Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

WENECJA I VENETO w majowej pigułce

We Włoszech znajduje się najstarszy na świecie uniwersytet, jest nim założony w 1088 roku Uniwersytet Boloński. Na terenie Włoch znajdują się 2 słynne wulkany: Etna i Wezuwiusz. We Włoszech trzykrotnie odbywały się igrzyska olimpijskie w latach 1956, 1960 i 2006. We Włoszech znajduje się 50 obiektów światowego dziedzictwa kultury UNESCO. Modena we Włoszech to prawdziwa stolica samochodów sportowych, mieści się w niej 5 fabryk luksusowych samochodów sportowych: Ferrari, Maserati, Lamborghini, Pagani i De Tomasso.
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13040
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 12.06.2013 11:15

tony montana napisał(a):53KULKA's icecream :coool: :nice: :lool:


Też od razu o "naszych" Kulkach pomyślałam :D.



Mam jeszcze takie pytanko, krótkie acz treściwe, czy ja jestem ślepa albo niedowidząca, czy nie ma Twojej relacji z Rogożnicy i Igrane :?:
Potter
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2493
Dołączył(a): 15.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Potter » 12.06.2013 11:18

mysza73 napisał(a):Mam jeszcze takie pytanko, krótkie acz treściwe, czy ja jestem ślepa albo niedowidząca, czy nie ma Twojej relacji z Rogożnicy i Igrane :?:

Weź Ty się tak nie przyglądaj :roll: :wink:
Ja z tą ledwo się wyrabiam ... Ale ok. Jak będę miała więcej wolnego :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: to wrzucę trochę zdjęć z tamtych czasów :papa: 8)
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13040
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 12.06.2013 11:26

Potter napisał(a):
mysza73 napisał(a):Mam jeszcze takie pytanko, krótkie acz treściwe, czy ja jestem ślepa albo niedowidząca, czy nie ma Twojej relacji z Rogożnicy i Igrane :?:

Weź Ty się tak nie przyglądaj :roll: :wink:
Ja z tą ledwo się wyrabiam ... Ale ok. Jak będę miała więcej wolnego :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: to wrzucę trochę zdjęć z tamtych czasów :papa: 8)


Ufffffffff :P ,
znaczy jeszcze nie jest z moim wzrokiem tak źle :mrgreen: .
No to czekam, bo też tam byłam, o czym pewnie nie wiesz :wink: .
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13771
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 12.06.2013 12:18

mysza73 napisał(a):
tony montana napisał(a):53KULKA's icecream :coool: :nice: :lool:


Też od razu o "naszych" Kulkach pomyślałam :D.



Mam jeszcze takie pytanko, krótkie acz treściwe, czy ja jestem ślepa albo niedowidząca, czy nie ma Twojej relacji z Rogożnicy i Igrane :?:


To ja się przypomnę Mysza - gdzie dwie pierwsze wyprawy na Pejlesacz?

:devil: :boss:
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13040
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 12.06.2013 12:30

tony montana napisał(a):
mysza73 napisał(a):
tony montana napisał(a):53KULKA's icecream :coool: :nice: :lool:


Też od razu o "naszych" Kulkach pomyślałam :D.



Mam jeszcze takie pytanko, krótkie acz treściwe, czy ja jestem ślepa albo niedowidząca, czy nie ma Twojej relacji z Rogożnicy i Igrane :?:


To ja się przypomnę Mysza - gdzie dwie pierwsze wyprawy na Pejlesacz?

:devil: :boss:

W tych, które są, pokazałam wszystko w czym się za pierwsze dwa razy zakochałam :devil:.
mariusz-w
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8375
Dołączył(a): 22.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz-w » 12.06.2013 13:17

Świetny wieczorny spacer ... aż mi się zatęskniło ! :roll:

Wenecja oświetlona delikatnie, nastrojowo ... i do tego nieporównywalnie więcej "luzu" na uliczkach jak za dnia.
Właśnie za to też ją lubię.
Bardzo, bardzo ... 8)

pozdrawiam.
Potter
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2493
Dołączył(a): 15.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Potter » 18.06.2013 11:50

Skoro się zaczęło to wypadałoby skończyć :D . Relację oczywiście !

Tak jak zapowiadałam kolejnego dnia miała być Werona. Niestety prognozy zapowiadały obfite opady deszczu :cry: . Mimo to postanowiliśmy jechać. Pogoda w czasie drogi zdawała się potwierdzać prognozy :oops: ...

Obrazek

Udało nam się zaparkować bardzo blisko Areny. Na dodatek wyszło słoneczko :D co jeszcze bardziej poprawiło nam humor. Tak więc pierwsze kroki w stronę areny ...

Obrazek

Obrazek

Okoliczni "wojacy" ciężko pracują namawiając do robienia sobie z nimi zdjęć :wink: , nic więc dziwnego, że czasami muszą się posilić ...

Obrazek

Arena otoczona jest kilkoma szkolnymi wycieczkami ... Rezygnujemy z wejścia do środka ...

Obrazek

... i oglądamy ją tylko z zewnątrz.

Obrazek

Obrazek

Kierujemy się w stronę "turystycznego" centrum ...

Obrazek

Obrazek

Po krótkiej chwili rozpychania się łokciami docieramy do pkt obowiązkowego czyli balkonu Julii ...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Ściany wokół wejścia na dziedziniec pokryte są wątpliwej urody miłosnymi wyznaniami ...

Obrazek

Patrząc na te "mazy" dochodzę do wniosku, że najmocniej kochają najniźsi ... Na dole ściana jest gęściej zabazgrolona :lol: ...

Obrazek

Wszechobecne kłódki ...

Obrazek

Na dziedziniec z balkonem Julki wchodzi się przez dość wąską bramę. Nic dziwnego, ze jest ciasno nieco :roll:

Obrazek

Kłódki wiszą nawet na drzewku :roll: ... A te białe plamki to rozgnieciona, zaschnięta guma do żucia z wyrytymi inicjałami, imionami itp. Karteczki najwyraźniej juz się nie trzymają :roll: :roll: :roll:

Obrazek

"Na szczęście" trzeba potrzymać prawą pierś. Jednak cała Julka wygląda na nieźle "obmacaną" :lol: .

Obrazek

Chętnie opuszczam to miejsce i idę "w miasto" ...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

O tych miejscach i placach ładnie pisała Mysza... Nie będę się powtarzać :D

Obrazek

Muszę jednak w tym miejscu zaznaczyć, że chyba największe wrażenie w całej Weronie (z tego małego fragmentu, który udało nam sie zobaczyć) wywarły na mnie nagrobki Scaligerich ...

Obrazek

W przewodniku wyczytałam, że są to "...arcydzieła XIV-wiecznej gotyckiej sztuki sepulkralnej 8O "...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Idziemy sobie dalej. Kolejnym i ostatnim celem naszym jest wzgórze na wschodnim brzegu Adygi ...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Na zboczu wzgórza znajdują się pozostałości Teatro Romano z I w. p.n.e.
Od razu zaznaczam, że tej kupki kamieni nie odwiedziliśmy ...

Obrazek

Żeby przejść na drugą stronę Adygi urokliwymi uliczkami kierujemy się w stronę mostu Ponte Pietra ...

Obrazek

Obrazek

Widoki z mostu są całkiem, całkiem. Tam na górę Mysza nie poszła ... Nie poszliśmy więc i my :lol: ...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Po zejściu z mostu trzeba było przejść na drugą stronę ulicy. Światło długo się nie zmieniało postanowiłam więc swoim zwyczajem wywrzeć na kierowców "presję psychologiczną" :wink: i wlazłam na ulicę. W tym momencie nie żałowałam, że nie znam włoskiego ... Małżowina również czule zapytała: "Gdzie leziesz kobieto ?!". Wzruszona jego troską odparłam: "No co ? Przecież jestem ubezpieczona !". Zatroskana, wzruszająca odpowiedź męża: "Ale kto nas na kemping odwiezie ?!" ... :evil:

Obrazek

Wspinamy się na górę co chwila oglądając się za siebie, tzn. na Weronę ...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Warto było. Z samej góry widoki też niczego sobie ...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Na samej górze zaczepiła nas jakaś starsza pani pytając czy tamte wieże w dole do kościół jakiś tam. Na co ja w dobrej wierze odparłam, że nie wiemy bo my niekościołowi jesteśmy ... ... ... Chodziło mi oczywiście o to, że raczej nie zwiedzamy kościołów, więc nie wiemy ... Ale mina tej pani zaiste pełna pogardy była :roll: . Rodzinka oczywiście prawie sie mnie wyrzekła mówiąc, że wstyd ze mną gdzieś się wybrać ...
Żeby się nieco podnieść na duchu zapytałam Justynę czy rzeczywiście narobiłam im wiochy (miałam nadzieję na właściwą odpowiedź :) ) . Dziewczę odparło: " Ciocia, wiochy to może nie. Ale lekka siara była ..." :?

Kilka pamiątkowych zdjęć i schodzimy na dół ...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Moje plany na Weronę są jeszcze dość rozbudowane, ale rodzinka mówi zdecydowane dość ! Siła złego na jednego. Wracamy na parking ...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Po drodze odwiedzamy kilka sklepów i bazarek zaopatrując się w okulary, zegarki i torebkę :mrgreen: .

Wydawało mi się, że posiadacze tych masek chcą siebie ochronić przed jakimiś zarazkami. Tymczasem mąż uświadamiał mnie, posiadając informacje z pierwszej ręki :lol: , że maski takie zakladają ci, którzy zarazkami nie chcą zarazić innych :roll: . Jakoś nie chce mi się w to wierzyć :? .

Obrazek

Obrazek

Ponownie mijamy arenę ...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Na koniec muszę dodać, że podczas naszego pobytu w Weronie nie spadła ani jedna kropla deszczu :mrgreen: ...
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13040
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 18.06.2013 12:25

Super te widoki z góry :P ,
muszę więc tam wejść :mrgreen: ,


a u Julii tłumy niezmienne :roll: .
rysiek_r74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2011
Dołączył(a): 27.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) rysiek_r74 » 18.06.2013 18:53

Potter napisał(a):Warto było. Z samej góry widoki też niczego sobie ...


No i znowu okazuje się, że będąc w jakimś mieście, nie wszędzie się było :(
Ale przynajmniej wiadomo po co trzeba tam wrócić :D
Widoki superoskie
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13771
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 20.06.2013 12:54

Jednak chyba Ty mialaś rację co do tych zarazków....

Natomiast w TR widzieliśmy mnóstwo Azjatów od stóp do głów ubranych na biało w powłóczyste szaty zakrywające wszystko, co się da, zamaskowane twarze (chyba nie ninja?) i oksy, skarpety nałożone na spodnie....

to wszsystko po to, aby się nie opalić ...
Lidia K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3519
Dołączył(a): 09.10.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lidia K » 21.06.2013 18:41

Zwiedzaliśmy Weronę w zeszłym roku w podobnym okresie i brama podobnie jak u Ciebie była obwieszona kłódkami.

Obrazek
Musieli je (barbarzyńcy?) w międzyczasie odciąć, tylko 3 rządki po prawej z tych starych zostawili.
Obrazek

Ale widzę, że mieliśmy szczęście - w tym miejscu było kilkanaście osób.
Natomiast brakło nam chęci przejść się na wzgórze po drugiej stronie rzeki, wystarczyła nam wieża i widoki z jej szczytu.
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 58951
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 22.06.2013 13:58

Potter napisał(a):Warto było. Z samej góry widoki też niczego sobie ...

Pełna zgoda.

Pozdrawiam,
Wojtek
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13040
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 26.06.2013 10:56

Potter, ciśnienie mi skacze, bo strasznie nieregularnie te pigułki mi dawkujesz :roll: :wink: .
Potter
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2493
Dołączył(a): 15.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Potter » 27.06.2013 12:17

Mysza, babo Ty moja kochana :papa: .
Obiecuję, że jutro postaram się zużyć całe opakowanie pigułek ...
Przez ostatnie dni na forum wpadałam sporadycznie. Ale przecież zanim zacznie się coś nowego trzeba skończyć stare ... :wink:
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13771
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 27.06.2013 12:46

Potter napisał(a):Przez ostatnie dni na forum wpadałam sporadycznie. Ale przecież zanim zacznie się coś nowego trzeba skończyć stare ... :wink:


Znowu ... była ITALIA???

8O 8O 8O 8)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Włochy - Italia


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
WENECJA I VENETO w majowej pigułce - strona 12
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone