Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Warszawa - Chorwacja trasa

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Vobo
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 17.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vobo » 21.07.2014 23:00

Co powiesz na temat takiej trasy? Omijam autostradę w Słowenii :)
Warszawa-Autostrada-Mureck-Lenart-Ptuj-Chorwacja

Tak off top. Jestem inżynierem budownictwa. Myślicie, że mogę wziąć kamizelki z firmy, w której pracuje? Będzie nazwa firmy, ale niemiecka, więc może dojdzie mi +2 do respektu w Austrii jak coś :D. W Polsce nie woziłem kamizelek :P
Ostatnio edytowano 21.07.2014 23:06 przez Vobo, łącznie edytowano 1 raz
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7945
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 21.07.2014 23:05

Vobo napisał(a):Co powiesz na temat takiej trasy? Omijam autostradę w Słowenii :)
Warszawa-Autostrada-Mureck-Lenart-Ptuj-Chorwacja


Według mnie chyba najszybsza/najlepsza trasa. Na raz około 15 godzin (bez korków) do Trogiru, lepiej z noclegiem gdzieś po drodze, np Graz
-Katka-
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1012
Dołączył(a): 26.11.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) -Katka- » 21.07.2014 23:16

dids76 napisał(a):
Vobo napisał(a):Co powiesz na temat takiej trasy? Omijam autostradę w Słowenii :)
Warszawa-Autostrada-Mureck-Lenart-Ptuj-Chorwacja


Według mnie chyba najszybsza/najlepsza trasa. Na raz około 15 godzin (bez korków) do Trogiru, lepiej z noclegiem gdzieś po drodze, np Graz


My jeździmy tą trasą.
Ponieważ gospodarze kwatery wynajmują ją tylko od soboty do soboty, musimy jeździć w weekend.
Wyjeżdżamy piątek rano ok 5.30, przejeżdżamy popołudniu/wieczorem granicę Slo -Cro i nocujemy już w Chorwacji.
W sobotę rano o 7 wyjeżdżamy z hotelu i o 7.30 mijamy bramki- Lučko wtedy nie ma jeszcze gigantycznych korków.
W drogę powrotną jedziemy wypoczęci po 2tyg urlopu i wtedy już nigdzie nie nocujemy.
Vobo
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 17.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vobo » 22.07.2014 15:02

My mamy zamiar wyjechać w niedzielę, ale chyba prześpimy się gdzieś po drodze, więc będziemy w poniedziałek (albo wtorek). Myślę, że znajdziemy coś na przypale, prawda? :P
Agula81
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 48
Dołączył(a): 24.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Agula81 » 02.08.2014 18:19

Witam, orientuje się ktoś czy przejazd przez Częstochowę 16 sierpnia ze względu na uroczystości na Jasnej Górze będzie utrudniony? Mimo że święto 15 sierpnia, ale ze względu na weekend dużo osób pewnie zostanie dłużej. Pozdrawiam
Vobo
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 17.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vobo » 03.08.2014 08:16

Jeden rabin powie tak, a drugi nie
ogi
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 268
Dołączył(a): 14.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ogi » 03.08.2014 08:32

Witam.
15.08 wyruszam na Krk z Warszawy. Jak najlepiej jechać google podpowiada żeby skorzystać z autostrag di jechać Warszawa - Częstochowa - Ostrava - Wiedeń - Graz ( w okolicy planuję nocleg) - Maribor - Zagrzeb - Krk.
I tu mam kilka pytań. Niedawno jechałem z W-wy do Ustronia droga całkiem ok. Czy rnicę przekraczać w Cieszynie czy lepiej w Goryczkach?
umca
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 65
Dołączył(a): 23.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) umca » 03.08.2014 08:47

Agula81 napisał(a):Witam, orientuje się ktoś czy przejazd przez Częstochowę 16 sierpnia ze względu na uroczystości na Jasnej Górze będzie utrudniony? Mimo że święto 15 sierpnia, ale ze względu na weekend dużo osób pewnie zostanie dłużej. Pozdrawiam


Na poczatku lipca byłem w Chorwacji i sytuacja przedstawiała sie tak.
W stronę do Cro byłem w Częstochowie okolo 8 (czwartek) i nie bylo korków w żadną stronę. Spory ruch ale plynnie. Wszystkie światła na jeden raz.
Wracając w niedzielę około 19 korek w obie strony na około godzinę.
sebrub
Podróżnik
Posty: 26
Dołączył(a): 04.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) sebrub » 03.08.2014 09:08

ogi napisał(a):Witam.
15.08 wyruszam na Krk z Warszawy. Jak najlepiej jechać google podpowiada żeby skorzystać z autostrag di jechać Warszawa - Częstochowa - Ostrava - Wiedeń - Graz ( w okolicy planuję nocleg) - Maribor - Zagrzeb - Krk.
I tu mam kilka pytań. Niedawno jechałem z W-wy do Ustronia droga całkiem ok. Czy rnicę przekraczać w Cieszynie czy lepiej w Goryczkach?

Ja wyruszam 06.08 z Kozienic (80 km od Wawy). Jadę już piąty raz. Polecam trasę przez Gorzyczki, Brno, Wiedeń, Graz, Mureck, Lenart, Ptuj. Bardzo fajna i spokojna trasa. Pozdrawiam! :papa:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 03.08.2014 09:46

Czemu Cieszyn :?: :roll:

Najwygodniej jest teraz pojechać na Gliwice i Ostrawę :!:
Gorzyczki to tylko punkt na mapie, na tej trasie.


W Gorzyczkach na autostradzie NIGDY NIE BYŁO przejścia granicznego. Kiedy otwarto na tym odcinku autostradę, Polska i Czechy były już w strefie Schengen :!:
Od początku był to tylko punkt na mapie

.

Jadąc na Krk warto pojechać na Lublanę i potem skręcić na Rijekę, uniknie się korków koło Zagrzebia i na granicy Słowenii z Chorwacją w Macelj.
Warto wykupić winietę słoweńską
ogi
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 268
Dołączył(a): 14.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ogi » 03.08.2014 11:20

Może źle się wyraziłem. Oczywiście chodziło mi o punkt na mapie - Goryczki.

Dzięki za wszelkie podpowiedzi.
robertms
Cromaniak
Posty: 1269
Dołączył(a): 24.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) robertms » 05.08.2014 21:13

Lednice napisał(a):Czemu Cieszyn :?: :roll:

Najwygodniej jest teraz pojechać na Gliwice i Ostrawę :!:
Gorzyczki to tylko punkt na mapie, na tej trasie.


W Gorzyczkach na autostradzie NIGDY NIE BYŁO przejścia granicznego. Kiedy otwarto na tym odcinku autostradę, Polska i Czechy były już w strefie Schengen :!:
Od początku był to tylko punkt na mapie

.

Jadąc na Krk warto pojechać na Lublanę i potem skręcić na Rijekę, uniknie się korków koło Zagrzebia i na granicy Słowenii z Chorwacją w Macelj.
Warto wykupić winietę słoweńską


Ja jechalem: Wawa-Piotrkow-Pyrzowice-Ostrawa-Brno-Wien-Graz-Maribor-Lubljana-Postoja (tutaj zjazd na Rijeke).
Droga super. Tylko od Postojna do Rupy kreta, ale to chyba z 50 km, a i pomiedzy Brnem a dojazdem do Wien jednopasmowka, ale spoko sie jedzie (uwaga na suszarki - wodzialem 2, ale nie trafili :)) Nawigacja "wysiadla" pod Piotrkowem, wiec reszta po znakach i mapie paperowej - super jazda, wszystko oznakowane dobrze i jasno, obwodnica Wien fajna i spoko na Graz, winiety po przekroczeniu granicy, w SLO na granicy (przed stacja paliw). W Brnie roboty, ale spoko, za Grazem roboty, ale rowniez jedziesz 80-tka. Slowenia super widoki, a paliwo najdrozsze w Austrii.

pozdro
ogi
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 268
Dołączył(a): 14.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ogi » 08.08.2014 12:25

A jaki jest realny czas przejazdu z Warszawy.
Nawigacja i np. google maps określają do na około 12, 5 h.
Jak jest naprawdę?
maxredaktor
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1305
Dołączył(a): 13.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) maxredaktor » 08.08.2014 12:28

robertms napisał(a):Slowenia super widoki, a paliwo najdrozsze w Austrii.


Przy autostradzie, owszem, ale jak tylko zjedziesz do jakiegoś miasteczka, to zamiast za 1,6 euro zatankujesz za 1,4. A to już przyzwoita cena.
maxredaktor
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1305
Dołączył(a): 13.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) maxredaktor » 08.08.2014 12:31

ogi napisał(a):A jaki jest realny czas przejazdu z Warszawy.
Nawigacja i np. google maps określają do na około 12, 5 h.
Jak jest naprawdę?


To zależy, o której porze wyjedziesz. IMHO do tych 12,5 h dodaj jeszcze ze dwie-trzy.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Warszawa - Chorwacja trasa - strona 18
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone