Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wąwóz Vintgar. Słowenia.

Ludzie pytają jak coś wygląda. Plaża, miasteczko, otoczenie... Tu można zakładać tematy z nazwą miejscowości i zdjęciami okolicy. Można wklejać też linki do zdjęć z innych portali by dać jak największy przegląd fotograficzny miejcowości. Proszę nie umieszczać zdjęć pobranych z innych serwisów.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 16.08.2013 00:55

Witaj :!: :wink:

Bardzo ciekawe :roll:

Jak w przyszłym roku pojedziesz przez Słowenię do Chorwacji :wink: , to po drodze jest coś takiego, zamek z jaskinią Predjama:
Obrazek
Obrazek
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 16.08.2013 10:38

Predjama zdecydowanie tak!! Zamek o wiele ładniejszy i ciekawszy moim zdaniem niż ten w Bledzie (a dodatkowo jest jeszcze fajna jaskinia krasowa).

A skoro Gozd Martuljek, to chyba warto podjechać kilka kilometrów dalej do Planicy:

Image01.jpg

Image02.jpg

Image03.jpg
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 16.08.2013 20:38

W Planicy wszyscy wiedzą, kim jest Adam Małysz :!:

O rzut beretem od Planicy, ale już we Włoszech są piękne jeziora Laghi di Fusine
Obrazek
Obrazek
Fatamorgana
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6257
Dołączył(a): 08.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fatamorgana » 16.08.2013 21:13

Lednice napisał(a):Nie zgadzam się, jest ścisłej czołówce wąwozów :roll:

To zależy ile i jakie się odwiedziło... :) :wink:
Pamiętaj, że popularność wśród turystów masowych i obecność w wydawnictwach, folderach i przewodnikach to jedno ale fizyczna wielkość, potęga i spektakularność oraz dzikość takich miejsc to drugie i to siłą rzeczy ogranicza pojęcie ogółu ludzi, którzy najczęściej odwiedzają najpopularniejsze miejsca tego typu- a Vintgar jest jedynym takim w Słowenii, więc musi być numerem 1 tamże. W porównaniu do wąwozów alpejskich czy pirenejskich lub tych z Picos de Europa albo słynnych wąwozów Prowansji i południowej Francji jest taką małą zieloną perełką- sympatycznym karzełkiem. :)

Wbrew pozorom jest raczej mało odwiedzany. W każdym razie Bled jest oblegany, a wąwozie Vintgar nie ma tłoku.
Generalnie w Słowenii poza Postojną, Lublaną i Bledem
reszta fajnych miejsc jest pozbawiona tłumów.

czasem wręcz człowiek jest zdumiony małą ilością turystów.

:roll: :mrgreen:
Ejże... Tadziu, idź na Triglav lub do położonych pod nim schronisk latem to się przekonasz... :) :mrgreen:
Tak samo Bovec i Kanin. I Skoćjanske Jame.
Słowenia i Julijce mają to do siebie, że ludzi tam w sezonie sporo ale często się przemieszczają, bo upakowanie atrakcyjnych miejsc jest gęste na niewielkim obszarze, zatem ruch pomiędzy nimi jest i gdyby zliczyć tych ruchomych gości, to by się nazbierało...
Byłem tam w maju, w lipcu i we wrześniu i taki np. Vrsić jeszcze do września przy dobrej pogodzie był OBLEGANY.
W Dolinie Vrata w maju też był spory ruch.
Oczywiście nie taki jak na deptaku w Lublanie ale to oczywista oczywistość.
Logarska jest położona samotnie na uboczu (trochę podobnie jest z Bohinjskim Jezerem) i trzeba kawałek do niej jechać a nie każdy ma czas na to.
Vintgar zwiedzałem w ciepłej, majowej pogodzie i... było więcej ludzi niż się spodziewałem. Wiele zależy też od pogody- a ta potrafi przetrzebić ilość turystów bardzo szybko gdy się nagle pogorszy.
W weekendy ilość odwiedzających szybko rośnie, gdyż sporo Słoweńców jeździ i zwiedza.
Inna rzecz, że Słowenia z racji niewielkich "wymiarów" jest częściej traktowana jako turystyczny tranzyt niż baza pobytowa na wakacje. W pobliżu jest zbyt wiele innych miejsc i regionów, które też ludzi kuszą. :)

A skoro już tak o tej Słowenii to dla przypomnienia...
slowenia-a-w-niej-przede-wszystkim-wodospady-i-alpy-t25962.html?hilit=s%C5%82owenia%20a%20w%20niej%20przede%20wszystkim%20wodospady
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 16.08.2013 21:49

Nie wydaje mi się, żeby Vintgar był taki sławny.
Na parkingu stało może z 50 aut, w tym 3 z Polski (2 z Żywca i nasze :wink: )
Asfalt skończył się przed parkingiem.
Droga do wąwozu była kiepsko oznakowana.

W Logarskiej to na końcu doliny stało może z 20 aut, w tym znowu 3 z Polski :wink:

W sumie to ja niby narzekam, ale tak po prawdzie to brakiem tłoku nie jestem zawiedziony :wink:
Fajnie się zwiedza bez "masówki" :!:
W Plitwicach robisz zdjęcia, a ktoś ci wchodzi na plecy :?

Co do innych wąwozów, to mam porównanie z Partnachklamm w Bawarii.
Obrazek
Ten jest reklamowany jako super cudo :!: Vintgar jest moim zdaniem lepszy.
Vintgar na 6, Partnachklamm na 5+

Mniej znany wąwóz, który zaliczyłem, jest w Austrii. Leutaschklamm - fotki:
Obrazek
Obrazek
Też moim zdaniem Vintgar wygrywa.

Oczywiście to wszystko są sprawy subiektywne :roll: :roll: :roll:

Słowenia jest bardzo fajna, zresztą każdy kraj ma swoje plusy :wink:

A ha :!: Dzięki za link, zarąbiste fotki :!: :!: :!:
CroAna
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 31.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) CroAna » 24.11.2013 19:44

Witajcie! odświeżam wątek (bo dopiero go znalazłam)
Wasze fotki utwierdzają mnie tylko, że następnym razem musi być Istria, z tymi cudami po drodze :) :papa:
m.a.c.
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 136
Dołączył(a): 21.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) m.a.c. » 25.05.2015 21:23

Hej! Odświeżam ponownie... :D
Ja nie jadę na Istrię i nie jest mi po drodze ale muszę zobaczyć ten cud natury. Wypadnie mi tam potem nocować... więc pytanie - czy ma ktoś sprawdzony nocleg w okolicy dla 4 osób :?: Lub gdzie (w jakiej miejscowości) najlepiej go szukać? Rezerwować czy nie ma sensu?
Powoli zagłębiam się w temat i widzę, że na jednym noclegu się nie skończy. Znalazłem "skrócony przewodnik" Fatamorgany po tym rejonie i nie mogę się powstrzymać... :wink:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 26.05.2015 00:01

Ja bym zarezerwował 8)
Np. w Gozd Martuljek :D
Obrazek

Najlepiej jest szukać czegoś w okolicach miejscowości Bled lub Kranjska Gora

Zależy jaki nocleg to ma być, apartament, hotel,
w jakiej cenie :roll:
m.a.c.
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 136
Dołączył(a): 21.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) m.a.c. » 26.05.2015 08:21

Nie ma co wymyślać jeśli chodzi o metę na 2-3 noce... :lol: Ma być miło i przyjemnie :D do 70 EUR z dobrą lokalizacją wypadową i gastronomiczną :hut:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 26.05.2015 22:58

W Gozd Martuljek jest dobra pizzeria Jožica,
właściciele mają też apartamenty 8)

Jak się wpisze np. kranjska gora apartamaji, to jest wiele stron 8)
Trzeba tylko pisać maile i negocjować
Za 70 euro coś jest napewno 8) Z tym że w sezonie będą chcieli, żeby zostać na dłużej niż 3 noce. Inaczej będą chcieli wyższej ceny :roll:
m.a.c.
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 136
Dołączył(a): 21.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) m.a.c. » 27.05.2015 18:42

No jak szukać to wiadomo :D Chodzi właśnie o to gdzie najlepiej... Dzięki :papa:
Poprzednia strona

Powrót do Chorwacja w naszym obiektywie



cron
Wąwóz Vintgar. Słowenia. - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone