Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wakacje w Tucepi

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
sneakie
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 03.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) sneakie » 03.08.2010 14:06

Bylismy w tym roku ponad tydzien w Tucepi, mieszkalismy w okolicy:
http://tinyurl.com/2e8b9ff

apartament na 4+2 osoby (2 sypialnie + rozkladana kanapa w "saloniko-kuchni") - 70eur/dzien.

Do promenady/plazy blisko, bo zaraz obok bylo przejscie. Ale nie przesiadywalismy na plazy przy promenadzie, bo tam rzeczywiscie robilo sie ciasnawo. Lepiej pojsc za Hotel Neptun w strone plazy nudystow, jest tam plaza ktora kiedys nalezala do starego, obecnie zniszczonego hotelu. Byly na niej pustki. Przychodzilismy o 11 i mozna sie bylo rozlozyc tak zeby miec i slonce i cien.
Jedyne atrakcje to kawalek dalej troche golasow, ale zadne tam tlumy, moze kilka osob, a na "naszej" plazy troche pan topless.
Przy promenadzie cycuszki to raczej rzadkosc.
ElciaS
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 120
Dołączył(a): 03.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) ElciaS » 04.08.2010 06:59

Faktycznie nie plażowałeś przy promenadzie bo cycuszków było dosyć sporo,a w stronę Podgory już za promenadą naturyści wymieszani z tekstylnymi.
ganiek
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 15.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) ganiek » 09.08.2010 10:25

ines napisał(a):Czytam i jestem w szoku, w Tucepi byłam w 2005 roku pod koniec sierpnia, apartament 50-100m od plaży 18 E a był na 4 osoby :)
na plaży było przyjemnie..kilkanaście osób i tyle..kilka lat i Chorwacja się zmienia.. 8O


Ja byłem w Tucepi 5-19 wrzesnia 2009. Pojechaliśmy w ciemno, apartamentu szukaliśmy około godziny i to tylko dlatego, że mieliśmy wymagania (2 oddzielne sypialnie i nie przy promenadzie). I taki własnie znalezliśmy. Do morza max 300 m, apartament z salono- kuchnia, 2 sypialniami (w każdej oddzielna łazienka) 2 tarasami i klimatyzacją. Wszystko to za 40 euro/dzień. Na 4 osoby wychodziło po 10 na głowę. Z miejscami na plaży nie było żadnego problemu nawet jak zjawialiśmy się na niej w godzinach 11-12, i nie spotkałem się z czymś takim jak rezerwacja miejsca.

O tym, czy Tucepi jest lepsze/gorsze od Makarskiej nie będę dyskutował. Każdy z nas jedzie na wakacje w innym celu. Ja pojechałem odpocząć i pozwiedzać i Tucepi dla mnie było idealne. Jak klika lat temu jechałem się pobawić to wybrałem Makarska.

W tym roku też Chorwacja (4-18 września) tylko jeszcze dokładnie nie wiadomo gdzie. Plany są, żeby pojechać na półwysep Pelješac :)
mireks
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1851
Dołączył(a): 18.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mireks » 09.08.2010 15:00

Słuszny wybór,tak zostaw.
My w tym roku byliśmy w Tucepi,a dwa lata temu w Orebic.Jak bym miał powtórzyć miejscówkę wybrałbym Orebic.Jeszcze tam wrócimy,wszystkiego nie zobaczyliśmy.
Aneta.K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2420
Dołączył(a): 11.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aneta.K » 13.08.2010 10:12

A ja dziś wróciłam z Tucepi , było jak zwykle super 8)
Za rok znowu będą wakacje.....
ana588
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 120
Dołączył(a): 10.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) ana588 » 13.08.2010 10:28

Aneta K. moze jakies fotki !??! :)

Tloczno bylo w miasteczku?
Aneta.K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2420
Dołączył(a): 11.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aneta.K » 13.08.2010 11:34

Było tłoczno ale da się przeżyc jak się ogarne to wrzucę kilka fotek :D
Aneta.K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2420
Dołączył(a): 11.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aneta.K » 13.08.2010 17:10

Oto kilka fotek z plaży: 8)

Obrazek

Obrazek
woda kryształ


Obrazek

Obrazek

Obrazek

i nasz widok z tarasu 8)

Obrazek
ana588
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 120
Dołączył(a): 10.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) ana588 » 13.08.2010 20:44

bardzo fajne fotki:)
jasio
Cromaniak
Posty: 747
Dołączył(a): 02.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jasio » 13.08.2010 21:50

Może masz zdjęcia z plaży bliżej portu :lol:
W Tucepi byłem w 2005 , 2006 , 2007 , było dość gęsto .
W tym roku byłem tylko przejazdem 19.07. i to był szok , tłumy na plaży :(
Aneta.K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2420
Dołączył(a): 11.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aneta.K » 14.08.2010 14:18

jasio masz rację to co dzieje sie na plaży bliżej portu to naprawdę szok 8O 8) :lol:
Elizasz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 518
Dołączył(a): 05.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Elizasz » 15.08.2010 12:55

Plażę da się przeżyć, powiedziałabym nawet, że była rewelacyjna pod względem wielkości, ale generalnie miejscowość do kitu-jeden główny deptak i to tyle jeśli chodzi jakieś spacerowanie. :roll:
Mieli rację ci, co pisali, że w Tucepi nie ma klimatu. Nigdy więcej!
jasio
Cromaniak
Posty: 747
Dołączył(a): 02.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jasio » 15.08.2010 21:34

Elizasz napisał(a):ale generalnie miejscowość do kitu-jeden główny deptak i to tyle. Nigdy więcej!

Ja tez lubię jak są przynajmniej dwa główne deptaki :D
Oby więcej takich postów to może Tucepi przestanie być tak oblegane pomimo braku " klimatu " i jeszcze spędzę tam urlop :D

Obrazek
andy46
Globtroter
Posty: 47
Dołączył(a): 10.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) andy46 » 15.08.2010 21:41

Aneta.K napisał(a):A ja dziś wróciłam z Tucepi , było jak zwykle super 8)
Za rok znowu będą wakacje.....


Aneta, Extra fotki. Już się nie mogę doczekać mojego wyjazdu- 01.09. :D
I też chyba do Tucepi lub Makarskiej? Mój drugi wyjazd do Cro, pierwszy na Rivierę Makarską(poprzedni okolice Zadaru). Chyba jednak wolę więcej spokoju, więc pewnie Tucepi.., a do Makarskiej od czasu do czasu..
Mam prośbę. Aneta.K-mogłabyś przesłać mi namiary na apartament, w którym mieszkaliście? Na maila:ami3@op.pl
Dzięki :D
Elizasz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 518
Dołączył(a): 05.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Elizasz » 15.08.2010 21:50

jasio lubię, gdy jest coś więcej do zrobienia w miejscowości, niż plażowanie i łażenie między tłumami turystów po deptaku. Fakt, deptak długi, plaża piękna, dużo na niej miejsca; miejscowość super jako baza wypadowa i to by było na tyle :) Nie zaprzeczysz, że w Tucepi brakuje miejsca do spacerowania, pozwiedzania, bo ileż można łazić po deptaku w te i z powrotem??
Ale jak komuś to odpowiada, to w porządku. :wink:
Byłam, skuszona niektórymi postami na forum, ale na pewno tam nie wrócę :wink:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Wakacje w Tucepi - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone