Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

WIECZNIE PIĘKNA, MAJESTATYCZNA MAKARSKA RIVIERA

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14750
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 01.12.2017 21:04

wiolek_lp napisał(a):Chciałabym żeby mój syn miał taką nauczycielkę jak Ty :oczko_usmiech: Co prawda jeszcze sprawdzianów nie ma bo to 1 klasa ale jeśli dzieciom przekazujesz wiedzę chociaż w połowie z takim zapałem jak piszesz relacje i zwiedzasz Cro to nie mogą sobie życzyć lepiej ... :D Można wiedzieć czego uczysz ? Czytałam parę twoicch relacji ale jeśli pisałaś to nie widziałam :smo:

Hehe, nie wiem, czy z takim zapałem ;) Staram się dobrze wykonywać swoją pracę :)

Uczę języka polskiego. Przedmiot daje pewne możliwości nauczycielowi ;), a uczniowie zazwyczaj nie pałają duża niechęcią do polskiego :mrgreen: Jeśli komuś "nie podejdzie" gramatyka, zawsze jest czytanie lektur, pisanie wypracowań, recytacja, możliwości spróbowania sił w inscenizacjach czy w dyskusjach.
Duża różnorodność. Najważniejsze, żeby uczniowie się nie nudzili i żeby nauczyć ich samodzielnie myśleć :)
Abakus68
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1177
Dołączył(a): 19.09.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Abakus68 » 01.12.2017 21:10

maslinka napisał(a):
Uczę języka polskiego. )

O nie! :lol: Masz ci babo placek! Teraz dopiero będę się musiał pilnować w czasie pisania relacji. Masakra :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 01.12.2017 21:13

wiolek_lp napisał(a): Nigdy, przenigdy, za nic więcej nie chciałabym tam jechać ponownie ! W sensie w lecie, bo na wiosnę czy zimą na parę dni bardzo chętnie :wink:

Ja też jestem tego zdania, że na cały urlop jechać nad Bałtyk, to bez sensu. Jakiś weekend ok, ale np. na 2 tygodnie ? 8O Mój mąż w życiu na to by się nie zgodził
piekara114 napisał(a):Ale wracajamy na Makarską....

W przygotowaniu kolejny odcinek, ale jak widać nadrabiam zaległości forumowe, więc jak dziś nie dam rady, to może jutro...
Ale oczywiście wszelkie poruszane kwestie przy moim wątku w ogóle mi nie przeszkadzają. Zawsze to dodatkowa wiedza na inne tematy
maslinka napisał(a):Zależy również od ich rodziców, którzy swoją postawą pokazują dzieciom, jak należy podchodzić do obowiązków, w tym do obowiązku nauki...

Witaj, Maslinko w mojej relacji :oczko_usmiech: Bardzo mi miło, że zajrzałaś.
Co do rodziców - to święta racja! Sama widzę, co się dzieje w szkole. Mój syn dopiero w zerówce, ale dzieciaki i rodzice, to naprawdę baaardzo szeroki temat. Zazwyczaj popadają ze skrajności w skrajność - część jest przewrażliwiona na punkcie swoich pociech a część wręcz przeciwnie
maslinka napisał(a):Najważniejsze, żeby uczniowie się nie nudzili i żeby nauczyć ich samodzielnie myśleć :)

I to najważniejsze.... A w dzisiejszych czasach, to nie małe wyzwanie, żeby dzieci zachęcić do współpracy
Abakus68 napisał(a):O nie! :lol: Masz ci babo placek! Teraz dopiero będę się musiał pilnować w czasie pisania relacji. Masakra :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Haha ja już tak od kilku lat się zawsze zastanawiam, że jak jakiś polonista czyta moje wypociny, to pewnie uzupełnia w myślach o przecinki i inne znaki interpunkcyjne... No, niestety, czasem zasady interpunkcji się zapomina, ale staram się, żeby nie kaleczyć bardzo naszego ojczystego języka...
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14750
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 01.12.2017 21:14

Abakus68 napisał(a):
maslinka napisał(a):
Uczę języka polskiego. )

O nie! :lol: Masz ci babo placek! Teraz dopiero będę się musiał pilnować w czasie pisania relacji. Masakra :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Ty akurat nie masz się czego obawiać :D Baaardzo lubię Twój styl. Właśnie czytam o Supetarze :)

A tak serio, ja tu nikomu błędów nie poprawiam :oczko_usmiech: Jestem tu prywatnie :mrgreen:

agata26061 napisał(a):Witaj, Maslinko w mojej relacji :oczko_usmiech: Bardzo mi miło, że zajrzałaś.

Agata, wybacz, że nie odniosłam się do Twojej relacji... :oops:
Bardzo lubię Makarską Rivierę. Mam do niej sentyment - tam zaczęła się moja Przygoda z Chorwacją :D
Fajne zdjęcia podwodne. Mnie takie dobre nie wychodzą.
Ostatnio edytowano 01.12.2017 21:20 przez maslinka, łącznie edytowano 1 raz
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5003
Dołączył(a): 18.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 01.12.2017 21:18

maslinka napisał(a):
Abakus68 napisał(a):
maslinka napisał(a):
Uczę języka polskiego. )

O nie! :lol: Masz ci babo placek! Teraz dopiero będę się musiał pilnować w czasie pisania relacji. Masakra :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Ty akurat nie masz się czego obawiać :D Baaardzo lubię Twój styl. Właśnie czytam o Supetarze :)

A tak serio, ja tu nikomu błędów nie poprawiam :oczko_usmiech: Jestem tu prywatnie :mrgreen:



Ciekawe ile nas belfrów więcej obecnie na forum :?: :mrgreen:
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 01.12.2017 21:18

maslinka napisał(a):
A tak serio, ja tu nikomu błędów nie poprawiam :oczko_usmiech: Jestem tu prywatnie :mrgreen:

I tak trzymaj :) :smo: :mrgreen:
Abakus68
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1177
Dołączył(a): 19.09.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Abakus68 » 01.12.2017 21:20

maslinka napisał(a):Ty akurat nie masz się czego obawiać :D Baaardzo lubię Twój styl. Właśnie czytam o Supetarze :)

Dziękuję. Moja polonistka jednak zawsze mi zwracała uwagę, że gdybym tak nie rozbudowywał zdań, to i czytelniejszy byłyby, i z mniejszą ilością gramatycznych nieścisłości. Jak ona delikatnie potrafiła powiedzieć "byk na byku" ha, ha.
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 01.12.2017 21:23

Katerina napisał(a):
Ciekawe ile nas belfrów więcej obecnie na forum :?: :mrgreen:

Katerina może zrób jakąś ankietę w jakimś odpowiednim dziale? Oczywiście ja nie mam nic przeciwko temu w mojej relacji, ale wiadomo, że relacja, to recja, nie wszyscy tu muszą zajrzeć i się opowiedzieć. Ja w zasadzie też pedagog z wykształcenia... ale resocjalizacyjny 8O, więc jeśli ktoś zboczy z właściwej drogi (np. do Cro), to mogę go odpowiednio zresocjalizować... :mrgreen: :smo: :oczko_usmiech: :lol:
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5003
Dołączył(a): 18.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 01.12.2017 21:28

agata26061 napisał(a):
Katerina napisał(a):
Ciekawe ile nas belfrów więcej obecnie na forum :?: :mrgreen:

Katerina może zrób jakąś ankietę w jakimś odpowiednim dziale? Oczywiście ja nie mam nic przeciwko temu w mojej relacji, ale wiadomo, że relacja, to recja, nie wszyscy tu muszą zajrzeć i się opowiedzieć. Ja w zasadzie też pedagog z wykształcenia... ale resocjalizacyjny 8O, więc jeśli ktoś zboczy z właściwej drogi (np. do Cro), to mogę go odpowiednio zresocjalizować... :mrgreen: :smo: :oczko_usmiech: :lol:


Ha, ha, ty pedagog resocjalizacyjny a ja po psychologii :mrgreen: (Chociaż w zawodzie nigdy nie pracowałam :oczko_usmiech: )
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 01.12.2017 21:34

maslinka napisał(a):Fajne zdjęcia podwodne. Mnie takie dobre nie wychodzą.

Przyznam się, że troszeczkę podrasowane w picassa :oops: :oops: ale w sumie nawet niezły aparat podwodny nabyłam (używany z aukcji). Poprzedni był gorszy, ale syn go załatwił w zeszłym roku przy wodospadach na rzece Krka, więc na ten rok trzeba było nabyć nowy, więc nawet dobrze się stało... :D :smo:
Katerina napisał(a):
Ha, ha, ty pedagog resocjalizacyjny a ja po psychologii :mrgreen: (Chociaż w zawodzie nigdy nie pracowałam :oczko_usmiech: )

No i tak samo sprawa wygląda u mnie. Też nie pracowałam w zawodzie (mam nadzieję, że jeszcze), ale jak moja młodsza latorośl pójdzie do przedszkola od września, to mam zamiar poszukać w zawodzie, chociaż nie łudzę się, że los będzie dla mnie łaskawy i taką pracę znajdę... :?
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1699
Dołączył(a): 20.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 01.12.2017 21:43

maslinka napisał(a):Uczę języka polskiego. Przedmiot daje pewne możliwości nauczycielowi ;)


Zawsze bardziej "uwielbiałam" język pl. od matematyki :? Ale mam dysortografie, nie popatrą papierkiem ale sama sobie zdiagnozowałam :D Chodźbym nie wiem ile razy przetłukła jakieś typowe słowo to i tak zawsze zastanawiam się jak się pisze... Nie jestem w stanie tego przyswoić mimo prawie 30 lat :D Dlatego relacje pisze w wordzie :mrgreen: Gorzej z pojedyńczymi postami na forum... A interpunkcja to dopiero tragedia, no ale cóż kto chce to czyta, staram się jak mogę :oczko_usmiech:

Katerina napisał(a):Ha, ha, ty pedagog resocjalizacyjny a ja po psychologii :mrgreen: (Chociaż w zawodzie nigdy nie pracowałam :oczko_usmiech: )


Ja za to na co dzień pracuję z psychologami a mój kierunek studiów to turystyka i rekreacja :D ( a pracuję jako statystyk medyczny :lool: )
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 01.12.2017 21:46

wiolek_lp napisał(a): turystyka i rekreacja :

Dobrze się składa, w Chorwacji zdobywasz praktykę...
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1699
Dołączył(a): 20.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 01.12.2017 22:01

agata26061 napisał(a):
wiolek_lp napisał(a): turystyka i rekreacja :

Dobrze się składa, w Chorwacji zdobywasz praktykę...


Eeee nieee, bardzo lubię moją pracę, ludzi w niej i wolne weekendy :D Nie wiem czy chciałabym zamienić to na pracę w zawodzie :wink: A praktyka cóż... przyda się na kolejne lata w Cro :mrgreen:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 01.12.2017 23:01

maslinka napisał(a):Jeśli chodzi o przedłużone weekendy, w ubiegłych latach często pracowaliśmy normalnie. W klasach była mniej niż połowa uczniów... Jak realizować program z taką frekwencją :?:

Niestety u nas dobrze nie jest i patrzę z puntu ambitnego rodzica i ucznia... W tym roku majówka i 9 dni wolego mieli i już na 2018 też tak samo mają rozpisane, o czym nawet na ostatnim zebraniu dyskutowaliśmy. Wychowawca problemu nie widział.... A z tymi sprawdzianami i nie robieniu ich w maju, to jak to usłyszałam to szczena mi opadła i z 2 dni ją zbierałam... Na szczęście jest kilku ambitnych i wymagających nauczycieli, którzy mi ocenę gimnazjum i nauki w nim ratują... A my wszyscy to ściśli :mrgreen: .... choć książki to pochłaniamy, a syn to tomami wręcz... :mrgreen:


Ale dawaj nam tu kolejny odcinek...weekend mamy to co będziemy o szkole, nauce i pracy dyskutować... :mrgreen: :mrgreen:
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14750
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 02.12.2017 08:48

piekara114 napisał(a):Ale dawaj nam tu kolejny odcinek...weekend mamy to co będziemy o szkole, nauce i pracy dyskutować... :mrgreen: :mrgreen:

Popieram :D
Dawaj odcinek :mrgreen:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
WIECZNIE PIĘKNA, MAJESTATYCZNA MAKARSKA RIVIERA - strona 8
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone