Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Warszawa - wiadoma rzecz stolica

W Polsce znajduje się największy ceglany zamek świata - pokrzyżacki zamek w Malborku. Radom ma znacznie większą powierzchnię niż stolica Francji – Paryż. Pierwszą polską książkę kucharską, która zachowała się do dnia dzisiejszego wydano w 1698 roku. Polska posiada drugi najstarszy uniwersytet w Europie - Uniwersytet Jagielloński został założony przez króla Kazimierza Wielkiego w 1364 roku. Polska konstytucja była pierwszą w Europie i drugą na świecie - powstała zaraz po konstytucji Stanów Zjednoczonych.
demi-duox
Cromaniak
Posty: 1349
Dołączył(a): 15.06.2011
Warszawa - wiadoma rzecz stolica

Nieprzeczytany postnapisał(a) demi-duox » 10.07.2013 21:51

Pomyślałem sobie, że nasza stolica zasługuje na osobny wątek dotyczący zwiedzania.
Do tych głębokich przemyśleń skłoniła mnie własna osobista potrzeba. Będę podróżował w najbliższym czasie z południa na północ kraju i pomyślałem sobie czemu by nie poświęcić całego dnia na zobaczenie przynajmniej kilku miejsc w Warszawie?
Będziemy w sobotę, może nawet tę najbliższą. Dojedziemy do miasta drogą DK7 od Radomia a auto chciałem zostawić na parkingu przy Bibliotece Uniwersyteckiej na Dobrej. Stąd mamy niedaleko do Zamku Królewskiego.
Plan zwiedzania to właśnie Zamek, spacer po Starym Mieście, potem Muzeum Powstania Warszawskiego i na koniec Park Łazienkowski.
W związku z tym planem mam parę pytań:
1. Jak najsprawniej dojechać na Dobrą ok 10 przed południem w sobotę, od DK7?
2. Czy realne jest zwiedzenie zamku i muzeum jednego dnia? Auto będzie stało a jeździć będziemy komunikacją.
3. Gdzie między Placem Zamkowym a Łazienkami można coś przyzwoitego zjeść bez czekania?
4. nie, na razie nie mam więcej pytań :)
Makar.....
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 164
Dołączył(a): 01.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Makar..... » 10.07.2013 21:56

Oooo, to Warszawa też leży nad Jadranem ? :D
mcbas
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 107
Dołączył(a): 29.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) mcbas » 10.07.2013 22:10

Siemka.
demi-duox napisał(a):Dojedziemy do miasta drogą DK7 od Radomia a auto chciałem zostawić na parkingu przy Bibliotece Uniwersyteckiej na Dobrej. Stąd mamy niedaleko do Zamku Królewskiego.
Plan zwiedzania to właśnie Zamek, spacer po Starym Mieście, potem Muzeum Powstania Warszawskiego i na koniec Park Łazienkowski.
W związku z tym planem mam parę pytań:
1. Jak najsprawniej dojechać na Dobrą ok 10 przed południem w sobotę, od DK7?
2. Czy realne jest zwiedzenie zamku i muzeum jednego dnia? Auto będzie stało a jeździć będziemy komunikacją.
3. Gdzie między Placem Zamkowym a Łazienkami można coś przyzwoitego zjeść bez czekania?

Ad. 1. Dojechałbym do mostu Poniatowskiego DK7 i skręciłbym w lewo w Ludną po 100m w prawo w Dobrą... i za chwilę zaczynasz szukać miejsca wokół Biblioteki... :D
Ad. 2. Nie, to chyba nie najlepszy pomysł...
Ad. 3. Przy pomniku Kopernika jest KFC... ale co kto lubi... :lol:

Jeśli już będziecie przy Zamku poświęćcie chwilę i wejdźcie na wieżę widokową kościoła Św. Anny. Warto... potem nogami do Parku Ujazdowskiego... też warto... potem jeszcze widok Trasy Łazienkowskiej i już Ogród Botaniczny i Łazienki...
Na jeden dzień naprawdę sporo...
Pozdrawiamy. :papa:
WolfAtTheDoor
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 349
Dołączył(a): 16.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) WolfAtTheDoor » 10.07.2013 22:13

W warszawie byłem tylko raz w całym swoim życiu - podczas wyjazdu służbowego... raczej nie pojawiłbym się tam w celach turystycznych nawet jakby mnie ktoś bardzo namawiał, podobnie jak w innych wielkich miastach.
mcbas
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 107
Dołączył(a): 29.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) mcbas » 10.07.2013 22:18

WolfAtTheDoor napisał(a):W warszawie raczej nie pojawiłbym się w celach turystycznych nawet jakby mnie ktoś bardzo namawiał.

Ale nikt Cię nie namawia... :lol: To duże miasto... można się zgubić... :lol:
witpol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3967
Dołączył(a): 29.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) witpol » 10.07.2013 22:24

Jeśli chodzi o jedzenie, to polecam bar na ul. Dobrej po prawej stronie jadąc od biblioteki w kierunku Łazienek. Dokładnie przy przystanku autobusowym przed ul. Zajęczą. Taki trochę jak mleczny kiedyś, ale dobrze i schludnie
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 10.07.2013 22:29

Idź do Čevapa na Chmielną przy Nowym Świecie.
demi-duox
Cromaniak
Posty: 1349
Dołączył(a): 15.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) demi-duox » 10.07.2013 22:31

mcbas napisał(a):Siemka.
Ad. 1. Dojechałbym do mostu Poniatowskiego DK7 i skręciłbym w lewo w Ludną po 100m w prawo w Dobrą... i za chwilę zaczynasz szukać miejsca wokół Biblioteki... :D


Czyli Grójecka - Al. Jerozolimskie? Myślałem o skorzystaniu z tego parkingu pod dachem na terenie biblioteki.

Ad. 2. Nie, to chyba nie najlepszy pomysł...

Też mam wątpliwości.

Ad. 3. Przy pomniku Kopernika jest KFC... ale co kto lubi... :lol:


Pamiętam te okolice jeszcze z czasów gdy funkcjonował tam Bar Akademicki.

Jeśli już będziecie przy Zamku poświęćcie chwilę i wejdźcie na wieżę widokową kościoła Św. Anny.

Ciekawa propozycja.

Dziękuję za odzew :)
demi-duox
Cromaniak
Posty: 1349
Dołączył(a): 15.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) demi-duox » 10.07.2013 22:34

witpol, Bocian,

Propozycje odnotowałem, brzmią zachęcająco.
Dzięki
mcbas
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 107
Dołączył(a): 29.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) mcbas » 10.07.2013 22:35

Siemka.
@witpol. Czy Ty piszesz o barze "Czuły Barbarzyńca"?? Znanym w całej Warszawie jako bar dla panów??
@demi-duox. Do mostu Poniatowskiego dojeżdżasz DK7 wzdłuż wybrzeża a nie Alejami Jerozolimskimi... ale ogólnie to obojętne jak tam dojedziesz... :D byle zjechać w Dobrą...
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 10.07.2013 22:36

demi-duox napisał(a):witpol, Bocian,

Propozycje odnotowałem, brzmią zachęcająco.
Dzięki

Čevap miał najlepsze żarcie na imprezie z okazji wejścia do Unii.
http://www.cevap.pl/index.php
witpol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3967
Dołączył(a): 29.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) witpol » 10.07.2013 22:49

mcbas napisał(a):Siemka.
@witpol. Czy Ty piszesz o barze "Czuły Barbarzyńca"?? Znanym w całej Warszawie jako bar dla panów??
@demi-duox. Do mostu Poniatowskiego dojeżdżasz DK7 wzdłuż wybrzeża a nie Alejami Jerozolimskimi... ale ogólnie to obojętne jak tam dojedziesz... :D byle zjechać w Dobrą...

Pomyliłeś bary,ten o którym piszesz jest za tym barem, o którym pisałem- chyba, że coś się zmieniło na przestrzeni roku. Do tego baru o którym wspominam, przychodzą rodziny z dziećmi i studenci
AndreaS_zM
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 02.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) AndreaS_zM » 10.07.2013 23:06

Polecam też zwiedzenie Parku Fontann ze starówki to rzut beretem :lol: W piątki i soboty są pokazy z muzyką i światłem około 21;30. Miłego zwiedzania.
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8647
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 11.07.2013 07:25

Zawsze jak jestem w Warszawie jadam w Kompanii Piwnej
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15646
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 09.09.2013 20:24

Liczę na Waszą pomoc...
W planach stolica w październiku i w planach centrum nauki Kopernik: czy udać się tam w piątek czy lepiej w sobotę?
Wiem, że zawsze są tam kolejki, ale może coś możecie podpowiedzieć.

Czy jeśli kupię bilet przez internet to te kolejki będą nas obowiązywać czy uda się je w ten sposób ominąć?
Gdzie tam dość blisko będę mogła zaparkować?

Centrum to jedno z najważniejszych punktów wycieczki i od dnia zwiedzania zależy reszta planu pobytu.
Następna strona

Powrót do Polska



cron
Warszawa - wiadoma rzecz stolica
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone