Dziękuję za bardzo słoneczną i relaksującą relację :smo: . Wiem co czujesz, jeżeli chodzi o wyjazdy ze znajomymi. My byliśmy w ubiegłym roku na wakacjach za bardzo bliskimi znajomymi i właściwie było fajnie ale wróciłam zmęczona psychicznie ciągłym dopasowywaniem się do kogoś. Mieliśmy całkiem inny rytm dnia :roll: . Chyba nie piszę się więcej na żadne wspólne jazdy. :?
Pozdrawiam i życzę udanych następnych wakacji :papa:

Wiesz co tu u mnie to chodzi głównie o dopasowanie miejsca. Sąsiadka lubi te wszystkie stragany, wieczorny gwar i taką imprezową bardziej atmosferę. Ja też lubię wieczorem pospacerować po jakimś miasteczku, ale jeśli chodzi o plaże, to wolałabym troszkę luźniej. Niestety na Makarskiej Rivierze jedynie wynajęcie motorówki gwarantowało nam mniejszy ścisk. Myślę, że na wyspach łatwiej znaleźć dla siebie więcej miejsca na plaży. A może się mylę?
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 01.02.2018 10:28

agata26061 napisał(a): Myślę, że na wyspach łatwiej znaleźć dla siebie więcej miejsca na plaży. A może się mylę?
Znajdziesz na Hvarze, ale trzeba po dojeżdżać do tych plaż.... lub mieszkać w zatoczce w której są 2 domu i czasami samochodu nie zaparkujesz pod oknem...
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 01.02.2018 13:18

piekara114 napisał(a):Znajdziesz na Hvarze, ale trzeba po dojeżdżać do tych plaż.... lub mieszkać w zatoczce w której są 2 domu i czasami samochodu nie zaparkujesz pod oknem...

Zdaję sobie z tego sprawę, ale póki co rozesłałam kilka zapytań o apartmany w Ivan Dolcu, w Zavali i w przed tunelowej części w Jelsie właśnie na Vitarnja, o której wspominałaś :D
pomorzanka zachodnia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1454
Dołączył(a): 18.08.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) pomorzanka zachodnia » 01.02.2018 23:11

agata26061 napisał(a):
pomorzanka zachodnia napisał(a):Dziękuję za bardzo słoneczną i relaksującą relację :smo: . Wiem co czujesz, jeżeli chodzi o wyjazdy ze znajomymi. My byliśmy w ubiegłym roku na wakacjach za bardzo bliskimi znajomymi i właściwie było fajnie ale wróciłam zmęczona psychicznie ciągłym dopasowywaniem się do kogoś. Mieliśmy całkiem inny rytm dnia :roll: . Chyba nie piszę się więcej na żadne wspólne jazdy. :?
Pozdrawiam i życzę udanych następnych wakacji :papa:

Wiesz co tu u mnie to chodzi głównie o dopasowanie miejsca. Sąsiadka lubi te wszystkie stragany, wieczorny gwar i taką imprezową bardziej atmosferę. Ja też lubię wieczorem pospacerować po jakimś miasteczku, ale jeśli chodzi o plaże, to wolałabym troszkę luźniej. Niestety na Makarskiej Rivierze jedynie wynajęcie motorówki gwarantowało nam mniejszy ścisk. Myślę, że na wyspach łatwiej znaleźć dla siebie więcej miejsca na plaży. A może się mylę?


A, no to dobrze, że tam na miejscu było Wam dobrze w swoim towarzystwie. Dlatego też rozpatrujesz możliwość następnego wspólnego wyjazdu. Na pewno się dogadacie :P
CROberto
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4909
Dołączył(a): 03.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROberto » 02.02.2018 23:29

Cześć Agata :papa:
Ja lubię RM -zawsze szukałem odosobnionych miejsc ,lub byłem poza sezonem 8)
Plaże które przedstawiłaś w dniu wynajęcia "łupiny" są urzekające... 8)
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 02.02.2018 23:51

CROberto napisał(a):Plaże które przedstawiłaś w dniu wynajęcia "łupiny" są urzekające... 8)

Co roku wynajęcie tej "łupinki", to nasz najlepszy dzień wakacji. Gdzieś tam kiedyś myślałam, żeby kupić mini silniczek do naszego pontonu, na którym pływamy wyłącznie na okolicznych zalewach:
excursion4.jpg

Ale właśnie tutaj na forum odradzono mi to, bo zbyt mała moc i nie podoła falującemu Jadranowi. Chociaż tak sobie myślę, że przecież jakbyśmy wypłynęli z rana, gdzie Jadran jeszcze spokojny i przy samym brzegu płynęli, to myślę, że też mielibyśmy z tego radochę :oczko_usmiech:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 03.02.2018 11:10

agata26061 napisał(a): Gdzieś tam kiedyś myślałam, żeby kupić mini silniczek do naszego pontonu, na którym pływamy wyłącznie na okolicznych zalewach:
excursion4.jpg

Ale właśnie tutaj na forum odradzono mi to, bo zbyt mała moc i nie podoła falującemu Jadranowi. Chociaż tak sobie myślę, że przecież jakbyśmy wypłynęli z rana, gdzie Jadran jeszcze spokojny i przy samym brzegu płynęli, to myślę, że też mielibyśmy z tego radochę :oczko_usmiech:


Zaprawdę powiadam Ci
Nie idź Tą drogą,
albo jakby to powiedział Chuck Norris
nawet o tym nie myśl
Kiedyś na takim g...nie
Przeżyłem chwilę grozy na
Zalewie Czorsztyńskim
Tym bardziej
Nie polecam na Jadran

Pozdrawiam :papa:
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 03.02.2018 12:18

tomekkulach napisał(a):
Zaprawdę powiadam Ci
Nie idź Tą drogą,
albo jakby to powiedział Chuck Norris
nawet o tym nie myśl
Kiedyś na takim g...nie
Przeżyłem chwilę grozy na
Zalewie Czorsztyńskim
Tym bardziej
Nie polecam na Jadran

Pozdrawiam :papa:


No i właśnie dlatego nie kupujemy żadnych silników. W tej kwestii damy zarobić Chorwatom :D
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 04.02.2018 19:16

Obiecałam, że pochwalę się jak znajdę kwaterkę na wakacje :D Otóż chwalę się: Od 25.06.2018 do 5.07.2018 będę eksplorować wyspę Hvar :D
Wybraliśmy w końcu południową stronę wyspy i miejscowość Ivan Dolac :D :oczko_usmiech: :oczko_usmiech:
Już nie mogę się doczekać! :hut: :oczko_usmiech: :mrgreen: :lol:
Tylko 10 dni, bo mój małżonek nie wyobraża sobie dłuższego urlopu, ale dobre i to :D
max21
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 466
Dołączył(a): 22.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) max21 » 04.02.2018 19:37

agata26061 napisał(a):Obiecałam, że pochwalę się jak znajdę kwaterkę na wakacje :D Otóż chwalę się: Od 25.06.2018 do 5.07.2018 będę eksplorować wyspę Hvar :D
Wybraliśmy w końcu południową stronę wyspy i miejscowość Ivan Dolac :D :oczko_usmiech: :oczko_usmiech:
Już nie mogę się doczekać! :hut: :oczko_usmiech: :mrgreen: :lol:
Tylko 10 dni, bo mój małżonek nie wyobraża sobie dłuższego urlopu, ale dobre i to :D

To super !!!
Będzie nowa relacja tym razem z wyspy Hvar :)
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5003
Dołączył(a): 18.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 04.02.2018 19:46

Nie napisałaś , czy z sąsiadami, czy sami... :?: :P
Fajne miejsce, na pewno będziecie zadowoleni, a zwłaszcza dzieciaki :)
Tylko pamiętaj co mówił Tomek:
nawet o tym nie myśl

Ja się do tego apelu przyłączam, zawsze można znaleźć kogoś miejscowego, kto wam powiosłuje, albo motorek zapuści za parę(set) :oczko_usmiech: kun, z dziećmi nie wolno eksperymentować nie mając doświadczenia :!: :evil:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
WIECZNIE PIĘKNA, MAJESTATYCZNA MAKARSKA RIVIERA - strona 15
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone