Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wakacje w Chorwacji z dwójką dzieci?

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
śmigacz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1703
Dołączył(a): 18.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) śmigacz » 09.01.2017 19:05

Masz dzieci w wieku przedszkolnym to możesz sobie pozwolić na wyjazd wrześniowy.
granat
Odkrywca
Posty: 93
Dołączył(a): 25.08.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) granat » 11.01.2017 10:56

Brawurka1984, wysłałem Ci wiadomość na priv

pzdr
Brawurka1984
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 08.01.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Brawurka1984 » 13.01.2017 13:49

Granat: bardzo dziękuję za wiadomość :-)
bardzo mi się podoba ta miejscowość.
Natomiast mam pytanie-dlaczego te campingi z mobilnymi domkami typu Zaton czy San Marino są takie drogie?
sa o wiele droższe niż dwupokojowy apartament blisko plaży z dwoma pokojami,kuchnią itp.
Marbad
Podróżnik
Posty: 24
Dołączył(a): 05.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marbad » 14.01.2017 01:16

Brawurka1984 napisał(a):..
Natomiast mam pytanie-dlaczego te campingi z mobilnymi domkami typu Zaton czy San Marino są takie drogie?
sa o wiele droższe niż dwupokojowy apartament blisko plaży z dwoma pokojami,kuchnią itp.


Bo za towar wyższej jakości płaci się z reguły więcej? :D

Dobra żartuje, nie chcę rozpoczynać kolejnej świętej wojny.

A zalety dużego campingu ( takiego jak Zaton czy San Marino)
-place zabaw
-baseny
-boiska, stoły do pin-ponga, itp
-animacje ( moje dzieci dobrze się bawiły na wieczornych przestawieniach )
-alejki idealne do jazy na rowerze/rolkach/hulajnodze
-"kempingowa atmosfera"
-inne tym razem już płatne atrakcje ( dmuchane zamki, mini golf,quady itp..) jak kto ktoś lubi.

A wady - to już pewnie inny dopiszą - w sierpniu to pewnie tłok.

Jeśli dzieci są w wieku przedszkolnym to polecam czerwiec/wrzesień - taniej a pogoda i tak zazwyczaj znacznie lepsze niż nad Bałtykiem
Możecie tez spróbować wynająć domek we dwie rodziny ( jeśli to rodziny 2+1) - domek jest mały ale i tak większość czasu spędzicie na tarasie...
ros1986
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 29.04.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) ros1986 » 14.01.2017 14:19

Witam. Wybieramy sie z dwoma lobuzami ( 2 latka i 4 lata) wyjazd w czerwcu prawdopodobnie 19-21. Teraz pytanie gdzie polecacie? Warunek w miare blisko max 1400km. Preferowane piaszczyste plaze najlepiej troche zacienione w jakiejs zatoczce aby byla spokojna woda. Rok temu bylismy na wyspie Rab tez koncowka czerwca i bylo super. Ale drugi raz jechac w te same miejsce? Szczerze polecam ta wyspe cisza spokoj duzo piaszczystych plaz najwiecej w miejscowosci Lopar. Samo miasto Rab tez bardzo ladne. Pozdrawiam
Brawurka1984
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 08.01.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Brawurka1984 » 16.01.2017 18:58

Czy Istria (Pula,Fazana,Banjole itp.) to dobry pomysł na wypad od początku września na 2 tygodnie?
Bo już nawet spotkałam się z opiniami,że Istria chłodniejsza od września i droższa od pozostałych regionów?
dage
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 14.05.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) dage » 17.01.2017 12:56

Tak Was podczytuję i w sumie to każdy kto planuje wyjazd do Chorwacji wie, że piachu takiego jak u nas nad Bałtykiem czy w piaskownicy raczej ciężko się spodziewać... Czemu zatem tylu ludzi go szuka w Cro? ;)
My w tym roku po raz drugi jedziemy i już się nie mogę doczekać. Pierwszy raz był w okolicy Rogoznicy dokładniej Razanij i z moim wtedy 2,5 latkiem super strzał - im większe kamienia tym radocha lepsza. Przecież to można wrzucać do wody, kaczki puszczać, malować na tym zamki z kamieni świetne budować. Moja wtedy 6miesięczna córa tylko je obracała w dłoniach ale itak lepsze to niż pakowania zapiaszczonych piąstek do buzi ;)
Zobaczymy czy w tym roku moi milusińscy (3,5 i 5,5) nie zweryfikują mojego poglądu na kamyki... no i na zwiedzanie... już się nie mogę doczekać lipca :hut:
polokokt
Odkrywca
Posty: 60
Dołączył(a): 15.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) polokokt » 17.01.2017 23:10

Brawurka1984, ja na przełomie sierpnia i września byłem z dwójką dzieci (5 i 3 lata) w Omiś. Dokladnie w apartamencie Sea View (wystarczy w google wpisac "Sea View Apartment Omis booking" i jeden z pierwszych linków na booking.com wyskakuje).

Ja rezerwoałem przez booking.com. Mają swoją stronę, ale ceny chyba takie same. A przez booking zarezerwowałem bez zaliczki z tego co pamiętam. Obiekt może nie najtańszy, ale w pierwszej linii od morza. Do tego całkiem nowy, całkiem czysty jak na kwatery. Kuchnia wystarczająca i z tarasu widok na morze. Plaża piaszczysta (choć to inny piasek niż u nas). Do tego woda o głębokości do pasa dzieci przez wiele metrów od brzegu. Generalnie na plaży masa rodzin z dziećmi. Trochę ruchliwa ulica między domem a plażą, ale nie można mieć wszystkiego... Centrum Omiś w zasięgu 4-5 min samochodem. Split około 40 minut jazdy samochodem, bo nby w kilometrach niedużo, ale prędkość 40-50km/h. Do tego mozna pojechać zobaczyć Makarską, Tucepi itd... Ogólnie polecam, my byliśmy zadowoleni.

My jechaliśmy z Warszawy przez Czechy/Wiedeń/Slowenie. W tamtą stronę wyjechaliśmy na noc i wszysto byłoby zgodnie z planem (czyli do max 12:00 bylibyśmy na miejscu) ale sie trochę nam auto popsuło i złapalismy z 4h opóźnienia. A powrót mieliśmy z noclegiem w Wiedniu. Ale tu też planowalismy być około 16:00 i jeszcze pochodzić po mieście, a po drodze nas złapała mega ulewa z gradem i dojechalśmy na 21... W tym roku jedziemy do Orebic w sierpniu i już mam rezerwacje porobione na noclegi w Graz i powrót w Mikulovie.


@dage, plaża z kamyczków to luzik w sumie jeszcze.... gorzej jak są to po prostu głazy, skały i wybetonowane powierzchnie. Wtedy to raczej z dziećmi zały czas za rękę.. średnie wakacje.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 18.01.2017 10:27

Wile razy padło pytanie kiedy i gdzie i wiele razy był odpowiedzi ale wiadomo przeczytać wszystkie strony to mały obłęd.
Dla tego dodam swoje rady na 2017 rok.

My jeździliśmy we wszystkie miesiące wakacji od czerwca do września. Czerwiec przeważnie miał zimne morze i nasz syn w 2015 roku przez 10 dni kąpał się dwa lub 3 razy (temperatura wody zaledwie 20/21 stopni), za to we wrześniu w 2016 roku nie wychodził z wody (temperatura wody 24/25 stopni).

koszty urlopu są też znacznie niższe przed czy po szczytowym sezonie.
Czerwiec ma długie i ciepłe wieczory czasem nawet bardzo gorące za to we wrześniu były ciepłe i chłodne oraz krótkie.

Moim zdaniem gdyby nie koszty które są znacznie niższe i dla przykładu w tym roku 8 dni i z dwójką dzieci wakacje wyniosły nas 4700zł (1300przejazd/1000złnoclegi no i cała reszta) to wybrał bym Lipiec gdzie zawsze jak byłem woda była ciepła wieczory długie i klimat czysto wakacyjny.
W tym roku niestety plany są na kilka dni w Polsce i co mnie przeraża, że koszty samego pobytu nad jeziorem a nie wspomnę o Polskim morzu są wyższe niż w CRO a warunki nawet nieporównywalne do Chorwackich apartamentów. i tu powstaje dylemat.
zaczarowana.cro
Plażowicz
Avatar użytkownika
Posty: 9
Dołączył(a): 16.01.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) zaczarowana.cro » 18.01.2017 11:39

witam :)

My byliśmy w zeszłym roku na Istrii we wrześniu, dokładnie pierwszy tydzień. Zacumowaliśmy w Moscenicka Draga. Apartament 35E za dzień. Oczywiście wytargowany, pojechaliśmy w ciemno. Plaża 500 m, bez schodków. Uważam że to bardzo fajne miejsce bo można pozwiedzać Istrię, a właśnie taki mieliśmy plan. W jedną i w drugą stronę jest praktycznie taka sama odległość a nie chcieliśmy z dziećmi spędzać pół dnia w samochodzie żeby coś zobaczyć. Byliśmy tydzień i nie próżnowaliśmy. Pogoda była piękna, jeden dzień był pochmurny (temp 28-30 st ), jeden był deszczowy( i tylko wtedy wyciągnęłam długie nogawki i rękawki). Wykorzystaliśmy je na zwiedzanie.

Daga ja rówież uważam, że plaża z kamyczkami jest super, tak naczytałam się o tych piaszczystych więc uparcie jej szukałam ale zachwytu nie było... zdecydowaliśmy wtedy że wolimy kamyczki :D czyste błyszczące i nie przyklejające do do ciała :D
no i też nie mogę się doczekać kolejnych wakacji ..
ros1986
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 29.04.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) ros1986 » 19.01.2017 17:39

postawilismy w tym roku na wyspe KRK ogladalem zdjecia i mysle ze dzieciakom sie spodoba. Bedziemy jezdzic po calej wyspie i odpoczywac w najladniejszych kameralnych plazach. Polecicie cos konkretnie? Mam kilka typu Oprna beach
granat
Odkrywca
Posty: 93
Dołączył(a): 25.08.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) granat » 23.01.2017 16:49

ros1986, co do KRK-u to:

w ostatnie wakacje mieszkałem we Vrbniku, ale też dużo jeździłem. Vrbnik to czarujące małe miasteczko z uroczą starówką. Ponadto robią tu świetne wino (bardzo słynne zresztą). We Vrbnicką Żlahtinę koniecznie musicie się zaopatrzyć. Polecam spółdzielnię winiarską przy porcie. Obok jest bistro, gdzie mają dobrą salata od hobotnice. A na kieliszek możecie wpaść na taras konoby Nada. Wino z prsutem i sirem przy takim widoku jaki się stamtąd rozpościera - bezcen. Najlepiej wczesnym wieczorem, ale tak, żeby jeszcze w miarę widno było. Potem możecie się poszwędać po Vrbnickiej starówce. Niedaleko Vrbnika jest całkiem ładna plaża Potovosce (płatny parking niestety).
Polecam odwiedzić Baśkę z jej piękną ale zatłoczoną niestety plażą. Ale warto naprawdę, kolor wody niesamowity, na plaży drobniusieńki żwirek a samo miasto ma urokliwą starówkę. Ponadto widoki przednie. Nad miastem położony jest mały kościółek (nie pamiętam pod jakim wezwaniem) - widok stamtąd cudowny.
Miasto Krk oczywiście również jest punktem obowiązkowym. Możecie odwiedzić też słynne błota przy plaży nad Zatoką Soline (nieopodal Cizici), jaskinię Biserujka. Wpadnijcie też do Omisalj poszwędać się po kameralnej i cichej starówce (przy okazji możecie zjeść coś w tamtejszej konobie Ulikva i popić ichniejszym winem). Wpadnijcie jeszcze do portu w Punacie, najlepiej jak słońce będzie zachodzić.
Ładne plaże są też za Starą Baśką (w przeciwną stronę niż Oprna), jak spojrzysz na mapę to druga i trzecia zatoka za miasteczkiem, ale nie znam nazw niestety (można się tam dostać samochodem).
Jest jeszcze plaża Vela Luka i kilka innych godnych uwagi, które opisał niejaki Piter_M w swojej relacji na tym forum krk-2013-gdzie-marzenia-staly-sie-rzeczywistoscia-t43750.html.
Jest co oglądać :-)

powodzenia
DorotaF
Globtroter
Posty: 41
Dołączył(a): 26.01.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) DorotaF » 01.02.2017 16:57

Czy mogę poprosić o namiary na apartament sprawdzone. Zależy mi na miejscowościach takich jak: Tribunij, Rogoznica, Vodice itp. Północna Dalmacja. Jedziemy w dwie rodziny i zależy nam by były dwa obok siebie. Możecie coś polecić? Mój @: adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl z góry dzieki
ogi
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 268
Dołączył(a): 14.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ogi » 01.02.2017 18:24

Na KRKu dla rodzin z dziećmi polecam Sil. Warta odwiedzenia jest też miejscowość Dobrinj z fantastycznym widokiem w kierunku leczniczych błot.
k2k2
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 06.11.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) k2k2 » 13.02.2017 17:38

Kolo Zadaru hotel Falkensteiner Diadora, wszystko jest tam na mega wysokim poziomie (jedzenie, pokoje, plaza, baseny, wszystko...), watpie zeby cokolwiek innego przebilo ten osrodek w calej Dalmacji (glownie pod katem dzieci), ale ceny sa tam spore, a w lecie to juz calkiem masakra :-) Mocno rozwazam Zaton w lipcu. Moze byc troche tloczno, ale maja nowa oferte i atrakcje na 2017, wyglada rowniez na maly raj dla dzieciakow.

jakies tam fotki z Diadory:

Obrazek
Obrazek
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Wakacje w Chorwacji z dwójką dzieci? - strona 17
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone