Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Węgry znane i nieznane II

Aż 20% całej populacji Węgier mieszka w stolicy państwa – Budapeszcie. Na terenie państwa znajduje się Balaton czyli największe europejskie jezioro. W Budapeszcie znajduje się bardzo dobrze rozwinięty system metra, które otwarto już w 1896 roku – starsze w Europie jest jedynie metro londyńskie. Węgry są ojczyzną wielu dziś używanych wynalazków. Pochodzi stąd długopis, syfon, kostka Rubika i zapałki. Na Węgrzech aż do 1941 roku obowiązywał tu ruch lewostronny.
GOLDEN
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1756
Dołączył(a): 12.02.2014
Węgry znane i nieznane II

Nieprzeczytany postnapisał(a) GOLDEN » 13.05.2014 12:26

Dlaczego taki filmowy tytuł ? :roll:
Ano dlatego :arrow: Węgry cześć I
Czy ktoś ma ochotę obejrzeć fotki z majowego corocznego dłuuuuugiego wekendu na węgrzech,zanim wszyscy wsiądziemy w nasze wypasione, lśniące fury i ruszymy na podbój Chorwacji ??? :D :hut:
Może piotrf się skusi :arrow: Nyíregyháza :D
Miejsca w których byliśmy to :
Miskolctapolca(baseny w skale ! pełen odjazd :D )
Nyíregyháza +ZOO :)
Tokaj bez komentarza :mrgreen:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
kataryniarz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 539
Dołączył(a): 28.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) kataryniarz » 13.05.2014 12:57

Chętnie poczytam :hut:
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 58951
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 13.05.2014 13:48

Również rzucę okiem.

Pozdrawiam,
Wojtek
GOLDEN
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1756
Dołączył(a): 12.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) GOLDEN » 13.05.2014 14:31

Zaczęło się od turbulencji :evil: Dłuuuuugi wekend dla polaków znaczy primo GRILL sekundo wyjazdy wyjazdy i jeszcze raz wyjazdy i ta druga opcja pośrednio trochę napsuła mi krwi :roll:
Miejsce docelowym był Miskolc a dokładniej Miskolctapolca3-5km od miasta i pomny tego ilu polaków widziałem w zeszłym roku w tym miejscu a mieszkaliśmy wtedy koło Egeru ,wiedziałem że bez rezerwacji noclegu może być kiepsko ze spaniem w tym okresie.Dodam ,że od Krakowa ,Rzeszowa,Gliwic (pozrowienia dlaMaslinki )jest rzut beretem do Miskolca :D
Więc przekopuje neta w kategorii najlepsze lokum pod słońcem na Węgrzech :) i..........co lepsze kąski już zarezerwowane !!!!! :evil: a jest początek kwietnia !!!! czy jeszcze marzec ?! 8O 8O
W końcu przez pośrednika sic! udaje się wynająć wille z basenem,klimatyzacją,parkingiem pod dachem strzeżonym 24h i służbą :oczko_usmiech: No niezupełnie taki :mrgreen: Był to zwyczajny pokój z kuchnią i łazienką :?
Mail nr1- Dziekujemy za rezerwacje i oczekujemy państwa bla,bla bla........proszę o wpłatę zaliczki na nr konta..........i tu adres apartamentu do 5-ciu dni roboczych.
Cholera pierwszy raz na Węgrzech chcą ode mnie zaliczkę !! :evil: Ktoś ich wykręcił ??? z Polski ??? NIEMOŻLIWE !!!
Dobra, nauczony przez nasze forum ide na poczte i tak jak do Cro prześle kase na Węgry. :)
Mieszkam w małej miejscowości i mamy ajentów i inne gadziny w okienkach ale przelew MUSI byc nadany na POCZCIE Gł.-pieknie :evil:
Pracuje do 17 poczta do 18.30 :? Jestem z jęzorem na wierzchu o 17.15 kooooolejka jak na Kasprowy !
Bank i poczta w jednym oraz sprzedawanie kartek świątecznych i gazet !!! 8O 8O 8O :evil:
Otwarte dwa okienka 8O 8O 8O
Stoje.............
Dalej stoje..........
Puszczam korzenie..........
Po godzinie jestem wykończony duchotą,starszą panią która nie może się zdecydować na kartkę świąteczną i panem z czerwonym nosem stojącym przede mną ! :?
W końcu moja kolej........
Obrazek
-Chciałbył przesłać money na Węgry na adres
:arrow: ??????-Pani w okienku
--Chciałbył przesłać money na Węgry na adres TAK JAK DO CRO !!! %@&%$#&*
:arrow: Zosiuuuuuu czy myyy na Węgry przesyłamyyyyyyy ??????
--Proszę pani sprawdziłem na stronie intern. MOZECIE ! :?
:arrow: TAAAAAAK -mówi Zosia
:arrow: klik klik klik ???????
:arrow: Na adres ?
--Tak
:arrow: klik klik klik widzi pan odrzuca mi :mrgreen:
-- 8O @%$@&%$#@
Jest 18.27 jestem wykończony ,niekompetencją tej baby,kolejką do okienka,życiem......zaraz ją zamorduje :evil: Ok poddaje sie ,kwota nie jest duża puszcze z konta bedzie git i bez kolejek . :roll:
Sprawdzam maila i nr konta i.......brak BIC kodu Obrazek
Mail nr 2 Dostaliśmy pana prośbę o BIC kod do apartamentu........i prośbe przesłaliśmy właścicielowi .
8O :?
Mail nr 3 Oto BIC kod do apartamentu...........Serdecznie pozdrawiamy! i............
Mail nr 4 .......5minut po 3 mailu ,właściciele nie chcą żadnej zaliczki tylko proszą o kontakt jak by co i tu nr tel........... 8O
HAPPY END Wyszło na moje :D Nigdy na Węgrzech nie brali ode mnie zaliczki :D ,ale jak powiedziedzieć po węgiersku przez telefon JAK BY CO ???? Ktoś wie ?? :mrgreen:
CDN
:papa:
GOLDEN
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1756
Dołączył(a): 12.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) GOLDEN » 13.05.2014 14:36

kataryniarz
Wojtku

Obrazek
GOLDEN
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1756
Dołączył(a): 12.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) GOLDEN » 13.05.2014 14:42

Obrazek

Oto ta willa Obrazek
GOLDEN
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1756
Dołączył(a): 12.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) GOLDEN » 14.05.2014 10:52

Miskolctapolca
:arrow: mapka

Miejsce widziane naszymi oczami :)

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Ostatnie zdjęcie to nasza jadłodajnia :D

Jeszcze link do strony kompleksu basenów .Tam niezłe fotki i przydatne info :)
:arrow: klik
CDN
:papa:
rapez
Croentuzjasta
Posty: 456
Dołączył(a): 17.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) rapez » 14.05.2014 11:31

Będę czytał.
GOLDEN
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1756
Dołączył(a): 12.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) GOLDEN » 15.05.2014 12:12

rapez napisał(a):Będę czytał.


Dzięki :mrgreen:
W dalszej części więcej oglądania :oczko_usmiech:
:papa:
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18196
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 15.05.2014 22:16

Witaj Piotrze :D

Z przyjemnością dołączam do grona śledzących Twoją relację , nie tylko dlatego że od nas to "dwa rzuty beretem" :wink: Lengyel, magyar – két jó barát , a wina też bratanki fajne robią 8)

Pozdrawiam
Piotr
Torac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3874
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Torac » 15.05.2014 22:26

Szukam solidnych argumentów za Madziarowem, może znajdę je u Ciebie ...
GOLDEN
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1756
Dołączył(a): 12.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) GOLDEN » 16.05.2014 10:09

Witaj Piotrze :D Dzięki ,że miałeś czas zajrzeć :oczko_usmiech:
Witaj Torac Dam z siebie wszystko ,żeby cię przekonać :mrgreen:
Widzę,że zacne grono się powiększa a po zdjęciach z Nyíregyházy pewnie następnych przybędzie !
To już tradycja w moich relacjach ,że walą na nie tłumy :mrgreen:
Ostatnio edytowano 17.05.2014 09:42 przez GOLDEN, łącznie edytowano 1 raz
kataryniarz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 539
Dołączył(a): 28.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) kataryniarz » 16.05.2014 10:23

Zapodawaj c.d. i zdjęcia :)
garbowski
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3632
Dołączył(a): 30.12.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) garbowski » 16.05.2014 11:13

No właśnie bo za tydzień "sprawdzę" naocznie :oczko_usmiech: :mrgreen:
GOLDEN
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1756
Dołączył(a): 12.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) GOLDEN » 16.05.2014 11:25

Nyíregyháza
Ciekawe miasto.Mające 100tys mieszkańców bardzo urokliwe miejsce,duże a zarazem senne i czas jakby tu wolniej płynął :D Jedynie co wprawiło mnie w osłupienie to nieczynny punkt informacji turystycznej w zwykły dzień tygodnia 8O Więc nie mam czym się posilkować :evil:
Miasto leży blisko Tokaju a także granicy z Rumunią.
:arrow: mapka

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Ostanie zdjęcie to oczywiście pomnik Kossutha -węgierskiego mesjasza :D
Wspominałem już w pierwszej relacji o fenomenie tej postaci .Nie spotkałem na Węgrzech miejscowości bez jego nazwiska 8O :mrgreen:

W miejscowości Sosto odległej o 5km od Nyíregyházy znajduje się unikatowe ZOO warte zobaczenia
Tu przydatny link :arrow: ZOO
ZOO jest podzielone tematycznie ,więc dla każdego coś miłego :oczko_usmiech:
:arrow: mapka

Kilka fotek z tego fajnego miejsca :D

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

W tej miejscowości oprócz ZOO oczywiście znajdują się baseny termalne :D
Ale z drugiej strony całe Węgry leżą na wodach termalnych i każda miejscowość chwali się swoimi basenami bądż SPA :mrgreen:
CDN
:papa:
Następna strona

Powrót do Węgry - Magyarország



cron
Węgry znane i nieznane II
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone