Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Warszawa - Chorwacja trasa

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
AndyB
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 68
Dołączył(a): 18.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) AndyB » 02.05.2012 19:26

@kjedi mam do ciebie pytanie - czy po zjeździe ze słowackiej autostrady za Bratysławą, po wjeździe do Węgier jest jakaś stacja z winietami? Chciałbym kupić na niej matricę. Spojrzałem na AutoMapę i nie widzę tam (na początku autostrady żadnej stacji). Nie jechałem jeszcze tą trasą.
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 02.05.2012 20:00

AndyB napisał(a):@kjedi mam do ciebie pytanie - czy po zjeździe ze słowackiej autostrady za Bratysławą, po wjeździe do Węgier jest jakaś stacja z winietami? Chciałbym kupić na niej matricę. Spojrzałem na AutoMapę i nie widzę tam (na początku autostrady żadnej stacji). Nie jechałem jeszcze tą trasą.


Na samej granicy słowacko-węgierskiej masz kilka budek z winietami - otwarte 24h.

kjedi Jeśli masz na myśli to Tesco przy obwodnicy (z Tropicarium) - to tam metro nie dojeżdża.
pawelh
Cromaniak
Posty: 1318
Dołączył(a): 25.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelh » 03.05.2012 16:21

Z Ostrowca na Rzeszów.Co do winiety na Słowacji jak było wcześniej równolegle do autostrady jest pusta droga(dokładnie 28km)natomiast obwodnica pierwszego miasteczka Svidnik jest płatna więc jedz w miasto-pusto.
kjedi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 985
Dołączył(a): 19.04.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) kjedi » 03.05.2012 20:08

Raul - to niestety miałem na myśli :-((
wojan
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5547
Dołączył(a): 17.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojan » 03.05.2012 21:31

Winietę na węgierskie autostrady można kupić na granicy w Barwinku :D

pawelh jesteś na 100% pewny tej płatnej obwodnicy Svidnika dla wszystkich :?:
Wg mnie jest ona płatna tylko dla pojazdów powyżej 3,5 t.
:papa:
pawelh
Cromaniak
Posty: 1318
Dołączył(a): 25.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelh » 03.05.2012 22:33

Gdzieś na forum było w temacie,ale ta obwodnica nic nie przyspiesza więc na wszelki wypadek jadę w miasto-jezdziłeś to wiesz,że przejazd Svidnika to 5 minut.pozdrawiam
auto_gt
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2914
Dołączył(a): 20.02.2011
Re: Dojazd Warszawa- CRO

Nieprzeczytany postnapisał(a) auto_gt » 05.05.2012 18:35

scobydoo napisał(a):Witam,
wybieram się do CRO proszę o uwagi o wybranej trasie.
Warszawa-Radom-Ost. Św-Rzeszów-Barwinek-Presov-Kosice-do Budapesztu E71(M3) i dalej M7- Granica w Cro i dzie nas wyobraźnia poniesie:)

Planuje kupić winiety na Węgry online, na Słowację po przekroczeniu granicy. Z tego co wyczytałem na forum kupuje się po jednej winiecie na cały kraj, to prawda?

Proszę o opinie nt. trasy- jeśli napisałem coś źle proszę o poprawę.


Z Wawy jedziesz przez Rzeszów - Barwinek - Koszyce - Miskolc i tu już tylko autostrada - Budapest - Zagreb , i dalej gdzie cię poniesie...

Nie ma co się pchać na austrię , i słowenie - tam ponoć najdrożej i słoweńcy nie przyjaźni ...
pawel.777
Croentuzjasta
Posty: 141
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawel.777 » 06.05.2012 22:15

pawelh napisał(a):Gdzieś na forum było w temacie,ale ta obwodnica nic nie przyspiesza więc na wszelki wypadek jadę w miasto-jezdziłeś to wiesz,że przejazd Svidnika to 5 minut.pozdrawiam

1. Nie wiem jak można pisać, że obwodnica nic nie przyśpiesza. Fakt, że to krótki odcinek, ale naprawdę jest różnica pomiędzy jazdą po obwodnicy a jazdą przez środek miasta, gdzie co chwila są przejścia dla pieszych, skrzyżowania itp. Z samej dopuszczalnej prędkości jest różnica.
2. W zeszłym roku przejazd obwodnicą dla osobówek nie był płatny.
3. Ja żadnych całodobowych budek z winietami na granicy słowacko-węgierskiej nie widziałem. Ba, to przejście jest tak zdewastowane, że horrory można spokojnie kręcić. Po zmroku (nie pamiętam, że jakaś latarnia się tam paliła) z własnej woli nie wysiadłbym z samochodu.
4. Od granicy do wjazdu na autostradę jest parę stacji benzynowych gdzie można spokojnie kupić winietę. Większy problem jest w drodze powrotnej, bo na przejściu autostradowym nie ma żadnego punktu i albo trzeba zjechać do miasta albo ryzykować dojazd do stacji na autostradzie. W przypadku korzystania ze starego przejścia winietę można kupić w kantorze zaraz po węgierskiej stronie. Płatność wyłącznie gotówką w forintach albo euro (kurs mało ciekawy).
5. Takie są moje obserwacje, a ćwiczę tą trasę z Rzeszowa od paru lat.
Loza_drinker
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 153
Dołączył(a): 26.01.2010
Re: Słowacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Loza_drinker » 07.05.2012 07:45

bewu1 napisał(a):Jeżeli przez Barwinek, to jest jedyna opcja. Objechałbym płatną autostradę na Słowacji - to tylko 30 km, a winieta jest na 7 dni.

Popieram w zupełności, tą trasą jechałem dwa ostatnie wyjazdy i bez problemu. Nie warto kupować winiet na Słowację, do ominięcia jest tylko 30 km odcinek drogi D1 jeżeli dobrze pamiętam, a omija się ją równoległą drogą E68 bodajże. Do Koszyc wjeżdża się tą samą drogą.

A winietkę na Węgry kupisz kilkadziesiąt km za granicą słowacko - węgierską na stacji benzynowej w okolicy miejscowości Forro (ja kupowałem od razu powrotną na potrzebne mi dni)

Pozdrawiam
pawelh
Cromaniak
Posty: 1318
Dołączył(a): 25.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelh » 07.05.2012 15:03

Pawel777-wcale nie twierdzę,że przez miasto czas przejazdu jest taki sam jak obwodnicą.Natomiast w przypadku Svidnika ta różnica to 2-5minut bo to miasteczko jest zawsze puste a przez centru nieco bliżej.Trasa jest mi znana i zaliczone przynajmniej z 40 razy w nocy i dzień.Tam nigdy nie było zakorkowane a tym bardziej po wybudowaniu obwodnicy.pozdrawiam
VONPLES
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2674
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Dojazd Warszawa- CRO

Nieprzeczytany postnapisał(a) VONPLES » 07.05.2012 19:38

scobydoo napisał(a):Witam,
wybieram się do CRO proszę o uwagi o wybranej trasie.
Warszawa-Radom-Ost. Św-Rzeszów-Barwinek-Presov-Kosice-do Budapesztu E71(M3) i dalej M7- Granica w Cro i dzie nas wyobraźnia poniesie:)

Planuje kupić winiety na Węgry online, na Słowację po przekroczeniu granicy. Z tego co wyczytałem na forum kupuje się po jednej winiecie na cały kraj, to prawda?

Proszę o opinie nt. trasy- jeśli napisałem coś źle proszę o poprawę.


Na Słowacji odradzam przejazd autostradą z Presova do Koszyc szkoda pieniędzy. Na Węgry tak jak ktoś już pisał szkoda kupować winietę online przed Miskolcem na stacji MOL kupisz płacąc kartą ewentualnie gotówką. Jeżeli nie wyrobisz się w 10 dniach to proponuję kupić winietę na 4 dni (jakieś 1600 forintów) i w drodze powrotnej też na 4 dni. Po węgiersku zakup winiety brzmi: AUTOPAYLA MATRICA NEGY NAPOS ( 4-dniowa) dajesz dowód rejestracyjny i czekasz na odcinek fiskalny od sptrzedawcy!!! Na Chorwacji płacisz na bramkach kartą lub gotówką w zależności dokąd jedziesz!! Tutaj http://map.hak.hr/ znajdziesz ceny i wszystko co się wiąże z autostradami w Chorwacji!!
Co do trasy to....z Rzeszowa do Barwinka jak to polska droga. Z Barwinka do Koszyc (pogorszyły się drogi na Słowacji..omiń autostradę szkoda euro za "śmieszny odcinek") na Węgrzech jak wpadniesz na autostradę to praktycznie do prawie Dubrovnika jedzisz jak po stole (przejazd przez Budapeszt tylko daje trochę popalić). Autostrady na Chorwacji to przyjemność jazdy!!! Pozdrawiam!!
PiotrekS
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 162
Dołączył(a): 29.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) PiotrekS » 07.05.2012 21:08

Użytkowniku VONPLES, niestety nie ma już w 2012 roku winietek 4 dniowych. Tu masz jakie są możliwości
https://www.virpay.hu/en/autopalya-matrica-vasarlas.htm
dla osobówek 10 dniowa lub miesięczna.
VONPLES
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2674
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) VONPLES » 07.05.2012 21:19

Dziękuję za info....no tak w końcu Węgry są w kryzysie!! Jeszcze raz DZIĘKI!!
auto_gt
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2914
Dołączył(a): 20.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) auto_gt » 07.05.2012 21:55

maniust napisał(a):Nie wiem gdzie ta was wyobrażnia w Cro poniesie.

.....ale gdybym miał wybierać trasę to Warszawa-Częstochowa-Cieszyn-Zilina-Bratysława-Wiedeń-Graz-(objazd Lenart-Mureck-Ptuj)-Zagrzeb i kierunek tu wyobrażnia mi podpowiada od Breli w dół.

Jedna winieta , jeden kraj to chyba że jedziecie na 5-6 dni.
Ilość winiet zależy od długości pobytu w Cro.


Tą trasą jeżdżę do Włoch w okolice Bari i znam ją i polecam , świetne drogi a obecnie juz od 2 lat jest ciągłośc autostrad wokół Bratislavy do Vien - tam zrobili obwodnicę S1 , bo w centrum Vien były korki mimo 5 pasów w jedną stronę ! sam raz zbłądziłem we wiedniu ... wracając do trasy ,od Wiednia do Graz jest przepiękna ,a jeszcze ładniej w stronę Włoch w okolicy Villach jak sie przebija przez Alpy w kierunku Udine .

Dla tych wszystkich co jadą ze wschodniej cześci Polski najodpowedniejszą jest przez Węgry tak w kilomentrach jak i w czasie przejazdu , jednka Węgry to nuda , a Austria to piękne góry i zakręty , Słowenię trzeba przemęczyć i w Chorwacji to już wiadomo ,nad Jadran byle szybciej .

Dla Tych co z centralnej Polski to trasa jak kolega opisuje wyżej jest jak najbardziej zasadna , niektórzy jadą Słowacją do Bratislavy ,a potem odbijają na Gyor i 81 przed Ballaton - cofają się- poco ? nie wiem .

Z Bratislavy to na Vien -Graz - SLO - Ptuj - i na CRO prosto jak z bata.
VONPLES
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2674
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) VONPLES » 07.05.2012 22:09

auto_gt napisał(a):
maniust napisał(a):Nie wiem gdzie ta was wyobrażnia w Cro poniesie.

.....ale gdybym miał wybierać trasę to Warszawa-Częstochowa-Cieszyn-Zilina-Bratysława-Wiedeń-Graz-(objazd Lenart-Mureck-Ptuj)-Zagrzeb i kierunek tu wyobrażnia mi podpowiada od Breli w dół.

Jedna winieta , jeden kraj to chyba że jedziecie na 5-6 dni.
Ilość winiet zależy od długości pobytu w Cro.


Tą trasą jeżdżę do Włoch w okolice Bari i znam ją i polecam , świetne drogi a obecnie juz od 2 lat jest ciągłośc autostrad wokół Bratislavy do Vien - tam zrobili obwodnicę S1 , bo w centrum Vien były korki mimo 5 pasów w jedną stronę ! sam raz zbłądziłem we wiedniu ... wracając do trasy ,od Wiednia do Graz jest przepiękna ,a jeszcze ładniej w stronę Włoch w okolicy Villach jak sie przebija przez Alpy w kierunku Udine .

Dla tych wszystkich co jadą ze wschodniej cześci Polski najodpowedniejszą jest przez Węgry tak w kilomentrach jak i w czasie przejazdu , jednka Węgry to nuda , a Austria to piękne góry i zakręty , Słowenię trzeba przemęczyć i w Chorwacji to już wiadomo ,nad Jadran byle szybciej .

Dla Tych co z centralnej Polski to trasa jak kolega opisuje wyżej jest jak najbardziej zasadna , niektórzy jadą Słowacją do Bratislavy ,a potem odbijają na Gyor i 81 przed Ballaton - cofają się- poco ? nie wiem .

Z Bratislavy to na Vien -Graz - SLO - Ptuj - i na CRO prosto jak z bata.

Pozdrawiam turystę z Leżajska....ale mimo wszystko chodzi w tym poście o trasę przez Barwinek , Koszyce, Budapeszt ...do Chorwacji....przez Wiedeń vel Vien...oczywiście można jechać ale..PO CO?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Warszawa - Chorwacja trasa - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone