Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wakacje w Chorwacji z psem?

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
fiona1
Odkrywca
Posty: 75
Dołączył(a): 29.01.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) fiona1 » 04.04.2016 10:54

Wydaje mi się, że to dziwne pytanie..... Nigdy nie podróżowałeś/łaś ze swoim psem? Jeżeli nie, to koniecznie musisz to przetrenować przez ok. 10 godz. podróży :D
SYLWKA_2014
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 262
Dołączył(a): 28.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) SYLWKA_2014 » 04.04.2016 12:01

fiona1 napisał(a):Wydaje mi się, że to dziwne pytanie..... Nigdy nie podróżowałeś/łaś ze swoim psem? Jeżeli nie, to koniecznie musisz to przetrenować przez ok. 10 godz. podróży :D


Nie wiem czy dziwne. Może ktoś chce dowiedzieć się jakie mają doświadczenia inni. Ja osobiście - pasy(psie -wpinane) i tylne siedzenie, jeździmy w 3 osoby + psica, więc miejsca jej nie brakuje.
Belluna
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 426
Dołączył(a): 01.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Belluna » 04.04.2016 12:27

Nasze Goldeny mają do swojej dyspozycji bagażnik, mamy duże i wysokie auto :D , od przedziału dla ludzi oddzielone są kratą. Mają duuużo miejsca, bagaże jeżdżą na tylnym siedzeniu i na dachu :D .
KlaudiaBiegun
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 14.04.2016
Re: ...po raz pierwszy :)

Nieprzeczytany postnapisał(a) KlaudiaBiegun » 14.04.2016 16:11

Witam,

Jestem nowa na forum, jest to mój pierwszy wpis oraz moja pierwsza wyprawa z psiakiem do Chorwacji, natomiast nie pierwsza podróż do tego pięknego kraju.
Zawsze podróżowaliśmy grupą znajomych lub też w dwójkę, natomiast od października zeszłego roku do naszej rodziny dołączył psiak rasy Terier Walijski.
Ze względu na to, że zbliża się weekend majowy postanowiliśmy pojechać na 5 dni właśnie na Chorwację, aby odpocząć od pracy, wszelakich występujących w tym czasie grilli oraz burzliwych imprez. =) Zarezerwowałam pokój w pensjonacie w miejscowości Rabac. Wybrałam tę miejscowość ze względu na odległość od Polski (nie chcemy w podróży spędzić 14 godzin, a od nas do tej miejscowości jest około 9 godzin). Pensjonat akceptuje oczywiście zwierzęta.
Jednak moją głowę mam wciąż pełną zmartwień i pytań:
- Czy ktoś był w tej miejscowości z psem?
- Jak wygląda np, plażowanie z psiakiem na plażach w tej miejscowości? (chodzi o ludzi, zakazy...)
- Czy są jakieś knajpki, restauracje w których możemy spożyć posiłek, a gdzie również będzie mógł z nami przebywać pies (może znajdują się tam jakieś Wasze ulubione)?
- Jak ludzie są nastawieni na psy w tej miejscowości, np.spacerowanie, chodzenie między sklepikami itp?
- Jak wygląda to w pobliskich miejscowościach np. jeżeli udalibyśmy się na wycieczkę?
- Co warto zobaczyć w tej miejscowości, gdzie zajrzeć?
- Co warto zobaczyć w pobliskich miejscowościach jeżeli już udamy się na wycieczkę?

Proszę bardzo o odpowiedzi (im więcej tym lepiej =D ). Jeżeli coś gdzieś się powtórzyło i odpowiedzi na moje pytania są już na forum, a na nie nie trafiłam ze względu na słabe obycie w tych tematach to z góry przepraszam.

Pozdrawiam
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107647
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: ...po raz pierwszy :)

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 14.04.2016 17:57

KlaudiaBiegun napisał(a):Witam,

Jestem nowa na forum, jest to mój pierwszy wpis oraz moja pierwsza wyprawa z psiakiem do Chorwacji, natomiast nie pierwsza podróż do tego pięknego kraju.
Zawsze podróżowaliśmy grupą znajomych lub też w dwójkę, natomiast od października zeszłego roku do naszej rodziny dołączył psiak rasy Terier Walijski.

Proszę bardzo o odpowiedzi (im więcej tym lepiej =D ). Jeżeli coś gdzieś się powtórzyło i odpowiedzi na moje pytania są już na forum, a na nie nie trafiłam ze względu na słabe obycie w tych tematach to z góry przepraszam.

Pozdrawiam

Witam.
Myślę, że w tym wątku ktoś odpowie.
Ni zapraszam do lektury - tylko 15 stron :wink:
pavko
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 18.04.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) pavko » 18.04.2016 08:16

Witam forumowiczów.
Wybieramy się z żoną na urlop w maju ( około 6-7 noclegów) jak najbliżej Polski czyli pewnie północ Chorwacji. Jedziemy z dwoma psami -amstaff i staffik i szukamy kempingów przyjmujących gości z psami. Nie ma z tym problemu nawet w przedziale cenowym jaki wybraliśmy 1000-1400zł ale po zarezerwowaniu noclegów dostaliśmy wiadomość ,że pobierana jest opłata 75 euro od psa czyli w naszym przypadku 150 euro :( .
Może ktoś poleci kemping- przyczepy mieszkalne, w których tak dużych opłat za pieski nie ma-może byc na priv. Z góry dziękuję i przepraszam że nie wczytuje się w forum bo byc może gdzieś znajduje się ta odpowiedź ale ze względu na nawał pracy ,nie mam na to czasu a już blisko do wyjazdu i nie wiem czy wogóle wypali :?
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107647
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 18.04.2016 08:26

pavko napisał(a):Witam forumowiczów.
Wybieramy się z żoną na urlop w maju ( około 6-7 noclegów) jak najbliżej Polski czyli pewnie północ Chorwacji. Jedziemy z dwoma psami -amstaff i staffik i szukamy kempingów przyjmujących gości z psami. Nie ma z tym problemu nawet w przedziale cenowym jaki wybraliśmy 1000-1400zł ale po zarezerwowaniu noclegów dostaliśmy wiadomość ,że pobierana jest opłata 75 euro od psa czyli w naszym przypadku 150 euro :( .

Witam.
Z jakiego kempingu ta informacja o opłacie 75 euro za psa :?: :?:
SYLWKA_2014
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 262
Dołączył(a): 28.08.2014
Re: ...po raz pierwszy :)

Nieprzeczytany postnapisał(a) SYLWKA_2014 » 18.04.2016 10:50

KlaudiaBiegun napisał(a):Witam,

Jestem nowa na forum, jest to mój pierwszy wpis oraz moja pierwsza wyprawa z psiakiem do Chorwacji, natomiast nie pierwsza podróż do tego pięknego kraju.
Zawsze podróżowaliśmy grupą znajomych lub też w dwójkę, natomiast od października zeszłego roku do naszej rodziny dołączył psiak rasy Terier Walijski.
Ze względu na to, że zbliża się weekend majowy postanowiliśmy pojechać na 5 dni właśnie na Chorwację, aby odpocząć od pracy, wszelakich występujących w tym czasie grilli oraz burzliwych imprez. =) Zarezerwowałam pokój w pensjonacie w miejscowości Rabac. Wybrałam tę miejscowość ze względu na odległość od Polski (nie chcemy w podróży spędzić 14 godzin, a od nas do tej miejscowości jest około 9 godzin). Pensjonat akceptuje oczywiście zwierzęta.
Jednak moją głowę mam wciąż pełną zmartwień i pytań:
- Czy ktoś był w tej miejscowości z psem?
- Jak wygląda np, plażowanie z psiakiem na plażach w tej miejscowości? (chodzi o ludzi, zakazy...)
- Czy są jakieś knajpki, restauracje w których możemy spożyć posiłek, a gdzie również będzie mógł z nami przebywać pies (może znajdują się tam jakieś Wasze ulubione)?
- Jak ludzie są nastawieni na psy w tej miejscowości, np.spacerowanie, chodzenie między sklepikami itp?
- Jak wygląda to w pobliskich miejscowościach np. jeżeli udalibyśmy się na wycieczkę?
- Co warto zobaczyć w tej miejscowości, gdzie zajrzeć?
- Co warto zobaczyć w pobliskich miejscowościach jeżeli już udamy się na wycieczkę?

Proszę bardzo o odpowiedzi (im więcej tym lepiej =D ). Jeżeli coś gdzieś się powtórzyło i odpowiedzi na moje pytania są już na forum, a na nie nie trafiłam ze względu na słabe obycie w tych tematach to z góry przepraszam.

Pozdrawiam


Hej,
podróżowanie z psem praktycznie niewiele różni się niż bez niego. Tyle, że musisz pamiętać o potrzebach psa. Reszta to dla właściciela psa standard (uważanie żeby komuś nie przeszkadzał, zachowanie czystości itp.) . Będąc w Chorwackich miastach i miasteczkach od Krk do Splitu nie miałam problemu z noclegami, restauracjami, zwiedzaniem. Wszędzie możesz spotkać ludzi mniej i bardziej pozytywnie nastawionych do zwierząt. Generalnie w Chorwacji, przynajmniej ja czuję się z psem bardzo dobrze, lepiej niż w Polsce ;-)). Poczytaj sobie o wybranej przez siebie miejscowości i to wystarczy do zaplanowania urlopu.
pavko
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 18.04.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) pavko » 18.04.2016 10:55

rezerwowałem w kempingu Bluesun Mobile Homes Paklenica- dostałem maila że opłata 75 e za psa plus 200 e kaucji za ewentualne szkody( to akurat rozumiem) ale 150 euro za nasze czworonogi to jednak za dużo. Spodziewałem się opłaty 20-30 euro max.
SYLWKA_2014
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 262
Dołączył(a): 28.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) SYLWKA_2014 » 18.04.2016 10:59

pavko napisał(a):Witam forumowiczów.
Wybieramy się z żoną na urlop w maju ( około 6-7 noclegów) jak najbliżej Polski czyli pewnie północ Chorwacji. Jedziemy z dwoma psami -amstaff i staffik i szukamy kempingów przyjmujących gości z psami. Nie ma z tym problemu nawet w przedziale cenowym jaki wybraliśmy 1000-1400zł ale po zarezerwowaniu noclegów dostaliśmy wiadomość ,że pobierana jest opłata 75 euro od psa czyli w naszym przypadku 150 euro :( .
Może ktoś poleci kemping- przyczepy mieszkalne, w których tak dużych opłat za pieski nie ma-może byc na priv. Z góry dziękuję i przepraszam że nie wczytuje się w forum bo byc może gdzieś znajduje się ta odpowiedź ale ze względu na nawał pracy ,nie mam na to czasu a już blisko do wyjazdu i nie wiem czy wogóle wypali :?


Wydaje mi się, że w maju w tej cenie spokojnie możesz mieć mieszkanie i bez problemu wynegocjować albo brak opłat albo opłatę za jednego psa (5-7Eur za dobę). Ja osobiście w maju kempingu bym nie wybrała, jeszcze trochę za chłodno (poranki) - przyczepy nie są ogrzewane cały rok więc trochę potrwa zanim się wszystko wywietrzy i ogrzeje.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107647
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 18.04.2016 11:10

pavko napisał(a):rezerwowałem w kempingu Bluesun Mobile Homes Paklenica- dostałem maila że opłata 75 e za psa plus 200 e kaucji za ewentualne szkody( to akurat rozumiem) ale 150 euro za nasze czworonogi to jednak za dużo. Spodziewałem się opłaty 20-30 euro max.

Nie widzę w cenniku takiej kwoty, w maju płata za psa wynosi 3,40 euro doba.
75 euro jest za dobę, czy za cały okres pobytu. :?:
pavko
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 18.04.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) pavko » 18.04.2016 12:26

Właśnie przed chwilą dostałem maila z tego kempingu, że nastapiła pomyłka i opłata za psa wynosi 4 euro ( nie wiem skąd palnął 75 euro wczoraj) Troche to zmienia postać rzeczy jednak teraz zaczynam zastanawiać się czy rzeczywiście przyczepa to dobry pomysł na początek maja. Nie wiem bo to moje pierwsze kroki w stronę Chorwacji, może lepiej poszukać kwatery :? .
Przyczepę wybraliśmy ze względu na psy, żeby nie mijać się w wąskich przejściach z innymi wczasowiczami, bo większośc ludzi patrzy na nasze pieski jak na tygrysy i omija je z daleka :) .
Podpowiedzcie proszę czy damy radę w tym kempingu czy szukać coś cieplejszego( najlepiej na parterze i z odzielnym wejściem??
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107647
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 18.04.2016 12:36

W terminie kwietniowym bez wcześniejszej rezerwacji znajdziesz kwaterę, gdzie akceptują psy.
Ale końcem kwietnia prognozy pogody w pod Velebitem takie sobie
http://www.accuweather.com/pl/hr/paklen ... r=4/1/2016
Belluna
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 426
Dołączył(a): 01.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Belluna » 18.04.2016 15:57

pavko napisał(a):Podpowiedzcie proszę czy damy radę w tym kempingu czy szukać coś cieplejszego( najlepiej na parterze i z odzielnym wejściem??

My podróżujemy z dwoma Golden Retrieverami, przetestowaliśmy już i camping tj.domki-przyczepy i apartamenty. Zdecydowanie z psem czy psami lepiej, wygodniej było i jest nam w apartamentach. Ceny są podobne. Domki mają tarasiki, raczej nie będziecie siedzieć w środku przy zamkniętych drzwiach. My jeden raz byliśmy na campingu wyglądało to tak, że mieliśmy pod opieką połowę dzieci z całego campingu, które chciały pogłaskać, albo pospacerować z psami. Psy mimo, że z natury łagodne mogły poruszać się tylko na smyczy,a otwarty taras powodował, że musiały być cały czas przypięte, żeby nie oddalały się same. Sądząc po rasach jakie macie, to może z chętnymi do głaskania nie będzie kłopotu, ale radzę pomyśleć co zabrać, aby uniemożliwić psom samowolne opuszczanie tarasu. My mamy taką składaną bramkę schodową , ona przydaje się również w apartamentach, jak jest np. taras otwarty na świat :D
Co do temperatur i pogody w maju to się nie wypowiem, bo nigdy o tej porze nie byliśmy.
Jeśli chodzi o opłaty za psy, to nasz rekord to zeszłoroczne po 40 euro za psa za 14 dni.
Faktycznie najbardziej lubimy apartamenty z osobnym wejściem, niekoniecznie na parterze, bo przecież musi być ładny widok na morze :mrgreen:
pavko
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 18.04.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) pavko » 18.04.2016 16:23

A może polecacie jakieś kwatery z osobnym wejściem?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko



cron
Wakacje w Chorwacji z psem? - strona 15
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone