Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

WIECZNIE PIĘKNA, MAJESTATYCZNA MAKARSKA RIVIERA

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5003
Dołączył(a): 18.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 07.12.2017 14:49

ApropoDefacto
Zawsze myślałem, że to też działa w drugą stroną i ludzi z pomorza ciągnie do gór bo jednak na co dzień ich nie mają.


Jest tak, jest :P Uwielbiam góry -u nas płasko na Kaszubach, a ja kocham malownicze pagórki i szczyty 8)
Trajgul
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1776
Dołączył(a): 26.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Trajgul » 07.12.2017 15:24

ApropoDefacto napisał(a):ja również przez X lat jeździłem nad nasz Bałtyk (Pobierowo, Karwia, Mielno, Kołobrzeg),
(...)Jestem z południa (...) może dlatego bardziej ciągnie mnie do morza i nie wyobrażam sobie wakacji bez niego.

Jak widać, południowa Polska ma nieodpartą chęć zobaczenia morza, bo mają chyba klaustrofobię ;).
Abakus68
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1177
Dołączył(a): 19.09.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Abakus68 » 07.12.2017 17:28

Trajgul napisał(a):Wracając do rozmowy o Bałtyku ;). Zawsze mnie to zastanawiało co ludzie z południa Polski tak lgną nad polskie morze. Zastanawiało dlatego, że najwięcej rejestracji samochodowych to z południowych części Polski. Ja za to niestety nie znam prawie w ogóle gór :(.


Był taki czas, że pracownicy kopalń i innych położonych na południu Polski zakładów mieli nad morzem tak zwane DW. Jadąc tam uzyskiwali dodatkowe korzyści. W tym wypadku siła przyzwyczajenia.
Trzeba też sobie powiedzieć, że jest cała masa ludzi, którzy nie pojadą za granicę ze względu na bariery językowe.
Jest bez liku facetów mocnych w gębie - i jacy to oni kierowcy - ale jakbyś im tylko zmienił kolory tablic na drogach to od razu ci powiedzą, że wszędzie dobrze, ale nad Bałtykiem najlepiej.
W końcu jest spora gawiedź, która z powodu nieobycia matematycznego nie dolicza się kosztów urlopu porównawczo, ale wie, że u nas piwo najtańsze - ba - powie ci w żywe oczy, że u nas to są ryby, a tam jakieś plugastwa z morza. No i co!? Powiesz takiemu, że w de byłeś i gie widziałeś? No nie powiesz, bo jesteś kulturalna bestia, ale i tak mu nie przetłumaczysz. On swoje wie!
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 07.12.2017 18:48

Katerina napisał(a):Bo jest z......te! - widoki cudne - od Mierzei po wyspę Wolin 8)
Ja całe dzieciństwo spędziłam na plaży (Jelitkowo, Brzeźno) Wtedy były upalne lata i dzieciaki godzinami nie wychodziły z wody.
W liceum chodziło się na plażę na wagary i pierwsze randki :roll: :hearts:
Pierwsze piwo i pierwszy papierosek gdzie ? - na plaży oczywiście :)
Zimy bywały takie,że morze zamarznięte aż po Szwecję - było używanie :lol:
Na studiach balowało się w Sopocie - po imprezie o poranku gdzie-na plażę..

Kurde, ale miałaś fajne dzieciństwo. Zazdroszczę. Ja dopiero nasz Bałtyk widziałam jako 15-latka na kolonii w Mrzeżynie. Zapomniałam o tym w sumie całkowicie. Okazuje się, że nie 3, a 4 razy byłam nad morzem :D :smo:
ApropoDefacto napisał(a):bardziej ciągnie mnie do morza i nie wyobrażam sobie wakacji bez niego.

Ja mam tak samo. Lubie góry i uwielbiam widoki jakie im towarzyszą, ale na wczasach musi być jakaś woda. Najlepiej tak przejrzysta i czysta jak Jadran :D
Abakus68 napisał(a):Trzeba też sobie powiedzieć, że jest cała masa ludzi, którzy nie pojadą za granicę ze względu na bariery językowe.
Jest bez liku facetów mocnych w gębie - i jacy to oni kierowcy - ale jakbyś im tylko zmienił kolory tablic na drogach to od razu ci powiedzą, że wszędzie dobrze, ale nad Bałtykiem najlepiej.
W końcu jest spora gawiedź, która z powodu nieobycia matematycznego nie dolicza się kosztów urlopu porównawczo, ale wie, że u nas piwo najtańsze - ba - powie ci w żywe oczy, że u nas to są ryby, a tam jakieś plugastwa z morza. No i co!? Powiesz takiemu, że w de byłeś i gie widziałeś? No nie powiesz, bo jesteś kulturalna bestia, ale i tak mu nie przetłumaczysz. On swoje wie!

Dokładnie jest tak jak piszesz. Sama znam masę takich osób: jedni myślą, że się nie dogadają, inni boja się drogi, a jeszcze inny ma jakieś swoje przyzwyczajenia i teorie, które są totalnie bez sensu. Ale to ich problem. Niech nie jeżdżą do Cro, będzie więcej miejsca dla nas :D :oczko_usmiech:
pomorzanka zachodnia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1451
Dołączył(a): 18.08.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) pomorzanka zachodnia » 07.12.2017 20:49

ApropoDefacto napisał(a):

Jestem z południa, góry mam na wyciągnięcie ręki, może dlatego bardziej ciągnie mnie do morza i nie wyobrażam sobie wakacji bez niego. Zawsze myślałem, że to też działa w drugą stroną i ludzi z pomorza ciągnie do gór bo jednak na co dzień ich nie mają.


Oj ciągnie niektórych Pomorzan do tych gór, ciągnie i to jakąś niewytłumaczalną siłą 8) Ja w ciągu ostatnich 10 lat 6 razy byłam w górach a tylko 2 nad Bałtykiem. Zgadzam się z tym że nasze wybrzeże jest piękne, zwłaszcza, jeżeli weźmiemy pod uwagę przylegające lasy, Parki Narodowe i niektóre miasta. Ja akurat mieszkam najbliżej Mielna... :roll: Może się narażę, ale moim zdaniem urok i piękno omijają ten nieszczęsny kurort szerokim łukiem. A plaże w Makarskiej i w Bolu nie byłyby mi straszne :D

Pozdrawiam autorkę wątku :D . Czytam od samego początku, wiem, że komentarze od czytających są bardzo piszącemu potrzebne, ale mnie trudno jak nie mam doświadczenia :) O Bałtyku na razie wiem więcej :wink:
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 07.12.2017 21:17

pomorzanka zachodnia napisał(a):Pozdrawiam autorkę wątku :D . Czytam od samego początku, wiem, że komentarze od czytających są bardzo piszącemu potrzebne, ale mnie trudno jak nie mam doświadczenia :) O Bałtyku na razie wiem więcej :wink:

Również pozdrawiam :D
Tak, komentarze są bardzo potrzebne :D Mnie one bardzo motywują do pisania, ale też cieszą. Fajnie, że ktoś zagląda i czyta te niektóre nasze wypociny... :smo:
Abakus68
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1177
Dołączył(a): 19.09.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Abakus68 » 07.12.2017 21:54

Agato z Kielc. Czuj się zatem zmotywowana bardzo!
Magda O.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1747
Dołączył(a): 20.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magda O. » 08.12.2017 10:13

Trajgul napisał(a):
ApropoDefacto napisał(a):ja również przez X lat jeździłem nad nasz Bałtyk (Pobierowo, Karwia, Mielno, Kołobrzeg),
(...)Jestem z południa (...) może dlatego bardziej ciągnie mnie do morza i nie wyobrażam sobie wakacji bez niego.

Jak widać, południowa Polska ma nieodpartą chęć zobaczenia morza, bo mają chyba klaustrofobię ;).


Dementuję! Ja nie mam najmniejszej ochoty oglądać morza ( przepraszam wszystkich Bałtykomaniaków :wink: ). Chyba, że chodzi o Adriatyk :oczko_usmiech:
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 08.12.2017 17:21

Abakus68 napisał(a):Agato z Kielc. Czuj się zatem zmotywowana bardzo!

Dziękuję bardzo. Już skrobię następny odcinek. Po wczorajszym rejsie, dziś będzie odpoczynek na plaży :D
Magda O. napisał(a):Dementuję! Ja nie mam najmniejszej ochoty oglądać morza ( przepraszam wszystkich Bałtykomaniaków :wink: ). Chyba, że chodzi o Adriatyk :oczko_usmiech:

Co to kto lubi... :smo: :oczko_usmiech:
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12142
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 08.12.2017 17:22

agata26061 napisał(a):Dziękuję bardzo. Już skrobię następny odcinek. Po wczorajszym rejsie, dziś będzie odpoczynek na plaży :D

Jestem za . Za oknem ziąb, plaża pożądana :wink:
ApropoDefacto
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 576
Dołączył(a): 18.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) ApropoDefacto » 11.12.2017 15:44

agata26061 napisał(a):Już skrobię następny odcinek. Po wczorajszym rejsie, dziś będzie odpoczynek na plaży :D


Czekam z niecierpliwością, odpoczynek na plaży jest również wskazany :D
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 01.01.2018 14:39

Witam wszystkich w 2018 roku!
Życzę zdrówka, Kochani, udanych urlopów w Cro i nie tylko. Spełnienia marzeń i założonych celów na 2018 rok!
Szczęścia również Wam życzę, miłości.
Otaczajcie się ludźmi, których kochacie i którzy to odwzajemniają.
Happy New Year! :papa:

A tymczasem zapraszam na kolejny odcinek...


ODCINEK 12 – 22.08.2017 (wtorek) – LENISTWO, PLAŻING, SPACERY PO TUČEPI

Ten dzień, to była totalna wakacyjna nuda. Trochę popływaliśmy, chłopaki łowili ryby i nawet kilka udało im się upolować. Oczywiście były to maleńkie okazy, które zostały wypuszczone z powrotem do morza, ale zabawy było przy tym mnóstwo.

To się nazywa plażowy lans… opalacze, okulary i… cycuś :oczko_usmiech: :o :hut:
_DSC0001.JPG


Mam tylko jedno zdjęcie apartamentu zrobione na szybko:
_DSC0004.JPG


Jak widać, trochę nadgryzione zębem czasu, ale tak mało czasu tam spędzaliśmy, że były dla nas wystarczające. Najważniejsze dla nas, że w pierwszej linii i widok obłędny :D :hearts: :coool:

Troszkę powylegiwaliśmy się na naszych super extra leżaczkach. Naprawdę baaardzo się sprawdziły. Polecam. Sprawiłyśmy sobie takie 2 z Justyną. Po złożeniu mogą służyć jako wózek na klamoty i wszelakie inne bambetle plażowe:
DSC_0248.JPG
_DSC0012 (2).JPG


Popływaliśmy trochę na naszych dmuchańcach:
DSC_0250.JPG
_DSC0015 (2).JPG


Może w przyszłym roku na jakimś ptaszysku????? 8O Tyle ich jest w Waszych relacjach, więc może się skuszę.... :wink:

Sfociliśmy ponownie plażę i spalone połacie lasów nad Tučepi:
_DSC0047 (3).JPG


Oczywiście zabawa z falami:
_DSC0053 (3).JPG
_DSC0057 (3).JPG
_DSC0061 (3).JPG
_DSC0075 (3).JPG
_DSC0076 (3).JPG
P8220015.JPG


Wieczorkiem się trochę rozdzielamy – męska część naszej ekipy idzie na ryby, a kobietki na spacerek.

Oczywiście muza szaleje na Makarskim Jadranie:
DSC_0313.JPG


Mój kochany zachód słońca:
DSC_0326.JPG
DSC_0337.JPG
DSC_0347.JPG


Siadamy w przyjemnej knajpce (niestety nie pamiętam nazwy). W każdym razie znajduje się ona idąc w stronę hotelu Jadran. Dwukrotnie tam byliśmy i jedliśmy pizze calzone. Była przepyszna! Oczywiście karlovacko do tego :D
DSC_0381.JPG


A jutro, moi Kochani, DUBROVNIK! :D :hearts: :hearts:
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5003
Dołączył(a): 18.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 01.01.2018 16:36

Nareszcie życie wraca do normy :lol: po świętach i normalne chorwackie widoki na zdjęciach wracają :oczko_usmiech:
Piękne te fale i bałwany...tfuuu,...piana morska :lol:

Muza szaleje, ale i sam Makarski Jadran szaleje - widziałam go parę razy we wrześniu w różnych okolicznościach - zawsze zakłócał krajobraz :evil:

Troszkę powylegiwaliśmy się na naszych super extra leżaczkach. Naprawdę baaardzo się sprawdziły. Polecam. Sprawiłyśmy sobie takie 2 z Justyną. Po złożeniu mogą służyć jako wózek na klamoty i wszelakie inne bambetle plażowe:


A nie szorowałaś pupą o otoczaki? Ja raz kupiłam taki na próbę i ...nie sprawdził się pod moim ciężarem, bo praktycznie dotykałam podłoża :roll: :oczko_usmiech:

Córcia - lanserka- super :mrgreen: :mrgreen:

i jedliśmy pizze calzone. Była przepyszna! Oczywiście karlovacko do tego :D


Sądząc po zdjęciu Karlovačko nie doczekało chyba tej pizzy - :lol:
Trajgul
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1776
Dołączył(a): 26.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Trajgul » 02.01.2018 17:04

Katerina napisał(a):Sądząc po zdjęciu Karlovačko nie doczekało chyba tej pizzy - :lol:

I bardzo dobrze. Piwo wspaniale umila czas zanim danie zostanie podane, natomiast jak się najesz to piwko już tak nie wchodzi. Zawsze tak robię ;)
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 02.01.2018 17:21

Katerina napisał(a):Piękne te fale i bałwany...tfuuu,...piana morska :lol:

Fale fajne i ile zabawy :D :lol:
Katerina napisał(a):A nie szorowałaś pupą o otoczaki? Ja raz kupiłam taki na próbę i ...nie sprawdził się pod moim ciężarem, bo praktycznie dotykałam podłoża :roll: :oczko_usmiech:

Nie zwróciłam na to zupełnie uwagi, ale skoro mi to nie utkwiło w pamięci, to nawet gdybym dotykała tyłkiem, to chyba mi to nie przeszkadzało. Tutaj w Tucepi, kamyki są naprawdę bardzo drobniutkie, więc nawet i na samym ręczniku leży się bez wgniatania kamieni w cztery literki :D :D :D :lol: :oczko_usmiech:
Katerina napisał(a):Sądząc po zdjęciu Karlovačko nie doczekało chyba tej pizzy - :lol:

:mrgreen: :oczko_usmiech: byłyśmy już tak zmęczone spacerem, że karlovačko smakowało wybornie :D A i w ogóle to małe było, więc się szybko skończyło :D
Trajgul napisał(a):natomiast jak się najesz to piwko już tak nie wchodzi. Zawsze tak robię ;)

I odwrotnie - jak najpierw zbyt dużo piwa wypijesz, to jedzonko już tak nie wchodzi, dlatego to było tylko małe :D :wink:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży

cron
WIECZNIE PIĘKNA, MAJESTATYCZNA MAKARSKA RIVIERA - strona 10
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone