Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wczoraj wróciliśmy z Orebica. Aż żal było wracać...

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107677
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 01.08.2005 22:46

archie napisał(a):Witam,
Badi mam pytanko, czy na odcinku Graz- Maribor są jakieś dodatkowo płatne tunele (oprócz winietek oczywiście) :?: :?: :?:
Kiedyś coś mi sie obiło o uszy, ktoś pisał że są 2 takie tunele.

Pozdrawiam
Artur

Na czeskiej stronce poniżej wykaz wykaz płatnych tuneli w Austrii
http://www.aba.cz/tour/main.php?cat=35&country=2
pozdrawiam
limonka
Globtroter
Posty: 42
Dołączył(a): 28.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) limonka » 01.08.2005 23:06

Wrocilismy w sobote wczesniej opisana trasa przez Slowacje i Wegry i bardzo ja polecam, szczegolnie w weekendy. Droga spokojna i zadnych korkow!! Ale uwaga!- nie jest dla piratow drogowych i chcacych pobijac rekordy szybkosci dojazdu. Przejezdza sie przez wsie i miasteczka, gdzie zdazaja sie ograniczenia do 40 km/h (szczegolnie na Wegrzech). Mijalismy sporo patroli policji. Najwiecej w samej Chorwacji, ale nie jechalismy autostrada, tylko stara droga. Jechalismy 19 godz. z Orebica do Bielska (z przystankiem na obiad).
archie
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 160
Dołączył(a): 19.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) archie » 02.08.2005 08:20

Janusz Bajcer napisał(a):
archie napisał(a):Witam,
Badi mam pytanko, czy na odcinku Graz- Maribor są jakieś dodatkowo płatne tunele (oprócz winietek oczywiście) :?: :?: :?:
Kiedyś coś mi sie obiło o uszy, ktoś pisał że są 2 takie tunele.

Pozdrawiam
Artur

Na czeskiej stronce poniżej wykaz wykaz płatnych tuneli w Austrii
http://www.aba.cz/tour/main.php?cat=35&country=2
pozdrawiam


Dziękuję Janusz i pozdrawiam
:papa:
ally
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2037
Dołączył(a): 24.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) ally » 02.08.2005 08:26

Badi napisał(a):Szczerze mówiąc na mojej mapie też nie ma nazwy Gorican jest tylko znaczek informujący, że jest przejscie graniczne. Ale to przejście jest tuż za Letenye.


Dziękuję za informacje :D
archie
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 160
Dołączył(a): 19.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) archie » 04.08.2005 09:59

Badi napisał(a):Ze Splitu do Orebica jechaliśmy ze 3 godziny. Można też jechać na prom w Ploce.


Witam,
mam jeszcze jedno pytanko, czy w Bośni można za paliwko płacić kartą :?: :?:

Pozdrawiam
limonka
Globtroter
Posty: 42
Dołączył(a): 28.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) limonka » 04.08.2005 22:38

W Neum karta Maestro nie moglismy zaplacic. Placilismy niecale euro za litr 'eurodizla'
getz
Podróżnik
Posty: 24
Dołączył(a): 25.07.2004
Nocleg w Letenye

Nieprzeczytany postnapisał(a) getz » 04.08.2005 23:50

Badi napisał(a):Przejazd autostradą w całości trwał około 5 godzin (od granicy do Splitu). Nie jechałem za szybko 100 - 120 km/h. Spaliśmy po drodze w Letenye na Węgrzech, a z powrotem pod Wiedniem. Polecam jechać przez Węgry z jednego powodu. W Słowenii przed granicą austriacką był korek, w którym zmarnowaliśmy ze 2,5 godziny. Na Węgrzech przejazd bezproblemowy, prawie pusto. Drogi boczne, ale i tak lepsze niż w Polsce. Ze Splitu do Orebica jechaliśmy ze 3 godziny. Można też jechać na prom w Ploce. Dopłyniesz nim do miejscowości Trpanj. Prom płynie około godziny i kosztuje dla dwu osób i samochodu niecałe 140 kun.

Czy mógłbys podać namiary na nocleg w Letenye? Jakie ceny?
Pozdrawiam!
Haweł
Cromaniak
Posty: 1712
Dołączył(a): 01.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Haweł » 05.08.2005 07:12

Badi,moze widziales gdzies na trasie przez Wegry stacje Lpg ? Kiedy jechales,noca czy za dnia ? Jaki ruch ?
Dzieki,pzdr.
Badi
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 118
Dołączył(a): 21.02.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Badi » 05.08.2005 21:26

Spaliśmy w Letenye w takim niewielkim motelu. Skręca się z drogi głównej, którą przejeżdża się przez Letenye w lewo. Jest znak informujący o noclegach w odległości 50 m. Te 50m to tak naprawdę 500 m :D. Zapłaciliśmy 7000 forintów za dwie osoby.
Jeśli chodzi o stacje LPG to niestety nie orientuję się bo nie korzystam. Jechalismy za dnia, po południu. Ruch był niewielki, jechało się całkiem przyjemnie.
getz
Podróżnik
Posty: 24
Dołączył(a): 25.07.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) getz » 05.08.2005 22:22

Badi napisał(a):Spaliśmy w Letenye w takim niewielkim motelu. Skręca się z drogi głównej, którą przejeżdża się przez Letenye w lewo. Jest znak informujący o noclegach w odległości 50 m. Te 50m to tak naprawdę 500 m :D. Zapłaciliśmy 7000 forintów za dwie osoby.
Jeśli chodzi o stacje LPG to niestety nie orientuję się bo nie korzystam. Jechalismy za dnia, po południu. Ruch był niewielki, jechało się całkiem przyjemnie.

Dzięki Badi,pozdrawiam
Haweł
Cromaniak
Posty: 1712
Dołączył(a): 01.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Haweł » 05.08.2005 22:32

Dzieki:)
krzysiek M.
Croentuzjasta
Posty: 271
Dołączył(a): 01.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) krzysiek M. » 09.08.2005 11:00

Haweł!
W letenye znajdują się 2 stacje autogazu około 10 km. od grancy cro/hun. Mozna płacić karta lub EUR . Obie sa całodobowe. Stacje LPG znajduja się przy głównych drogach , nalezy wypatrywac tabliczek z napisem gas (przez s a nie z ) lu lpg. Gaz jest w miejscowości Zalaegersheg( chyba tak się piszę bo nie mam mapy przy sobie) Stacji nie jest tak dużo jak w Polsce ale mozna zatankować jak komuś bardzo zalezy ale ja nie polecam. W zeszłym roku płaciłem ponad 2,5 zł.
Poprzednia strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Wczoraj wróciliśmy z Orebica. Aż żal było wracać... - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone