Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wakacyjna wyprawa przez Chorwację, Magistrala Adriatycka

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Torcida1
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 454
Dołączył(a): 30.08.2006
Wakacyjna wyprawa przez Chorwację, Magistrala Adriatycka

Nieprzeczytany postnapisał(a) Torcida1 » 22.04.2012 17:53

Przede wszystkim witam wszystkich Cromaniaków ponownie ;) Trochę mnie na forum nie było :)

Planujemy ze znajomym w te wakacje wypad na dwa auta do Chorwacji. Plan generalnie jest taki by oprócz czerpania radości z samego wypoczywania, czerpać również radość z jazdy i widoków jej towarzyszących (szczególnie, że kumpel ma cabrio). Pomyślałem, że w związku z tym fajnie by było zrobić podróż Magistralą. Moje pytanie jest takie, czy warto nią jechać od samego początku? Gdzie najlepiej robić takie powiedzmy dwudniowe przystanki? Jak dla mnie obowiązkowe miejsca to Zadar, Szybenik/Primosten, mój ukochany Trogir, Split, Makarska, Dubrovnik. Czekam na Wasze sugestie:)

Pozdrav ;)
consett0805
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1489
Dołączył(a): 18.11.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) consett0805 » 22.04.2012 23:20

Hmmm Znasz już Chorwację i na pewno nie jedną godzinę na tejże magistrali spędziłeś.
No tak widoki są jazda w górę w dół zakręty urwiska jak że inne od nudnej autostrady. Zdarzyło mi się kiedyś podróżować w podobny sposób, jak sobie planujecie. No do Dubrovnika nie dojechałem do Trogiru (taki był wtedy plan) zacząłem w Rijeka i tak jak wspomniałem skończyliśmy w Trogirze.
No cóż wtedy było to dość uciążliwe i my szukaliśmy fajnych miejsc na bazę 2-3 dniową (nie zwiedzanie). Piszę wtedy bo od tamtej pory minęło dużo czasu i lwią część ruchu przejęła autostrada. Było tłoczno i czasami wolno z wyprzedzaniem też nie jest tak łatwo. Ale skoro macie taki właśnie plan czemu nie , każdy spędza swoje wakacje jak chce. Ja wolę spędzać na plaży, tarasie, spacerze, krótkiej wycieczce wkoło komina, czy też małej drzemce w czasie sjesty niż za kółkiem kierownicy.
Buber
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3790
Dołączył(a): 11.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Buber » 22.04.2012 23:37

Nie wiem gdzie jest początek ... ale w tamtym roku urzekł mnie odcinek od Senja do zjazdu na prom na Pag w Priżnie ...
Pewnie dalej też pięknie - ale tam już nie pojechałem.
Totalne pustkowie (po drodze 1-2 miejscowości), znikomy ruch i świetne widoki.

Dla mnie ten odcinek wygrywa z trasą przy Makarskiej Riwierze (tyż piękną) ... może dlatego, że już mi się"opaczyła".
Odcinki od Szybenika do Splitu i od Stonów do Dubrownika ... to nie to samo.

Oczywiście to subiektywna opinia ...

Myślę, że warto .. jeszcze z wiatrem we włosach :D .
Torcida1
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 454
Dołączył(a): 30.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Torcida1 » 23.04.2012 00:05

Ustaliliśmy, że w sumie najlepiej będzie zrobić sobie takie dwie główne bazy, np Trogir i Makarską. Z Trogiru blisko na Krkę, do Szybenika, czy Splitu. Z Makarskiej do Dubrovnika, czy Neretvy. Dzięki temu oprócz jazdy będziemy mogli się też poopierniczać, przyjmując że jedziemy na 10 - 12 dni. Musimy sobie to jakoś dobrze zaplanować ;) Z jednej strony fajnie sobie pośmigać i pocieszyć się w końcu jazdą, ale z drugiej strony nie ma sensu spędzić 2/3 urlopu za kółkiem, choćby to miało być ferrari ;)

Pozdrav
ania77
Croentuzjasta
Posty: 329
Dołączył(a): 17.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) ania77 » 25.04.2012 22:24

Moim zdaniem warto zacząć jazdę Jadranką od Rijeki. W 2005 roku wyjechaliśmy z Rijeki o 9.30 i o 18.00 byliśmy w Splicie. Tempo mocno krajoznawcze, ale bez zwiedzania miejscowości po drodze, jednak z kilkoma przystankami na spacerki psa.
pawelh
Cromaniak
Posty: 1318
Dołączył(a): 25.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelh » 26.04.2012 06:55

Ja miałem przyjemność objechać trasę od Słowenii poczynając a kończąc za Dubbrownikiem i wszędzie jest urokliwie i warto tam być choćby. dla własnego zdania.Jeśli chcesz podziwiać widoki to wcześnie rano można jechać własnym tempem bez tamowania. ruchu.
telepol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1544
Dołączył(a): 03.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) telepol » 26.04.2012 07:42

Witam!!!!

Ja również mam za sobą przejazd "ósemką" (od senji do Dubrovnika) . Droga jest FENOMENALNA, jedziesz praktycznie cały czas wybrzeżem.


Spaliśmy w samochodzie

Obrazek

zdjęcie zrobione z trasy nocleg nr 1 z rana :lol:



śniadanko (zupka chińska) nad morzem smakuje 100 razy lepiej niż w domu

Obrazek
reasumując: jeśli nie spieszy wam się do leżenia na plaży to pomysł jazdy jadranką jest w 100% trafiony

polecam przejazd drogą nr 1 również jest malowniczy i ciekawy pod względem widokowym jak i historycznym

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Wakacyjna wyprawa przez Chorwację, Magistrala Adriatycka
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone