Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Warszawa - Baska Voda- pierwszy raz - początkujący kierowca

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
-Katka-
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1012
Dołączył(a): 26.11.2011
Re: Warszawa - Baska Voda- pierwszy raz - początkujący kiero

Nieprzeczytany postnapisał(a) -Katka- » 23.06.2015 18:46

Też uważam, że lepiej z Warszawy wyjechać rano.
Wcześniej jeździliśmy do Włoch, od 4 lat do Chorwacji -( Riviera Makarska ) tak samo,
wyjeżdżamy ok 5 rano i ok 18 jesteśmy w Chorwacji niedaleko granicy ze Słowenią .
Tam śpimy i na następny dzień ok 7 rano wyjeżdżamy i na spokojnie ok 12-13 jesteśmy w Breli.
Dodam że prowadzimy oboje, dużo km już przejechaliśmy,
a w drodze na wakacje wymieniamy się za kierownicą co jakieś 3 godz.

Aaa i nasza trasa to oczywiście PL-CZ-A-SLO.
ogi
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 268
Dołączył(a): 14.07.2014
Re: Warszawa - Baska Voda- pierwszy raz - początkujący kiero

Nieprzeczytany postnapisał(a) ogi » 24.06.2015 03:49

Uważam, że wyjazd o 18 to nieporozumienie. Nie wiem co robisz w pracy ale ruszając z samego rana jesteś bardziej wypoczęty niż po najlżejszej pracy.

Tak się zastanawiam czy pierwszy post to nie podpucha :)
Phobos
Globtroter
Posty: 53
Dołączył(a): 24.06.2015
Re: Warszawa - Baska Voda- pierwszy raz - początkujący kiero

Nieprzeczytany postnapisał(a) Phobos » 24.06.2015 15:06

Podobnie jak przedmówcy, uważam, iż powinieneś odpuścić sobie ten wyjazd na wieczór, po pracy. Tym bardziej, jeśli to Twoja pierwsza, długa trasa. Jeśli nie wiesz, jak może reagować Twój organizm w takiej sytuacji, sporo ryzykujesz. Ja mam prawo jazdy od nastu lat, sporo przez ten czas przejechałem i mimo, iż jestem nocnym markiem plus nie potrzebuje sporo snu, to poważnie zastanowiłbym się nad wyjazdem "po robocie". A w pracy siedzę za biurkiem i niespecjalnie się męczę. Pomyśl tez o swojej drugiej połowie. Jeśli ona również będzie po pracy, to nie za bardzo możesz liczyć na jej pomoc, jako pilota. I przyznam szczerze, że kompletnie nie rozumiem idei jazdy z Brna na Budapeszt. Nie wiem, jak z drogami u Madźiarów, bo nie bywam, ale trasa Brno-Wiedeń-Graz-Zagrzeb nie wydaje mi się nazbyt skomplikowana, górzysta, kręta itp itd. Ale na końcu i tak Ty podejmiesz decyzję.
arturwaw
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 11
Dołączył(a): 19.06.2015
Re: Warszawa - Baska Voda- pierwszy raz - początkujący kiero

Nieprzeczytany postnapisał(a) arturwaw » 24.06.2015 15:55

Dziękuję raz jeszcze za wszystkie porady.

Najważniejsza zmiana jakiej dokonałem to przesunięcie rezerwacji, teraz mamy 2 pełne dni na spokojną podróż.

gusia-s napisał(a):mało tego ... możesz ludzikiem googlowym sobie ten objazd przećwiczyć na street view już po słoweńskiej stronie aby się zorientować jakie tam jest otoczenie.

Dzięki za pomysłową wskazówkę! :) Zaopatrzyłem się też w nawigację z asystentem pasa ruchu żeby czegoś nie przegić.

gusia-s napisał(a):Przychylam się do wersji autostradowej Cz-A-SLO-Cro

AndrzejPK napisał(a):Popieram zmianę trasy na wariant PL-CZ-AT-SL.

-Katka- napisał(a):Aaa i nasza trasa to oczywiście PL-CZ-A-SLO.

Powiedzcie mi proszę czy na trasie przez Austrię nie ma jakichś pułapek gdzie łatwo o mandat? Chodzi mi o jakieś kiepskie oznakowanie bądź nieznany przepis - trochę już na ten temat przeczytałem. Temat zapasowych okularów dla kierowcy jest nadal aktualny?

Także podsumowując pewnie wtorkowy wieczór poświęcimy na odpoczynek a środę i czwartek na podróż proponowaną przez was trasą AT-CZ-SLO

AndrzejPK napisał(a):Czekamy na potwierdzenie udanego wyjazdu - pobytu oraz powrotu

Obiecuję dać znać jak minęła podróż i jak wrażenia z trasy - pewnie przyda się innym początkującym :)
Użytkownik usunięty
Re: Warszawa - Baska Voda- pierwszy raz - początkujący kiero

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 24.06.2015 18:30

Powiedzcie mi proszę czy na trasie przez Austrię nie ma jakichś pułapek gdzie łatwo o mandat?

Są i to dużo.. FOTORADARY, i wszystkie "nabite", szczególnie w miasteczkach i Wiedniu (tunele), ale nawigacja "podpowie" ci gdzie zwolnić ( o ile masz włączone ostrzeganie o fotoradarach, w Austrii to jest nielegalne :lol:), potrenuj z navi przed wyjazdem u siebie, i na koniec jadąc zgodnie z przepisami nic nie grozi, jak jest ograniczenie do 30, to jedziesz 30 i nic więcej (szczególnie Czechy, nie lubią polskich kierowców) :papa:
Co do okularów i wyposażenia samochodu to przeczytaj ten artykuł :wink:
Ostatnio edytowano 24.06.2015 21:32 przez Użytkownik usunięty, łącznie edytowano 2 razy
audiKSP
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 248
Dołączył(a): 08.12.2008
Re: Warszawa - Baska Voda- pierwszy raz - początkujący kiero

Nieprzeczytany postnapisał(a) audiKSP » 24.06.2015 20:20

A ja bym na Twoim miejscu objeżdżał autostradę w Słowenii. Nie jest to nic trudnego i na pewno sobie poradzisz. Przy okazji odpoczniesz trochę od nużącej autostrady, zatankujesz tańszego paliwa w Mureck... Skoro podróż rozkładasz (całkiem słusznie) na dwa etapy to odchodzi Ci element zmęczenia. Ja bym tak zrobił, zawsze to jakieś doświadczenie...
artwro
Odkrywca
Posty: 99
Dołączył(a): 17.06.2015
Re: Warszawa - Baska Voda- pierwszy raz - początkujący kiero

Nieprzeczytany postnapisał(a) artwro » 24.06.2015 20:35

Wg mnie faktycznie lepiej jechać A1 do Czech, dalej Austria i Słowenia. Polecałbym jechać przez słoweńską autostradę. Jak kupujesz winiety w tolltickets to dopłacasz jedynie 2,20 euro za przesyłkę za winiety. Na pierwszy raz można odżałować parę złotych i się nie martwić na zapas. Jak macie czas na przejazd, to faktycznie lepiej jechać z popasem po drodze, lepiej wyjechać rano i przespać się po drodze. Ważne, że jedziecie w tygodniu, powinniście nie wpaść na korki. My w zeszłym roku Słowenię jechaliśmy przez 4 godziny, ale to była sobota i początek sierpnia. Nigdy więcej wyjazdu na weekend :mrgreen:
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013
Re: Warszawa - Baska Voda- pierwszy raz - początkujący kiero

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 24.06.2015 21:46

artwro napisał(a):Wg mnie faktycznie lepiej jechać A1 do Czech, dalej Austria i Słowenia. Polecałbym jechać przez słoweńską autostradę. Jak kupujesz winiety w tolltickets to dopłacasz jedynie 2,20 euro za przesyłkę za winiety. Na pierwszy raz można odżałować parę złotych i się nie martwić na zapas.


Ale co tu jest za filozofia ominąć te kilkadziesiąt km w Słowenii? Objazd jest tak dokładnie opisany na forum i w dodatku można przećwiczyć na street view, że naprawdę nie ma czym się martwić ani ma co straszyć pierwszaków, że to jakieś mega trudne zadanie tylko dla doświadczonych.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7937
Dołączył(a): 20.08.2008
Re: Warszawa - Baska Voda- pierwszy raz - początkujący kiero

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 24.06.2015 21:55

artwro napisał(a): My w zeszłym roku Słowenię jechaliśmy przez 4 godziny, ale to była sobota i początek sierpnia. Nigdy więcej wyjazdu na weekend :mrgreen:

Może gdybyście jechali objazdem było by szybciej, bo granicę w Macelj też bez problemu można ominąć. :oczko_usmiech: :mrgreen:
Z
Cromaniak
Posty: 2931
Dołączył(a): 29.04.2007
Re: Warszawa - Baska Voda- pierwszy raz - początkujący kiero

Nieprzeczytany postnapisał(a) Z » 25.06.2015 08:34

Ja wyjechałem z domu o 3rano i na 16 byłem u Daria w Vodicach,jesteś pewien że chcesz dwa dni spędzić w podróży?,jechałem przepisowo 120a w Cro 130
spragniony spokoju
Globtroter
Posty: 33
Dołączył(a): 08.05.2014
Re: Warszawa - Baska Voda- pierwszy raz - początkujący kiero

Nieprzeczytany postnapisał(a) spragniony spokoju » 25.06.2015 17:32

W temacie fotoradarów w Austrii: na obwodnicy Wiednia jest odcinkowy pomiar prędkości SECTION CONTROL. Zwolnienie przed samym fotoradarem nic nie da.
audiKSP
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 248
Dołączył(a): 08.12.2008
Re: Warszawa - Baska Voda- pierwszy raz - początkujący kiero

Nieprzeczytany postnapisał(a) audiKSP » 25.06.2015 17:34

Z napisał(a):Ja wyjechałem z domu o 3rano i na 16 byłem u Daria w Vodicach,jesteś pewien że chcesz dwa dni spędzić w podróży?,jechałem przepisowo 120a w Cro 130


Z całym szacunkiem ale jadąc przepisowo tak jak piszesz nie ma szans w 13h taką trasę zrobić
Użytkownik usunięty
Re: Warszawa - Baska Voda- pierwszy raz - początkujący kiero

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 26.06.2015 06:22

audiKSP napisał(a):
Z napisał(a):Ja wyjechałem z domu o 3rano i na 16 byłem u Daria w Vodicach,jesteś pewien że chcesz dwa dni spędzić w podróży?,jechałem przepisowo 120a w Cro 130


Z całym szacunkiem ale jadąc przepisowo tak jak piszesz nie ma szans w 13h taką trasę zrobić


Bo teleporter zadziałał :wink: średnia prędkość ok 105 km/h 8O też tak chcę oczywiście jadąc przepisowo 8)
czlowiek_bigos
Globtroter
Posty: 57
Dołączył(a): 01.08.2011
Re: Warszawa - Baska Voda- pierwszy raz - początkujący kiero

Nieprzeczytany postnapisał(a) czlowiek_bigos » 26.06.2015 09:18

Niby już nieaktualne, ale wyjazd po pracy wcale nie musi być taki głupi, pod warunkiem, że pierwszego dnia nie jedziecie za daleko. Dwa lata temu jechaliśmy do Tucepi, z Pszczyny. Mieliśmy do wyboru - wyjazd po pracy o 18-tej i nocleg po drodze, albo 4-5 rano i bez noclegu. Uznaliśmy, że ruszymy w piątek po 18-tej i zanocujemy w Oetkelu za Wiedniem - czyli pierwsza część trasy nie za długa - to uznaliśmy za ważne.
Skończyło się na noclegu u Josefa w Alpach Austriackich, bo w Oetkelu wymyślali jakieś niestworzone rzeczy ze schowkami, w których będzie klucz, bo mieliśmy być po 22-giej.. Niby nic trudnego, ale spokojniej było porozumieć się po polsku u Josefa i mieć pewność, że ktoś będzie czekał.
Dojechaliśmy dość późno, ale to z powodu robót drogowych w PL, Cz, kłopotów z trafieniem na most w Mszanie i okropnie długiej kolejki po winiety w Bratysławie.
Dojechaliśmy jednak bez problemu i większego zmęczenia, a drugi dzień to już luzik - śniadanie, auto, Słowenia bokiem, Macelj bokiem - bo korek na autostradzie było widać już z Ptuja, a i pewnie dalej sięgał i na koniec morze.
Także można i taki scenariusz brać pod uwagę. Wyjeżdżając z Warszawy, pewnie za noclgiem trzeba by było się rozglądać w ok. granicy Cz/A, ale myślę, że i ztamtąd bez problemu na drugi dzień do Cro można dojechać.
marock
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 40
Dołączył(a): 21.06.2010
Re: Warszawa - Baska Voda- pierwszy raz - początkujący kiero

Nieprzeczytany postnapisał(a) marock » 26.06.2015 09:39

Wyjeżdżając pierwszy raz do Cro, też nie miałem wielkiego doświadczenia w prowadzeniu auta na długich trasach. Mimo, że prawko miałem od kilkunastu lat to maksymalnie za jednym razem przejechałem może 350 km i tylko po Polsce.
Chcieliśmy koniecznie przejechać trasę na raz. Na szczęście żona też kierowca. Ale pamiętam dobrze, że jak wsiadłem za kółko do zapakowanego po dach auta (wyjazd z Zielonej Góry w piątkowy wieczór i też po całym dniu pracy) to zatrzymałem się dopiero za Monachium, żeby zaopatrzyć się w winietkę na Austrię - tak mnie trzymała adrenalina 8O . Przez Austrię prowadziła już żonka a ja odleciałem na miejscu pasażera :) .
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Warszawa - Baska Voda- pierwszy raz - początkujący kierowca - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone