Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wenecja

We Włoszech znajduje się najstarszy na świecie uniwersytet, jest nim założony w 1088 roku Uniwersytet Boloński. Na terenie Włoch znajdują się 2 słynne wulkany: Etna i Wezuwiusz. We Włoszech trzykrotnie odbywały się igrzyska olimpijskie w latach 1956, 1960 i 2006. We Włoszech znajduje się 50 obiektów światowego dziedzictwa kultury UNESCO. Modena we Włoszech to prawdziwa stolica samochodów sportowych, mieści się w niej 5 fabryk luksusowych samochodów sportowych: Ferrari, Maserati, Lamborghini, Pagani i De Tomasso.
maxredaktor
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1304
Dołączył(a): 13.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) maxredaktor » 01.02.2015 19:34

V-i-v-a-l-d-i napisał(a):Czy parking za 5 € i bilety w dwie strony na busa nie sa w podobnej cenie co ten wielopoziomowy parking po prawej za mostami ? Nie znam ceny za bilet busa i nie pamiętam ceny parkingu, ale to jest do sprawdzenia. Tak do rozważenia zostawiam


Koszt parkingu w Wenecji to minimum 20 euro, a ten parking + dojazd powinien wynieść nie więcej niż połowę tej kwoty.
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13432
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 01.02.2015 19:51

21 Euro za parkowanie powyżej 5 godzin. Venezia Tronchetto Parking
V-i-v-a-l-d-i
Globtroter
Posty: 56
Dołączył(a): 20.01.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) V-i-v-a-l-d-i » 15.02.2015 09:42

A ile ta operacja zajmuje czasu - myślę o transferze z parkingu do placyku (ronda Piazzale Roma ) skąd jeżdżą busy i powrót.
Pytam z ciekawości. Nam szkoda było czasu na to, bo przyjechaliśmy do Wenecji znad Gardy z małymi wówczas dziecmi. A wtedy minuty czy godziny były cenniejsze, niż np. 10E ( tak szacuję różnicę między tymi parkingami i busami )
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 15.02.2015 09:48

Witam.
Widzę, że niechcący wywołałem spore zamieszanie w tym temacie.
W sumie to sam jeszcze nie wiem na co się zdecyduję. Zapewne ostateczna decyzja zapadnie na miejscu - może już w samej Wenecji ... :) ...
Pozdrawiam.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 15.02.2015 10:40

kmichal napisał(a):Zapewne ostateczna decyzja zapadnie na miejscu - może już w samej Wenecji ... :) ...


I tak chyba będzie najlepiej. Wynotuj możliwości, zobaczysz ile kasy już poszło i co się dzieje na drodze już w Mestre i albo skręcisz na Mestre albo przed samą groblą, albo pojedziesz prosto :D
Wszystkie propozycje (jak zresztą wszystko) mają swoje wady i zalety, dla każdego dana pozycja/kwestia może być po innej stronie... I dobrze, bo jeszcze wszyscy bylibyśmy w jednym miejscu w jednym czasie i w takich samych autach :wink:
maxredaktor
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1304
Dołączył(a): 13.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) maxredaktor » 15.02.2015 13:02

V-i-v-a-l-d-i napisał(a):A ile ta operacja zajmuje czasu - myślę o transferze z parkingu do placyku (ronda Piazzale Roma ) skąd jeżdżą busy i powrót.


Myślę, że jest to kilka/kilkanaście minut. Autobusy jeżdżą dosyć często, a sama odległość jest niewielka.
golibroda
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 575
Dołączył(a): 14.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) golibroda » 15.02.2015 13:35

Ja jechałem w drodze powrotnej z Peljesaca (cro) i dotarłem do Mestre późnym wieczorem. Tam nocleg w hotelu.

Kupiłem bilet 24h za 20E na wszystkie Vaporetto i autobusy miejskie.
O 8.00 z pod hotelu odjeżdżał autobus miejski (tam uaktywniłem bilet) ze stacją końcową pod samym Vapotetto.
Grand Canale dostałem się do placu Św.Marka skąd zacząłem zwiedzać. W zależności od tego gdzie były zabytki przemieszczałem się Vaporetto bez ograniczeń. Gdy obejrzałem Wenecję popłynąłem sobie (oczywiście w ramach bilety 24h) na Murano i Burano. Zatrzymałem się tez na jakimś cmentarzu na wyspie. Potem powrót do hotelu w Mestre po 22 prawie ostatnim autobusem. Nocleg i rano wyjazd do domu.

Te 14h w zupełności wystarczyło, a też dużo zatrzymuję się ze względu na robienie zdjęć.

A bilet 24h za 20E to był bardzo dobry wybór, bo przejazd autobusem to 2,5E x 2, i co najmniej Vaporetto z krańcówki na plac i powrót to 7Ex2 co daje razem 19E. Za 20E miałem pływanie do woli ile chciałem i gdzie chciałem, bez ograniczeń nawet przystanek.

Także polecam takie rozwiązanie.

Fakt, że rozłożenie Wenecji na dwa dni byłoby mniej męczące, ale jak się nie ma co się lubi ....

Wyjeżdżając ok. 8 z Mestre, w drodze powrotnej zaliczyłem przejazd przez Alpy (piękne), miejscowość Hellstadt (Austria) - polecam bardzo, jakaś przydrożną obiadową gospodę i już o 3 w nocy byłem w domu (bo były wielkie ulewy na autostradach w Czechach).

Umyłem się, zdrzemnąłem i już o 7 byłem w pracy :)

Przeżycia niezapomniane, polecam każdemu taką przygodę ....
Yans
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 30
Dołączył(a): 05.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Yans » 24.02.2015 10:56

Czy mógłbym prosić o jakiś namiar na jakąś wartą polecenia, niezbyt drogą, miejscówkę w okolicach Wenecji. Interesuje mnie także wynajęcie samochodu na miejscu, ponieważ wybieramy się do Włoch samolotem. Z góry bardzo dziękuję za pomoc :)
glonik21
Croentuzjasta
Posty: 187
Dołączył(a): 27.08.2012
Re: Chorwacja - Wenecja

Nieprzeczytany postnapisał(a) glonik21 » 28.05.2015 16:56

Ktoś orientuje sie jaki jest teraz koszt parkingu koło Viale Stazione w Mestre i pociągu do Wenecji ?
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Chorwacja - Wenecja

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 09.06.2015 16:49

glonik21 napisał(a):Ktoś orientuje sie jaki jest teraz koszt parkingu koło Viale Stazione w Mestre i pociągu do Wenecji ?


Poczyta od 20 strony (to tylko 5 min), są wszystkie odpowiedzi i przede wszystkim linki do właściwych stron z aktualnymi cenami
zauroczona
Croentuzjasta
Posty: 227
Dołączył(a): 20.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) zauroczona » 11.03.2018 17:45

Mariusz, kolejna świetna relacja Twojego autorstwa - uwielbiam takie zwiedzanie, jakie Ty preferujesz, wiedzieć gdzie jestem i co widzę i mieć dobrze zaplanowane kolejne punkty. Po 8 latach, temat jak widać nadal aktualny, a Twoja relacja bardzo pomocna. Dzięki za bardzo wyczerpujące informacje i tak kompleksowo potraktowany temat. Niezwykle inspirująca i wspierająca relacja, okraszona wspaniałymi zdjęciami. Pozdrawiam
anksma
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 134
Dołączył(a): 23.06.2014
Wenecja - kiedy najlepiej odwiedzić ?

Nieprzeczytany postnapisał(a) anksma » 07.08.2019 11:13

Przed wakacjami w CRO. Chciałbym się wybrać do Wenecji na dzień albo dwa. Nie wiem czy w weekend to jest dobry pomysł, czy ma to jakieś znaczenie w ilości turystów, czy lepiej na tygodniu?. Jadę na Cro między 26.08-07.09. Pierw myślałam o wyprawie autem, ale czytałam że można podjechać do Włoch i stamtąd statkiem np. z Punta Sabbioni lub Lido di Venezia. Czy może ktoś się orientuje w cenach lub rozkładach jazdy?. Oczywiście mam psa i czy jest to problem jeśli chodzi o rejs czy zwiedzanie?
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Wenecja - kiedy najlepiej odwiedzić ?

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 07.08.2019 11:58

Z Punta Sabbioni to super rozwiązanie na zwiedzanie Wenecji. Możesz u mnie przeczytać: post2072036.html#p2072036
Tylko czy będziesz mieć odpowiednio dużo czasu na miejscu? Bo dojazd z Istrii też trochę Wam zajmie.... No i na czym Wam w Wenecji zależy....

Co do psów, to jakoś ich w Wenecji nie widziałam, przynajmniej w oczy mi się nie rzuciły. Może na stronie jest jakieś info http://actv.avmspa.it/en/content/vaporetto lub napisać do nich :?: :idea:
Znalazłam tylko tyle: http://actv.avmspa.it/en/search/node/pets
anksma
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 134
Dołączył(a): 23.06.2014
Re: Wenecja - kiedy najlepiej odwiedzić ?

Nieprzeczytany postnapisał(a) anksma » 07.08.2019 12:06

wielkie dzięki, poczytam sobie. W sumie wiem że w psem nie wejdę do wielu miejsc, ale jak będę tak blisko Wenecji to chciałabym pojechać i zobaczyć to i owo. Więc myślę że tak kilka godzin chce poświęcić na zwiedzanie, chociaż tylko z zewnątrz budynków.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Wenecja - kiedy najlepiej odwiedzić ?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 07.08.2019 17:44

anksma napisał(a):wielkie dzięki, poczytam sobie.

No jeszcze do poczytania inne posty w tym wątku.
Są też inne wątki o zwiedzaniu Wenecji z Istrii.
Poprzednia strona

Powrót do Włochy - Italia


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Wenecja - strona 25
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone