Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Węgry nie tylko w drodze do HR

Wycieczki objazdowe to świetny sposób na zwiedzenie kilku miejsc w jednym terminie. Można podróżować przez kilka krajów lub zobaczyć kilka miast w jednym państwie. Dla wielu osób wycieczki objazdowe są najlepszym sposobem na poznawanie świata. Zdecydowanie warto z nich korzystać.
plessant
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 436
Dołączył(a): 13.08.2011
Węgry nie tylko w drodze do HR

Nieprzeczytany postnapisał(a) plessant » 16.12.2011 21:16

Witam wszystkich.

W mojej relacji z pierwszego pobytu w Chorwacji obiecałem opisać parę miejsc w których byliśmy w naszych podróżach wakacyjnych po Węgrzech.

Mam zaraz na początku prośbę do wszystkich, którzy mają jakieś ciekawe miejsca, zdjęcia, spostrzeżenia i wiadomości, aby też się tutaj ujawnili i w jakiś sposób przyłożyli ręki do tej relacji. Uważam, że Hungaria jest bardzo ciekawa i warta zobaczenia. Wielkim plusem jest to, że nad Balaton mamy bliżej niż nad Bałtyk i najbliżej (przez Węgry)na Chorwację.
Madziarzy to miły i gościnny naród, chociaż ich język jest dla nas kompletnie niezrozumiały to bez problemu we wszystkich ważnych turystycznie (i nie tylko) miejscach można porozumieć się po angielsku i niemiecku, a w paru miejscach zostałem mile zaskoczony przez obsługę biegle władającą naszy językiem.
I jeszcze jedna węgierska zaleta:SĄ TANIE
Ceny w sklepach, knajpach, kempingach i apartamentach porównywalne do naszych, a nawet niższe. Celowo nie wymieniłem hoteli, bo nie bywam lub bywam bardzo rzadko.

To tyle tytułem wstępu.
Muszę przygotować trochę zdjęć i zacząć pisać. Myślę, że jutro coś się pojawi.
Pozdrawiam i czekam na odzew zainteresowanych pomocą i nie tylko :wink: :D
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 16.12.2011 21:30

plessant napisał(a):... nad Balaton mamy bliżej niż nad Bałtyk...

Ciekawa, aczkolwiek nie do końca prawdziwa koncepcja ;)


No ale várjunk holnapig ... :D



Köszöntelek
mariusz-w
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8375
Dołączył(a): 22.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz-w » 16.12.2011 21:37

weldon napisał(a):
plessant napisał(a):... nad Balaton mamy bliżej niż nad Bałtyk...

Ciekawa, aczkolwiek nie do końca prawdziwa koncepcja ;)

To ja już wolę nad Bałtyk ... :)
plessant
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 436
Dołączył(a): 13.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) plessant » 16.12.2011 21:47

weldon napisał(a):
plessant napisał(a):... nad Balaton mamy bliżej niż nad Bałtyk...

Ciekawa, aczkolwiek nie do końca prawdziwa koncepcja ;)


No ale várjunk holnapig ... :D



Köszöntelek


My znaczy ja i małżonka. Mieszkamy w Pszczynie, na Śląsku. Do najbliższych miejscowości nad Balatonem mamy jakieś 450km. :wink: :D

I skąd ten węgierski :?:
Pozdrawiam
plessant
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 436
Dołączył(a): 13.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) plessant » 16.12.2011 21:49

mariusz-w napisał(a):
weldon napisał(a):
plessant napisał(a):... nad Balaton mamy bliżej niż nad Bałtyk...

Ciekawa, aczkolwiek nie do końca prawdziwa koncepcja ;)

To ja już wolę nad Bałtyk ... :)


Każdy wybiera co lubi. Ja za Bałtykiem nie przepadam. Sorry :cry: :oops:
lukas774
Croentuzjasta
Posty: 123
Dołączył(a): 04.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) lukas774 » 16.12.2011 22:46

Dla mnie Węgry to wspaniałe miejsce na chłodne listopadowe dni. Już kolejny raz miałem okazje spędzić listopadowy długi weekend, korzystając z uroków basenów w Miszkolcu-Tapolca, Egeru czy Tischaujvaros.
Ostatnio edytowano 16.12.2011 22:52 przez lukas774, łącznie edytowano 1 raz
mariusz-w
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8375
Dołączył(a): 22.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz-w » 16.12.2011 22:51

plessant napisał(a):
Każdy wybiera co lubi. Ja za Bałtykiem nie przepadam.

Jasne .... :)
... a ja za Balatonem !
plessant napisał(a):Sorry :cry: :oops:

... "Szkodzi nic" ;)


... ale Węgry, Węgrów lubię ! :) 8)

Pozdrawiam.
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14784
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 16.12.2011 23:05

Plessant, my też Węgry bardzo lubimy, z tym, że z jednym wyjątkiem - poza Balatonem. Na wyjazd nad to jezioro już nikt mnie nie namówi, biorąc pod uwagę wyjątkowo wysokie ceny campingów w tym rejonie oraz widok węża w wodzie nad ranem w 2010 roku... brrr (nie byłam jedyna na tym forum i nie tylko, która widziała taki okaz).

Do niezaprzeczalnych plusów naszych Bratanków należy natomiast ich fenomenalna stolica (Budapeszt uwielbiam!), wspaniała kuchnia i wina :D

O Węgrzech trochę na tym forum napisałam przy okazji chorwackich relacji oraz w osobnym wątku. Gdyby ktoś miał ochotę przeczytać, to klik, klik, klik, klik i klik

:D

Pozdrawiam i czekam na "węgierskie klimaty" :)
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 17.12.2011 01:25

Ja również chętnie poczytam, bo mi się Węgry spodobały. I to nie tylko Budapeszt - Balaton też :D :D
greenrs
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5791
Dołączył(a): 30.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) greenrs » 17.12.2011 01:32

Również czekam na węgierskie klimaty, bo biorę sobie na cel ten kierunek w przyszłoroczne wakacje (prawdopodobnie). Byłem kilka lat temu nad Balatonem i bardzo mile wspominam ten pobyt. Sam Balaton mnie rozczarował, głównie z powodu przejrzystości wody i jej głębokości - raczej przypomina brudną sadzawkę. Jednak wszystko pozostałe a głównie ludzie, jedzenie i wino zrobili na nas jak najlepsze wrażenie. Jeśli wyjazd dojdzie do skutku to raczej gdzieś w okolice Egeru. Takie mamy plany.

Maslinko, węży się nie bój. To niegroźne zaskrońce - były wielką atrakcją dla dzieci.
piotr68
Croentuzjasta
Posty: 291
Dołączył(a): 06.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotr68 » 17.12.2011 09:06

Także uważam że Węgry mają sporo do zaoferowania. Sam Balaton nie jest może rewelacyjny, ale wokół znajdują się duże przestrzenne campingi o różnym standardzie, nie tak zatłoczone jak w Chorwacji (pomijając Siofok w sezonie). Dla rowerzystów ścieżka rowerowa wokół Balatonu, piękny półwysep Tihany.

Jak dla mnie najładniejszy rejon Węgier to zakole Dunaju - Budapeszt, Szentendre, Wyszechrad, Esztergom. Na wschodzie można polecić góry bukowe z regionem winnym - Szilvasvarad, Eger, Noszvaj, Bogacs. Okolice zarówno do wycieczek pieszych i rowerowych.

Ze względu na odległość Węgry świetnie nadają się na wyjazdy kilkudniowe (weekendowe).
Kevlar
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2125
Dołączył(a): 30.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kevlar » 17.12.2011 11:37

Zasiadam przy tym emacie bo chodzi mi po głowie weekend majowy na Węgrzech.
2salamandra22
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 407
Dołączył(a): 26.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) 2salamandra22 » 17.12.2011 12:28

Ja w tym roku cumowałam na Węgrzech w drodze do i z Chorwacji. Dwa noclegi w Budapeszcie (totalne zwiedzanie od rana do wieczora) i dwa nad Balatonem w drodze powrotnej.
Noclegi (było nas 10 osób)w mieszkaniu prywatnym w centrum Budapesztu 135 EUR/noc/10 osób. bardzo dobre rozwiązanie bo wcale nie poczuliśmy zmęczenia podróżą bo podzieliła się ona na pół.
Nad Balatonem mieliśmy domek letniskowy też prywatny do samodzielnego rozporządzania (gdy wyjeżdżaliśmy musieliśmy tylko wrzucić klucz do skrzynki pocztowej), trafiliśmy nad jeziorem na aqa aerobik, było dużo muzyki i tanców to nam mętna woda zupełnie nie przeszkadzała a że jedzenie w knajpach mają w stonowanych cenach i przepyszne to humory nam dopisywały i Wegry wspominamy bardzo mile.
HAncur
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 695
Dołączył(a): 29.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) HAncur » 17.12.2011 13:55

Witam i zasiadam. My mamy zaplanowane już co nieco do zwiedzania w przyszłym roku na Węgrzech, ale nie jest to zamknięta lista, więc z ciekawością będę śledzić ten wątek, bo a nuż coś dopiszemy? Pozdrawiam :D
plessant
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 436
Dołączył(a): 13.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) plessant » 17.12.2011 20:37

mariusz-w napisał(a):
plessant napisał(a):
... ale Węgry, Węgrów lubię ! :) 8)

Pozdrawiam.


A węgierki :?: :wink:

nie pisz o śliwkach :lol:
Następna strona

Powrót do Relacje wielokrajowe - wycieczki objazdowe


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Węgry nie tylko w drodze do HR
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone