Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Warszawa-Makarska

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Lajne
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 17.08.2011
Warszawa-Makarska

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lajne » 17.08.2011 13:49

Witam,
Czytam czytam i dalej jesteśmy w kropce.

Jak w temacie, jedziemy w kierunku makarskiej, wyjeżdzamy ok 21-22 w czwartek.

Zahaczamy o weekend i trochę mnie martwią ew korki.

----------
1.Trasa z forum forum/viewtopic.php?t=33715
-----------
2. Z ViaMichelina http://www.viamichelin.pl/web/Itinerair ... =4.0683484
-----------

Proszę o ew sugestie, nie zależy nam na oszędzeniu 50zł
Pozdrawiam
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 17.08.2011 13:59

Żeby nie budowa i zwężenie do Piotrkowa, to byłoby OK.

Wracałem tamtędy w zeszłym tygodniu i fakt, że nie staliśmy, ale prędkość rzędu 40-60 na godzinę wykańcza.

Zależy skąd jedziesz - niektórzy sugerują objazd przez Łowicz i Łódź, a potem na Wrocław, ale mi się całkiem sympatycznie jechało przez Kraków, na Chyżne, a potem przez Budapeszt, gdzie miałem postój.

Potem już prosta droga autostradami.

Mniej więcej tak, odległość identyczna z tą z Michelina, tylko czas trochę dłuższy.

Jeżeli nie jedziecie na raz, to polecam, bo można jeszcze pół dnia w Budapeszcie spędzić.

Z innych, to jest tu gdzieś wątek o remontach na trasie katowickiej - znajdziesz tam kilka tras rekomendowanych przez forumowiczów.

Pozdrawiam
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7946
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 17.08.2011 14:05

Zmieniłbym nieco przebieg Twojej trasy przez Sląsk. Niestety Viamichelin niema jeszcze A1 od węzła Sośnica do Swierklan.
- Z A4 na węźle Sośnica zjechałbym n A1 i jechał nią do samego końca
- Ze Swierklan na Wodzisław Śląski i potem normalnie drogą 78 do przejścia w Chałupkach
Dalej moja trasa wygląda tak samo, z tym że omijam Słoweńską autostradę Przez Mureck - Lenart - Ptuj.

Ps. Niestety nie wiem jak wygląda dojazd z Warszawy na Śląsk. Na szczęście z 1100km do Trogiru mam tylko 30km w Polsce :wink: :D
Lajne
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 17.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lajne » 17.08.2011 14:15

zapomniałem dodać, trasa bez noclegu.

ok, czyli bardziej sugerować się tą trasą viamichelina czy jechać według trasy opracowanej przez kolegi z cro.pl? :)
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 17.08.2011 14:43

Mówię, zależy skąd i o której wyjeżdżasz.

Ostatnio teść utknął na wyjeździe na Janki na trzy godziny, a droga na Piotrków jest, delikatnie mówiąc, nieprzewidywalna.

Jak na raz, to może lepiej polecieć na Kraków - całkiem fajna droga, z obwodnicami, a potem zawinąć się na Katowice i Cieszyn i polecieć tą michelenowską z dodatkami didsa?

Albo przez Łódź, omijając Piotrków, na Częstochowę?

Wszystkie są dłuższe, ale ta najkrótsza może sprawić niemiłą niespodziankę.

Chyba, że dacie radę ten odcinek przeskoczyć zanim zacznie się ruch - tam się nie da wyprzedzić - wtedy nie ma się co zastanawiać i lećcie przez Chałupki, Czechy, Austrię, Ptuj ...

Wszystko rozbija się o to, którędy uda wam się do granicy dojechać, a dalej to już z górki.

W każdym razie jeżeli przez Piotrków, to wcześniutko wyjedźcie.
Lajne
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 17.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lajne » 17.08.2011 14:44

przecież napisałem, z Warszawy, a wyjazd o 21-22 :)
Adam's
Odkrywca
Posty: 78
Dołączył(a): 07.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adam's » 17.08.2011 14:55

13.08 wybraliśmy się na dość spontaniczny wyjazd do Slano w okolicy Dubrovnika.
Dla mnie miłą niespodzianką jest trasa: Warszawa -Radom- Kielce- Jędrzejów-Zawiercie-Dąbrowa Górnicza. Z Dąbrowy kierowałem się na przejście w Zwardoniu i potem na Bratysławę. Wyjechaliśmy o 16 z Janek do granicy dotarliśmy ok 21. Podstawową zaletą tej trasy jest, pomijając remonty na Katowickiej, ograniczona liczba świateł. Jedynie Radom był istotnym spowalniaczem na tej trasie.
Pozdr. A.
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 17.08.2011 15:06

Lajne napisał(a):przecież napisałem, z Warszawy, a wyjazd o 21-22 :)


Mea culpa ...

To leć na ten Piotrków.

Może google ma lepszą bazę danych i, pomijając oczywiście objazd Słowenii,
to ta trasa, lepiej was poprowadzi?

Dids skontroluje śląski odcinek ...
Faktycznie, jak na noc i na raz, to nie ma co kombinować, tylko dobijcie się jak najszybciej do autostrad.
Oczywiście oprócz Słoweńskiej - stracicie góra pół godziny, a oszczędzicie kilka złotych.
Zresztą, tam tez potrafią być korki, więc możecie stracić na tej ichniej autostradzie i czas i pieniądze.

Pozdrawiam
Z
Cromaniak
Posty: 2931
Dołączył(a): 29.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Z » 17.08.2011 15:11

Zależy o której godzinie będziesz jechał,ja wylatywałem o 3.00 z Nowego Dworu Maz. i poleciałem przez Łódż,o 4.40 byłem już na złączeniu za Piotrkowem,a dalej to Cieszyn,Wiedeń,Graz,Maribor,Krka.Na wodospadach byłem ok.19.10 z dwoma przystankami na posiłek i postojem w Cieszynie(1godz. spotkania z klientem),dodam że ciągnąłem za autem przyczepkę jednoosiówkę z małym ładunkiem.
Lajne
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 17.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lajne » 17.08.2011 15:17

a coś poza słowiennia warto jeszcze objechać? bo jedziemy na 2 autka i potrzebujemy winiec >10dni
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 17.08.2011 15:18

Z napisał(a):Zależy o której godzinie będziesz jechał ...


:lool: :lool: :lool:
slaycio
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 25.07.2011
...

Nieprzeczytany postnapisał(a) slaycio » 17.08.2011 15:53

Jeśli jedziesz na noc to trzymaj sie prostych rozwiązań i szerokich dróg.
Gierkówką na śląsk.
Potem tylko wybór czy Cieszyn czy Chałupki - i się bardziej przez Cieszyn podobało. W nocy masz tam szersza drogę na całej długości i krócej chyba.

Dalej autostrady ile się tylko da.
Ja to nocą jeździć nie lubię proponowałbym więc zapłacić te 15 E na stronę i nawet w słowenii autostradą jechać. Jak dla mnei droga na Muerck Lenart Ptuj nadaje się tylko na dzień. Tzn jechać się da - ale miłe to nie jest - a w środku nocy jakieś zwierzaki się tam kręcą a droga kręta.
mireks
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1851
Dołączył(a): 18.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mireks » 17.08.2011 16:28

Przecież można polecieć przez Słowację i Węgry,od granicy polskiej do Ziliny trochę wolniej a potem cały czas autostrada do samej makarskiej.

Widzę niektórzy lubią sobie utrudniać życie i na temat objazdu odcinka płatnego w Słowenii wymyślają cuda.

W Polsce jak jedziecie na noc spokojnie walić gierkówką,ostatnią jechałem to miejscami miałem nawet 90km/h,aby tylko wypadku po drodze nie było to poleci szybko.

Miłego wypoczynku.
ann66
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 05.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ann66 » 17.08.2011 18:51

jedż na kraków,jędrzejów,do 1, cieszyn.
równa i szybka trzy dni temu wracałem.
ja pojechałem póżniej przez Słowację i 86, przez Slowenię żeby zatankować (najtaniej) i Chorwacja
polecam
Tygrys
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 254
Dołączył(a): 17.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tygrys » 17.08.2011 19:06

Chcesz uniknąć korków i 3/4 drogi przejechać autostradami wybierz drogę którą jeździ "biedny" wschód https://www.cro.pl/forum/viewtopic.php?t=32901&postdays=0&postorder=asc&start=0 W-wa -Radom ,Radom- Rzeszów -Barwinek trasa nieciekawa ale nie powinno byc korków. Barwinek - Miszkolc i autostrada do samej Makarskiej. Ja wyjeżdżam w piątek ok 23ej oczywiście trasą j.w. i bez nawigacji bo znam tą trasę na pamięć.
Następna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone