Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wczoraj wróciliśmy z TUCEPI - jakieś pytania?

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
sybexgroup
Plażowicz
Avatar użytkownika
Posty: 7
Dołączył(a): 17.06.2007
Wczoraj wróciliśmy z TUCEPI - jakieś pytania?

Nieprzeczytany postnapisał(a) sybexgroup » 20.08.2008 15:23

Tak jak w temacie wczoraj wrócilismy po 7 dniowym pobycie z TUCEPI jeśli macie pytania - pytajcie ? chętnie odpowiemy .


pozdro
kropeczka
Globtroter
Posty: 58
Dołączył(a): 25.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) kropeczka » 21.08.2008 07:16

Witam.
Mam zestaw pytan podstawowych, jakie paże tzn czy dużo żwirkowych z płytkimi miejscami, czy na plażach dyskoteki? Jaka kwatera, skąd rezerwowana i za ile, jak ceny ogólnie i czy duży tłok. Byłam na Ciovo w dość spokojnej części wyspy , więc planując wyjazd za rok , własnie spokojnej miejscowości szukam a czytałam opinie ,że Tucepi to piekne miejsce.
Dziekuję i pozdrawiam
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 21.08.2008 07:35

Niezbyt ciekawe to Tucepi w sezonie , chyba, że we wrześniu...przejazdem byłem tam dwa tygodnie temu i zatrzymałem się lecz tam jest za dużo ludzi...karimata na karimacie, koc na kocu, przecisnąć się nie można...woda też mętna od natłoku ludzi i dzieci...dobre miejsce dla dzieci i nic poza tym..po sezonie jak najbardziej...ktoś kto chce wypocząć musi tam zabrać tabletki uspokajające... :D
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 21.08.2008 07:38

Jeżeli szukacie spokojnego miejsca to omijajcie Tucepi szerokim łukiem...
ines
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2304
Dołączył(a): 20.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) ines » 21.08.2008 09:44

alessandro1977 napisał(a):Jeżeli szukacie spokojnego miejsca to omijajcie Tucepi szerokim łukiem...


We wrześniu tabletki uspakajające już nie są potrzebne..:D
Choć nie widziałeś chyba Makarskiej w sezonie, tam nawet we wrześniu masa ludzi :?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 21.08.2008 09:48

ines napisał(a):
alessandro1977 napisał(a):Jeżeli szukacie spokojnego miejsca to omijajcie Tucepi szerokim łukiem...


We wrześniu tabletki uspakajające już nie są potrzebne..:D
Choć nie widziałeś chyba Makarskiej w sezonie, tam nawet we wrześniu masa ludzi :?



Hej Ines...widziałem także Makarską bo wracając z Hvar zatrzymywałem się we wszystkich miejscowościach...najgorsze wrażenie zrobiły na mnie Tucepi i Makarska...tragedia...byłem w Tucepi 5 lat temu ale takiego tłoku wówczas nie było bo teraz to przechodzi ludzkie pojęcie...współczułem tym co mieszkają przy plaży...wróciłem z Cro tydzień temu i postanowiłem, że za rok jadę na Hvar do miejscowości, której nie ma na mapie a jest przepiękna i niezatłoczona...
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 21.08.2008 09:54

Byłem ponownie w tym roku w Rogoźnicy i też już większy tłok...na dwa dni wybrałem się na zwiady na Hvar i stąd moja decyzja...w drugiej kolejności biorę pod uwagę polecany przez Ciebie Peljesac...
Ostatnio edytowano 21.08.2008 10:08 przez Użytkownik usunięty, łącznie edytowano 1 raz
ines
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2304
Dołączył(a): 20.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) ines » 21.08.2008 09:59

alessandro1977 napisał(a):Byłem ponownie w tym roku w Rogoźnicy i też już większy tłok...na dwa dni wybrałem się na zwiady na Hvar i stąd moja decyzja...w drugiej kolejności biorę pod uwagę plecany przez Ciebie Peljasac...


Ja w tym roku dokładnie 1wrzesnia ruszam na wyspę Brac,a następny tydzien na Hvar :D
W sezonie do Cro staram się nie jeździć, nie wyobrażam sobie tych tłumów :?
Peljesac jest cudny..Pozdrawiam
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 21.08.2008 10:06

ines napisał(a):
alessandro1977 napisał(a):Byłem ponownie w tym roku w Rogoźnicy i też już większy tłok...na dwa dni wybrałem się na zwiady na Hvar i stąd moja decyzja...w drugiej kolejności biorę pod uwagę plecany przez Ciebie Peljasac...


Ja w tym roku dokładnie 1wrzesnia ruszam na wyspę Brac,a następny tydzien na Hvar :D
W sezonie do Cro staram się nie jeździć, nie wyobrażam sobie tych tłumów :?
Peljesac jest cudny..Pozdrawiam



Na mnie Hvar zrobiła ogromne wrażenie...Hvar sam jako miasto jest tłoczne, mniej ludzi jest w Starym Gradzie...ja wynalazłem jednak coś bardzo dziewiczego...zazdroszczę Ci, że teraz dopiero jedziesz bo ja już wróciłem do pracy i myślami nadal jestem jeszcze w Cro...pozdrawiam
sybexgroup
Plażowicz
Avatar użytkownika
Posty: 7
Dołączył(a): 17.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) sybexgroup » 21.08.2008 12:02

kropeczka napisał(a):Witam.
Mam zestaw pytan podstawowych, jakie paże tzn czy dużo żwirkowych z płytkimi miejscami, czy na plażach dyskoteki? Jaka kwatera, skąd rezerwowana i za ile, jak ceny ogólnie i czy duży tłok. Byłam na Ciovo w dość spokojnej części wyspy , więc planując wyjazd za rok , własnie spokojnej miejscowości szukam a czytałam opinie ,że Tucepi to piekne miejsce.
Dziekuję i pozdrawiam


Wiec tak plaża bardzoo dluga i znajdzie się napewno taka ze żwirkiem i płytkimi miejscami choć jak my bylismy i startowaliśmy na plaże w okolicach godziny 10-10.30 to mogliśmy zapomnieć o znalezieniu ładnego miejsca i musieliśmy kawałek zawsze iść a tam już troche większe kamyszki no i płycizna też szybko się konczyła. Z tego co zauważyliśmy więkość turystów wstaje rano bierze karimate idzie na plaże i poprostu zostawia karmimate rezerwując sobie miejsce i idzie na śniadanko :)

Co do dyskotek na plażach nic nie zaobserwowaliśmy choć sami szukaliśmy takowej rozrywki. Codziennie na promenadzie ktoś rozdawał ulotki że codziennie od 21 dyskoteka i tańca na plaży ale chyba brakowało chętnych i imprezy się nie odbywały:)

Kwatery szukaliśmy w ciemno choć za dużo wolnych nie było była możliwość wyboru. My mieliśmy apartament z dużą kuchnią, łazienką , klimatyzacją i sypialnią oraz telewizorem za 45 EUR za dzień. Ceny ogólnie porównywalne jak wszędzie w chorwacji czyli trochę drożej niż u nas. Przykładowo obiad FILET RYBY + FRYTKI + PIWKO dla 2 osób = 130 Kun = ok. 62 PLN , Pizza 35-50 Kn. Tłok muszę przyznać że duży ale przynajmniej coś się dzieje i dużo Polaków.

Hmm myślę , że Tucepi to bardzo piękne miejsce ładne widoczki, plaża, okolica ale raczej do spokojnych miejsc nie można go zaliczyć, dużo ludzi i tłoczno w sezonie, ale polacamy warto zobaczyć TUCEPI.
natkan.no1
Podróżnik
Posty: 19
Dołączył(a): 08.08.2008
peljesać

Nieprzeczytany postnapisał(a) natkan.no1 » 22.08.2008 03:07

ines a możesz podsunąć jakieś miłe apartamenty na plejesaću?
piciu_p
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 12
Dołączył(a): 22.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) piciu_p » 22.08.2008 09:20

Ja w tym roku pierwszy raz pojechałem do Chorwacji. Po przestudiowaniu forum, zdecydowałem się na Tucepi. Byłem tam od 2-12czerwca. Świadomy wybór, gdyż mam 2.5letnią córeczkę.
Przed sezonem - więc: pustki na plażach, promenadzie, w kafejkach. Mieszkaliśmy tuż przy plaży (przy Marinie), gdzie obok jest plac zabaw.
Idealne miejsce poza sezonem. Jak miała dość plaży, to szliśmy na plac zabaw. Jak miała dość huśtawek - to szliśmy pod fontannę.
Jak znudził jej się ten plac zabaw, to szliśmy na drugi przy hotelu Afrodyta.
My płaciliśmy 25EUR i 30EUR za apartament.
Ceny w kafejkach różne. Przeważnie: piwo 0.5l - 15Kn; soczek dla dziecka 0.2l - 14Kn; gałka lodów - 5Kn; pizza od 30Kn wzwyż.
Jak się mieszka blisko mariny, można złapać internet Wi-Fi.

Ogólnie jesteśmy bardzo zadowoleni i dopóki córeczka nie pójdzie do szkoły, będę się starał zawsze jeździć poza sezonem.
A Tucepi jest extra!

http://picasaweb.google.pl/piciu.p75/Chorwacja2008

pozdrawiam
Piotr
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 22.08.2008 09:30

piciu_p napisał(a):Ja w tym roku pierwszy raz pojechałem do Chorwacji. Po przestudiowaniu forum, zdecydowałem się na Tucepi. Byłem tam od 2-12czerwca. Świadomy wybór, gdyż mam 2.5letnią córeczkę.
Przed sezonem - więc: pustki na plażach, promenadzie, w kafejkach. Mieszkaliśmy tuż przy plaży (przy Marinie), gdzie obok jest plac zabaw.
Idealne miejsce poza sezonem. Jak miała dość plaży, to szliśmy na plac zabaw. Jak miała dość huśtawek - to szliśmy pod fontannę.
Jak znudził jej się ten plac zabaw, to szliśmy na drugi przy hotelu Afrodyta.
My płaciliśmy 25EUR i 30EUR za apartament.
Ceny w kafejkach różne. Przeważnie: piwo 0.5l - 15Kn; soczek dla dziecka 0.2l - 14Kn; gałka lodów - 5Kn; pizza od 30Kn wzwyż.
Jak się mieszka blisko mariny, można złapać internet Wi-Fi.

Ogólnie jesteśmy bardzo zadowoleni i dopóki córeczka nie pójdzie do szkoły, będę się starał zawsze jeździć poza sezonem.
A Tucepi jest extra!

http://picasaweb.google.pl/piciu.p75/Chorwacja2008

pozdrawiam
Piotr


Dobrze, że Ci się podobało za pierwszym razem i słusznie postąpiłeś, że poza sezonem pojechałeś do Tucepi...faktycznie piękne i urokliwe miejsce ale w sezonie tłumy ludzi i harmider niwelują uroki tego miejsca...pozdrawiam...
aagaa
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 19.08.2008
pytanie do Piotra

Nieprzeczytany postnapisał(a) aagaa » 22.08.2008 10:35

piciu_p napisał(a):Ja w tym roku pierwszy raz pojechałem do Chorwacji. Po przestudiowaniu forum, zdecydowałem się na Tucepi. Byłem tam od 2-12czerwca. Świadomy wybór, gdyż mam 2.5letnią córeczkę.
Przed sezonem - więc: pustki na plażach, promenadzie, w kafejkach. Mieszkaliśmy tuż przy plaży (przy Marinie), gdzie obok jest plac zabaw.
Idealne miejsce poza sezonem. Jak miała dość plaży, to szliśmy na plac zabaw. Jak miała dość huśtawek - to szliśmy pod fontannę.
Jak znudził jej się ten plac zabaw, to szliśmy na drugi przy hotelu Afrodyta.
My płaciliśmy 25EUR i 30EUR za apartament.
Ceny w kafejkach różne. Przeważnie: piwo 0.5l - 15Kn; soczek dla dziecka 0.2l - 14Kn; gałka lodów - 5Kn; pizza od 30Kn wzwyż.
Jak się mieszka blisko mariny, można złapać internet Wi-Fi.

Ogólnie jesteśmy bardzo zadowoleni i dopóki córeczka nie pójdzie do szkoły, będę się starał zawsze jeździć poza sezonem.
A Tucepi jest extra!

http://picasaweb.google.pl/piciu.p75/Chorwacja2008

pozdrawiam
Piotr



Ok 10.9 wybieramy się do Tucepi, jedziemy w 4 osoby dorosłe i 3 dzieci: 5, 3 lat i 11 miesięcy, więc zainteresowani jesteśmu ładną plażą z płytkim zejściem, placem zabaw i innymi atrakcjami dla dzieci które opisałeś, lokalizacja kwatery też fajna i ten internet, może mógłbyś podać jakieś namiary na kwaterę w której mieszkaliście (oczywiście jeżeli jesteście zadowoleni) może masz dla nas jeszcze jakieś rady?
Zdjęcia ładne, śliczna córeczka, pozdrawiam. agnieszka.
piciu_p
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 12
Dołączył(a): 22.08.2008
Re: pytanie do Piotra

Nieprzeczytany postnapisał(a) piciu_p » 22.08.2008 11:24

aagaa napisał(a):Ok 10.9 wybieramy się do Tucepi, jedziemy w 4 osoby dorosłe i 3 dzieci: 5, 3 lat i 11 miesięcy, więc zainteresowani jesteśmu ładną plażą z płytkim zejściem, placem zabaw i innymi atrakcjami dla dzieci które opisałeś, lokalizacja kwatery też fajna i ten internet, może mógłbyś podać jakieś namiary na kwaterę w której mieszkaliście (oczywiście jeżeli jesteście zadowoleni) może masz dla nas jeszcze jakieś rady?
Zdjęcia ładne, śliczna córeczka, pozdrawiam. agnieszka.


w Tucepi plaże łagodnie schodzą do morza. Są miejsca gdzie jest drobniejszy kamyszek i miejsca z wiekszymi kamieniami. My chodziliśmy na plażę zaraz przy "cypelku", ktory osłaniał troszeczkę od fal, ale za to nie ma tam cienia - potrzebny parasol.
Na nogi sandałki piankowe, wiaderko, łopatki. Moja córeczka bardzo lubi bawić sie kamieniami więc nie było problemu.

Podaj może @, to prześlę wiecej info i zdjec z kwater - bo forum strasznie wolno mi chodzi.
pozdrawiam
Piotr
Następna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Wczoraj wróciliśmy z TUCEPI - jakieś pytania?
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone