Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wczasy 2014 Korcula

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Ricco84
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 13.08.2014
Wczasy 2014 Korcula

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ricco84 » 13.08.2014 20:51

Witam wszystkich
To mój pierwszy post na forum. Pewnie coś namieszam ale liczę na wyrozumiałość.
Wraz z żoną śledzimy forum CRO od czasu naszego pierwszego wyjazdu do Chorwacji. Nie muszę dodawać że była to miłość od pierwszego wejrzenia. Na początku korzystaliśmy z ofert biur podróży, ale z czasem przyszła kolej na pierwszą, samodzielną wyprawę samochodem. i to był strzał w dziesiątkę! :oczko_usmiech:
W tym roku również wybieramy się naszym powozem do Chorwacji. Wybór padł na Korcule.
I tu pojawia się moje pytanie do doświadczonych forumowiczów - jakie miejscowości polecacie na wyspie?
Dodam że nie lubimy ani zbytniego tłoku ani totalnych zadu... ehm odludzi. Tak żeby było kilka konob i dobrze wyposażony sklep. Będę wdzięczny za namiary na jakieś sprawdzone miejscówki.
Z góry dziękuję za pomoc i wszelkie rady.. :)
maniust
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7698
Dołączył(a): 02.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniust » 13.08.2014 21:19

Poczytaj relacje o Korculi , przynajmniej z tego roku jest chyba już z pięć , jak nie więcej i wybierz co ci się podoba. :wink:
Eunike1984
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1407
Dołączył(a): 30.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Eunike1984 » 13.08.2014 21:20

Korcula bardzo dobry wybór :D
Zerknij na moją relację: namiastka-raju-korcula-2013-t44891.html?hilit=namiastka%20raju
Jest też na forum bardzo wiele innych bardzo fajnych relacji z Korculi, już nawet z tego roku ;)
Na wyspie najpiękniejsze miasto to Korcula, zwana miniaturką Dubrownika. Są tam sklepy Studenac, Koncum oraz Tommy - bardzo dobrze wyposażone markety. Co do plaż, zachęcam do odwiedzenia na wyspie takich jak: Pupnatska Luka, Baćva, Zitna i wiele innych, jakich fotki znajdziesz w innych relacjach, również tych bieżących ;)
Miłego pobytu życzę. Wyspa jest cudowna!
majeczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3842
Dołączył(a): 04.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 13.08.2014 21:56

Ricco84 napisał(a): Wybór padł na Korcule - jakie miejscowości polecacie na wyspie?
Dodam że nie lubimy ani zbytniego tłoku ani totalnych zadu... ehm odludzi. Tak żeby było kilka konob i dobrze wyposażony sklep.


Korcula to dobry wybór. Miejscowości o w/w warunkach również możemy wskazać Ci wiele. :D

Rozumiem, że jeszcze nie znasz swojej miejscówki?
Ricco84
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 13.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ricco84 » 14.08.2014 11:39

No właśnie że nie wiemy gdzie. Wiemy że Korcula. Jeszcze tam nas nie było.. :D Zwiedziliśmy tylko miasto podczas jednej z wycieczek..
Goniaa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 559
Dołączył(a): 03.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Goniaa » 14.08.2014 12:18

Zależy, jakie masz oczekiwania.
Jeśli wolisz zacumować w jednym miejscu i się z niego nie ruszać to szukaj ładnej plaży, przyjemnej miejscowości, dostępu do sklepów.
Jeśli zamierzasz jeździć po wyspie to poprzyglądaj się mapie, gdzie jest dobry punkt wypadowy.

Nie chcę Ci absolutnie nic sugerować, ale my będąc w tym roku na Korčuli (ale to tylko moje zdanie, ktoś inny może Ci powiedzieć na odwrót) wybraliśmy apartament w miejscowości Medvinjak. Jest to taki przysiółek Korčuli - do Starówki 1,7 km. My lubimy dużo zobaczyć, jak już jesteśmy na wyspie to prawie całą zjeżdżamy. Dla nas było to super miejsce - w ciągu dnia jeździliśmy po wyspie, a wieczorkiem szliśmy pieszo na Starówkę na spacerki, kolacyjki, winko (kierowca się nie musiał poświęcać ;)), lody, itd. Dla nas było to miejsce optymalne, bo i tak pewno jeździlibyśmy do Korčuli często, a nawet kwestia parkingu była rozwiązana.
Polecam dużo relacji na forum właśnie z Korculi. Moja pisze się tu: https://www.cro.pl/a-jednak-kor-ula-t46502.html

A kiedy jedziecie?
Ricco84
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 13.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ricco84 » 14.08.2014 14:38

My również mamy podobny styl zwiedzania. Na pewno zjeździmy cała wyspę w poszukiwaniu pięknych plaż.
Kilka już mamy upatrzonych, w czym pomogły Wasze relacje. Tylko myślimy nad miejscowością pobytu...myślałem o miejscowości Racisce aczkolwiek Medvinjak gdzieś mi umknęło. Fajna lokalizacja.
Plan jest wyjechać 29.08. Gdzieś na 12 dni. Po drodze zwiedzanie Plitvic wraz z noclegiem..
Goniaa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 559
Dołączył(a): 03.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Goniaa » 14.08.2014 17:55

O to w takim terminie to znajdziesz sobie na miejscu to co będzie Ci się podobać. Racisce fajne :-) Byliśmy tam chyba mam zdjecia. Myślę że w najblizszym czasie będą w relacji. Miejsce dość optymalne i do ładnych plaż i do Korculi:-)
Ricco84
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 13.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ricco84 » 18.08.2014 07:20

A czy można prosić o jakieś namiary na sprawdzone kwatery na wyspie? :)
madzzzia91
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 08.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) madzzzia91 » 16.07.2015 09:14

Goniaa napisał(a):Zależy, jakie masz oczekiwania.
Jeśli wolisz zacumować w jednym miejscu i się z niego nie ruszać to szukaj ładnej plaży, przyjemnej miejscowości, dostępu do sklepów.
Jeśli zamierzasz jeździć po wyspie to poprzyglądaj się mapie, gdzie jest dobry punkt wypadowy.

Nie chcę Ci absolutnie nic sugerować, ale my będąc w tym roku na Korčuli (ale to tylko moje zdanie, ktoś inny może Ci powiedzieć na odwrót) wybraliśmy apartament w miejscowości Medvinjak. Jest to taki przysiółek Korčuli - do Starówki 1,7 km. My lubimy dużo zobaczyć, jak już jesteśmy na wyspie to prawie całą zjeżdżamy. Dla nas było to super miejsce - w ciągu dnia jeździliśmy po wyspie, a wieczorkiem szliśmy pieszo na Starówkę na spacerki, kolacyjki, winko (kierowca się nie musiał poświęcać ;)), lody, itd. Dla nas było to miejsce optymalne, bo i tak pewno jeździlibyśmy do Korčuli często, a nawet kwestia parkingu była rozwiązana.
Polecam dużo relacji na forum właśnie z Korculi. Moja pisze się tu: https://www.cro.pl/a-jednak-kor-ula-t46502.html

A kiedy jedziecie?


Hej :) bardzo spodobał mi się Twój pomysł z noclegiem tak blisko Korculi. Jeżeli to nie problrm to podaj mi prosze namiary (priv) na apartament, w którym mieszkaliście w Medvinjak :)

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone