Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Warszawa - Chorwacja trasa

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 22.06.2014 21:52

Raul73 napisał(a):A był darmowy :?: :?:

Szczerze mówiąc, to jechałem tamtędy kilka razy i nigdy nie kupiłem żadnej czeskiej winiety, ani nie płaciłem za jakieś bramki, więc, po prostu, nie wiem.
Bardzo możliwe, że jeździłem nielegalnie :oops:

:D
Ludek
Globtroter
Posty: 52
Dołączył(a): 04.05.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ludek » 22.06.2014 23:18

weldon napisał(a):Czyli lokum macie zarezerwowane?


Mamy od piątku:)
Za to na powrót będziemy mieć 3 dni. :)


Planujemy jechać A1.
Gdzie powinniśmy kupić winietę? Zakładałam, że przy granicy nam się uda.
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 23.06.2014 09:09

Ludek napisał(a):
weldon napisał(a):Czyli lokum macie zarezerwowane?


Mamy od piątku:)
Za to na powrót będziemy mieć 3 dni. :)


Planujemy jechać A1.
Gdzie powinniśmy kupić winietę? Zakładałam, że przy granicy nam się uda.

Pierwsza stacja po czeskiej stronie.
marcin_plock
Globtroter
Posty: 37
Dołączył(a): 18.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) marcin_plock » 23.06.2014 09:17

Raul73 napisał(a):Odkąd pamiętam, obwodnica Czeskiego Cieszyna jest darmowa tylko do zjazdu na Trinec (nr 70) - dalej na Frydek tylko z poplatkom.


Raul73 mówisz, że ten odcinek jest darmowy ??
http://goo.gl/maps/px3Ix
wojtole
Podróżnik
Posty: 24
Dołączył(a): 14.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojtole » 23.06.2014 09:30

Bocian napisał(a):Czym tak sie męczysz w Austrii a nie męczysz na Węgrzech?


Austria jak już pisałem ma monotonną trasę, a najgorsze co może być w tym wszystkim to wjazd do Słowenii i ciągłe 50km/h przy sporym ryzyku kontroli radarowej (średnio trafiałem na minimum 2-3 w ciągu tego małego odcinka). Zdecydowanie przyjemniej jedzie się przez Węgry, już od granicy w Sahy zaczyna się świetna droga, którą można praktycznie do samego Budapesztu jechać 90-100km/h. Później obwodnica, która owszem jest długa i dość skomplikowana, ale jedzie się cały czas 80-100km/h. Z Budapesztu kierujemy się w kierunku Balatonu, gdzie można zatrzymać się na pyszny obiad. Powiedziałem sobie, że nigdy więcej nie będę jeździł przez Austrię i Słowenię i nie żałuję.
hrupek666
Cromaniak
Posty: 1590
Dołączył(a): 12.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) hrupek666 » 23.06.2014 09:41

wojtole napisał(a):
Bocian napisał(a):Czym tak sie męczysz w Austrii a nie męczysz na Węgrzech?


Austria jak już pisałem ma monotonną trasę, a najgorsze co może być w tym wszystkim to wjazd do Słowenii i ciągłe 50km/h przy sporym ryzyku kontroli radarowej (średnio trafiałem na minimum 2-3 w ciągu tego małego odcinka). Zdecydowanie przyjemniej jedzie się przez Węgry, już od granicy w Sahy zaczyna się świetna droga, którą można praktycznie do samego Budapesztu jechać 90-100km/h. Później obwodnica, która owszem jest długa i dość skomplikowana, ale jedzie się cały czas 80-100km/h. Z Budapesztu kierujemy się w kierunku Balatonu, gdzie można zatrzymać się na pyszny obiad. Powiedziałem sobie, że nigdy więcej nie będę jeździł przez Austrię i Słowenię i nie żałuję.


Powiem ci że to żadne argumenty są, Słowenii masz ok 60km i ja jeszcze nie widziałem kontroli ale u madziarow miałem ich wiele.
Ja osobiście nie pojade przez Węgry bo ich nie lubie i mi sie tam nie podoba!
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 23.06.2014 09:42

Powiedziałem sobie, że nigdy więcej nie będę jeździł przez Austrię i Słowenię i nie żałuję.

A ja przez Węgry, chyba, że będę jechał do BiH albo do Slavoniji. Jeśli Austria ma monotonna trasę to Węgry mają megamonotonną. Co do kontroli policyjnych to na te lata co jeżdżę miałem ich chyba dwie.
maxredaktor
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1306
Dołączył(a): 13.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) maxredaktor » 23.06.2014 09:51

marcin_plock napisał(a):
Raul73 napisał(a):Odkąd pamiętam, obwodnica Czeskiego Cieszyna jest darmowa tylko do zjazdu na Trinec (nr 70) - dalej na Frydek tylko z poplatkom.


Raul73 mówisz, że ten odcinek jest darmowy ??
http://goo.gl/maps/px3Ix


Wprawdzie nie jestem Raulem, ale potwierdzam - tak ten odcinek jest darmowy.
Ludek
Globtroter
Posty: 52
Dołączył(a): 04.05.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ludek » 23.06.2014 10:11

kiki79 napisał(a):Dobrze widzę, że omijacie płatne odcinki w Słowenii?


tak w Słowenii omijamy płatne odcinki.
Pozdrawiam,
Kasia[/quote]

Bocian napisał(a):
Ludek napisał(a):
weldon napisał(a):Czyli lokum macie zarezerwowane?


Mamy od piątku:)
Za to na powrót będziemy mieć 3 dni. :)


Planujemy jechać A1.
Gdzie powinniśmy kupić winietę? Zakładałam, że przy granicy nam się uda.

Pierwsza stacja po czeskiej stronie.


Dzięki.
ladymonia81
Podróżnik
Posty: 27
Dołączył(a): 03.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ladymonia81 » 23.06.2014 11:09

To i ja sie podłącze do tematu :)

06.07 wyruszamy z Warszawy do Rabac, wyjazd planujemy ok. 21-ej i jedziemy bez noclegu na zmianę na 2 kierowców :) Czytam i czytam ale nie potrafię sama ułożyć ładnej mapki dojazdowej :) Czy mogli byście mi w prosty sposób napisać jak jechać :) I jak ominąć najdroższą autostradę w Europie? :) Chciała bym szybko i bezpiecznie i najlepiej najtaniej dotrzeć do Rabac :)
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7946
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 23.06.2014 11:27

ladymonia81 napisał(a):To i ja sie podłącze do tematu :)

06.07 wyruszamy z Warszawy do Rabac, wyjazd planujemy ok. 21-ej i jedziemy bez noclegu na zmianę na 2 kierowców :) Czytam i czytam ale nie potrafię sama ułożyć ładnej mapki dojazdowej :) Czy mogli byście mi w prosty sposób napisać jak jechać :) I jak ominąć najdroższą autostradę w Europie? :) Chciała bym szybko i bezpiecznie i najlepiej najtaniej dotrzeć do Rabac :)


Ja bym na Twoim miejscu pojechał tak, jak pokazuje Wujek Gugle, czyli tak:
http://goo.gl/maps/Ts3GN
Czyli Warszawa - Częstochowa - Pyrzowice - Ostrava - Brno - Wiedeń - Graz - Maribor - Ljubljana - Rabac

Jeśli "najdroższa autostrada w Europie" nazywasz autostradę w Słowenii, to jadąc na Istrię nie bardzo opłaca się ją omijać. Można to zrobić i wtedy trzeba by jechać tak:
http://goo.gl/maps/xc4GM
Ale jak widzisz, ani to szybciej, ani krócej, no i taniej też niewiele :wink:
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 23.06.2014 11:30

marcin_plock napisał(a):
Raul73 napisał(a):Odkąd pamiętam, obwodnica Czeskiego Cieszyna jest darmowa tylko do zjazdu na Trinec (nr 70) - dalej na Frydek tylko z poplatkom.


Raul73 mówisz, że ten odcinek jest darmowy ??
http://goo.gl/maps/px3Ix


Tak, ten jest darmowy - do zjazdu nr 70. Znaki kierują na Żylinę i Mosty u Jablunkova.

A tak w ogóle witam rodaka z naftowej stolicy :wink: :wink:
marcin_plock
Globtroter
Posty: 37
Dołączył(a): 18.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) marcin_plock » 23.06.2014 11:35

Raul73 napisał(a):Tak, ten jest darmowy - do zjazdu nr 70. Znaki kierują na Żylinę i Mosty u Jablunkova.

A tak w ogóle witam rodaka z naftowej stolicy :wink: :wink:


Podziękował :)
Ja również pozdrawiam z Płocka.
Dobrze wiedzieć, że ten kawałek jest bezwinietowy, bo już miałem się pchać przez centrum Cieszyna.
Palmetto2006
Podróżnik
Posty: 20
Dołączył(a): 10.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Palmetto2006 » 29.06.2014 15:34

Witajcie
I ja podłączę sie do tematu.Wyruszam do Tucepi 18.07.... planuję nocleg w Austrii( Wiedeń)...wyjeżdżam z Łomży ..dalej Warszawa...i tu pytanie do Was... czy kierować sie na Łódź...( autostarada A1 - czy jest płatna ) i dalej na przjscie graniczne Gorzyczki...A może wybrać inny wariant drogowy ?
Bardzo proszę o wszelkie wskazówki dotyczące przejazdu..( koszt wszyskich winiet itp...)
Cezaryna
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 40
Dołączył(a): 23.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Cezaryna » 29.06.2014 16:05

Z Warszawy wyremontowaną "katowicką". Za Siewierzem na Pyrzowice, potem A1 śmiało na Gorzyczki. Dalej, naturalnym przedłużeniem jest autostrada na Ostrava-Brno. Winieta czeska na pierwszej stacji po stronie czeskiej.
Miesiąc temu oddali most i nie trzeba objeżdżać przez Mszanę.
Szerokiej drogi.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Warszawa - Chorwacja trasa - strona 14
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone