Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Warszawa - Chorwacja trasa

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
North Slav
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 197
Dołączył(a): 04.03.2015
Re: Trasa Warszawa - Szybenik Jak nalepiej?

Nieprzeczytany postnapisał(a) North Slav » 15.04.2015 10:18

Na pewno warto omijać słoweńską, bo droga niemiłosiernie (w stosunku do ilości kilometrów, jaką się przejeżdża przez SLO jakąc do CRO), a objazd jest całkiem-całkiem :)
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009
Re: Trasa Warszawa - Szybenik Jak nalepiej?

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 15.04.2015 10:59

Gregor35 napisał(a): lepsza, szybsza
Co to jest lepsza, szybsza?
Rano wyjeżdżam z Warszawy, po południu, jadąc przez Cieszyn, Słowację, Węgry jestem na spokojnie w Budapeszcie, gdzie mam sporo czasu na zwiedzanie.
Na drugi dzień albo startujesz do Plitvic albo zerkasz na Balaton i lecisz prosto do Szybenika, gdzie jesteś koło południa.
Szybko, komfortowo, wygodnie i bez stresu, a w drodze powrotnej szybciej, bo już nie korci cię oglądanie tego węgierskiego morza :)

Jazda bocznymi drogami to koszmar.
Gregor35
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 15.04.2015
Re: Trasa Warszawa - Szybenik Jak nalepiej?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gregor35 » 15.04.2015 11:37

Właśnie chodzi mi o jazdę w miarę komfortowo, bez gnania na złamanie karku i żeby można było by przy okazji coś obejrzeć, zatrzymać się, pozwiedzać. Także wydaje mi się, że jazda mega bocznymi drogami to masakra ;(
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005
Re: Trasa Warszawa - Szybenik Jak nalepiej?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 15.04.2015 11:49

Jedź A1 przez Czechy, Austrię, Słowenię. To moim zdaniem najlepsze droga z Warszawy.
https://www.google.pl/maps/dir/Warszawa ... 43.7350196
W Słowenii objedziesz autostradę lub nie. Wg uznania.
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008
Re: Trasa Warszawa - Szybenik Jak nalepiej?

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 15.04.2015 12:17

Bocian napisał(a):Jedź A1 przez Czechy, Austrię, Słowenię. To moim zdaniem najlepsze droga z Warszawy.
https://www.google.pl/maps/dir/Warszawa ... 43.7350196
W Słowenii objedziesz autostradę lub nie. Wg uznania.

Cześć,
czeską winietę kupujesz na tym Shellu > https://goo.gl/maps/fxG9s czy wcześniej gdzieś w Polsce?
rapez
Croentuzjasta
Posty: 456
Dołączył(a): 17.06.2008
Re: Trasa Warszawa - Szybenik Jak nalepiej?

Nieprzeczytany postnapisał(a) rapez » 15.04.2015 12:22

Gregor35
Nie napisałeś kiedy jedziesz... w tygodniu czy w weekend.... może być różnie.

Tak naprawdę nikt nie jest w stanie przewidzieć wszystkiego, korka spowodowanego wypadkiem lub awarią innego użytkownika drogi, jakiegoś nagłego remontu itd.
Trasę przejedziesz bez problemu z mapą w wersji papierowej. Możesz wcześniej sobie zaznaczyć jak i co lub iść na łatwiznę kupić nawigację, potrenować jej obsługę jeszcze w Polsce i jechać z uśmiechem i zapasem czasu.
W nawigacji z aktualną mapą ustawisz naprawdę wszystko i ominiesz autostrady itd. Pytanie czy to ma sens i na ile tak naprawdę ograniczy to koszty? a na ile może nam przyprawić kłopotów, nerwów itd.
Podrzędne drogi są z pewnością gorzej opisane, mniej jest tabliczek i oznaczeń, więc chwilami może być nie potrzebna nerwówka a jak się zgubisz to gderanie żony masz jak w banku. :lol:
Pomyśl... na urlopie będziesz się zastanawiał ile gałek zjeść jak będziesz kupował loda lub czy do obiadu brać jakiś napój w knajpie czy może potem w domu się napijesz...lub nie kupię tutaj kawy dla siebie i żony bo kosztuje 5 euro a w domu zrobię sobie za 1zł?
Wielu z nas ogranicza się w głupich kosztach a na miejscu nierozmyślnie lub najnormalniej w świecie jak człowiek na wakacjach wydaje sporo większe kwoty.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7946
Dołączył(a): 20.08.2008
Re: Trasa Warszawa - Szybenik Jak nalepiej?

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 15.04.2015 12:24

pasażer napisał(a):
Bocian napisał(a):Jedź A1 przez Czechy, Austrię, Słowenię. To moim zdaniem najlepsze droga z Warszawy.
https://www.google.pl/maps/dir/Warszawa ... 43.7350196
W Słowenii objedziesz autostradę lub nie. Wg uznania.

Cześć,
czeską winietę kupujesz na tym Shellu > https://goo.gl/maps/fxG9s czy wcześniej gdzieś w Polsce?


Jak masz korony to możesz tutaj http://goo.gl/maps/uzaL6 winietki na Czechy w cenie nominalnej
Tylko że ty chyba A1 nie chcesz jechać :oczko_usmiech: :mrgreen:
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7946
Dołączył(a): 20.08.2008
Re: Trasa Warszawa - Szybenik Jak nalepiej?

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 15.04.2015 12:26

Bocian napisał(a):Jedź A1 przez Czechy, Austrię, Słowenię. To moim zdaniem najlepsze droga z Warszawy.
https://www.google.pl/maps/dir/Warszawa ... 43.7350196
W Słowenii objedziesz autostradę lub nie. Wg uznania.


Według mnie też, tylko że ja bym autostradę w Słowenii jednak ominął :oczko_usmiech: :mrgreen:
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009
Re: Trasa Warszawa - Szybenik Jak nalepiej?

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 15.04.2015 12:45

Gregor35 napisał(a):Właśnie chodzi mi o jazdę w miarę komfortowo, bez gnania na złamanie karku i żeby można było by przy okazji coś obejrzeć, zatrzymać się, pozwiedzać. Także wydaje mi się, że jazda mega bocznymi drogami to masakra ;(

Wszystko jest kwestią co chcesz zobaczyć. Graz jest daleko, więc jeżeli chcesz tam nocować, to za dużo nie zobaczysz, bo się będziesz śpieszyć do Otelu. Za to objazd autostrady w Słowenii jest dość malowniczy, więc faktycznie warto tamtędy z raz pojechać - w końcu jedziesz w te i wewte :)
My ten Budapeszt wybraliśmy gremialnie, bo raz droga przez Austrię nam wystarczyła i drugi raz nie chciało się nam tam jeździć, ale też dlatego, że spodobał nam się Budapeszt, który odwiedziliśmy kilkukrotnie
Jeśli byś chciał po drodze odwiedzić w którymś momencie Plitvice to to jest wygodniejsze i mało stresujące rozwiązanie.
A poza tym w zasadzie masz wolną rękę i za każdym razem możesz pojechać inną trasą, nawet ze zwiedzaniem Wiednia czy Bratysławy czy nawet Zagrzebia, ale ważnym jest, żeby tak cyrklować, aby zostało ci trochę dnia na odpoczynek.
Jak wyjedziesz o świcie, to i w Grazu będziesz wcześnie, ale tam za dużo nie ma do oglądania.

Mz bardziej albo planuj pod kątem odwiedzenia czegoś po drodze: Esztergom, Plitvice itd., albo olej sprawę i leć prosto nad morze, bez kombinowania, najkrótszą i najmniej skomplikowaną trasą :)
Gregor35
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 15.04.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gregor35 » 15.04.2015 13:02

Dzięki za pomoc. Myślę, że skupię się na ogarnięciu trasy z możliwością obejrzenia czegokolwiek po drodze. Właśnie może Plitvice. Z pewnością nie chcę gnać na złamanie karku. Raczej droga z noclegiem, choć nie wiem jak wyjdzie w praniu. Może pocisnę całość ;)

rapez wyjazd planuję 14.06.2015 w niedzielę w godzinach porannych.
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005
Re: Trasa Warszawa - Szybenik Jak nalepiej?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 15.04.2015 13:13

dids76 napisał(a):
Bocian napisał(a):Jedź A1 przez Czechy, Austrię, Słowenię. To moim zdaniem najlepsze droga z Warszawy.
https://www.google.pl/maps/dir/Warszawa ... 43.7350196
W Słowenii objedziesz autostradę lub nie. Wg uznania.


Według mnie też, tylko że ja bym autostradę w Słowenii jednak ominął :oczko_usmiech: :mrgreen:

Frycowe pierwszy raz trza zapłacić :) :)
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 15.04.2015 13:16

Gregor35 napisał(a):Dzięki za pomoc. Myślę, że skupię się na ogarnięciu trasy z możliwością obejrzenia czegokolwiek po drodze. Właśnie może Plitvice. Z pewnością nie chcę gnać na złamanie karku. Raczej droga z noclegiem, choć nie wiem jak wyjdzie w praniu. Może pocisnę całość ;)

rapez wyjazd planuję 14.06.2015 w niedzielę w godzinach porannych.

Jeśli chcesz jechać na raz to nic nie zobaczysz bo pojedziesz na noc. Jeśli chcesz zatrzymać się w Plitwicach to pamiętaj, że zwiedzanie to 5h.
pasażer napisał(a):
Bocian napisał(a):Jedź A1 przez Czechy, Austrię, Słowenię. To moim zdaniem najlepsze droga z Warszawy.
https://www.google.pl/maps/dir/Warszawa ... 43.7350196
W Słowenii objedziesz autostradę lub nie. Wg uznania.

Cześć,
czeską winietę kupujesz na tym Shellu > https://goo.gl/maps/fxG9s czy wcześniej gdzieś w Polsce?

Siema. Jak leciałem w lutym do Austrii to kupiłem w Mszanie. Cena do przyjęcia :) Kiedyś kupowałem na stacji Shella.
Ostatnio edytowano 15.04.2015 13:23 przez Bocian, łącznie edytowano 1 raz
Gregor35
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 15.04.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gregor35 » 15.04.2015 13:27

Właśnie gonić ponad 20h na raz to trochę bez sensu nawet na dwoje kierowców ;) Więc raczej nocleg. Moglibyście coś polecić po drodze. Myślę, że gdzieś w granicach 800-900 km ;) Plitvice podobno warto, więc chyba się skusimy.
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 15.04.2015 13:29

Gregor35 napisał(a):Właśnie gonić ponad 20h na raz to trochę bez sensu nawet na dwoje kierowców ;) Więc raczej nocleg. Moglibyście coś polecić po drodze. Myślę, że gdzieś w granicach 800-900 km ;) Plitvice podobno warto, więc chyba się skusimy.

Pisz do http://www.oekotel.com/en/locations/graz.html
To 900km. Zjecie śniadanie w cenie i pojedziecie do Plitvic.
kojacek
Cromaniak
Posty: 858
Dołączył(a): 29.05.2013
Re: Trasa Warszawa - Szybenik Jak nalepiej?

Nieprzeczytany postnapisał(a) kojacek » 15.04.2015 13:31

rapez napisał(a):Gregor35
Nie napisałeś kiedy jedziesz... w tygodniu czy w weekend.... może być różnie.


To akurat napisał:
Gregor35 napisał(a):Jedziemy z żoną do Szybenika, wyjazd 14.06.2015


Edycja: Miejsce startu znalazłem... w temacie :mrgreen:
Tak to jest jak się nie zacznie od kawy ;)

W zeszłym roku ruszaliśmy z W-wy w niedzielę koło 16. Ale nic nie zwiedzaliśmy po drodze. Przejazd bez problemu, nawet Częstochowa nie była jakoś zatkana (5-10 minut spowolnienia, podjeżdżania).
Ostatnio edytowano 15.04.2015 13:54 przez kojacek, łącznie edytowano 1 raz
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Warszawa - Chorwacja trasa - strona 20
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone