Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wakacje 2013 na własną rękę w Chorwacji dla 2 osób warto?

Apartament czy hotel? Ile to kosztuje, co warto wybrać, na co zwracać uwagę. Jeżeli szukasz odpowiedniego miejsca noclegowego, pisz tutaj. [Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Regulamin działu
Prosimy nie umieszczać w tym dziale żadnych postów zawierających treści, które mogą zostać uznane za reklamę. Moderatorzy zastrzegają sobie prawo do usunięcia postów w tym dziale bez podania przyczyn - proszę nie wysyłać następnych postów z pytaniem "co się stało z moim wątkiem". Nieprzestrzeganie powyższych postanowień grozi banem.

[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
rybolow
Croentuzjasta
Posty: 127
Dołączył(a): 07.09.2012
Re: Wakacje 2013 na własną rękę w Chorwacji dla 2 osób warto

Nieprzeczytany postnapisał(a) rybolow » 19.09.2012 13:47

Widzisz, sam piszesz, że za taką gromadkę 1500 Euro/tydzień jest ok. Ja też tak uważam. Czyli dwa tygodnie ok 3000 Euro. Problem polega na tym, że wiele ofert jest za tyle, ale za tydzień :(
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005
Re: Wakacje 2013 na własną rękę w Chorwacji dla 2 osób warto

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 19.09.2012 16:00

Niestety , czasem poszukiwania są czasochłonne, dlatego już trzeba zacząć szukać. Ja gdy nie miałem swojej stałej miejscówki, wpisywałem jakieś miasto które by mi pasowało i dodawałem privatni smjestaj i siedziałem po nocach i klikałem. Można tak coś znaleźć, tylko trzeba poświęcić trochę czasu. Albo można iść do Interhome i oni znajdą :) Nie ma co szukać całych domów tylko patrzeć ile apartmanów oferuje dana willa i kombinować. Są domy co mogą przyjąć 10 osób a są co mogą i 40...
woka
Koneser
Posty: 5458
Dołączył(a): 20.07.2003
Re: Wakacje 2013 na własną rękę w Chorwacji dla 2 osób warto

Nieprzeczytany postnapisał(a) woka » 19.09.2012 18:07

rybolow napisał(a):.... ale ja nie wyjadę na dwa tygodnie w 12 osób, w tym 6 dzieci (w tym roczne), żeby się błąkać po całym mieście i ulokować się w czterech niezależnych kwaterach.

Zapewne szukasz apartamentu. :wink:
Jeżeli odpowiada Ci (Wam) pensjonat to mogę służyć namiarem.
12 osób to rozmieścicie się na jednym piętrze w pokojach 2 i 3 osobowych. Każdy pokój w pełnym WC.

( wiem,że wiesz ale aby była jasność - w pensjonacie nie ugotujesz sobie nic. Śniadanie 5 euro/osoba, reszta posiłków w terenie)
goldengate
Odkrywca
Posty: 101
Dołączył(a): 24.05.2012
Re: Wakacje 2013 na własną rękę w Chorwacji dla 2 osób warto

Nieprzeczytany postnapisał(a) goldengate » 21.09.2012 07:23

channel ja z żoną w tym roku również po raz pierwszy zdecydowaliśmy się na samodzielny niezorganizowany wyjazd wakacyjny.
Zawsze jeździliśmy z biurem - Tunezja 1x, Egipt 6x.

Właśnie mija nasz pierwszy iz dwóch tygodni pobytu w Pakostane.

Jesteśmy zachwyceni Chorwacją, także nie żałujemy. Ale przecież nie o to pytasz.
Jeśli chodzi o kwestię finansową.Wg moich wyliczeń przed wyjazdem wychodziło że wydam około 4000zł / 2 osoby.
Jak dotąd mniej więcej się to sprawdza.
Otóż, wszystko zależy od tego czy jesteś z osób które lubią leżeć na plaży i tak naprawdę przez cały urlop nie ruszają się ponad swój region bazowy czy chcecie coś zobaczyć - zwiedzić.
My należymy do osób które plażowaniem nacieszą się 2-3 dni w tygodniu i to max od 8,9 rano do 13,14.

Jadąc tutaj nastawiliśmy się na zwiedzenie sporej części Cro. Więc dlatego koszt wakacji rośnie - paliwo, bilety wstępu.

Na ostateczną cenę pobytu składa się - paliwo, cena kwatery a przede wszystkim wyżywienia. Jeśli będziesz codziennie stołował się w barkach/restauracjach wyjdzie sporo więcej. My dużą część jedzenia zabraliśmy z Polski w lodówce turystycznej, na miejscu dokupujemy tylko bazowe składniki. Nie gotujemy oczywiście pełnych obiadów - tylko szybkie dania - spagetti, filet z kurczaka w sosie słodko-kwaśnym, pierogi, pyzy, itp itd.
Jak na razie przez 7dni pobytu jedliśmy 2 razy na mieście.

My płacimy za kwaterę 25EUR/dobe, autko mamy na gaz (gaz w Chorwacji po 3,39zł / litr).
Także suma summarum jeśli sam sobie zrobisz jedzenie to taki pobyt nie wyjdzie dużo więcej jak nad Bałtykiem.

Jeśli chcesz natomiast zobaczyć trochę miast wybierz najlepiej okolice między Zadarem a Sibenikiem czy Splitem. My jesteśmy prawie po środku między Zadarem a Sibenikiem, dzięki temu mamy blisko do wszystkich 4 miast, również park KRKA niedaleko. Same bilety wstępu to są nieduże koszty - KRKA czy Plitvickie to ok 55-60zł / osobę.

My nie żałujemy zamiany hotelu Allinclusive w Afryce na samodzielny pobyt w Chorwacji.
Jedyna niedogodność jedzenie ale po 2dniach się przyzwyczaisz. Hotel daje jedynie ten komfort idziesz i myślisz co zjeść a nie co dzisiaj zrobić na obiad :)
Mareksl
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 12.08.2012
Re: Wakacje 2013 na własną rękę w Chorwacji dla 2 osób warto

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mareksl » 21.09.2012 22:17

channel napisał(a):Witam

Z racji problemów z biurami podróży jakie obserwowaliśmy w tym roku w przyszłym chciałbym wybrać zupełnie nowy jak dla mnie kierunek na mapie a mianowicie chciałbym pojechać na 2 tygodnie na własną rękę do Chorwacji.
W związku z powyższym chciałbym zadać kilka pytań bardziej zorientowanym ode mnie użytkownikom forum a zarazem miłośnikom tego prawdopodobnie pięknego Europejskiego kraju.
Pierwsze moje pytanie to czy opłaca się jechać do Chorwacji na własną rękę autem w 2 osoby?
Bardziej opłaca się wynajęcie 2-osobowego pokoju lub apartamentu w domku czy też pokoju w hotelu?
Czekam na Wasze opinie, sugestie i wskazówki dotyczące planowania takiego wyjazdu. Mile widziane atrakcyjne nie drogie oferty noclegów :) !!


pierwsza sprawa i to nie wcale taka banalna to zadaj sobie pytanie czy masz czym dojechać tam do Chorwacji do samolotu tylko wchodzisz i za 4 godziny jestes na miejscu tu sprawa wyglada troszke inaczej.
Ja tez mam za soba kilka egiptow itp
rocker
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 514
Dołączył(a): 15.07.2011
Re: Wakacje 2013 na własną rękę w Chorwacji dla 2 osób warto

Nieprzeczytany postnapisał(a) rocker » 01.10.2012 07:04

Wycieczka do Egiptu wygląda tak: lotnisko - lot - lądowanie - transport do hotelu -7 lub 14 dni chlania (chyba że jesteś miłośnikiem snorkelingu wybierasz hotel przy rafie, to masz połowe dnia lania do gardła - może jakaś wycieczka fakultatywna (które są zakramencko drogie) - wylot.
Chorwacja - wygląda całkowicie inaczej. Jeśli nie boisz się podróży autem ok 1300km, to jedź i się sam przekonaj. Chorwacja jest ładna, tania (względnie) i bardzo klimatyczna.

Na forum musisz szukać, tym bardziej jak planujesz przyszło roczne wakacje. Na forum jest wszystko a nawet za dużo jak dla nowego użytkownika. Pochodź, zaznajom się z działami i poszukaj.
emok
Odkrywca
Posty: 61
Dołączył(a): 13.06.2011
Re: Wakacje 2013 na własną rękę w Chorwacji dla 2 osób warto

Nieprzeczytany postnapisał(a) emok » 16.10.2012 18:30

Witam . Od czterech lat jeżdzimy z żoną do Chorwacji w ciemno i we wrześniu. Szkoda że zaczęliśmy tak późno. Mamy grubo +50. Zachęcamy bo naprawdę warto. Pozdrawiamy
pawelh
Cromaniak
Posty: 1318
Dołączył(a): 25.11.2010
Re: Wakacje 2013 na własną rękę w Chorwacji dla 2 osób warto

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelh » 16.10.2012 22:07

rocker napisał(a):Wycieczka do Egiptu wygląda tak: lotnisko - lot - lądowanie - transport do hotelu -7 lub 14 dni chlania (chyba że jesteś miłośnikiem snorkelingu wybierasz hotel przy rafie, to masz połowe dnia lania do gardła - może jakaś wycieczka fakultatywna (które są zakramencko drogie) - wylot.
Chorwacja - wygląda całkowicie inaczej. Jeśli nie boisz się podróży autem ok 1300km, to jedź i się sam przekonaj. Chorwacja jest ładna, tania (względnie) i bardzo klimatyczna.

Na forum musisz szukać, tym bardziej jak planujesz przyszło roczne wakacje. Na forum jest wszystko a nawet za dużo jak dla nowego użytkownika. Pochodź, zaznajom się z działami i poszukaj.

Wszystko to prawda,ale "tania"to była kiedyś :lol:
Viktor
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 05.05.2012
Re: Wakacje 2013 na własną rękę w Chorwacji dla 2 osób warto

Nieprzeczytany postnapisał(a) Viktor » 02.11.2012 11:57

Witam,
W tym roku udało nam się znaleźć bardzo fajne i niedrogie apartamenty. Znalazłem je na Adriatyka.pl. Co prawda my byliśmy dużą grupą ale myślę że i mniejsze kwatery tam mają. W przyszłym roku jedziemy do Vinisce również z tą samą firmą. Udało nam się znaleźć trzy duże i naprawdę tanie apartamenty. Pozdrawiam :papa:
banankochan
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 510
Dołączył(a): 14.02.2012
Re: Wakacje 2013 na własną rękę w Chorwacji dla 2 osób warto

Nieprzeczytany postnapisał(a) banankochan » 12.11.2012 11:19

odezwij sie do mnie na adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl opowiem ci w miare o wszystkim o czym bedziesz chcial a ja bede wiedzial
ted 48
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 11.08.2013
Re: Wakacje 2013 na własną rękę w Chorwacji dla 2 osób warto

Nieprzeczytany postnapisał(a) ted 48 » 11.08.2013 10:24

woka napisał(a):
channel napisał(a):heeee ;) trzeba sobie ułatwiać życie a nie komplikować ;P

Skoro taki masz sposób na życie ..... musisz nadal jeździć do Egiptu. I wygodniej i taniej .... :wink:


Już nie mogłem zdzierżyć czytając ten temat. Wierzcie mi specjalnie się przed chwilą się zarejestrowałem aby to i owo dodać .
Szanowni Rodacy wyjeżdżający do Chorwacji i wypowiadający się w tym temacie .Czy Wy naprawdę musicie być tak złośliwi .Po co te uszczypliwości .Dlaczego to na zadane pytanie ( może i wielokrotnie zadane na tym forum ) nie potrafimy po ludzku odpowiedzieć .Jeżeli nic nie masz do powiedzenie lub nie chcesz odpowiedzieć to się nie włączaj do dyskusji chyba proste i zrozumiałe .Tez mam zamiar odwiedzić ten piękny kraj ale uchroń mnie Panie Boże przed tak "życzliwymi" rodakami .Czy My naprawdę musimy być zawsze do siebie wilkiem :!: :?:
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013
Re: Wakacje 2013 na własną rękę w Chorwacji dla 2 osób warto

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 11.08.2013 13:20

Jedziemy we dwoje i to z przyczepą co wiąże się z wyższym kosztem dojazdu, kemping (cena porównywalna do kwater a czasem i wyższa) i nam się to zupełnie nie opłaca pod kątem finansowym :lol: ale i tak jedziemy :mrgreen: ponieważ pod względem doznań nam się bardzo opłaca :hearts: .
Napewno taniej znaleźlibyśmy jakieś last minute w wygodnym hotelu z basenem, wyżywieniem, samolotem itd... ale poprostu nie kręci nas taki rodzaj wypoczynku.
Stawiamy na własną kreatywność co do wyboru miejsca pobytu, atrakcji w okolicy, zobaczenia czegos więcej niż hotelowa restauracja i basen.

Na tym forum jest tyle informacji nt. kosztów dojazdu, noclegów, wyżywienia, atrakcji, tego co mozna zobaczyć itd.. że każdy sam musi określić czy mu sie opłaca.
Jeżeli ktoś do tej pory korzystał z ofert biura podróży gdzie w zasadzie wszystko jest podane na tacy najpierw niech odpowie sobie na pytanie czy organizacyjnie ogarnie wyjazd. Jeśli tak - to do przodu i jazda, jak wróci to sobie odpowie czy sie opłacało :papa:
Poza tym to jest forum jakby nie było Cromaniaków więc raczej nikt nie odpowie, że sie nie opłaca :lool:
Rudiok
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 114
Dołączył(a): 28.10.2010
Re: Wakacje 2013 na własną rękę w Chorwacji dla 2 osób warto

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rudiok » 17.08.2013 02:03

Krótko odpowiadając na pytanie: warto :)

Od samego początku kiedy zacząłem podróżować do Chorwacji, zawsze były to zorganizowane samemu wypady 2 osobowe na 10-14 dni. Uśredniając to wychodzi ok. 4000 zł / 2 osoby za cały pobyt, ale dużo w tym jest kosztów stałych zależnych od m.in. auta, bo sporą część pochłania paliwo (moje pali średnio 5/100 więc za 1000 zł mam 3000 km do rozdysponowania). Za apartamenty wychodzi też średnio 1000 zł. Do tego 500 zł na wstępy, winietki i parkingi. A reszta wyżywienie, picie, pamiątki.

Mam porównanie ze znajomymi, którzy np. wykupują wczasy w Chorwacji przez biura podróży i spędzają wczasy siedząc przy hotelowym basenie patrząc się na Adriatyk i popijając tanie wino z pakietu all-inclusive... Bulą takie kwoty, że sam się zastanawiam czy nie zostać pośrednikiem i nie zarabiać na nieświadomych turystach, którzy myślą, że nie istnieje nic innego jak hotel :)
Poprzednia strona

Powrót do Apartamenty, hotele, pokoje



cron
Wakacje 2013 na własną rękę w Chorwacji dla 2 osób warto? - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone