Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

wakacje na jachcie motorowym

Piaszczyste plaże? To w Chorwacji jednak rzadkość. Ale może są tacy, którzy chcą podzielić się z innymi swoją wiedzą na ten temat. Potrzebujesz łagodnego zejścia do morza? A może lubisz nurkować czy wędkować? Chcesz wypożyczyć łódkę i poznać Chorwację od strony morza? Albo masz skuter wodny i chcesz go zabrać?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
janek.pl
Croentuzjasta
Posty: 128
Dołączył(a): 06.11.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) janek.pl » 09.10.2012 19:37

Tobie to nie dogodzi. Bawaria to był przykład, może to być Sun Odyssey 32, Elan 33, ceny identyczne
tench
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 08.10.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tench » 09.10.2012 21:31

M jak cholera 8O chyba zabiore sie za to zaczynajac od motorowki. Za ta cene przeciez na Maledivy do 5-cio gwiazdkowego hotelu mozna poleciec... Co do zagli, to nie moja bajka. To powolne, stateczne przemieszczanie sie, to zupelnie nie to :wink: poza tym nigdy nie moglem pojac jak mozna plywac pod wiatr...
janek.pl
Croentuzjasta
Posty: 128
Dołączył(a): 06.11.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) janek.pl » 09.10.2012 22:09

Dżentelmeni pływają z wiatrem :-)
Miłosz_S
Cromaniak
Posty: 919
Dołączył(a): 01.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Miłosz_S » 09.10.2012 22:20

Dobra decyzja z tą motorówką.
Nabierzesz doświadczenia i wtedy może pomyślisz o kursie i większej łódce.

Nawet nie zdajesz sobie sprawy ile może namieszać w porcie łódź która próbuje zacumować
przy silnym bocznym wietrze w rękach niedoświadczonego sternika (wiem bo sam kiedyś coś
takiego przeżyłem :oops: )
A to tylko małe piwo w porównaniu z wieloma innymi zagrożeniami przy dłuższych rejsach.
RAV28
Globtroter
Posty: 31
Dołączył(a): 16.08.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) RAV28 » 09.10.2012 23:14

Witam, po pierwsze podziwiam że chcesz się porwać "zielony" na samodzielny rejs jachtem który pokazałeś w linku.
Ja w tym roku wiosną zrobiłem patent w Chorwacji "voditelj brodice" po tygodniowym kursie i ich państwowym egzaminie (pozwala na prowadzenie tego typu jachtu, zawiera w sobie naszego sternika morskiego, sternika motorowodnego i uhf-kę) i choć mam papier to też pełen szacunek do morza i świadomość jak małe mam jeszcze doświadczenie (mazurskiego nie wliczam bo to było dawno i nieprawda). W te wakacje miałem przyjemność popływać przez tydzień jachtem Galeon 420 (jacht zarejestrowany na 12 osób ale komfortowy dla 8 ), mieliśmy cudowną jak dla początkujących pogodę więc wszystko super się skończyło i był to niezapomniany tydzień. Pytałeś o koszty? mariny dla tej wielkości jachtu od 350 - 550 kun za dobę (w tym: woda, prąd, sanitariaty), paliwo: jacht ma 2 disle IPS 800 spalały w ślizgu przy 21 węzłach po 60l/h przy 5-6 po 3l/h !!! (typowy marszowy spacerek między wyspami i tylko przy takiej prędkości panie mogą komfortowo opalać się na dziobie lub na flaju a męska część załogi coś tam bezpiecznie dla szklan sączyć :) ). Sporo pływaliśmy, codziennie inna marina lub zatoczka i po tygodniu trzeba bylo dolać do zbiorników tylko 400l ropy. I jeszcze jedno IPS Volwo Penta to super rzecz dla początkujących szczególnie przy manewrach portowych (można pływać nawet bokiem :) a steruje sie jojstikiem). A co do kosztów zdobycia uprawnień to napewno taniej masz w Chorwacji. Jak chcesz pogadać to prześlij nr tel na adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl . Pozdrawiam Wszystkich na forum, RAV
AdamSz
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 1242
Dołączył(a): 22.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamSz » 10.10.2012 00:26

Marcin, czy Ty sobie jaja robisz, a my jesteśmy w ukrytej kamerze. ...... Chłopie, jak Ty masz taki budżet, że myślisz o czarterze takiego Cruisera na 10 dni, to rób sobie spokojnie te papiery. A w wakacje weź okręt ze skipperem (to jest taki fachowiec od prowadzenia jachtów). ...... Praktycznie jesteś zerowy i pewnie też nie czujesz co to jest szacunek do marza, a On Ci wszystko pokaże, pouczy i poszkoli praktycznie na akwenie. Pokaże Ci też ciekawe zakątki i jak ciąć koszty wyprawy (co, jak gdzie, bo jest różnie). .... Ewentualnie tańsza opcja wpiszcie się do załogi lub na kurs jak kolega Rav mówi (ale rozumiem to nie to - ograniczenia swobody )............Jak najbardziej zbieraj infa i literaturę, właź na specjalistyczne strony, tu jest też dużo o tym. .........Ale Chłopie, nr 1 - praktyka !!! No i kaska oczywiście....Jak masz możliwości i powera, jedź z tematem, nie popuszczaj. Będzie !
....................
A my tu możemy pisać i 200 stron, gdzie się prąd na kei wpina, gdzie g.... wylewa, a gdzie stacja , że w Sukosanie jest, a w Supetarze nie, że kibelki i WC w marinach są w cenie, a knajpy nie, że w Rogożnicy jest marina wypas, a w Boriku nie, że pod wieczór nie ma miejsc w marinach, ale gdzieś tam jest, itp, itd, itd. ........... Marcin, to jest po prostu temat rzeka. ..... O, na początek kup sobie "808 portów i zatok" . duża wiedza o akwenie w HR i ciekawie opisane...... Dobre do poduszki. ............ Ale przede wszystkim praktyka na jachcie pod okiem fachowca. Wtedy sam ocenisz, czy już. Pozdrawiam.
Ostatnio edytowano 10.10.2012 01:08 przez AdamSz, łącznie edytowano 1 raz
tench
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 08.10.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tench » 10.10.2012 01:06

No dobra, widze, ze dla zielonych takich jak ja organizowanie takiej wyprawy to wiecej klopotow niz to warte. Pewnie caly dzien bym sie stresowal czy sztorm nie nadejdzie, jak zaparkowac w marinie i gdzie g... wylac 8)
Moze tak zatem? http://www.croatiacharter.com/motor-yac ... lr-10521~/
Do tego narty wodne, wedka i tez bedzie ciekawie. I pewnie obciachu w marinach nie narobie i troche doswiadczenia zdobede... Rozumiem, ze na takie cos wszystkie papiery tez potrzebne? A wiecie moze ile to pali? Czy to tez rujnoje domowy budzet? Oplaty w marinach tez takie wysokie? A jezeli caly tydzien lodka nocowac bedzie w tej samej marinie, to oplaty takie same?

Rafal, pienkie ta lodeczke wyglada, pozazdroscic tygodnia na niej. Sam tym sterowales, czy to bylo w ramach tego kursu?

"ze skipperem (to jest taki fachowiec od prowadzenia jachtów)..." :lol: :lol: :lol: chyba, ze to bylbym ja, wtedy Twoja definicja lezy...
realista2
Cromaniak
Posty: 2238
Dołączył(a): 13.05.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) realista2 » 10.10.2012 12:27

Gość chce wyczarterować motoryacht za 3 tys EUR, a pyta ile to pali i czy mariny nie za drogie? Na koniec zmienia zdanie i chce szybkiego 6 metrowego ślizgacza którym w ślizgu da się pływać tylko w zatokach i ujściach rzek. Litości.
AdamSz
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 1242
Dołączył(a): 22.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamSz » 10.10.2012 12:42

Wiedza zerowa, ale ma ideę i to jest cenne. Niech idzie do przodu, byle właściwą drogą. Ja mu życzę powodzenia w planach. Jeszcze będzie śmigał :D
Argi
Croentuzjasta
Posty: 132
Dołączył(a): 31.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Argi » 10.10.2012 13:22

Jak dla mnie to jakieś żarty. Człowiek kompletnie bez praktyki chce zaczynać sterując takim "krążownikiem" w chorwackich marinach? Nikomu źle nie życzę, ale po takich "wakacjach" można być głównym newsem wszystkich wiadomości wieczornych w Europie :( Nie pisze z zawiści. Sam uczę się i dochodzę do wszystkiego, mając do dyspozycji internet i wspomniane "888...". Przeżyłem kilka "niezapomnianych chwil" w marinach i wiem ile można nawywijać nawet małą, 5-metrową łodzią. Wystarczył typowy dla Jadranu wietrzyk, tyle że wiejący po skosie.
Nigdy nie odważyłbym się wynająć takiej łodzi pierwszy raz bez skippera.
Szczerze życzę powodzenia, ale i rozsądku.

Pozdrawiam
atolek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 360
Dołączył(a): 12.05.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) atolek » 10.10.2012 17:27

tench napisał(a):No dobra, widze, ze dla zielonych takich jak ja organizowanie takiej wyprawy to wiecej klopotow niz to warte.


I to jest dobra myśl...

lepiej nic nie czarteruj.
RAV28
Globtroter
Posty: 31
Dołączył(a): 16.08.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) RAV28 » 10.10.2012 21:03

Pytasz czy sam tym sterowałem? Tak, (kurs był 1,5 miesiąca wcześniej) ale na pokładzie poza mną były jeszcze 2 osoby z którymi zdawałem egzamin, doświadczenie miałem mniejwięcej podobne jak oni. Przyjeliśmy zasadę rotacji "kapitana" jachtu (w kolejny dzień kolejna osoba "dowodziła" a reszta pomagała) wszyscy chcemy uczyć się morza i wiemy, że jeszcze długa droga przed nami ale kiedyś trzeba ją zacząć - I NIE REZYGNUJ, ZACZNIJ JĄ -WARTO. Pytasz czy ze skiperem? Nie, patent "voditelj brodice" to inaczej "boat skipper" czyli na jachcie było 3 skiperów :) , naszczęście w pełni świadomych swoich jeszcze bardzo małych umiejętności. I tak jak pisałem wcześniej, bardzo, szczególnie w manewrach portowych pomagał nam system IPS Volwo Penta (jacht można obracać w miejscu). I jeszcze raz podkreślę że Neptun w tym czasie był dla nas bardzo łaskawy. Naprawdę radzę popływać na początku z doświadczonym skiperem/kapitanem, ja miałem przyjemność uczyć się od Krzyśka "Szatana" poznałem też P. Kap. Marka rezydującego w marinie Mandalina w Sibeniku (ci co pływają po Chorwacji pewnie ich znają) i marzę aby móc jeszce pod ich komendą popływać i się jeszcze dużo pouczyć. Uważam też, że bardzo dobre rady dostałeś od AdamaSz. Nie zrażaj się, pomału i do przodu. Pozdrawiam Wszystkich RAV
realista2
Cromaniak
Posty: 2238
Dołączył(a): 13.05.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) realista2 » 10.10.2012 21:25

RAV28 napisał(a): bardzo, szczególnie w manewrach portowych pomagał nam system IPS Volwo Penta (jacht można obracać w miejscu)..... ja miałem przyjemność uczyć się od Krzyśka "Szatana"



Szatan to wyborny żeglarz, ale motorowodniak trochę z musu ( Krzysiu nie obraź się) Co do IPS to jak każdy pomocnik działa dopóki nie wieje.

PS. jak masz dwie śruby to łatwo obrócisz łódkę w miejscu i wcale nie potrzebujesz IPS ani nawet sterów strumieniowych.
Dopóki nie wieje.
RAV28
Globtroter
Posty: 31
Dołączył(a): 16.08.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) RAV28 » 10.10.2012 21:45

Masz 100% rację realista2, ale ja się dopiero uczę, pozwól mi na to :) a jacht na którym mogę pływać ma takie cudo wiec dlaczego nie korzystać. obiecuję jeżeli Bozia da a partia pozwoli w przyszłym roku rozpoczynam naukę bez przechodzenia na jojstik. Ale jak ktoś wymyślił kolo .... potem silnik .... potem gps potem ...... i w końcu IPS to może można z tego korzystać :) skoro łatwiej :) Pozdrawiam pełen szacunku dla Wilków Morskich RAV. i coś co Krzyś podawał nam na koniec dnia
tench
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 08.10.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tench » 10.10.2012 23:02

Spoko realista, moja litosc masz...

Rafal, mowisz 1,5 miesiaca wczesniej? Skad Ty bierzesz tyle wakacji? :) Moglbys napisac cos wiecej na temat samego kursu, jak to wygladalo, ile trwalo, koszty?

Wydaje mi sie, ze te Irlandzkie sa drozsze niz powinny :wink: praktyczny kurs e700, licencja ICC e150, radio e200.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Plaże & Adriatyk - żeglowanie, nurkowanie, wędkowanie...



cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone