Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Warszawa - Chorwacja trasa

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
krzysiekwikiel
Plażowicz
Avatar użytkownika
Posty: 9
Dołączył(a): 17.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) krzysiekwikiel » 17.07.2014 12:27

A powiedzcie mi jak się ma sprawa z CB? Warto brać czy nie?
robertms
Cromaniak
Posty: 1269
Dołączył(a): 24.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) robertms » 17.07.2014 15:19

Czy ktos z forumowiczow wyjezdza z okolic Wawy do Cro 26 lipca wieczorkiem?

Chetnie sie podlacze w trasie, bo jedziemy 1 raz i to "w ciemno". Taki jest plan. A w nim, kierunek Cricvenica, tak, zeby skoczyc do Plitvic i moze Venezii. ;)
Powrot planujemy na 4/5 sierpnia. Krotki urlopik. :(

pozdro
krzysiekwikiel
Plażowicz
Avatar użytkownika
Posty: 9
Dołączył(a): 17.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) krzysiekwikiel » 18.07.2014 09:14

Mam jeszcze jedno pytanie oprócz tego o CB, mianowicie czy z Polski lepiej wjechać na Słowację jadąc przez Cieszyn czy w stronę Żywca, Milówki itd?
kojacek
Cromaniak
Posty: 858
Dołączył(a): 29.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kojacek » 18.07.2014 09:21

krzysiekwikiel napisał(a):A powiedzcie mi jak się ma sprawa z CB? Warto brać czy nie?

Chyba nawet był o tym wątek :roll:
W zeszłym roku miałem i w zasadzie od okolic granicy z Czechami w radiu zrobiło się cicho i tak zostało.
W drodze powrotnej spotkałem i usłyszałem Polaków na objeździe w Słowenii.
Później mogłem mieć je wyłączone.
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 18.07.2014 17:24

krzysiekwikiel napisał(a):Mam jeszcze jedno pytanie oprócz tego o CB, mianowicie czy z Polski lepiej wjechać na Słowację jadąc przez Cieszyn czy w stronę Żywca, Milówki itd?



Tylko Cieszyn :D
Vobo
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 17.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vobo » 18.07.2014 23:42

Też jedziemy z Wawy tylko prawdopodobnie 3 lub 4.08 :-)

Byliśmy kiedyś w Makarskiej i wielkość miejscowości oraz klimat nam pasował. Macie jakieś podobne miasta w Dalmacji? :-) Najlepiej nie dalej niż Makarska
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 19.07.2014 01:28

Vobo napisał(a):Też jedziemy z Wawy tylko prawdopodobnie 3 lub 4.08 :-)

Byliśmy kiedyś w Makarskiej i wielkość miejscowości oraz klimat nam pasował. Macie jakieś podobne miasta w Dalmacji? :-) Najlepiej nie dalej niż Makarska



Vodice.

Jest wszystko to, co w Makarskiej - tylko gór brakuje.
kodens79
Cromaniak
Posty: 836
Dołączył(a): 11.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) kodens79 » 19.07.2014 05:04

Raul73 napisał(a):
krzysiekwikiel napisał(a):Mam jeszcze jedno pytanie oprócz tego o CB, mianowicie czy z Polski lepiej wjechać na Słowację jadąc przez Cieszyn czy w stronę Żywca, Milówki itd?



Tylko Cieszyn :D

W nocy tylko przez Cieszyn.Nie polecam dojazdu od strony Zwardonia trasa jest okropna wystające kanały itp.
Agula81
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 48
Dołączył(a): 24.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Agula81 » 19.07.2014 16:45

Mam pytanko, czy warto kierować się na Ostrave :?: bo nigdy tamtędy nie jeździłam, zawsze przez Cieszyn (kwestia przyzwyczajenia).
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7946
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 19.07.2014 17:42

Agula81 napisał(a):Mam pytanko, czy warto kierować się na Ostrave :?: bo nigdy tamtędy nie jeździłam, zawsze przez Cieszyn (kwestia przyzwyczajenia).

Jeśli jedziesz przez Czechy to tylko Ostrava! Od Pyrzowic aż za Brno masz cały czas autostradę.
Vobo
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 17.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vobo » 21.07.2014 15:55

Najlepsza trasa z Warszawy? Cz-Austria-Słowenia? Winiety będę chyba musiał miesięczne wykupywać (w Austrii 2 x 10dni) :-(
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 21.07.2014 16:08

Vobo napisał(a):Najlepsza trasa z Warszawy?
Dokąd?
Vobo napisał(a):Cz-Austria-Słowenia?
Jeśli na Istrię to najlepsza :)
Vobo napisał(a):w Austrii 2 x 10dni
I tak tańsze niż jedna dwumiesięczna.
Jadąc przez Węgry podobnie zapłacisz za miesięczną.
Vobo
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 17.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vobo » 21.07.2014 17:53

Trogir :). Myślę nad noclegiem w Słowenii w tej miejscowości na P... Pleja? :p
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 21.07.2014 21:52

Ptuj. Z objazdem słoweńskiej autostrady?
Albo będziecie musieli bardzo wcześnie wyjechać, albo przyjedziecie bardzo późno.
Popularnym jest nocleg w Oekotel w Graz.

Trasa jak trasa, winiety są bolesne, ale ta słoweńska najbardziej. W Austrii chyba nie ma miesięcznej winiety - jest dwumiesięczna, jeszcze droższa.
Wracając możecie pokombinować trasę przez Węgry i Budapeszt: albo skrótem drogą 86, albo z noclegiem w Budapeszcie - też Oekotel lub Drive In. Są zaraz obok siebie. Ja wolę tę opcję, bo można pół dnia po Budapeszcie pochodzić.
Tylko tygodniowa winietka jest tam, niestety, droższa niż te 10 dni w Austrii. Lepiej jechać w te i wewte na miesięcznej.
Jeśli nie byliście, to może warto się zastanowić nad tym Budapesztem? Dwa razy po pół dnia to już trochę można zobaczyć.
Vobo
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 17.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vobo » 21.07.2014 22:43

No właśnie planujemy i się nie możemy zdecydować... Słoweńska jest o tyle bolesna, że to mały kawałeczek tak naprawdę. Jeździsz czasem przez Słowenię? Omijasz autostrady? Dwa lata temu jechalismy słowacja-węgry, ja nie prowadziłem, ale pamiętam, że była to nielada męczarnia... 19h zajęło bez specjalnych korków. Na raz. W tym roku myślę nad noclegiem gdzieś, bo ja nie jestem takim mocnym zawodnikiem, jakim kolega był :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Warszawa - Chorwacja trasa - strona 17
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone