Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Węgry - baseny w okolicach Miskolca

Aż 20% całej populacji Węgier mieszka w stolicy państwa – Budapeszcie. Na terenie państwa znajduje się Balaton czyli największe europejskie jezioro. W Budapeszcie znajduje się bardzo dobrze rozwinięty system metra, które otwarto już w 1896 roku – starsze w Europie jest jedynie metro londyńskie. Węgry są ojczyzną wielu dziś używanych wynalazków. Pochodzi stąd długopis, syfon, kostka Rubika i zapałki. Na Węgrzech aż do 1941 roku obowiązywał tu ruch lewostronny.
plastelinka
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 45
Dołączył(a): 14.10.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) plastelinka » 18.05.2009 15:12

wielkie dzieki :D !
Anna R.
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 08.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Anna R. » 04.08.2009 13:35

Wybieram się w tym roku pierwszy raz na dwa tygodnie w okolice Mezokovesd. Z tego co czytam powinniśmy bez problemy znaleźć noclegi bez rezerwacji. W planach jest wyjazd na 2 dni do Rumuni. Czy ma ktoś jakieś cenne rady na wyjazd do Rumuni? Co warto zobaczyć będąc tam tak krótko?
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107607
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 04.08.2009 17:11

Anna R. napisał(a):Wybieram się w tym roku pierwszy raz na dwa tygodnie w okolice Mezokovesd. Z tego co czytam powinniśmy bez problemy znaleźć noclegi bez rezerwacji. W planach jest wyjazd na 2 dni do Rumuni. Czy ma ktoś jakieś cenne rady na wyjazd do Rumuni? Co warto zobaczyć będąc tam tak krótko?


Jeśli macie w planie wypad na dwa do Rumuni, to proponuję bazę wypadową założyć nie w Mezokovesd (choć mam sentyment do tego miejsca), lecz może w Gyula :?:
Anna R.
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 08.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Anna R. » 04.08.2009 18:47

A jak tam wygląda baza noclegowa? Bez rezerwacji dostaniemy coś?
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107607
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 04.08.2009 20:23

Anna R. napisał(a):A jak tam wygląda baza noclegowa? Bez rezerwacji dostaniemy coś?


Nie byłem tam osobiście, ale jak jest tam kąpielisko termalne, to baza noclegowa też jest.

http://www.1hungary.com/search/gyula/lo ... _house-p1/

No i przede wszystkim do Rumuni rzut beretem :wink:
jacky6
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 893
Dołączył(a): 14.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) jacky6 » 04.08.2009 21:46


niedowiarki z tymi rezerwacjami...
byleby przed zmrokiem dociągnąć...

:wink: :wink: :P :P
Anna R.
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 08.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Anna R. » 05.08.2009 07:03

Właśnie chodzi o to że możemy tam być dosyć późno. Jedziemy z północy Polski. Zobaczymy jak wyjdzie w praktyce :D
wowek99
Globtroter
Posty: 39
Dołączył(a): 02.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wowek99 » 17.08.2009 20:41

Mam taki mały problem ponieważ mam zamiar rozpocząć swój urlop na Węgrzech 20 sierpnia a wtedy wypada akurat święto narodowe (dzień króla Stefana). W związku z tym moje pytanie, czy w święto takie jak to mogą wystąpić problemy z wynajmem kwater, ma ktoś doświadczenia tego typu?
DPJ
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 05.01.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) DPJ » 25.08.2009 10:56

Byłem w Mezokovesd 1 maja 2009 (na Węgrzech święto). Nie miałem najmniejszego problemu ze znalezieniem kwatery. Udałem się na camping gdzie w recepcji bardzo miła Pani zatelefonowała do swojej koleżanki i po kłopocie - kwatera załatwiona. Taka pomoc koleżeńska....!!!
wowek99
Globtroter
Posty: 39
Dołączył(a): 02.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wowek99 » 25.08.2009 15:16

To ja odpowiem na postawione przez siebie wcześniej pytanie. Generalnie to nie było problemu z wynajmem ale trzeba to uczynić do południa. 20 sierpnia to zarówno święto państwowe jak i kościelne na Węgrzech. Wszystkie sklepy są pozamykane. W tym dniu kwatery najlepiej szukać rano bo w południe wszyscy Węgrzy wyruszają na baseny a wieczorem świętują na festynie :D (przynajmniej tak było w Tiszaujvaros)
endos7
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 03.08.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) endos7 » 03.08.2015 06:02

Witam.
Wiem, że temat był dość dawno temu ale szukając w internecie ciężko jest znaleźć informację: Czy baseny termalne (np. Miskolc Tapolca) są otwarte 20 sierpnia? Wybieramy się w tym czasie w tamte okolice i żal byłoby nie skorzystać...
GOLDEN
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1756
Dołączył(a): 12.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) GOLDEN » 03.08.2015 08:15

endos7 napisał(a):Witam.
Wiem, że temat był dość dawno temu ale szukając w internecie ciężko jest znaleźć informację: Czy baseny termalne (np. Miskolc Tapolca) są otwarte 20 sierpnia? Wybieramy się w tym czasie w tamte okolice i żal byłoby nie skorzystać...


Otwarte na 100 % :idea: :D
Jak masz ochotę możesz sobie w tym wątku zobaczyć :D
MARK1
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 456
Dołączył(a): 17.10.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) MARK1 » 03.08.2015 08:36

Podaję namiar na stronę: http://wegrydlapolakow.eu/
Pani Alicja Udvari - Polka, która pomaga w załatwieniu noclegów w okolicach Egeru, Tokaju , Cserepfalu, Mezokovesd i generalnie tamtego rejonu (bezpłatnie) - korzystałem 100% ok.
Pozdrawiam
Użytkownik usunięty
Re: Do CHorwacji przez Miskolc

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 09.03.2019 13:49

Witam wszystkich
Odkopalem na forum ten już " zabytkowy temat " :) bo wybieram się na majówkę do Miskolca i pomyslalem że może ktoś z forumowiczów był tam ostatnio i podzieli się wrażeniami
Pozdrawiam
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107607
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 09.03.2019 14:25

Przeniosłem post do mniej zabytkowego wątku. :smo:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Węgry - Magyarország



cron
Węgry - baseny w okolicach Miskolca - strona 6
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone