Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Warszawa - Chorwacja trasa

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
greenrs
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5792
Dołączył(a): 30.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) greenrs » 25.04.2011 11:40

Wojtek napisał(a):Witam. Z trasy Warszawa-Chorwacja njagorszy moze byc polski odcinek. W ostatni czwartek wyjeżdzajac o 15 z Mokotowa (czyli nie musiałem pchać sie przez cała Wawę) jechałem na Śląsk trasą katowicką prawie 6 godzin. Do Piotrkowa na wielu kilometrach zwężenia ze wzgledu na roboty drogowe i ....ogromne korki. Ja wyjeżdzam do HR w lipcu w piątek i zaczynam kombinowac którędy ominąć te korki na katowickiej. Oczywiście wczesnie rano czy wieczorem problemów nie powinno być z przejazdem.

no właśnie... Jaki wariant by się nie wybrało, to po przejeździe przez Polskę dalsza jazda może być już tylko przyjemnością. Ja mam do granicy tylko 100 km ale za każdym razem gdy ją przejeżdżam, oddycham z ulgą. Potem już nie potrzebuję autostrad by się relaksować w trakcie jazdy.
pawelh
Cromaniak
Posty: 1318
Dołączył(a): 25.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelh » 25.04.2011 21:07

wojski napisał(a):Witam,

Proszę o radę. W lipcu planujemy pierwszy raz pojechać ze znajomymi do Chorwacji (z Warszawy). Jak trasa jest najlepsza/najszybsza. Kierowców jest 3, więc chcemy pojechać ciurkiem - bez noclegu.

W samej Chorwacji jeszcze nie wiemy gdzie będziemy. Dalmacja PŁn, albo Riwiera Rijeki a może Istria. Dopiero robię rozeznanie i szukam, miejsca gdzie są dobre warunki do nurkowania (czyli najlepiej głęboko od samego brzegu) + jakieś zabytki w okolicy - ale to temat na innego posta :D

DZięki
w.
A taka opcja :?: W-wa-Kozienice-Zwoleń-Sandomierz-Barwinek.Trasa w większości po remoncie bez korków prawie w lini prostej prowadzi na południe.Jak wyjedziesz z Góry K.to dalej masz pusto.Pozdrawiam :wink:
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 26.04.2011 11:30

Z Wawy teraz bardziej niż kiedykolwiek wcześniej opłaca się wyjeżdżać na noc albo skoro świt przez roboty na ósemce. Jak jest pusto, to nawet zwężeniami da się jechać tak, że w 4h dojedzie się do Katowic.
Wojtek
Odkrywca
Posty: 83
Dołączył(a): 30.08.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Wojtek » 26.04.2011 13:55

[/quote]A taka opcja :?: W-wa-Kozienice-Zwoleń-Sandomierz-Barwinek.Trasa w większości po remoncie bez korków prawie w lini prostej prowadzi na południe.Jak wyjedziesz z Góry K.to dalej masz pusto.Pozdrawiam :wink:[/quote]

Zastanawiam sie nad trasą Warszawa-Radom-Rzeszów-Barwinek-Budapeszt-i dalej do HR.
W moim przypadku wychodzi 30 km dalej i 1,5 h dłuzej (wg mapsgoogle) niz najszybsza trasa przez Cieszyn-Brno Wiedeń-Graz...ale gdyby chcieć objechac autostrade w Słowenii to...wyjdzie pewnie na to samo. :)
lukasz1977
Croentuzjasta
Posty: 196
Dołączył(a): 08.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) lukasz1977 » 26.04.2011 14:10

Wojtek napisał(a):
A taka opcja :?: W-wa-Kozienice-Zwoleń-Sandomierz-Barwinek.Trasa w większości po remoncie bez korków prawie w lini prostej prowadzi na południe.Jak wyjedziesz z Góry K.to dalej masz pusto.Pozdrawiam :wink:[/quote]

Zastanawiam sie nad trasą Warszawa-Radom-Rzeszów-Barwinek-Budapeszt-i dalej do HR.
W moim przypadku wychodzi 30 km dalej i 1,5 h dłuzej (wg mapsgoogle) niz najszybsza trasa przez Cieszyn-Brno Wiedeń-Graz...ale gdyby chcieć objechac autostrade w Słowenii to...wyjdzie pewnie na to samo. :)[/quote]
Cały przejazd przez Słowenię objazdem trwa 1:15 i jest dłuższy o kilka km :)
leeluu1
Globtroter
Posty: 53
Dołączył(a): 23.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) leeluu1 » 28.04.2011 17:02

Hej.Jak wyglada teraz przejazd od Warszawy w strone Częstochowy - Katowic i dalej w strone Bielska-Białej?. Słuszałem o jakis utrudnieniach i mijankach
poziomek
Odkrywca
Posty: 84
Dołączył(a): 28.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) poziomek » 29.04.2011 19:31

leeluu1 napisał(a):Hej.Jak wyglada teraz przejazd od Warszawy w strone Częstochowy - Katowic i dalej w strone Bielska-Białej?. Słuszałem o jakis utrudnieniach i mijankach

Dzisiaj w nocy jechałem Wwa-Katowice i wracałem o 9:00.
Dramatem jest odcinek ze 100km pomiędzy Wawą a Piotrkowem Trybunalskim. O ile w nocy jakoś szło to w dzień korki zaczynają doskwierać.
Mayki
Odkrywca
Posty: 69
Dołączył(a): 01.04.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mayki » 29.04.2011 19:47

Nie kombinuj jak kierowca TIRa. Wyjedź wcześnie rano i jedź normalnie gierkówką. Jadąc wcześnie rano z rozsądną prędkością masz z Janek ok 3 godziny do Katowic. Jak masz CB to pytaj o foto. Między Piotrkowem a Częstochową lubią być nabite. Dalej musisz zdecydować sam. Jak jedziesz przez Brno to możesz skorzystać z A4 i A1. Resztę znajdziesz na forum.
Szerokości!
scobydoo
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 02.05.2012
Dojazd Warszawa- CRO

Nieprzeczytany postnapisał(a) scobydoo » 02.05.2012 08:44

Witam,
wybieram się do CRO proszę o uwagi o wybranej trasie.
Warszawa-Radom-Ost. Św-Rzeszów-Barwinek-Presov-Kosice-do Budapesztu E71(M3) i dalej M7- Granica w Cro i dzie nas wyobraźnia poniesie:)

Planuje kupić winiety na Węgry online, na Słowację po przekroczeniu granicy. Z tego co wyczytałem na forum kupuje się po jednej winiecie na cały kraj, to prawda?

Proszę o opinie nt. trasy- jeśli napisałem coś źle proszę o poprawę.
maniust
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7698
Dołączył(a): 02.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniust » 02.05.2012 09:04

Nie wiem gdzie ta was wyobrażnia w Cro poniesie.

.....ale gdybym miał wybierać trasę to Warszawa-Częstochowa-Cieszyn-Zilina-Bratysława-Wiedeń-Graz-(objazd Lenart-Mureck-Ptuj)-Zagrzeb i kierunek tu wyobrażnia mi podpowiada od Breli w dół.

Jedna winieta , jeden kraj to chyba że jedziecie na 5-6 dni.
Ilość winiet zależy od długości pobytu w Cro.
scobydoo
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 02.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) scobydoo » 02.05.2012 09:09

Jedziemy tylko na 6 dni, wybrałem trasę przez Węgry bo chcemy zobaczyć Budapeszt, jedziemy wieczorem więc chcemy pokonać Polskę i Słowację w nocy. Czy trasa przez Węgry i Słowację jest dobrze dobrana?
bewu1
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 26.02.2012
Słowacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) bewu1 » 02.05.2012 15:41

Jeżeli przez Barwinek, to jest jedyna opcja. Objechałbym płatną autostradę na Słowacji - to tylko 30 km, a winieta jest na 7 dni.
scobydoo
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 02.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) scobydoo » 02.05.2012 15:46

A z OStrowca Św. przez Tarnów czy Rzeszów
kjedi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 985
Dołączył(a): 19.04.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) kjedi » 02.05.2012 17:58

witaj,
plan masz kolego niezły, zwłaszcza , że gro czasu spędzisz w Polsce.
Tnij na Bratysławę, i Budapeszt ( w Budapeszcie zatrzymajcie się pod miastem i metro, bodaj przy Tesco jest niezły parking). Potem dołem Balatonu do cro. Z Bratysławy do Budapesztu masz godzinkę, z Budapesztu do granicy cro ok. dwie
AndyB
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 68
Dołączył(a): 18.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) AndyB » 02.05.2012 19:15

@scobydoo nie kupuj winiety na Węgry online. Po wjeździe do bratanków przed miejscowością Forro na pierwszej stacji benzynowej MOL kupisz matricę. Autostrada zaczyna się dopiero za 33 km. Podchodzisz, pokazujesz, że chcesz 10 dniową, podajesz numer rejestracyjny (zapisz im na kartce) dajesz kartę i załatwione. Cała operacja trwa kilka minut. Zachowaj paragony, masz tam potwierdzenie zakupu winiety (w razie kontroli).
Co do słowackiej autostrady między Presovem a Koszycami to omiń ją biegnącą równolegle drogą 68, szkoda kasy na ten króciutki kawałek.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

cron
Warszawa - Chorwacja trasa - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone