Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wakacje 2014 wiele wątpliwości

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
mieszacz
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 27
Dołączył(a): 19.08.2013
Wakacje 2014 wiele wątpliwości

Nieprzeczytany postnapisał(a) mieszacz » 21.09.2013 13:08

Wakacje minęły.Czas zacząć planować następne.W następnym roku żona koniecznie uparła się ,żeby pojechać do Wenecji.Tak więc planujemy pobyt na Istrii.W sieci znalazłem apartament Meka Draga - Novigrad.(1 link w gogle).Tutaj mam parę pytań może okaże sie ,że ktoś pomoże.Na mapce na stronie właściciela pisze lokalizacja Krusevo powiat Meka Draga.Z mapki widać ,że jest to miejscowość w pobliżu Novigradu.Niestety nic nie znalazłem o miejscowości Krusewo

1-może ktoś byl w krusewie(coś o miejscowości,plażach)
2-jaka jest odległość od Wenecji,Zadaru,Sukosanu(dziwna sprawa na mapce nie wygląda to daleko),ale korzystając z kalkulatora podróży zamieszczonego na forum cro wychodzi z Novigradu do Zadaru 378 do Bibjine 388
2-Czy te odleglośći są poprawne

Za wszelką pomoc dziękuję.Przepraszam jeżeli na forum są informacje odnośnie moich pytań,ale albo żle szukałem albo nic nie ma.
pawelh
Cromaniak
Posty: 1318
Dołączył(a): 25.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelh » 21.09.2013 15:41

Z Poreca są jednodniowe wycieczki statkiem do Wenecji.Wypływa się bladym świtem a wraca w nocy.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 21.09.2013 16:50

Można autem, jest taniej,
ale czy warto tracić połowę
dnia na autostrady i zwiedzać
Wenecję w galopie :?:
Moim zdaniem najlepiej przenocować
dodatkowo w okolicach Wenecji.
Miejsce noclegu w Novigradzie
sprawdź na google
street view
pawelh
Cromaniak
Posty: 1318
Dołączył(a): 25.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelh » 22.09.2013 08:55

Jeśli do ceny dojazdu samochodem doliczyć autostrady,cały dzień za parkowanie(blisko nie dojedziesz bo wszędzie woda )i cenę za nocleg to statkiem nie wychodzi wcale drożej.Info.pochodzi z własnych doświadczeń a nie z google.Do tego jeśli ktoś nie pływał na otwartym morzu to ma dodatkową atrakcję.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 22.09.2013 09:37

No, jest "delikatna" różnica
spędzić cały dzień w Wenecji, a stracić za każdym razem połowę dnia na dojazd autem albo dopłynięcie statkiem :roll:
Temcza
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 410
Dołączył(a): 27.09.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Temcza » 22.09.2013 10:23

Katamaran wypływa z Poreca 8.00 w Wenecji jest 10.30.Powrót 17.15.Cena 2 osoby dorosłe+2 dzieci
900 kn (bilet rodzinny) Na katamaranie można wykupić dodatkowe atrakcje w rozsądnych cenach i tak zaplanowane aby zdążyć na powrotny rejs (pływanie gondolą ,taxiboat itp.)
pawelh
Cromaniak
Posty: 1318
Dołączył(a): 25.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelh » 22.09.2013 14:41

Ja byłem w 2008 i cen nie pamiętam,ale start był o świcie a powrót wieczorem,ale nawet w ww wersji można zaliczyć wszystkie ważne punkty zwiedzania Wenecji i jeszcze zostanie czasu :D
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 22.09.2013 14:51

pawelh napisał(a):Ja byłem w 2008 i cen nie pamiętam,ale start był o świcie a powrót wieczorem,ale nawet w ww wersji można zaliczyć wszystkie ważne punkty zwiedzania Wenecji i jeszcze zostanie czasu :D

No weź przestań. Masz na myśli chyba zrobienie zdjęć i powrót...
Gdzie okoliczne wyspy, które także sa godne uwagi.
pawelh
Cromaniak
Posty: 1318
Dołączył(a): 25.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelh » 22.09.2013 20:38

Pewnie masz rację,ale ja byłem z trójką dzieci więc po rejsie i całodniowym zwiedzaniu w drodze powrotnej wszyscy na statku spali jak niemowlęta.
DolnoŚlązak
Podróżnik
Posty: 27
Dołączył(a): 27.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) DolnoŚlązak » 03.10.2013 15:21

W tym roku widziałem w Porecu i Rovini kursy do Wenecji po 450-500 kun od głowy. (dwie osoby to 600 zł)
Jeśli ktoś ma zamiar jechać samochodem to może pojechać do Punta Sabbioni (gdzieś taką relację znalazłem na forum) i zostawić tam auto na parkingu. (5 euro dzień).
My w tym roku tak zrobiliśmy.
Z Punta S. kursują tramwaje wodne, (numer 14 i 15) którymi można dopłynąć prawie pod sam plac Św.Marka
w Wenecji. W ciągu 30-40 minut jest się w Wenecji.
Koszt biletu na 12 godzin komunikacją wynosi 18 euro od osoby.
Koszt autostrady to ok 10 euro (my ją ominęliśmy),w tym momencie prowadzone są tam prace budowlane i na dłuższym odcinku jest ograniczenie do 70/80 km.
Problem będzie aby tego samego dnia wrócić na Istrię. Chodzi mi o zmęczenie organizmu.
Wenecja męczy, zwłaszcza jak ktoś chce jechać tam z dzieckiem i w sezonie.
Nam ta wyprawa dała w kość, mimo że nocowaliśmy po zwiedzaniu Wenecji pod Vicenzą (dwie godziny jazdy od Punta S.) byliśmy tak zmęczeni że o 21wszyscy padliśmy.
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 03.10.2013 16:44

Cro - Wenecja - Cro autem czy wodą w jeden dzień to słaby pomysł...
KURYK
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 51
Dołączył(a): 27.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) KURYK » 12.10.2013 15:09

Witam.

Ja polecam taką konfigurację podróży do W. z Istrii, mianowicie: samochodem do Triestu, zostawiamy na dużym parkingu tuż przy dworcu kolejowym, potem pociąg do W. i lądujemy na głównym dworcu parę kroków i jesteśmy. Pociągi kursują co chwila, cenowo taniej niż wszystkie katamarany etc. i oddychnąć można po całym dniu.
Pozdrawiam.
golibroda
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 575
Dołączył(a): 14.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) golibroda » 12.10.2013 15:42

Czy chodzi o ten dworzec w Trieście ?

45.6583,13.772004

Jeśli możesz wskaż dokładnie pozycje dworca i parkingu.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 12.10.2013 17:29

W Trieście jest tylko jeden główny dworzec kolejowy, w samym centrum miasta, blisko morza

Trieste Centrale
http://goo.gl/maps/fSoiS
KURYK
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 51
Dołączył(a): 27.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) KURYK » 12.10.2013 18:06

Chodzi o ten główny dworzec, wybaczcie szczegółów nie jestem w stanie podać, bo nie pamiętam dokładnie.
My będąc na Istrii 2 lata temu też rozważaliśmy wariant samochodowy do W., ale ludzie u których wynajmowaliśmy apartmani nam odradzili ze względu na wielki problem z parkingiem(ponoć w sezonie trzeba rezerwować kilka dni wcześniej), a wysiadając na dworcu w W. jesteś praktycznie w centrum. Nas było 2+2 i 2+3 i wiem że cenowo wyszło bardzo przyzwoicie.
Godziny odjazdów pociągów sprawdziliśmy na necie i do Triestu dotarliśmy rankiem gdzieś ok 7-8. Apel do rodziców którzy mają zamiar brać wózki dla dzieciaków-nie róbcie tego bo na każdy mostek (a jest ich mnóstwo) wózek pod pachę-przewalone.
Apropos statków, rozważaliśmy, ale jak na naszą rodzinkę wychodziło b.drogo i długo się płynie.
Następna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Wakacje 2014 wiele wątpliwości
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone