Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wakacje Na Motocyklu

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
MOTOCYKLISTA 69
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 24.11.2008
Wakacje Na Motocyklu

Nieprzeczytany postnapisał(a) MOTOCYKLISTA 69 » 24.11.2008 23:36

WITAM JEDŻIEMY NA DRUGI ROK DO CHORWACJI PO RAZ PIERWSZY NA MOTOCYKLACH CZY MOZE KTOŚ MI POLECIC JAKIES KWATERY CENY PALIWA JAK SIE JEŻDZI PO TAMTYCH DROGACH I W JAKIE MIEJSCE POJECHAC
jorgus111
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3080
Dołączył(a): 08.01.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) jorgus111 » 25.11.2008 00:21

MOTOCYKLISTA 69 napisał(a):WITAM JEDŻIEMY NA DRUGI ROK DO CHORWACJI PO RAZ PIERWSZY NA MOTOCYKLACH CZY MOZE KTOŚ MI POLECIC JAKIES KWATERY CENY PALIWA JAK SIE JEŻDZI PO TAMTYCH DROGACH I W JAKIE MIEJSCE POJECHAC


Po pierwsze chciałbym sie przywitać :papa:
Po drugie proponuje poczytać sobie FAQ :lol:
Po trzecie nie wiem czemu krzyczysz :!:
Po czwarte użyj opcji "szukaj" i znajdziesz parę informacji na temat wyjazdów jednośladem do Cro np. tu i tu

:papa:

życzę spokojnej nocy , a jutro owocnego przeszukiwania forum :oczko_usmiech:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 25.11.2008 07:44

A co kwater, dróg i opłat itp. to polecam lekture forum od działu FAQ - tam znajdziesz odpowiedź na swoje pytania, wiec nie ma sensu kolejny raz o tym pisać :lol:
damiangres
Croentuzjasta
Posty: 380
Dołączył(a): 14.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) damiangres » 25.11.2008 09:42

MOTOCYKLISTA 69 napisał(a):WITAM JEDŻIEMY NA DRUGI ROK DO CHORWACJI PO RAZ PIERWSZY NA MOTOCYKLACH CZY MOZE KTOŚ MI POLECIC JAKIES KWATERY CENY PALIWA JAK SIE JEŻDZI PO TAMTYCH DROGACH I W JAKIE MIEJSCE POJECHAC


Witaj,
cóż, kwatery - pewnie do wyboru, do koloru - pola namiotowe, apartmenty, hotele, wedle upodobania. Jestem przekonany, że znajdziesz coś dla siebie.
Paliwo - w zasadzie przy pojemności baku motocykla jesteś skazany na ceny krajów, przez które będziesz przejeżdżał, a w cro - powiedzmy nie odbiegają zbytnio od przyzwoitości. :)
Jesli chodzi o drogi w cro dla motocykli - cód, miód i boczek :) Winkielki jak marzenie, no i klimat odpowiedni. Tylko należy uważać na jedna rzecz - na niektórych drogach, na winkielkach potrafi pojawić się trochę piasku - co to znacza, nie muszę Ci mówić. Dla katamarana niezbyt groźne - dla moto za szybkie wejście z pochyleniem i dzwon gotowy. A prowokują te winkielki do pochyleń i tarcia podnóżkami o asfalt :)
Co się tyczy miejsca gdzie pojechać - ja lubię okolice Zadaru, Szybenika i Splitu. Ale tu zaraz pewnie podniesie się płacz, że na Istrii lepiej, a Południowa Dalmacja to w ogóle najpiękniejsza ;) Tak naprawdę musisz tam pojechać i wybrać sobie, co Cię najbardziej kręci. To tak jak z moto - jeden lubi v-kę, wolne obroty i wiatr we włosach (jesli je ma ;) ja mam mało i trochę ciężko mi to poczuć) inny za nic nie zamieniłby porządnego litra w rzędzie, z mocą powyżej stu koni :)
Jedno jest pewne - pojedziesz - nie pożałujesz :)
pozdrowienia
--
damian
GSX 750ES '86
GSX 1100F '92
GSX 1100G '91
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 25.11.2008 09:47

I jedna rada - nie próbować dorównywać miejscowym.

Jacek
Komar2
Jawa50
Honda NTV 650
Yamaha XJ 900 S
damiangres
Croentuzjasta
Posty: 380
Dołączył(a): 14.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) damiangres » 25.11.2008 10:21

JacYamaha napisał(a):I jedna rada - nie próbować dorównywać miejscowym.

Jacek
Komar2
Jawa50
Honda NTV 650
Yamaha XJ 900 S


He, he,
miejscowym to nigdy nie nalezy próbować dorównywać. Nawet jak poruszają się na Wiejskim Sprzęcie Kaskaderskim. :)
pozdrowionka
--
damian
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 25.11.2008 11:44

to tylko tak a propos pięknych winkli
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107678
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 25.11.2008 12:24

Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 25.11.2008 12:31

Janusz - Fajnie by było znowu usiąść i .... :)
Już sen zimowy z małą przerwą na 7.XII.
Trochę rozmywamy wątek
damiangres
Croentuzjasta
Posty: 380
Dołączył(a): 14.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) damiangres » 25.11.2008 13:46

Ja jeszcze jeździłem do zeszłego piątku. Tym bardziej, że 1100G dopiero kupiłem :) A w przyszłym roku - jak najbardziej wątkowo - powrót do korzeni, czyli wyprawa trzech samochodów i pięciu motocykli do cro :)
pozdrawiam
--
damian
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 25.11.2008 14:47

My ostatnio przy 3 C jechaliśmy :) Odpowiednie kurtki, spodnie, kominiarki pod kask i cieplutko :)
A za rok do Cro to planujemy jechać w ten sposób, że samochód ( dużo bagażu, bo preferujemy campy), a za samochodem przyczepa, a na niej nasze BMW 1100S. Na miejscowe wycieczki wybywać będziemy na dwóch kołach :)
damiangres
Croentuzjasta
Posty: 380
Dołączył(a): 14.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) damiangres » 25.11.2008 15:26

Roksa_ napisał(a):My ostatnio przy 3 C jechaliśmy :) Odpowiednie kurtki, spodnie, kominiarki pod kask i cieplutko :)
A za rok do Cro to planujemy jechać w ten sposób, że samochód ( dużo bagażu, bo preferujemy campy), a za samochodem przyczepa, a na niej nasze BMW 1100S. Na miejscowe wycieczki wybywać będziemy na dwóch kołach :)


A mam pytanie, w związku z tą przyczepą. Testowaliście już takie rozwiązanie, ile więcej spali wtedy auto?
pozdrawiam
--
damian
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 25.11.2008 22:07

Niestety testów jak narazie brak, ale na pewno tak rozwiążemy sprawę, bo marzy nam się pochylanie na Chorwackich zakrętach, a do kufrów nie zmieścimy wszystkiego.
damiangres
Croentuzjasta
Posty: 380
Dołączył(a): 14.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) damiangres » 26.11.2008 08:39

Roksa_ napisał(a):Niestety testów jak narazie brak, ale na pewno tak rozwiążemy sprawę, bo marzy nam się pochylanie na Chorwackich zakrętach, a do kufrów nie zmieścimy wszystkiego.


Nie no spokojnie, ja juz wielokrotnie testowałem tamtejsze winkielki na moto. Tylko zawsze pozostaje kwestia 1500 km, które trzeba pokonać, żeby dostać się na miejsce. Co prawda, ze Szczecina, aż 1420 jest po autostradach, ale to bardzo męczące. Więc rozważałem opcję właśnie z przyczepką, tym bardziej, że trzeba by zabrać dzieciaki i żonkę, co by się super zgrywało. Tylko pozostaje kwestia spalania - ile więcej, "pi razy oko" znaczy, weźmie autko paliwka, przy założeniu masy moto około 270kg? I czy np. przy przyczepie z dwoma moto, weźmie znacząco więcej?
Myślałem, że może już gdzieś ciągnęliście jednoślada katamaranem.
pozdrawiam
--
damian
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 26.11.2008 13:07

damiangres napisał(a):
Roksa_ napisał(a):Niestety testów jak narazie brak, ale na pewno tak rozwiążemy sprawę, bo marzy nam się pochylanie na Chorwackich zakrętach, a do kufrów nie zmieścimy wszystkiego.


Nie no spokojnie, ja juz wielokrotnie testowałem tamtejsze winkielki na moto. Tylko zawsze pozostaje kwestia 1500 km, które trzeba pokonać, żeby dostać się na miejsce. Co prawda, ze Szczecina, aż 1420 jest po autostradach, ale to bardzo męczące. Więc rozważałem opcję właśnie z przyczepką, tym bardziej, że trzeba by zabrać dzieciaki i żonkę, co by się super zgrywało. Tylko pozostaje kwestia spalania - ile więcej, "pi razy oko" znaczy, weźmie autko paliwka, przy założeniu masy moto około 270kg? I czy np. przy przyczepie z dwoma moto, weźmie znacząco więcej?
Myślałem, że może już gdzieś ciągnęliście jednoślada katamaranem.
pozdrawiam
--
damian


To będzie nasz pierwszy raz :wink: Ale koszty wyjazdu na pewno znacznie wzrosną, tym bardziej, że będziemy musieli taką przyczepkę wypożyczyć, ale od czego są znajomości :twisted:
Dwa lata temu na autostradzie dosyć długo jechaliśmy za rodzinką, która podróżowała w ten sposób, na liczniku było ze 140km/hm więc widać, że nie oszczędzali na paliwie, może nie pali znowu aż tak dużo. :roll:
Następna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone