Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wakacje, których miało nie być ! Pag i Brač- para idealna...

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Wakacje, których miało nie być ! Pag i Brač- para idealn

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 24.11.2017 22:14

Jakoś mi tak ciepło na sercu na myśl o niej :D
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1699
Dołączył(a): 20.02.2016
Re: Wakacje, których miało nie być ! Pag i Brač- para idealn

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 25.11.2017 11:17

piekara114 napisał(a):[ Ja w mojej przyszłej relacji z Hvaru pokaże Ci kilka miejsc, gdzie spokojnie będzie mógł poskakać... Jedno z takich miejsc będzie mieć na nóżkach :D


W takim razie czekam z niecierpliwością :mrgreen:

agata26061 napisał(a):Bardzo przyjemna relacja :D Nadrobiłam i będę czekać na ciąg dalszy...
Pozdrawiam :)


Cześć, miło Cię widzieć :papa:
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1699
Dołączył(a): 20.02.2016
Re: Wakacje, których miało nie być ! Pag i Brač- para idealn

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 26.11.2017 14:11

Dzień 8

Od wczorajszego wieczoru bardzo mocno wieje. Patrzymy na niebo, pochmurno, patrzymy na termometr - ledwo 24 stopnie 8O To dla nas za zimno na plażowanie. Jemy śniadanie i w drogę.

Pierwszy stop to punkt widokowy na Povlje. Miasteczko z góry jest równie piękne jak na dole :D Ale przez tą pogodę mam wrażenie, że zdjęcia wyglądają jakbyśmy byli doklejeni do jakiegoś plakatu 8)

1.JPG

2.jpg

3.jpg

Robimy zdjęcia i jedziemy do wioski Dol. Parkujemy koło kościoła i idziemy na spacer. Wcześniej oczywiście trzeba wleźć w każdą dziurę.

4.jpg

5.jpg

Trzeba z nich też zejść albo raczej zostać zniesionym :lool:

6.jpg

Bardzo nam się tam podoba, cisza, praktycznie zero ludzi, bardzo klimatycznie czasem, aż za bardzo czując zapachy … :twisted:

7.jpg

8.jpg

9.jpg

10.jpg

Nasz powolny spacer trwa dość długo jak na nas, bardzo szybki mija godzinka. Ale przecież nie zobaczyliśmy jeszcze miniaturowych domków, więc schodzimy z „górnego” Dol i idziemy przejść się „dołem”.

Przechodząc przez czyjeś podwórko.

11.jpg

I są ! Znajdujemy te maleńkie budowle, są bardzo urocze :oczko_usmiech:

12.jpg

13.jpg

14.jpg

W konobie Toni duże tłumy, trwa jakiś zjazd rowerzystów i właśnie tu zrobili sobie przerwę na posiłek..

16.jpg

Wracamy powoli do auta.

15.jpg

17.jpg

Jeszcze szybkie spojrzenie na kościół.

18.jpg
Owocki

19.jpg

20.jpg
21.jpg


Cudowne bakłażanki, które uwielbiam :hearts:

22.jpg

Kwiatuszek od mężą :mrgreen:

23.jpg

cdn...
Abakus68
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1177
Dołączył(a): 19.09.2017
Re: Wakacje, których miało nie być ! Pag i Brač- para idealn

Nieprzeczytany postnapisał(a) Abakus68 » 26.11.2017 15:17

Byliśmy w Dolu 12-go września co pokażę za jakiś czas w relacji, ale miło spojrzeć na Dol oczyma innych. Dol zwany Betlejem Braču
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1699
Dołączył(a): 20.02.2016
Re: Wakacje, których miało nie być ! Pag i Brač- para idealn

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 26.11.2017 16:47

Abakus68 napisał(a):Byliśmy w Dolu 12-go września co pokażę za jakiś czas w relacji, ale miło spojrzeć na Dol oczyma innych. Dol zwany Betlejem Braču


Dol bardzo nam się spodobał, jeszcze w taki idealny dzień pod wzgledem pogody to był bardzo przyjemny spacer :wink:
Muszę w końcu znaleźć spokój żeby nadrobić Twoją relację, bo ciągle brakuje mi ciszy i skupienia żeby cieszyć się twoją relacją pełną historycznych wątków :smo:
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1699
Dołączył(a): 20.02.2016
Re: Wakacje, których miało nie być ! Pag i Brač- para idealn

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 26.11.2017 17:35

Dzień 8

Jedziemy dalej. Chcemy dotrzeć do Škrip, trafiamy na jakąś szutrówkę, jednak droga kończy się :roll: Ale co tam, lubimy takie ścieżki :mrgreen: Wracamy na główną drogę i jedziemy już tą właściwą. Dojeżdzając do Skripu stwierdamy jednak, że jesteśmy zbyt głodni i wcale nie mamy ochoty na zwiedzanie wioski :x Więc zwrot i kolejne miejsce to Sutivan. Parkujemy koło dużego Konzuma i idziemy do centrum.

24.jpg

25.jpg

Chciałam zjeść w polecanej konobie Bokuncin ale jest taka pora, że jeszcze mają zamknięte. Idziemy więc do pizzeri Bracera. Pizza jest smaczna, zimne piwko też :mrgreen:

27.jpg

26.jpg

Po jedzonku ruszamy na spacer. Aleja z palmami jest piękna i robi duże wrażenie, ale reszta riwy jak dla mnie bez szału. Przy morzu przyjemne konoby…

28.jpg

29.jpg

30.jpg

31.jpg

Ruszamy uliczkami w powrotny spacer do auta.

32.jpg

33.jpg

Po drodze kosztujemy winogrona, wcale nie są słodkie :twisted:

34.jpg

W drodze błądzimy i "niechcący" trafiamy na cmentarz.
Brama jest otwarta…
Wiele razy oglądałam ten cmentarz na zdjęciach i faktycznie jego położenie jest bardzo malownicze.

35.jpg

36.jpg

37.jpg

38.jpg

Uruchamiamy na telefonie gps i okazuje się, że chcąc dotrzeć do auta musimy wrócić bliżej centum, żeby nie robić dużego koła :evil:

39.jpg

Mijamy takie luksusowe apartamenty :lol:

40.jpg

Ten spacer trochę nas zmęczył tym bardziej, że powoli zaczęło wychodzić słońce i zrobiło się dość ciepło.

41.jpg

42.jpg

43.jpg

Wracamy do auta, chwila zabawy na placu zabaw musi być :wink:

44.jpg

Jedziemy zachodnią stroną wyspy, chcę koniecznie zobaczyć Ložišće :D Jednak po drodzę zaczynam bardzo źle się czuć, boli mnie brzuch i jest mi niedobrze. Może to przez tłusty boczek na pizzy ? W każdym razie marzę żeby wrócić do domu :( Chłopaki jednak dopominają się lodów, więc zjeżdżamy do Bobovišća na Moru. Nic mi tam nie urywa, mogę powiedzieć nawet, że mi się nie podoba. Lody też bardzo słabe…

45.jpg

I wszędzie te wstrętne dmuchańce, nie cierpię ich :evil:

46.jpg

47.jpg

Chłopaki zadowoleni bo dostali lody, ja dalej czuję się słabo, przejeżdżając przez Ložišće robię tylko zdjęcia z jednej strony...

48.jpg

49.jpg

i z drugiej…

50.jpg

Nie mam siły ani ochoty na zwiedzanie…
Planowo mieliśmy zatrzymać się jeszcze Nerežišćy, ale przez moje dolegliwości niestety odpuszczamy :cry:

Po powrocie do Povlji powoli zaczynam się czuć dobrze.
Wieczorem idziemy na spacer do miasteczka.
Piździ niesamowicie...



Nasz biedny namiocik plażowy składa się w kierunku wiatru, aż dziwne, że nic nie ucierpiał :hut:
Fale są ogromne, ciężko utrzymać telefon w rękach.



W zatoce jest dużo spokojniej, ale mimo długich rękawów, naszemu duszkowi Kacperkowi jest zimno… Rafał odstępuje mu koszulkę.

51.jpg

Powoli wracamy do apartmana i siła wiatru szokuje nas 8O Składamy krzesła i stół bojąc się, że bura roztrzaska je na balkonie. Całą noc śpimy przy szczelnie zamkniętych okiennicach…

lotnikwsk
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2214
Dołączył(a): 21.09.2013
Re: Wakacje, których miało nie być ! Pag i Brač- para idealn

Nieprzeczytany postnapisał(a) lotnikwsk » 26.11.2017 19:03

Nam w lipcu ostatnie trzy dni tak samo piździło :evil:
Abakus68
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1177
Dołączył(a): 19.09.2017
Re: Wakacje, których miało nie być ! Pag i Brač- para idealn

Nieprzeczytany postnapisał(a) Abakus68 » 27.11.2017 16:44

Bobovišća na Moru faktycznie niczego nie urywa, aczkowliek każda nawet najmniejsza miejscowość pokazuje swoje ciekawostki dopiero gdy się ją "przedrepce" - dzięki temu zatem, że tak wielu zrezygnowało z oglądanie tejże - ja będę miał parę fraz do zaprezentowania a na zachętę....
Bobovisca na moru.jpg
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1699
Dołączył(a): 20.02.2016
Re: Wakacje, których miało nie być ! Pag i Brač- para idealn

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 29.11.2017 20:47

lotnikwsk napisał(a):Nam w lipcu ostatnie trzy dni tak samo piździło :evil:


No ja muszę się o Cro jeszcze wiele nauczyć... Te 2 słabe dni na Hvarze z czego jeden deszczowy, wtedy gdy wy nie mogliście wrócić do domu były lajtowe w porównaniu z tym wiatrem teraz ...

Abakus68 napisał(a):Bobovišća na Moru faktycznie niczego nie urywa, aczkowliek każda nawet najmniejsza miejscowość pokazuje swoje ciekawostki dopiero gdy się ją "przedrepce" - dzięki temu zatem, że tak wielu zrezygnowało z oglądanie tejże - ja będę miał parę fraz do zaprezentowania a na zachętę....


Z góry prezentuje się całkiem ładnie ( ale z góry wszędzie jest pięknie, nawet na Zlatni Rat :mrgreen: ) :wink:
Jednak szkoda było by mi czasu żeby tam wrócić :wink:
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016
Re: Wakacje, których miało nie być ! Pag i Brač- para idealn

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 29.11.2017 21:11

wiolek_lp napisał(a):
Abakus68 napisał(a):Bobovišća na Moru faktycznie niczego nie urywa, aczkowliek każda nawet najmniejsza miejscowość pokazuje swoje ciekawostki dopiero gdy się ją "przedrepce" - dzięki temu zatem, że tak wielu zrezygnowało z oglądanie tejże - ja będę miał parę fraz do zaprezentowania a na zachętę....


Z góry prezentuje się całkiem ładnie ( ale z góry wszędzie jest pięknie, nawet na Zlatni Rat :mrgreen: ) :wink:
Jednak szkoda było by mi czasu żeby tam wrócić :wink:


Gdybym tylko mógł, to każdą dziurę na wyspie bym zwiedził. Niestety nie jestem sam na urlopie i muszę być niewolnikiem kompromisów. Jak widzę nowe miejsce w Chorwacji, to mniej lub bardziej, zawsze mi coś urwie :wink: Mogę jedynie napisać gdzie bardziej. Bobovišća nie widziałem i wiele innych miejsc na wyspie również :evil: . Bardzo by mi się spodobała, ale ja już tak mam, że gdzie się nie ruszę w Chorwacji, to podoba mi się :roll: Nie przeszkadzają mi zapachy ryb, dmuchańce, zapyziałe porty i inne pierdoły. Jedynie czego nie lubię to tłumów na plaży. Gdyby złoty był mniej oblegany, to też by mi pourywał :mrgreen: .
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013
Re: Wakacje, których miało nie być ! Pag i Brač- para idealn

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 29.11.2017 21:49

A mi w Boboviscy na Moru się podobało. Cisza jaka tam panowała i pustki, tylko kołyszące łódki na wodzie, malutka piaszczysta plażyczka i jachty w sąsiedniej zatoce. Nie żebym chciała odrazu tam osiąść ale cieszę się, że trafiłam do tej dziury :) Tam ponoć swoje dzieciństwo i młodość spędził Vladimir Nazor... nie prom rzecz jasna :D Zapewne tam nasiąkł czymś co później pozwoliło mu tworzyć ;)
lotnikwsk
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2214
Dołączył(a): 21.09.2013
Re: Wakacje, których miało nie być ! Pag i Brač- para idealn

Nieprzeczytany postnapisał(a) lotnikwsk » 29.11.2017 23:10

wiolek_lp napisał(a):No ja muszę się o Cro jeszcze wiele nauczyć... Te 2 słabe dni na Hvarze z czego jeden deszczowy, wtedy gdy wy nie mogliście wrócić do domu były lajtowe w porównaniu z tym wiatrem teraz ...

Powrotu z Hvaru rzeczywiście chyba nic nie przebije :D

Ale w Povlji nam tak samo wiało jak Wam :D
Nam ten wiatr jednak tak bardzo urlopu nie zepsuł (poza tym że ostudził wodę :evil: )
bo jak wiało to jechaliśmy do Sumartinu i tam było spokój :D
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1699
Dołączył(a): 20.02.2016
Re: Wakacje, których miało nie być ! Pag i Brač- para idealn

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 30.11.2017 15:20

Habanero napisał(a):
Gdybym tylko mógł, to każdą dziurę na wyspie bym zwiedził. Niestety nie jestem sam na urlopie i muszę być niewolnikiem kompromisów....


ehhh gdyby mieć tak jak dzieciaki 2 miesiace wakacji i nieograniczone fundusze... :mrgreen:

gusia-s napisał(a):A mi w Boboviscy na Moru się podobało. Cisza jaka tam panowała i pustki, tylko kołyszące łódki na wodzie, malutka piaszczysta plażyczka i jachty w sąsiedniej zatoce. Nie żebym chciała odrazu tam osiąść ale cieszę się, że trafiłam do tej dziury :) Tam ponoć swoje dzieciństwo i młodość spędził Vladimir Nazor... nie prom rzecz jasna :D Zapewne tam nasiąkł czymś co później pozwoliło mu tworzyć ;)


Dlatego każdy musi ocenić sam ;) Np. taka Vrboska nie zrobiła na mnie żadnego wrażenia a dla wielu była najlepszym miejscem na Hvarze...

lotnikwsk napisał(a):
Ale w Povlji nam tak samo wiało jak Wam :D
Nam ten wiatr jednak tak bardzo urlopu nie zepsuł (poza tym że ostudził wodę :evil: )
bo jak wiało to jechaliśmy do Sumartinu i tam było spokój :D


My dzięki temu troszkę zobaczyliśmy nie męcząc się upałami, ale wolę jednak gdy temperatura jest bliżej 30, a nie 20 ;)
Abakus68
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1177
Dołączył(a): 19.09.2017
Re: Wakacje, których miało nie być ! Pag i Brač- para idealn

Nieprzeczytany postnapisał(a) Abakus68 » 02.12.2017 18:51

Habanero napisał(a):
Gdybym tylko mógł, to każdą dziurę na wyspie bym zwiedził. Niestety nie jestem sam na urlopie i muszę być niewolnikiem kompromisów. Jak widzę nowe miejsce w Chorwacji, to mniej lub bardziej, zawsze mi coś urwie :wink: Mogę jedynie napisać gdzie bardziej. Bobovišća nie widziałem i wiele innych miejsc na wyspie również :evil: . Bardzo by mi się spodobała, ale ja już tak mam, że gdzie się nie ruszę w Chorwacji, to podoba mi się :roll: Nie przeszkadzają mi zapachy ryb, dmuchańce, zapyziałe porty i inne pierdoły. Jedynie czego nie lubię to tłumów na plaży. Gdyby złoty był mniej oblegany, to też by mi pourywał :mrgreen: .


Witaj w klubie. Ach gdybym miał znajomych, gdzie mógłbym żonę z kimś zostawić na plaży a sam wściubić nos w każdą bramę to normalnie morza bym nie zasmakował... Ale cóż... Skoro usłyszałem na ślubie "... i nie odpuszczę Ci aż do śmierci...."
Trajgul
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1769
Dołączył(a): 26.08.2016
Re: Wakacje, których miało nie być ! Pag i Brač- para idealn

Nieprzeczytany postnapisał(a) Trajgul » 03.12.2017 07:57

Abakus68 napisał(a):Witaj w klubie.

Jakoś ten klub trzeba nazwać ; )
Jak się jest wrazliwym czlowiekiem lub marzycielem to trzeba płacić wysoką cenę odtrącenia, bo przeciez nikogo nasze marzenia nie interesują . Dobrze, ze są takie fora i można się wygadać ;).
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży

cron
Wakacje, których miało nie być ! Pag i Brač- para idealna... - strona ...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone