Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Węgry - baseny w okolicach Miskolca

Aż 20% całej populacji Węgier mieszka w stolicy państwa – Budapeszcie. Na terenie państwa znajduje się Balaton czyli największe europejskie jezioro. W Budapeszcie znajduje się bardzo dobrze rozwinięty system metra, które otwarto już w 1896 roku – starsze w Europie jest jedynie metro londyńskie. Węgry są ojczyzną wielu dziś używanych wynalazków. Pochodzi stąd długopis, syfon, kostka Rubika i zapałki. Na Węgrzech aż do 1941 roku obowiązywał tu ruch lewostronny.
wowek99
Globtroter
Posty: 39
Dołączył(a): 02.07.2008
Węgry - baseny w okolicach Miskolca

Nieprzeczytany postnapisał(a) wowek99 » 20.08.2008 09:23

Witam
Mam zamiar wyskoczyć na 2-3 na Węgry, gdzieś w okolice Miskolca. W planach mam miejscowość Mezokovesd 40 km za Miskolcem w stronę Budapesztu. I tu moje pytanie czy ktoś tam był, jeśli tak to prosiłbym o kilka cennych wskazówek lub prosiłbym o polecenie jakiegoś innego ciekawego miejsca gdzie można pomoczyć swoje ciało w gorących źródłach :D
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 20.08.2008 09:46

Byłem Mezokovesd pobytowo w latach 1992, 1993, 1994, 1995, 1996 oraz w drodze powrotnej z Chorwacji w tatach 1997, 1998, 2001, 2004 , ale zawsze na kempingu.

Polecam , szczególnie jeśli masz małe dzieci :lol:

Obrazek

Mezokovesd-Zsory Furdo

Forum o kąpieliskach na Węgrzech
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14750
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 20.08.2008 09:58

Jeśli chodzi o okolice Miskolca, byliśmy w tym roku w miejscowości Bogacs koło Egeru. Jest tam kąpielisko z trzema basenami termalnymi. Niestety nie ma basenu pływackiego z zimniejszą wodą (czego nam trochę brakowało), ale sporą atrakcją są nocne wejścia na baseny - w poniedziałki i piątki można posiedzieć w wodzie od 20.30 do 23.00.
Tuż obok kąpieliska są trzy campingi; jeden z darmowym wejściem na baseny (za to bardzo drogi), pozostałe dwa w umiarkowanych cenach (za 2 osoby, samochód, namiot zapłaciliśmy około 55 zł za dobę).
Camping dosyć "komunistyczny', ale mam wrażenie, że większość campów na Węgrzech wygląda tak, jakby czas się zatrzymał 15 lat temu.
Samo miasteczko Bogacs sympatyczne - parę knajpek, piwniczki, w których można kupić pyszne wino, jeziorko. I niedaleko do Egeru, który bardzo się nam podobał:)
wowek99
Globtroter
Posty: 39
Dołączył(a): 02.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wowek99 » 20.08.2008 10:14

Janusz Bajcer napisał(a):Byłem Mezokovesd pobytowo w latach 1992, 1993, 1994, 1995, 1996 oraz w drodze powrotnej z Chorwacji w tatach 1997, 1998, 2001, 2004 , ale zawsze na kempingu.

Polecam , szczególnie jeśli masz małe dzieci :lol:

Obrazek

Mezokovesd-Zsory Furdo

Forum o kąpieliskach na Węgrzech


Do dzieci to mi jeszcze daleko :D ale skoro fajnie to się wybiorę bo zostało jeszcze troche kasy po wyjedzie do cro :D
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 20.08.2008 10:33

wowek99 napisał(a):Do dzieci to mi jeszcze daleko :D ale skoro fajnie to się wybiorę bo zostało jeszcze troche kasy po wyjedzie do cro :D


Jeśli do dzieci Ci daleko - do Mezokovesd bez nich też możesz jechać.
Oprócz basenów do wygrzania kości ciała masz tam basen ze sztuczną morska falą (na taką falę trudno trafić w Cro), jest basen pływacki (konieczne czepki lub czapeczka na głowę), jest zjeżdżalnia (płatna) oraz dobra gastronomia na terenie kąpieliska.
wowek99
Globtroter
Posty: 39
Dołączył(a): 02.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wowek99 » 20.08.2008 11:07

Janusz Bajcer napisał(a):
wowek99 napisał(a):Do dzieci to mi jeszcze daleko :D ale skoro fajnie to się wybiorę bo zostało jeszcze troche kasy po wyjedzie do cro :D


Jeśli do dzieci Ci daleko - do Mezokovesd bez nich też możesz jechać.
Oprócz basenów do wygrzania kości ciała masz tam basen ze sztuczną morska falą (na taką falę trudno trafić w Cro), jest basen pływacki (konieczne czepki lub czapeczka na głowę), jest zjeżdżalnia (płatna) oraz dobra gastronomia na terenie kąpieliska.


A jak tam w ogóle z pogodą bo mam zamiar jechać w ostatni weekend sierpnia ewentualnie pierwszy weekend września, jest szansa na słońce ??
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 20.08.2008 11:21

Nigdy w tym terminie nie byłem, więc trudno mi powiedzieć jak będzie.
Trzeba śledzić prognozę pogody dla Europy środkowej na kilka dni przed wyjazdem.
Ale chyba będzie OK :wink: :lol:
wowek99
Globtroter
Posty: 39
Dołączył(a): 02.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wowek99 » 20.08.2008 11:25

Dziękuje bardzo z informacje :)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 20.08.2008 11:48

wowek99 napisał(a):Witam
Mam zamiar wyskoczyć na 2-3 na Węgry, gdzieś w okolice Miskolca. W planach mam miejscowość Mezokovesd 40 km za Miskolcem w stronę Budapesztu. I tu moje pytanie czy ktoś tam był, jeśli tak to prosiłbym o kilka cennych wskazówek lub prosiłbym o polecenie jakiegoś innego ciekawego miejsca gdzie można pomoczyć swoje ciało w gorących źródłach :D



http://www.hajduszoboszlo.com.pl/

http://pl.hungarospa-rt.hu/
woka
Koneser
Posty: 5458
Dołączył(a): 20.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) woka » 20.08.2008 12:06

wowek99... jedź do Hajduszoboszlo, w Mezokovez zanudzisz się na śmierć. :wink:
W Hajdu... masz tzw. rozrywkę i życie nocne w Mezokovez tego brak ( w szczerym polu z "osiedlem" domków do wynajecia). Do miasta kilka km. Mezokovez przy Hajdu.... to biedne dziecko.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 20.08.2008 12:26

Woka - wowek99 jedzie tylko na weekend pomoczyć ciało.
Nie będzie miał za wiele nocy na "życie nocne"
Jak jedzie z osobą towarzyszącą, to na kwaterze w Mezokovesd też życie nocne przy butelce węgierskiego szampana zakwitnie :wink: :lol:

Obrazek
wowek99
Globtroter
Posty: 39
Dołączył(a): 02.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wowek99 » 20.08.2008 12:28

Woka może masz i rację ale ja szukam jakiegoś spokojnego miejsca gdzie nie będzie dużo ludzi a w Hajduszoboszlo to pewnie dość sporo ich jest
woka
Koneser
Posty: 5458
Dołączył(a): 20.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) woka » 20.08.2008 12:38

wowek99 napisał(a):Woka może masz i rację ale ja szukam jakiegoś spokojnego miejsca gdzie nie będzie dużo ludzi a w Hajduszoboszlo to pewnie dość sporo ich jest


To zmienia postać rzeczy. W Mezokovez jest większa szansza ( nawet 100 %) że bedziesz miał ciszę, świety spokój. Ale jak sąsiad będzie rozrywkowy :?: .... :D :wink: ciszy nie będzie.
Jak chcesz mieć "świety spokój" ... Vrbov na Słowacji.( zdupie z epoki wczesnego "Gierka" ale woda najlepsza na kości)
Tylko dlaczego Ty, młody człowiek już moczysz kości :?: Termalne są zarezerwowane dla Janusza i dla mnie. Młodzi ... za młodzi. :wink:
wowek99
Globtroter
Posty: 39
Dołączył(a): 02.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wowek99 » 20.08.2008 12:50

woka napisał(a):
wowek99 napisał(a):Woka może masz i rację ale ja szukam jakiegoś spokojnego miejsca gdzie nie będzie dużo ludzi a w Hajduszoboszlo to pewnie dość sporo ich jest


To zmienia postać rzeczy. W Mezokovez jest większa szansza ( nawet 100 %) że bedziesz miał ciszę, świety spokój. Ale jak sąsiad będzie rozrywkowy :?: .... :D :wink: ciszy nie będzie.
Jak chcesz mieć "świety spokój" ... Vrbov na Słowacji.( zdupie z epoki wczesnego "Gierka" ale woda najlepsza na kości)
Tylko dlaczego Ty, młody człowiek już moczysz kości :?: Termalne są zarezerwowane dla Janusza i dla mnie. Młodzi ... za młodzi. :wink:


Tak dla relaksu che się pomoczyć :D z resztą jedzie ze mną mój tata i jemu na pewno się taki relaks przyda
Dziadek Maciek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5013
Dołączył(a): 31.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dziadek Maciek » 20.08.2008 13:07

woka napisał(a): Termalne są zarezerwowane dla Janusza i dla mnie. Młodzi ... za młodzi. :wink:


I dla mnie... Właśnie zmieniłem plany i jadę 9.09 na tydzień do Słowacji, okolice Velky Meder i tydzień na Węgry, okolice Egeru. Kości mam zmęczone.
Następna strona

Powrót do Węgry - Magyarország



cron
Węgry - baseny w okolicach Miskolca
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone