Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wakacje 2013 co teraz wybrac

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
borek1974
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 22.06.2006
Wakacje 2013 co teraz wybrac

Nieprzeczytany postnapisał(a) borek1974 » 30.09.2012 20:25

Witam wszystkich , byłem w tym roku w Tucepi i było super .

W sumie w CRo bylem juz 7 raz zaqliczylem 2 x Primosten, Omiś , Makarska i Istrie Rabac .

Zastanawiam sie teraz gdzie jechac za rok . Najmniej podobaal mi sie Istria .....
CO polecacie podpowiedzcie .
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 01.10.2012 14:30

Pojedź jeszcze dalej na południe, na pewno Ci się spodoba. Może Półwysep Peljecac, a może Korcula, może Hvar....jest tyle możliwości, pięknych możliwości, że strasznie trudno coś doradzić.
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 01.10.2012 14:32

Iskra, Pelješac nie, tam jest beznadziejnie, nie wiesz? :oczko_usmiech:
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 02.10.2012 09:00

Bocian napisał(a):Iskra, Pelješac nie, tam jest beznadziejnie, nie wiesz? :oczko_usmiech:

No tak, jakoś mnie zaćmiło. Jak mogłam coś tak okropnego koledze zaproponować :mrgreen:
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 02.10.2012 09:11

No i wszystko jasne :)
Pasjonat Chorwacji
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 894
Dołączył(a): 25.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pasjonat Chorwacji » 10.10.2012 21:21

Witajcie. Widziałem kiedyś na naszym Forum efekt czyjejś fantastycznej pracy - zestawienie linków do stron, na których można wybierać, przebierać w ofertach jakie wystwiają właściciele kwater, w rozbiciu na poszczególne regiony Chorwacji. Szukam tego tematu i nie umiem znaleźć.
Planuję wyjazd na przyszły rok i bardzo przydałyby się te linki.
Jeśli ktoś z Was kojarzy ten temat, to bardzo proszę o podrzucenie linku.
Dziękuję z góry i pozdrawiam!
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7937
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 11.10.2012 09:02

Pasjonat Chorwacji napisał(a):Witajcie. Widziałem kiedyś na naszym Forum efekt czyjejś fantastycznej pracy - zestawienie linków do stron, na których można wybierać, przebierać w ofertach jakie wystwiają właściciele kwater, w rozbiciu na poszczególne regiony Chorwacji. Szukam tego tematu i nie umiem znaleźć.
Planuję wyjazd na przyszły rok i bardzo przydałyby się te linki.
Jeśli ktoś z Was kojarzy ten temat, to bardzo proszę o podrzucenie linku.
Dziękuję z góry i pozdrawiam!


Czy o to Ci chodziło? ;) :)
noclegi-w-chorwacji-apartamenty-i-pokoje-t17804.html
jara
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8000
Dołączył(a): 24.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) jara » 11.10.2012 10:36

Bocian napisał(a):Iskra, Pelješac nie, tam jest beznadziejnie, nie wiesz? :oczko_usmiech:


Ja się tam wybieram za karę :oops:
marcinbb
Croentuzjasta
Posty: 301
Dołączył(a): 08.10.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) marcinbb » 11.10.2012 10:47

Może i ja poproszę jakieś wskazówki, forum znam od dłuższego czasu jednak dopiero dziś postanowiłem się zarejestrować. Z przeczytanych tu relacji co nieco już wiem jednak proszę Was o weryfikację
- Pierwszy wyjazd do CRO, rodzina 2 + 1 ( choć to 1 to zarówno wiek dziecka 1,5 roku )
- wyjazd początek lipca
- przejazd na jeden strzał bez "międzylądowania"

Kierunek może na początek Makarska puki co myślę że Tucepi będzie dobrym rozwiązaniem gdzie znajdziemy trochę spokoju, a i do większych atrakcji nie będzie za daleko jak to się mówi Dubrownik, Mostar "in range". Reszta to raczej leżenie plackiem na plaży jestem to winny żonie po wycieczce na Rodos, Krete, i tegorocznym "Tour de pologne" ( Góry - Morze - Mazury )
Fatamorgana
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6257
Dołączył(a): 08.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fatamorgana » 11.10.2012 11:50

Na Makarską w lipcu i chcecie zaznać spokoju? :o :)
No chyba w apartmanie, bo raczej nie na plażach... :lol: :wink:
A i ten spokój na kwaterze taki pewny nie jest, bo wszystko zależy jaka, gdzie i co obok i kto obok będzie.
W zestawieniu z tym co piszesz i co mi wiadomo polecałbym albo gdzieś bliżej (bo jednym ciągiem na Makarską z małym dzieckiem to nie wiem czy nie za męczące dla Was będzie...) albo tam gdzie:
- jest dużo cienia (laski, drzewka)
- na plażach nie ma oblężenia i rezerwacji ręcznikowo-karimatowych na kolejny dzień
- nie ma łomotu imprez czy innego stukania.

I dlatego mogę z czystym sumieniem polecić...Brać i Splitską.
Mkm i Mysza oraz Marsallah mnie pewnie poprą.
Albo Murvica i Povlja na Braćiu.
Albo mniejsze miejscowości na Korćuli i Hvarze. Albo okolice Mariny.
Peljesać tyż świetny, ale daleko. Makarska zauroczy na pierwszy raz, ale chętnych do owego zauroczenia jest tak wielu, że.... zdania są podzielone- jedni tam wolą mieszkać, bo wtedy czują prawdziwe wczasy w sezonie, a inni tam tylko przyjeżdżają zwiedzać i pospacerować czy korzystać z zaplecza czy sprzętu turystycznego (a jest duże), ale mieszkać i wypoczywać wolą w spokojniejszych miejscowościach.

W przeciwieństwie do Makarskiej i bezpośredniej okolicy, wymienione mają tę zaletę, że nie ma tam takiego zagęszczenia miasteczek na małym pasie wybrzeża, za to jest sporo więcej miejsc do plażowania i do tego z darmowym parkowanie i bez rezerwacji miejsca na plaży no i w cieniu drzewek najczęściej (może poza Povlją).
marcinbb
Croentuzjasta
Posty: 301
Dołączył(a): 08.10.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) marcinbb » 11.10.2012 12:09

Zakładaniem że początek lipca to będzie jeszcze trochę wolnego miejsca od 3.07 do 17.07 ale jak widać przeliczyłem się. Wynika z tego że jak napisałaś trzeba szukać jakiegoś spokojniejszego miejsca.
Myślałem o Isrii bo na jeden strzał najbliżej, jednak jak ktoś na forum napisał to taki Polski Ciechocinek. Może Hvar ale tu znów +2h prom i jednak jesteśmy "uwiązani" do wyspy bez mostu.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 11.10.2012 12:14

marcinbb napisał(a):Myślałem o Isrii bo na jeden strzał najbliżej, jednak jak ktoś na forum napisał to taki Polski Ciechocinek.

Istria dość spora, znajdziesz tam spokojne miejsca.
Fatamorgana
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6257
Dołączył(a): 08.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fatamorgana » 11.10.2012 12:35

marcinbb napisał(a):Zakładaniem że początek lipca to będzie jeszcze trochę wolnego miejsca od 3.07 do 17.07 ale jak widać przeliczyłem się. Wynika z tego że jak napisałaś trzeba szukać jakiegoś spokojniejszego miejsca.
Myślałem o Isrii bo na jeden strzał najbliżej, jednak jak ktoś na forum napisał to taki Polski Ciechocinek. Może Hvar ale tu znów +2h prom i jednak jesteśmy "uwiązani" do wyspy bez mostu.


Wiesz, zależy gdzie i jak się trafi. Makarska jest jednak daleko, Peljesać jeszcze dalej.
Ale w miarę spokojnie jest na Makarskiej Rivierze akurat na jej końcu- Żivogośće, Drvenik, Blato czy Igrane.
Zaś Istria jest spora ale... hmmm...największą jej zaletą jest to, że jest blisko. A największą wadą?
Są tam spore wczasowiska i małe dziury ale osobiście (po 3 wizytach na Istrii i zobaczeniu jej całej) uważam, że jest mało ciekawa krajobrazowo i nie ma ciekawych plaż (tu Dalmacja i wyspy biją ją na głowę).
Jak chcecie połączyć krajobraz z wyspami i bliskością oraz plażami i względnym spokojem to mogę polecić dwa miejsca - wyspy Krk i Pag (obydwie blisko (z południa Polski ok. 850-900km) i obydwie dostępne drogą lądową lub krótkim promem na Pag. Jednak tam jest pewien "problem z zielenią" i ilością cienia.
Trochę łyso.
A Brać jest w sumie niedaleko- 1100km z południa Polski, autostrady na Węgrzech, Słowacji i w Cro zapewniają szybki przejazd, promy ze Splitu co godzina i w jednym ciągu da się dojechać z małymi odpoczynkami.
W roku ubiegłym i tym, o moim celu wakacyjnym zadecydowała właśnie szybkość dotarcia i odległość (Pag i Brać).

Jest jeszcze jedna sprawa.
Skoro pierwszy raz do CRO to pytanie czy Istria Was zachęci czy zniechęci?
Istria a Dalmacja czy rejon Makarskiej to jakby 3 różne oblicza CROATII.
Niejeden po wizycie na Istrii miał niedosyt, zwłaszcza gdy ma pewne konkretniejsze oczekiwania odnośnie "ładności kraju". Przybywając na Makarską otwierał szeroko japę ze zdziwienia....
Prawdziwa esencja Chorwacji podobno zawiera się właśnie na Makarskiej, bo jest tam w największej urodzie to z czego Chorwacja słynie, choć też nie do końca, bo brakuje tych mniejszych wysepek przy brzegu.

Potem bywa tak, ze jak ktoś na pierwszy ogień zaliczy Makarską, to taka Istria czy rejon Zat. Kvarneńskiej wydają mu się blade i bezbarwne w porównaniu z tym co widział.
Moim zdaniem warto sobie dawkować doznania i jeśli zamierzacie tam jeszcze jeździć- zobaczcie coś pomiędzy- ot tak na przykład albo rejon Paklenicy, Zadaru czy Krk, Pag.
Potem Brać , Hvar a potem dalej na południe...
Ostatnio edytowano 11.10.2012 12:45 przez Fatamorgana, łącznie edytowano 1 raz
Pasjonat Chorwacji
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 894
Dołączył(a): 25.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pasjonat Chorwacji » 11.10.2012 12:39

dids76 napisał(a):
Pasjonat Chorwacji napisał(a):Witajcie. Widziałem kiedyś na naszym Forum efekt czyjejś fantastycznej pracy - zestawienie linków do stron, na których można wybierać, przebierać w ofertach jakie wystwiają właściciele kwater, w rozbiciu na poszczególne regiony Chorwacji. Szukam tego tematu i nie umiem znaleźć.
Planuję wyjazd na przyszły rok i bardzo przydałyby się te linki.
Jeśli ktoś z Was kojarzy ten temat, to bardzo proszę o podrzucenie linku.
Dziękuję z góry i pozdrawiam!


Czy o to Ci chodziło? ;) :)
noclegi-w-chorwacji-apartamenty-i-pokoje-t17804.html


TAK!!!!
Wielkie dzięki dids76!
marcinbb
Croentuzjasta
Posty: 301
Dołączył(a): 08.10.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) marcinbb » 11.10.2012 13:11

Z perspektywy czasu najpierw Kreta, później Włochy i Toskania, następnie Rodos, później znów miała być Toskania, jednak tu pojawiło się nowe życie z nas i szukaliśmy kompromisu wiadomo ciąża wiąże się z wizytami u lekarzy więc wakacje 2011 oklepany do granic możliwości Władek, po porodzie mówimy może Włochy i znów Toskania ( mamy rodzinę na miejscu ) jednak nasza mała miała wtedy tylko 7 miesięcy i wieźć ją po 8-10h samochodem z 1 noclegiem odpada, więc zrobiliśmy objazdówkę po Polsce Góry -> Morze -> Mazury.
Jednak gdybym miał wybierać miejsce gdzie chciałbym wrócić tylko Kreta idealny kompromis między roślinnością, miejscami do zobaczenia, Wąwóz Samaria, i sam turkus morza.
I podobnego kompromisu szukał bym w Cro, mogę sam siebie zapytać jak to sie stało że jeszcze tam nie trafiliśmy ale drogi życia chciały inaczej. A teraz widzę Cro w samych superlatywach: Odległość, pogoda, no i Wasze relacje z podróży. Faktycznie może należało by zweryfikować swoje oczekiwania i wybrać Krk, Pag.
A może ja zbyt wiele oczekuje... i zbyt wiele zależnych w tym uczestniczy... moja żona powiedziała by Wam że chce 2 tyg. leżeć plackiem na plaży, być oby jak najdalej miejsc które można zwiedzić ( no dobra raz, góra 2 razy można się ruszyć z plaży ) - Więc chyba sam siebie przy Twojej "Fatamorgana" pomocy przekonałem się że to chyba będzie Pag, Krk...
Następna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Wakacje 2013 co teraz wybrac
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone