Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wakacje, których miało nie być ! Pag i Brač- para idealna...

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014
Re: Wakacje, których miało nie być ! Pag i Brač- para idealn

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 04.12.2017 12:59

Fajna relacja...nasze myśli coraz częściej kierują się ku Povlji ale trochę martwi nas brak cienia na plaż jak i sama plaża...powiedz jak wygląda kwestia podwodnych atrakcji? Moja córka uwielbia snurkowanie i wyławianie muszli, rozgwiazd itp...Jak to wygląda na miejscu> Zauważyłem, że pisałaś o chlodnej wodzie...nam w tym roku po drugiej stronie w miarę odpowiadała:) odczuliśmy lekką poprawę w stosunku do poprzedniego.
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1699
Dołączył(a): 20.02.2016
Re: Wakacje, których miało nie być ! Pag i Brač- para idealn

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 04.12.2017 13:03

Ehhh Panowie nie żartujcie, że jest tak źle :wink:
Na szczęście na wakacjach to ja planuję i "zarządzam" co gdzie i jak, mąż jak na razie nie protestował :lol: dzieciaki chyba się przyzwyczaili, że oprócz plażowania jest też trochę łażenia i każdy jest zadowolony :oczko_usmiech:
Wiadomo, nie da się zobaczyć wszystkiego co by się chciało, chodźby przez za krótki czas urlopu, ale staram się być tam gdzie mam ochotę i siłę a młodzi się dostosują :mrgreen:
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1699
Dołączył(a): 20.02.2016
Re: Wakacje, których miało nie być ! Pag i Brač- para idealn

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 04.12.2017 13:10

amatus1 napisał(a):Fajna relacja...nasze myśli coraz częściej kierują się ku Povlji ale trochę martwi nas brak cienia na plaż jak i sama plaża...powiedz jak wygląda kwestia podwodnych atrakcji? Moja córka uwielbia snurkowanie i wyławianie muszli, rozgwiazd itp...Jak to wygląda na miejscu> Zauważyłem, że pisałaś o chlodnej wodzie...nam w tym roku po drugiej stronie w miarę odpowiadała:) odczuliśmy lekką poprawę w stosunku do poprzedniego.


hmmm co do podwodnych atrakcji to nie wiem :twisted: Tak jak pisałam, nie było mi dane zanurzać głowy i snurkować w tym roku bo było dla mnie za zimno po prostu ;)
Muszli raczej brak, nie natkneliśmy się też nigdzie na zadną rozgwiadę :!: Ale na szczęście też zero jeżowców :oczko_usmiech:
Co do wody, no niestety mimo, że byliśmy w połowie sierpnia i liczyłam na "nagrzaną" wodę to się przeliczyłam ;)
O wieele cieplejszą mieliśmy rok wcześniej początkiem lipca na Hvarze. Więc już wiem, że nie ma co przewidywać :wink: Upalnie też wtym sierpniu nie było, co było plusem do zwiedzania, dla mnie jednak minusem plażowania bo wolę "patelnię" :mrgreen:
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5003
Dołączył(a): 18.08.2013
Re: Wakacje, których miało nie być ! Pag i Brač- para idealn

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 04.12.2017 13:17

Znalazłam trochę czasu na nadrobienie Twojej relacji. Wpadłam akurat na Dol, który baaaardzo mi się podobał, a po którym dreptałam zaledwie 2 miesiące temu. Uważam,że zbyt powierzchownie go potraktowałam, więc na pewno tam wrócę, jednym z powodów będzie degustacja mięska w konobie Toni :)
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012
Re: Wakacje, których miało nie być ! Pag i Brač- para idealn

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 04.12.2017 13:19

Co do wody, pamiętam, że w połowie sierpnia 2016 woda w zatoce była duuużo zimniejsza niż rok wcześniej na początku lipca. Wszystko zależy jak i kiedy powieje...

Nasza Ania założyła nad TL "przedszkole" krabików i ślimaków wodnych :wink: , oglądała też rybki pod wodą - tych było sporo.
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1699
Dołączył(a): 20.02.2016
Re: Wakacje, których miało nie być ! Pag i Brač- para idealn

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 04.12.2017 14:09

Katerina napisał(a):Znalazłam trochę czasu na nadrobienie Twojej relacji. Wpadłam akurat na Dol, który baaaardzo mi się podobał, a po którym dreptałam zaledwie 2 miesiące temu. Uważam,że zbyt powierzchownie go potraktowałam, więc na pewno tam wrócę, jednym z powodów będzie degustacja mięska w konobie Toni :)


Ja u Ciebie byłam przez chwilę na bierząco ale znowu zaległości, jak wszędzie :roll:
Ehhh już pochłaniają mnie sprawy świąteczne, pierniczki, ozdoby, choinka, wyjątkowo wcześie w tym roku :twisted:
Dol był baardzo klimatyczny i przyjemny na spacerowanie, do konoby nie pchaliśmy się w takie tłumy, więc zostało "na kiedyś" :wink:

Mikromir napisał(a):Co do wody, pamiętam, że w połowie sierpnia 2016 woda w zatoce była duuużo zimniejsza niż rok wcześniej na początku lipca. Wszystko zależy jak i kiedy powieje...

Nasza Ania założyła nad TL "przedszkole" krabików i ślimaków wodnych :wink: , oglądała też rybki pod wodą - tych było sporo.


Krabiki są super :D My obserwowaliśmy je w zatoce w miasteczku. Rybki z tego co widziałam na naszych filmikach :mrgreen: też pływały, ogólnie co do snurkowania to Aleks nie narzekał, ale on i w mułach i bajorach nie narzeka, byleby tylko mógł zanurzyć łebek :mrgreen:
lotnikwsk
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2214
Dołączył(a): 21.09.2013
Re: Wakacje, których miało nie być ! Pag i Brač- para idealn

Nieprzeczytany postnapisał(a) lotnikwsk » 04.12.2017 20:11

Na początku lipca woda w TL była jak zupa :D
ale jak pod koniec zaczęło wiać, to w ostatni dzień nie dało się nogi zanurzyć :twisted:
z tego co wiem to wszędzie była zimna, tak że nie ma reguły kiedy będzie ciepła :D
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1699
Dołączył(a): 20.02.2016
Re: Wakacje, których miało nie być ! Pag i Brač- para idealn

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 04.12.2017 20:33

Dokładnie tak, więc w przyszłym roku liczę na to, że w ostatni tydzień czerwca będzie właśnie jak zupa :oczko_usmiech:
lotnikwsk
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2214
Dołączył(a): 21.09.2013
Re: Wakacje, których miało nie być ! Pag i Brač- para idealn

Nieprzeczytany postnapisał(a) lotnikwsk » 04.12.2017 20:56

wiolek_lp napisał(a):Dokładnie tak, więc w przyszłym roku liczę na to, że w ostatni tydzień czerwca będzie właśnie jak zupa :oczko_usmiech:

... w lipcu będzie ochłodzenie a w połowie sierpnia znowu zupa :mrgreen: :wink:
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1699
Dołączył(a): 20.02.2016
Re: Wakacje, których miało nie być ! Pag i Brač- para idealn

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 04.12.2017 21:29

lotnikwsk napisał(a):
wiolek_lp napisał(a):Dokładnie tak, więc w przyszłym roku liczę na to, że w ostatni tydzień czerwca będzie właśnie jak zupa :oczko_usmiech:

... w lipcu będzie ochłodzenie a w połowie sierpnia znowu zupa :mrgreen: :wink:


Nie pisz tak bo lipcowi za rok Ci wypomną :twisted: :lool: Zresztą ja też po części lipcowa :oczko_usmiech:
Abakus68
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1177
Dołączył(a): 19.09.2017
Re: Wakacje, których miało nie być ! Pag i Brač- para idealn

Nieprzeczytany postnapisał(a) Abakus68 » 04.12.2017 21:40

Chłodno i deszczowo to będzie jak ja pojadę... Taki mój urok. Nawadnia mnie średnio 9/10 razy:)
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1699
Dołączył(a): 20.02.2016
Re: Wakacje, których miało nie być ! Pag i Brač- para idealn

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 04.12.2017 22:07

Dzień 9

Budzimy się standardowo po 8, to i tak późno i aż dziwne, że chłopaki tak długo tu sypiają :mrgreen:
Parzę na termometr, ledwo 23 stopnie :( ( jak się okaże temperatura wzrośnie później tylko o 2 stopnie )
Wiatr pizga dalej, ale przejrzystość powietrza wydaje się dużo lepsza, więc to dobry moment na Vidovą Gore.

1.jpg

Ruszamy, po drodze kupuję napoje chłodzące...
Wybieram taki bo spodobała mi się etykieta :mrgreen:

2.jpg

Ale smak okropny, gorszego nie piłam w Cro… Jeszcze Ožujsko Crno do przełknięcia ale Karlovačko fuuj.
Docieramy na miejsce…

3.jpg

I oczywiście masa zdjęć na szczycie… Przejżystość całkiem miła :lol:

4.JPG

5.jpg

6.jpg

7.jpg

Ha Hvarze coś się pali :(

8.jpg

9.jpg

10.jpg

11.jpg

12.jpg

13.jpg

14.JPG

15.jpg

Standardowo filmik :wink:



Co do Vidovej to widoki są oszałamiające… Brak mi jednak klimatu, jaki to był np. na Sv. Vid na Pagu. Ale nie ma się co dziwić, przecież tu są tłumy turystów ( a tam byliśmy sami ) i wjechaliśmy tu autem pod sam szczyt, więc nie wymagało to od nas żadnego wysiłku… Fajnie było by kiedyś wjechać na wschód słońca, może i tłumy wtedy mniejsze :wink:

Czas strasznie szybko ucieka, robię masę zdjęć i jedzimy do Bolu. Parkujemy gdzieś na obrzeżach, wzdłuż drogi za innymi autami- dopiero wracając widzimy napis, że to parking tylko dla klientów jakiegoś apartmana… Na szczęście nie skończyło się żadnym mandatem :twisted:

Idziemy „na czuja” i wychodzimy w miejscu, o które mi chodziło, czyli przy opuszczonych budynkach holetowych Bijela Kuća.
Zdjęcie z cyklu "Gdzie są dzieci ?" :wink:

16.jpg

Zaciekawiona popycham nogą drzwi i wchodzę do paru pomieszczeń…Wszystkie prezentują się mniej więcej tak…

17.jpg

Czuję dreszczyk grozy bo mam wrażenie, że w którymś z pokoi zobaczę jakiś ludzi albo to co po nich zostało…
Z zewnątrz niesamowity mural…

18.jpg

I kolejny budynek, chłopaki wymyślają sobie że tu była szkoła 8O Wygląda na to, że mają rację...

19.jpg

20.jpg

21.jpg

22.jpg

Naprawdę szokuje jak takie miejsce może być niezagospodarowane, tym bardziej, że 2 metry poniżej są takie widoki…

23.jpg

24.jpg

Woda ma niesamowity kolor, chyba najpiękniejszy jaki widziałam podczas całych wakacji…
Ruszamy plażą koło klasztoru Dominikanów.
Staramy się nie iśc ludziom po głowach… :evil: Masakra, za nic bym tam nie plażowała mimo pięknej wody.

25.jpg

26.jpg

27.jpg

Mojamy kolejny budynek holetu, ten jednak mimo zniszczenia wydaje się zamieszkały…

28.jpg

Ruszamy w stronę centrum.

29.jpg

30.jpg

31.jpg

32.jpg

33.jpg

Tu już plaże mniej oblegane.

34.jpg

35.jpg

36.jpg

Bol dziwnym trafem bardzo mi się podoba, nie lubię dużych i obleganych miast ale to miejsce ma coś w sobie... Ciężko mi nawet określić co mi się tam podoba, ale dobrze się w nim czuję :lol:

37.jpg

38.jpg

39.jpg

40.jpg

41.jpg

Szybkie zakupy w Konzumie, lody i pasuje w końcu troszkę się popluskać, tym bardziej, że po tej stronie wyspy praktycznie nie wieje !
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012
Re: Wakacje, których miało nie być ! Pag i Brač- para idealn

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 05.12.2017 15:30

Piękne zdjęcia z Vidowej. :D

Widzę, że też nie dotarliście do plaży za klasztorem? Mnie nie udało się dwukrotnie - zmęczenie młodego materiału. :wink:

W 2016, gdy woda w Povlji była masakrycznie zimna w połowie sierpnia, myślałam że z tej strony wyspy będzie cieplejsza. Spróbowałyśmy na plaży przed klasztorem w Bolu, którą pokazałaś - ale nie było lepiej niż w Povlji. :lol: Wtedy zamiąchało chyba całym Jadranem. :mrgreen:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Wakacje, których miało nie być ! Pag i Brač- para idealn

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 05.12.2017 18:21

Lubię odwiedzać takie opuszczone hotele. W tym roku także nam się udało taki obiekt odwiedzić.
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012
Re: Wakacje, których miało nie być ! Pag i Brač- para idealn

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 05.12.2017 18:24

Hotele zostały dość mocno pokolorowane od czasu mojej tam wizyty. :) Miejscami nawet ciekawie...
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Wakacje, których miało nie być ! Pag i Brač- para idealna... - strona ...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone