Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wakacje 2013 co teraz wybrac

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Slavko1974
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 870
Dołączył(a): 17.12.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Slavko1974 » 07.02.2013 22:57

Czytałem ten temat :)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 08.02.2013 07:33

W czym problem więc ? Teraz jest to a następnym razem co innego...ja zastanawiam się na Pag choć chyba jednak na Peljesać ponownie pojadę...
W zeszłym roku byłem na całodziennej wyprawie na Pag i bardzo mnie się podobało choć woda była lodowata a był sierpień... :x
Slavko1974
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 870
Dołączył(a): 17.12.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Slavko1974 » 08.02.2013 07:45

Problem taki, że przekrój wiekowy mojej grupy to 2 - 60 lat, więc każdy ma inne upodobania. Wiem, że nikomu się w 100% nie dogodzi, ale...
W kazdym razie dziekuję za potwierdzenie mojego wyboru.
Dżejan
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 749
Dołączył(a): 24.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dżejan » 11.02.2013 21:10

mirko napisał(a):Jeśli na północ, polecam Premanture :)

http://www.medulinriviera.info/hr/medulin/premantura/


fajna ta Premantura :oczko_usmiech: , czy w sezonie w ciemno się tam coś znajdzie?
pewnie dużo Niemców i innych z zachodu...
cronaturki
zbanowany
Posty: 2196
Dołączył(a): 10.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) cronaturki » 11.02.2013 21:28

co wybrać?

hmm na przyklad to istria-2013-z-salzburgiem-w-tle-t40246.html
agniesia
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 43
Dołączył(a): 23.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) agniesia » 23.02.2013 23:26

Witam wszystkich Cromaniaków :) w 2010r. byliśmy ze znajomymi w Primosten (swoją drogą piękne miejsce), na ten rok poszukuję podobnej miejscowości pod względem wielkości, liczby turystów, poziomu hałasu, atrakcyjności itp. tyle że bardziej na południu, co polecacie? Myślałam o Baska Voda lecz nie wiem czy to nie "za duża" miejscowość.
rafgrzeg
Croentuzjasta
Posty: 282
Dołączył(a): 20.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) rafgrzeg » 24.02.2013 18:06

Moi drodzy podpowiedcie mi co można zobaczyć w rejonie Split-Zadar. Wybieram się z rodziną do Vodic w lipcu, ale z uwagi na to, że nie jesteśmy typem siedzącym muszę mieć bogaty plan na 12 dni pobytu (2 dni po drodze spedzamy na Węgrzech). Znalazłem takie tematy: 1. Split, 2. Salona, 3. Sibenik, 4. Park Narodowy Krka 5. Burnji 6. Trogir 7. Zadar 8. Knin 9. Tribunj 10. Klis 11. Rezerwat Pantan 12. Kamenjak 13. Jezioro Vransko 14. Rafting na Cetinie
Czy jest coś jeszcze ciekawego w okolicy? a może coś jest zbędne na tej liście, jak uważacie?
kamillapy
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 19.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) kamillapy » 24.02.2013 18:40

Ja cztery lata temu zaczęłam od Istrii, a konkretnie od małej miejscowości Pjescana Uvala, to 2km za Pula. Potem był Okrug Gornji na wysepce Ciovo. W ubiegłym roku Postira na wyspie Brać. W tym roku jadę do Orebica. Na razie najbardziej podobało mi się w zatoce Mavarstica w Okrugu. W tym roku mam zamiar w końcu zwiedzić Dubrownik i Korcule. Po przejrzeniu postów na cro.pl ni żałuje wyboru Orebica.
kamillapy
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 19.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) kamillapy » 26.02.2013 20:27

rafgrzeg napisał(a):Moi drodzy podpowiedcie mi co można zobaczyć w rejonie Split-Zadar. Wybieram się z rodziną do Vodic w lipcu, ale z uwagi na to, że nie jesteśmy typem siedzącym muszę mieć bogaty plan na 12 dni pobytu (2 dni po drodze spedzamy na Węgrzech). Znalazłem takie tematy: 1. Split, 2. Salona, 3. Sibenik, 4. Park Narodowy Krka 5. Burnji 6. Trogir 7. Zadar 8. Knin 9. Tribunj 10. Klis 11. Rezerwat Pantan 12. Kamenjak 13. Jezioro Vransko 14. Rafting na Cetinie
Czy jest coś jeszcze ciekawego w okolicy? a może coś jest zbędne na tej liście, jak uważacie?


Na każdy dzień coś planujesz?
My będąc z mężem w Okrug Gornji (Ciovo) robiliśmy przerwy na opalanie, moczenie tyłków w Jardanie i popijanie chorwackich napitków: rakiji, piwka, winka, orzechówki, "ichniej" brandy...
Zwiedziliśmy: Krka, Szybenik, Split, Trogir (kilka razy - szczególnie wieczorami, bo stateczek w 15min tam pływał), byliśmy też na raftingu na Cetinie (bomba)
Ale przecież każdy spędza wakacje jak lubi. My nie goniliśmy wszędzie, bo to miał być dla nas czas na odpoczynek. W tym roku jedziemy 4 raz, bo przecież zawsze można pojechać kolejny i kolejny...
Pozdrawiam.
rafgrzeg
Croentuzjasta
Posty: 282
Dołączył(a): 20.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) rafgrzeg » 26.02.2013 20:49

kamillapy napisał(a): byliśmy też na raftingu na Cetinie (bomba)

My właśnie jakoś tak wypoczywamy podróżując... :mrgreen:

a powiedz czy tam jest jedna firma która organizuje taki rafting czy jest ich więcej... i czy jest to w miarę bezpieczne dla 6 i 9 latka?
kamillapy
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 19.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) kamillapy » 03.03.2013 15:24

rafgrzeg napisał(a):
kamillapy napisał(a): byliśmy też na raftingu na Cetinie (bomba)

My właśnie jakoś tak wypoczywamy podróżując... :mrgreen:

a powiedz czy tam jest jedna firma która organizuje taki rafting czy jest ich więcej... i czy jest to w miarę bezpieczne dla 6 i 9 latka?


My płynęliśmy z wyspy Brac statkiem, ale z tego co widziałam to jedna firma to organizuje. Wybraliśmy opcję light, bo kolega nie umie pływać i trochę się cykał (trasa wtedy jest krótsza i już na łagodniejszym odcinku Cetiny, choć też były trudniejsze odcinki). Z nami w pontonie byli Szwajcarzy z dwójką dzieciaków w wieku około 5-6 lat i dzieciaki miały naprawdę frajdę. Każdy dostaje kask i kamizelkę, więc naprawdę niemasię c obawiać. Kiperzy tak dzieci usadzają, by bezpiecznie płynęły. Tylko dorośli dostają pagaje i wiosłują. Naprawdę warto, jest kupa śmiechu i emocji.
pawelh
Cromaniak
Posty: 1318
Dołączył(a): 25.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelh » 03.03.2013 15:39

agniesia napisał(a):Witam wszystkich Cromaniaków :) w 2010r. byliśmy ze znajomymi w Primosten (swoją drogą piękne miejsce), na ten rok poszukuję podobnej miejscowości pod względem wielkości, liczby turystów, poziomu hałasu, atrakcyjności itp. tyle że bardziej na południu, co polecacie? Myślałam o Baska Voda lecz nie wiem czy to nie "za duża" miejscowość.
Pakostane :!:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 17.03.2013 23:08

pawelh napisał(a):
agniesia napisał(a):Witam wszystkich Cromaniaków :) w 2010r. byliśmy ze znajomymi w Primosten (swoją drogą piękne miejsce), na ten rok poszukuję podobnej miejscowości pod względem wielkości, liczby turystów, poziomu hałasu, atrakcyjności itp. tyle że bardziej na południu, co polecacie? Myślałam o Baska Voda lecz nie wiem czy to nie "za duża" miejscowość.
Pakostane :!:


Pakostane jest na północ od Primosten ;-)

Myślę, że Baska Voda to dobry wybór (stosunkowo niedaleko na Brac, Hvar, a nawet Korculę i do Dubrovnika: ok. 160 km, przy okazji można pojechać też do Mostaru w BiH: ok. 100 km).
pleasant_swirl
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 18.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) pleasant_swirl » 18.03.2013 18:55

Witam serdecznie wszystkich miłośników Chorwacji :)

Dołączyłam świeżo do cro-maniaków. Mam nadzieję, że mi Państwo pomogą w dokonaniu wyboru. Nie jest to mój pierwszy wypad do Chorwacji ale pierwszy tak planowany a jestem osobą dość skrupulatną i o to mój problem
W tym roku zaplanowaliśmy, no bardziej ja zaplanowałam, wypad na wyspę Hvar. Padło na południowe wybrzeże: Bay Rapak lub Skozanje. Rozchodzi się o to, iż wybieramy się z psem i planujemy dużo spacerować. Poza tym spędzać czas na plaży. Jakiś cień też wskazany :lol: Zastanawiam się, która z zatok jest bardziej obłożona bo mój piesio przyjazny jest i lubi się bawić, dlatego wolimy mieć spokój. Jak wygląda dalsza okolica? Czy można znaleźć jakieś ustronne, "dzikie" plażyczki? Gdzie jest spokojniej? Będę wdzięczna za poradę :)
ktat
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 33
Dołączył(a): 05.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) ktat » 21.03.2013 10:00

co lepsze Omis , Sevid czy Ciovo Arbanija ewentualnie Okrug gor
siedzę i czytam ,szukam kwater i mam mętlik
sierpień 4 osoby dorosłe dzieci 7 lat i 1,5 roku
doradźcie proszę
zależy nam na plaży dla dziewczyn , widoku z balkonu ;) i jakimś barze
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Wakacje 2013 co teraz wybrac - strona 10
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone