Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Warszawa-Wenecja-Karlobag, z 12 latkiem. Jaką trasą?

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Monika72
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 88
Dołączył(a): 20.07.2010
Warszawa-Wenecja-Karlobag, z 12 latkiem. Jaką trasą?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Monika72 » 20.07.2010 14:11

witam, to nasz rodzinny pierwszy raz, :oops: jestesmy kompletnie "zieloni", przeglądamy trzeci dzień forum i mętlik w głowie ogromny. Doradźcie sensowną trasę, tzn, szybką, wygodną, strawną cenowo (ale tez bez schizy, wolimy wygodniej i drożej, niż bezdrożami dwa razy dłuzej za darmo ;) ) Chcemy wpaść na dobę do Wenecji, tam nocleg i w trasę do Cro.

Trasa powrotna bezpośrednio z Cro do Pl, tzn. z noclegiem bo dzieciak mi padnie, ale tu znowu nie mam pojęcia gdzie. Miotam się :D Resztę opanowałam, wode zabrać (duużo), dwa trójkąty itp ;) Jedynie z trasą szlag mnie trafia, którędy jechac, no i gdzie spać...
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 20.07.2010 14:19

Brno?
Wiedeń?
Baden Baden?
Budapeszt?


We wszystkich przypadkach, jak dobrze wyjedziecie,
zostanie wam trochę czasu na pozwiedzanie.

Graz jest za blisko mz.
Monika72
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 88
Dołączył(a): 20.07.2010
Dzięki :D Zaraz skonsultuje

Nieprzeczytany postnapisał(a) Monika72 » 20.07.2010 14:47

z rodziną...popatrzymy sobie ;)
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 20.07.2010 15:09

W Wiedniu i Budapeszcie jest Oekotel,
W Wiedniu Etap, w Baden Baden, podobno, gdzieś o tym czytałem, urocze pensjonaty, pod Brnem również,
namiarów nie pamiętam, ale zastanawiałem się nad jakimś takim urokliwym pensjonatem położonym nad jeziorem.

Znajdziecie ... :)
Monika72
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 88
Dołączył(a): 20.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Monika72 » 20.07.2010 15:11

Oczywiście było magiczne słowo "dziękuję" ale zeżarło w tytule :D

Więc jeszcze raz dzieki.
skywalker_01
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 634
Dołączył(a): 21.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) skywalker_01 » 20.07.2010 19:08

Jeżeli do Wenecji to tylko przez Wiedeń. Nocleg w Oekotelu w Grazu, lub jak dacie radę, to w Udine jest fajny motel blisko autostrady. Wyjeżdżając z Dolomitów uważajcie na załamania pogody. zdarzają się nawałnice z gradobiciem.
Samochód zaparkujcie przy dworcu kolejowym w Mestre na wielopoziomowym parkingu (wychodzi najtaniej) w kolorze szaro zielonym i dalej dwa przystanki kolejką do Wenecji. Na stacji trzeba kupić w informacji mapkę Wenecji z zaznaczonymi wszystkimi szlakami turystycznymi. Będzie łatwiej się poruszać.
Wyjeżdżając z Wenecji trzeba wziąć poprawkę na duży ruch w kierunku Chorwacji. Szczególnie z piątku na sobotę autostrada STOI.w sobotę od 4 rano trzeba liczyć się ze staniem w korkach wielogodzinnych.
Z Mestre najlepiej wyjechać w sobotę między 1 - 3 w nocy.
W Trieście na stacji AGIP możecie kupić winietę słoweńską bądź ominąć autostradę jadąc na Koper. Średnia prędkość jadąc Via Adriaticą to 40 - 50 km/h.
Jeżeli jedziecie dalej na południe np. Zadar, Split, Dubrownik lepiej dojechać Autostradą.
8)
Monika72
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 88
Dołączył(a): 20.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Monika72 » 20.07.2010 23:47

Bardzo wielkie dzięki.
Fatamorgana
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6257
Dołączył(a): 08.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fatamorgana » 21.07.2010 00:29

Monika- dobra rada dla Ciebie.

Żeby nie mieć mętliku w głowie- nie czytaj tych wszystkich nowych klono-wątków/pytań zakładanych przez ledwo co zarejestrowanych albo nieaktywnych, ale skup się na szerszych relacjach bardziej obytych ludzi.
Oni opisują i dojazdy i trasy i miejsca i wrażenia. :) :wink:

Nocleg po drodze to akurat mały kłopot.
Nieustanny ruch, jedni przychodzą inni wychodzą- rotacja miejsc jest bardzo szybka. A to przecież popularne od lat trasy tranzytowe, więc o ilość zajazdów, penzionów i innych hotelików się nie martw.
Tego przybywa a nie ubywa. :wink: :)

Sprawa druga.
Jak spojrzysz na mapę Chorwacji, to od razu widać, że tych głównych dróg z północy (od nas) to aż tak wiele nie mają... :) :wink:
Zatem sprawa sprowadza się głównie do tego, co chcecie obejrzeć po drodze (w którym kraju) i ile macie na to czasu.
Wystarczy trzymać się głównych dróg (mapa zbiorcza lub taka z atlasu bardzo pomaga, bo ekranik GPS jest zbyt mały, "myśli" za Ciebie i nie bierze pod uwagę tego, co Ty chcesz zobaczyć.
Potem i tak się niemal wszyscy kierujemy albo na Jadrankę, albo na autostradę i potem Jadrankę.

W Wenecji bardzo szybko od rana zjeżdżają się grupy wycieczkowe (autokary, busy), które pojedyńczym turystom mogą nieco "nabałaganić" w zwiedzaniu.
Lepiej bądźcie tam naprawdę wcześnie.

Odnośnie trasy z Wenecji do CRO, to jak mielibyście tkwić w autostradowych korkach, to już o niebo lepiej jest jechać trasą nadbrzeżną (droga nr. 14), bo po drodze można zaliczyć któryś znany kurort z niejedną, długą ładną, piaszczystą plażą (czego potem w CRO nie uświadczycie!).
Kilka razy jechałem tą trasą i wprawdzie czas zabiera, ale... korki to rzadkość.
W Trieście (jadąc przez miasto nie autostradą) unikajcie godzin szczytu i przygotujcie się na wyścigi skuterów z autami. Codzienność, ale jaka ciekawa dla nas! :) :wink: :lol:

Pozdr.
Monika72
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 88
Dołączył(a): 20.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Monika72 » 21.07.2010 19:09

Mój chłop już rozważa jak NIE JECHAĆ do Wenecji :D Tak go wystraszyły korki wjadowo-wyjazdowe, dzikie tłumy itp. Jednak jakos staram się go przekonać, jedziemy w środku tygodnia, nie w weekend. Może dobę chłop wytrzyma, a ja strasznie chcę obejrzeć Wenecje. Dalsza drogę już prawie dopracowaliśmy...Dzięki Wam :D.

Wolę nie pytać o koszty benzyny, nasza skoda Yeti pali w trasie nawet do 15 litrów. Nie polecam, chyba że na firmę ;).
kotbury
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 259
Dołączył(a): 10.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kotbury » 21.07.2010 19:54

Ehmm... to ja jako "chłop", też bym odradzał Wenecję, zwłaszcza w lecie. Moi znajmi byli w lipcu (chyba 2 lata temu) i nie bardzo byli zaqdowoleni. Tłumy wszędzie, woda w kanałach śmierdziała i komary wieczorem ich pogryzły. Wrócili bardzo zmęczeni, wielu miejsc nie zobaczyli, bo już siły nie mieli przepychać się żeby gdzieś dotrzeć.
W Wenecji byliśmy w zimie i w tej porze roku to miasto może jest ciekawsze?

Zastanawiam się nad jeszcze jednym rozwiązaniem - prom z Venezzi do Splitu. Nie wiem ile to kosztuje, ile płynie, nie wim czy to ma sens. Jesli się zdecydujecie, to moze taka podróż będzie ciekawa?

Gdybym był na Waszym miejscu, nie łączył bym Chorwacji i Wenecji, oba miejsca są zbyt ciekawe by je po łbach przelecieć.
Ogólnie rzecz ujmując minusy widzę takie:
- mordęga w trasie, chyba 10 - 12 godzin WIĘCEJ spędzicie w samochodzie niż do samej Chorwacji;
- żeby zwiedzanie miało sens, na Wenecję trzeba jakieś 4 dni
- gdy się ma 12 lat, zabytki to tylko stara kupa kamieni, lody ważniejsze :) więc dziecko wiele nie skorzysta.
skywalker_01
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 634
Dołączył(a): 21.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) skywalker_01 » 21.07.2010 21:42

kotbury napisał(a):Ehmm... to ja jako "chłop", też bym odradzał Wenecję, zwłaszcza w lecie. Moi znajmi byli w lipcu (chyba 2 lata temu) i nie bardzo byli zaqdowoleni. Tłumy wszędzie, woda w kanałach śmierdziała i komary wieczorem ich pogryzły. Wrócili bardzo zmęczeni, wielu miejsc nie zobaczyli, bo już siły nie mieli przepychać się żeby gdzieś dotrzeć.
W Wenecji byliśmy w zimie i w tej porze roku to miasto może jest ciekawsze?

Zastanawiam się nad jeszcze jednym rozwiązaniem - prom z Venezzi do Splitu. Nie wiem ile to kosztuje, ile płynie, nie wim czy to ma sens. Jesli się zdecydujecie, to moze taka podróż będzie ciekawa?

Gdybym był na Waszym miejscu, nie łączył bym Chorwacji i Wenecji, oba miejsca są zbyt ciekawe by je po łbach przelecieć.
Ogólnie rzecz ujmując minusy widzę takie:
- mordęga w trasie, chyba 10 - 12 godzin WIĘCEJ spędzicie w samochodzie niż do samej Chorwacji;
- żeby zwiedzanie miało sens, na Wenecję trzeba jakieś 4 dni
- gdy się ma 12 lat, zabytki to tylko stara kupa kamieni, lody ważniejsze :) więc dziecko wiele nie skorzysta.


Kanały weneckie nie śmierdzą i komarów tam nie ma. Twoi znajomi bzdety opowiadają. A tłok jest wszędzie nawet w naszym Sopocie, czy Międzyzdrojach. Okop się człowieku w domu weź do ręki ze trzy piloty od TV i nie wyjeżdżaj nigdzie do października bo wszędzie jest tłok.
skywalker_01
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 634
Dołączył(a): 21.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) skywalker_01 » 21.07.2010 21:50

Nie słuchajcie tego malkontenta tylko jedźcie do Wenecji, nawet na 1 dzień. Jest to miasto niespotykane. Jest to po prostu zabytek.
A co do komarów to nie ma ich na całym wybrzeżu chorwackim.
gordipi
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 284
Dołączył(a): 16.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) gordipi » 21.07.2010 21:50

skywalker_01 napisał(a):
kotbury napisał(a):Ehmm... to ja jako "chłop", też bym odradzał Wenecję, zwłaszcza w lecie. Moi znajmi byli w lipcu (chyba 2 lata temu) i nie bardzo byli zaqdowoleni. Tłumy wszędzie, woda w kanałach śmierdziała i komary wieczorem ich pogryzły. Wrócili bardzo zmęczeni, wielu miejsc nie zobaczyli, bo już siły nie mieli przepychać się żeby gdzieś dotrzeć.
W Wenecji byliśmy w zimie i w tej porze roku to miasto może jest ciekawsze?

Zastanawiam się nad jeszcze jednym rozwiązaniem - prom z Venezzi do Splitu. Nie wiem ile to kosztuje, ile płynie, nie wim czy to ma sens. Jesli się zdecydujecie, to moze taka podróż będzie ciekawa?

Gdybym był na Waszym miejscu, nie łączył bym Chorwacji i Wenecji, oba miejsca są zbyt ciekawe by je po łbach przelecieć.
Ogólnie rzecz ujmując minusy widzę takie:
- mordęga w trasie, chyba 10 - 12 godzin WIĘCEJ spędzicie w samochodzie niż do samej Chorwacji;
- żeby zwiedzanie miało sens, na Wenecję trzeba jakieś 4 dni
- gdy się ma 12 lat, zabytki to tylko stara kupa kamieni, lody ważniejsze :) więc dziecko wiele nie skorzysta.


Kanały weneckie nie śmierdzą i komarów tam nie ma. Twoi znajomi bzdety opowiadają. A tłok jest wszędzie nawet w naszym Sopocie, czy Międzyzdrojach. Okop się człowieku w domu weź do ręki ze trzy piloty od TV i nie wyjeżdżaj nigdzie do października bo wszędzie jest tłok.

OSTRO ALE ROZSĄDNIE. bYłem w Wenecji dwa razy w lipcu, będąć na wypoczynku na Istrii ( Moscenicka Draga) i było ok. Zwiedziłem wszystko co chciałem bez żadnych niemiłych atrakcji. :D
Monika72
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 88
Dołączył(a): 20.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Monika72 » 21.07.2010 22:09

A gdyby tak...dojechac prędziutko do Chorwacji (mój mąż ma identyczne zdanie jak kotbury-szybko i autostradą ile się da, spisał sobie zresztą kotburową drogę z innego wątku ;) ) i stamtąd przedostać się promem do Wenecji na wycieczke? To straszny wydatek? I czy jest takie połączenie promowe? Będziemy w Ribaricy ("siakaś" wieś mała podobno) koło Karlobagu. Może nie łapać dwóch srok za ogon tylko sobie zrobić wypad do Wenecji innego dnia, na spokojnie.

Mąż najchętniej pominąłby Wenecję, syn nie ma zdania, ja baaardzo chcę zahaczyć :D Tłum zniosę, korków nie znoszę, więc mówcie ludziska, jeśli wiecie, czy da radę przepchnąć mój pomysł...


Aaa...do kotbury jeszcze pytanko. Tą Twoją trasą jak się jedzie, to gdzie się wykupuje i na jakie odcinki te winiety?
skywalker_01
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 634
Dołączył(a): 21.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) skywalker_01 » 21.07.2010 22:21

Karlobag, to DZIURA. Lepiej przeprawić się na Pag.
Następna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Warszawa-Wenecja-Karlobag, z 12 latkiem. Jaką trasą?
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone