Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wczasy w Basce

Apartament czy hotel? Ile to kosztuje, co warto wybrać, na co zwracać uwagę. Jeżeli szukasz odpowiedniego miejsca noclegowego, pisz tutaj. [Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Regulamin działu
Prosimy nie umieszczać w tym dziale żadnych postów zawierających treści, które mogą zostać uznane za reklamę. Moderatorzy zastrzegają sobie prawo do usunięcia postów w tym dziale bez podania przyczyn - proszę nie wysyłać następnych postów z pytaniem "co się stało z moim wątkiem". Nieprzestrzeganie powyższych postanowień grozi banem.

[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
sydor
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 04.06.2008
Wczasy w Basce

Nieprzeczytany postnapisał(a) sydor » 04.06.2008 22:06

W tym roku po raz pierwszy postanowiliśmy sie wybrać do Chorwacji.
Przeglądnelismy masę zdjęć róznych miejscowości oraz przeczytalismy troche postów i postanowiliśmy , ze jedziemy do Baski na Krk.
Wyjazd planujemy na poczatku lipca tj 7-8 lipca na dwa tygodnie.
Jedziemy w ciemno w dwie rodziny tzn. 4 osoby dorosłe i dwoje dzieci w wieku szkolnym i planujemy wynająć tam apartament na 6 osób.
Zrobiliśmy wstepny kosztorys wyprawy i możemy maksymalnie wydać na noclegi około 2000zł na rodzinę. Wychodzi, że na apartament nie mo zemy więcej wydać niż 80-85 euro za dzień. Czy jest mozliwe wynajęcie przyzwoitego apartamentu w Basce w tym terminie za ta cenę(nie musi być w scisłym centrum miasta) . W Internecie ceny takich apartamentów zaczynaja się od 100 euro ale domyślam się , że spory "haracz" biorą agencje turystyczne.
Chciałem się też zapytać jak jest z cenami w sklepach. Baska to chyba odpowiednik naszych kurortów takich jak Ustka czy Łeba nad Bałtykiem i czy nie jest tam zdecydowanie drożej niz w innych mniejszych miejscowościach w Chorwacji. Jeśli ktoś był tam w zeszłym roku to byłbym wdzięczny za odpowiedź
jaranna
Globtroter
Posty: 42
Dołączył(a): 30.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) jaranna » 05.06.2008 08:32

Też się tam wybieram tyle że wcześniej dlatego również interesuje mnie ten temat.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 05.06.2008 18:32

sydor napisał(a):....W Internecie ceny takich apartamentów zaczynaja się od 100 euro ale domyślam się , że spory "haracz" biorą agencje turystyczne......

Niekoniecznie - w Basce są po prostu takie ceny.
sydor napisał(a):....czy nie jest tam zdecydowanie drożej niz w innych mniejszych miejscowościach w Chorwacji.....

tam jest ZDECYDOWANIE drożej niż w innych miejscach na Krk.
Baska się ceni :lol:
Wiecej o Krk (w tym i o Basce) pisałem kiedyś TU
Dużo info na temat Baski znajdziesz w wyszukiwarce bo temat ten jest dość "chodliwy"
Pozdrawiam
:papa:
wiko
Croentuzjasta
Posty: 184
Dołączył(a): 07.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiko » 05.06.2008 21:04

Mnie przyjdzie zapłacić 65 ojro za apartament 3 osobowy na przłomie lipca i sierpnia. Nie jest to mało ale Baska rządzi się swoimi prawami, apartament super, 50 metrów od plaży, klima, parking za ogrodzeniem itp.

Mnie to pasuje, innym pewnie za drogo więc będą szukać gdzieś indziej :lol:

Pozdro
piotrgawlik
Podróżnik
Posty: 18
Dołączył(a): 25.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrgawlik » 21.06.2008 19:59

sydor napisał(a):W tym roku po raz pierwszy postanowiliśmy sie wybrać do Chorwacji.
Przeglądnelismy masę zdjęć róznych miejscowości oraz przeczytalismy troche postów i postanowiliśmy , ze jedziemy do Baski na Krk.
Wyjazd planujemy na poczatku lipca tj 7-8 lipca na dwa tygodnie.
Jedziemy w ciemno w dwie rodziny tzn. 4 osoby dorosłe i dwoje dzieci w wieku szkolnym i planujemy wynająć tam apartament na 6 osób.
Zrobiliśmy wstepny kosztorys wyprawy i możemy maksymalnie wydać na noclegi około 2000zł na rodzinę. Wychodzi, że na apartament nie mo zemy więcej wydać niż 80-85 euro za dzień. Czy jest mozliwe wynajęcie przyzwoitego apartamentu w Basce w tym terminie za ta cenę(nie musi być w scisłym centrum miasta) . W Internecie ceny takich apartamentów zaczynaja się od 100 euro ale domyślam się , że spory "haracz" biorą agencje turystyczne.
Chciałem się też zapytać jak jest z cenami w sklepach. Baska to chyba odpowiednik naszych kurortów takich jak Ustka czy Łeba nad Bałtykiem i czy nie jest tam zdecydowanie drożej niz w innych mniejszych miejscowościach w Chorwacji. Jeśli ktoś był tam w zeszłym roku to byłbym wdzięczny za odpowiedź



Witam wszystkich
Z rzeszowa planujemy wyjechać ok 19 lipca, jeśli macie już jakis namiry to proszę o nie.
esebes
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 49
Dołączył(a): 21.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) esebes » 21.06.2008 20:45

witam ja rownież wybieram sie 19.07.fajnie jakby podał ktoś jakieś namiary :D
zielonka2000
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 22.06.2008
Polecam Baśke na pierwszy wyjazd

Nieprzeczytany postnapisał(a) zielonka2000 » 22.06.2008 22:32

Witam .
Przebywałem w Baśce w 2007 r. Byłem bardzo zadowolony . Pojechałem w ciemno w lipcu. Bez problemu znalazłem nocleg poprzez tutejsze biuro podróży „Polo Line „. Są dwa oddziały -jedno przy samej plaży , drugie w centrum . zaloguj się na cro.pl, aby zobaczyć link .
Mieszkałem dosłownie 20 metrów od morza w spoko warunkach za 60 euro za nocleg
(mieszkanie dla 4 osób bez klimy). Baśka jest super .Wrażenia niesamowite . Byłem pierwszy raz wiec jak zobaczyłem przezroczyste turkusowe morze, dosłownie oniemiałem. Temperatura powierza 32*C i więcej, wody 24 . Plaża kamienista, głównej lepiej unikać bardzo zaludniona w sezonie . Polecam odcinki plaży niedaleko przystani statków wycieczkowych. Dużo mniej luda . Konieczne buty do pływania ,można kupić na miejscu. Ceny podobne do naszych sklepów. Obowiązkowo maska z rurka do pływania . Można wpłynąć np. w ławice małych rybek ,które opływają cię w koło (bajka). Polecam tez zabrać pompowany materac( leżenie na kamieniach mało wygodne).
Z Baśki pływa prom na wyspę Rab. Jest to jedna w większych wysp na której znajdują się zabudowy ,a raczej ruiny, pamiętające czasy Rzymskie. Ja osobiście wybrałem się na Raba statkiem wycieczkowym „Angelina „. Jeśli będziecie mieli troszkę szczęścia ( ja miałem J) zobaczycie skaczące delfiny. Przywitani nas Śliwowicą J) ale nie przesadzać z trunkiem bo w tej temperaturze powietrza szybko rozbiera człeka .
Jeśli masz ochotę można za niewielki pieniądze wynająć łódź która zawiezie do niesamowitych zatoczek .Umawiamy się na odpowiednią godzinę i łódeczka przypływa po nas . Cisza i spokój dosłownie parę osób. Adriatyk jest bardzo spokojnym morzem raczej nie zobaczycie fal szczególnie w tym rejonie. Woda bardzo słona po przyjściu do domu, ja przynajmniej brałem prysznic .
Polecam wszystkim ,sam tez jadę w sierpniu
ciawa
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 25.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) ciawa » 25.06.2008 12:39

Witam
W sobotę 21.06 wróciłem po 13 dniowym pobycie z Baśki na wyspie Krk.
Jeżeli chodzi o apartamenty to my jechalismy w ciemno z przekonaniem, że bez problemu znajdziemy apartament. Na miejscu jednak okazało się, że nie było tak łatwo jak zakładaliśmy. Szukalismy blisko morza. Były wolne apartamenty ale np. na 6-7 dni ponieważ na dłuzej już były zarezerwowane. Tym sposobem po pół godziny szukania mielismy jeden apartamanet na 5 dni za 35€. Drugi znaleźliźmy juz w trakcie tych 5 dni, po drugie stronie ulicy za 30€ (apartament dla dwóch osób). Obydwa nasze apartamenty były już porezerwowane aż do września. Odwiedziliśmy również tamtejsze biura turystyczne (jest ich kilka w Basce) ale oferowane przez nich apartamanety były albo bardzo drogie (65€ za 2 osoby) albo bardzo daleko od morza.
Już po tygodniu czyli w piatek-sobotę tj. 13-14.06 można było zauważyc pierwszą falę nowych turystów. Chodzili od domu do domu w poszukiwaniu apartamanetów i w większości bez skutku w pobliżu nas (200m od morza). To jeszcze nic - największy napływ ludzi był w piatek-sobotę 20-21.06. My w tym czasie opuszczaliśmy wyspę, a w przeciwnym kierunku jechał sznur samochodów.
Po tej ilości wczasowiczów oceniam, że od końca czerwca mogą byc poważne problemy ze znalezieniem miejsca w miarę fajnym miejscu. Jeżeli chodzi o ceny na miejscu w restauracjach to jest widoczna różnica w cenach pomiędzy południem Chorwacji (tam bylismy poprzednio). Ceny potraw są średnio o około 20-30% wyższe niz np. w Trogirze czy Dubrovniku. W sklepach ceny sa bardzo zróżnicowane - widoczne są różnice (tańsze-droższe) w kilku mieszczących się w Baśce sklepach spożywczych. Generalnie ceny o około 50% wyższe niż w Polsce.
Jeszcze jedno - za kempingiem w Baśce zaczyna się miejscowość Zarok (łączą sie te dwi miejscowości ze sobą). Z Zaroka do centrum Baski idzie się spacerkiem 10-15 minut. W terminie w którym my bylismy było tam mniej ludzi, co było widać po plaży oraz było dostępnych więcej wolnych apartamentów.
Jeżeli macie więcej pytań bardziej szczegółowych to piszcie. Postaram się odpowiedzieć.
velo_12
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 626
Dołączył(a): 16.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) velo_12 » 25.06.2008 13:28

Możecie napisać coś więcej o tej miejscowości Zarok, może macie namiar na jakiś sprawdzony apartament (2+1).
.DL.
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 24.10.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) .DL. » 21.02.2010 16:52

Witam, wybieramy się we dwie osoby (para) na przełomie maja i czerwca do Baski na Krk. Mam pytanko: czy możemy liczyć na znalezienie noclegu w granicach do 25 euro za 2 osoby?

Powrót do Apartamenty, hotele, pokoje


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone