Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wakacje 2008 - Grecja Po Raz Pierwszy

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
carnivalka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1242
Dołączył(a): 17.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) carnivalka » 03.10.2008 08:14

Spałam na kilku campach i wszędzie można było się podłączyć do prądu.Wtyczki pasują nasze.Ceny campów ,które ja odwiedziłam wahały się w cenach od 15 do 26 euro za plac, namiot, prąd ,samochód za dwie osoby.
Taksy nigdzie nie liczyli.
Renatka66
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 306
Dołączył(a): 04.11.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Renatka66 » 04.10.2008 16:36

Dwa pytania:
Po co w Serbii wymieniać pieniądze, kiedy za autostrady można płacić w euro?
A co ciekawego można kupić w aptece w Grecji i to w dużych ilościach :?:
LRobert
Cromaniak
Posty: 4130
Dołączył(a): 09.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) LRobert » 04.10.2008 18:10

Co do wymiany to gdzieś wyczytałe, że lepiej wychodzi, ale prawdę mówiąc nie liczyłem tego. Co do apteki to maść wybielająca na przebarwienia skóry. Niedostępna u nas. :lol: Jeszcze coś miałem podsumować, ale na razie nie mam czasu.
carnivalka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1242
Dołączył(a): 17.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) carnivalka » 04.10.2008 18:11

A kto w Serbii podczas tranzytu wymienia kasę ,raczej nikt.
Co do aptek w Grecji to kiedyś sterydy były osiągalne bez recepty i ograniczeń,pomijam fakt czy to ciekawe .Myślę,że masz coś ciekawszego na myśli. :)
LRobert
Cromaniak
Posty: 4130
Dołączył(a): 09.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) LRobert » 07.10.2008 19:18

Miało być podsumowanie:
MINUSY:
1. jakoś dziwnie się nam zwiększyła pojemność baku w samochodzie,
2. Grecy nie umieją obsługiwać McDonalda- -czystość, obsługa i zachowanie tubylców,
3. śmieci po rowach,
4. niestety w większości kiepsko oznakowane drogi - szczególnie te boczne,
5.nocne hałasy na kempingu,
6. trochę daleko
PLUSY:
METORY i MANI
1. ciepełko-temperatury
2. woda
3. krajobrazy, chociaż spodziewałem trochę się innych :lol:
4. kempingi
6. mimo wszystko ludzie :lol:
7. ceny
Grecja okazała się dość dzika/świadomie pominęliśmy stolicę/. Wyobrażałem sobie ten kraj inaczej - szczególnie jeśli idzie o zabytki, ale może jeszcze nie trafiliśmy tam gdzie trzeba. :o Klimat miasteczek szczególnie na Peloponezie - rewelacja.
Tych plusów prawie tyle co minusów. Wyprawa nam się podobała i wrażenia jak najbardziej pozytywne - mam nadzieję, że widac to na zdjęciach. :roll:
To chyba tyle. Przejechaliśmy sporo kilometrów. Z planów udało się zrealizować wszystko. Zostało jeszcze trochę miejsc, które warto zobaczyć - wyspy. Zobaczymy jak bedzie z realizacją.
Dziękuję cierpliwym czytelnikom-tym nielicznym znanym i tym nieznanym :wink: . Może coś jeszcze napiszę jak mi się przypomni, ale raczej nie będzie to nic istotnego. Będę zaglądał. Jak będą pytania to spróbuję w miarę możliwości pomóc.
carnivalka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1242
Dołączył(a): 17.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) carnivalka » 07.10.2008 22:31

Dzięki Robercie za fajną relacje i za najwspanialsze zdjęcia jakie oglądałam.Przyznam Ci się ,że tez byłam na Sikia i dwa razy przedarłam się na wschodnie wybrzeże Pelionu.Konkretnie do Potistiki.Miałeś rację niecałe 30 kilometrów a jazda godzinkę i to przy pisku nie tylko opon.

Pozdrówka
carnivalka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1242
Dołączył(a): 17.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) carnivalka » 08.11.2008 00:55

Napisałeś Robercie

Wstęp do amfiteatru kosztował 16 Euro, wstęp w Mykenach do grobu, twierdzy i muzeum 24 Euro

Mam nadzieję,że cena nie od osoby.
LRobert
Cromaniak
Posty: 4130
Dołączył(a): 09.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) LRobert » 02.12.2008 23:33

Tak Mykeny za 3 osoby dorosłe i dziecko. :lol:
Krystof
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3353
Dołączył(a): 26.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krystof » 02.04.2009 13:57

uffff, przebrnąłem ... gratulacje! :@) ja dopiero dziś, a widzę, że ralacja zeszłoroczna!? wstyd, wstyd ... zaraz sobie poukładam pytania ... uważaj :wink:
bukmacher3
Croentuzjasta
Posty: 316
Dołączył(a): 28.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) bukmacher3 » 08.04.2009 21:06

zauroczona napisał(a):Podziwiam śmiałków, którzy do Grecji podróżują samochodem - ja była tam 3-krotnie, ale zawsze samolotem. W ub. roku po raz pierwszy wybrałam się z rodzina w podróż autkiem i dlatego kierunkiem była Chorwacja, bo bliżej - i wybór był świetny!


Dlaczego śmiałków? Ja jeszcze w tym roku odwiedzę Grecję autkiem, ale też już planuję powoli rok 2010 autkiem do Grecji i Turcji.
LRobert
Cromaniak
Posty: 4130
Dołączył(a): 09.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) LRobert » 08.04.2009 22:06

Do Grecji nie jest tak bardzo daleko. :lol: Samochód daje większą niezależność i mozliwość zobaczenia wielu miejsc. Ja jestem przyzwyczajony bo na codzień dużo njełżdżę niestety po polskich drogach. :cry: :evil:
zauroczona
Croentuzjasta
Posty: 227
Dołączył(a): 20.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) zauroczona » 10.04.2009 23:26

No tak, jak sie mieszka na południu naszego pieknego kraju to cała Europa jest bliżej :) , a jak ma sie do przejechania naszymi drogami jakieś 600 km to jest to dodatkowy dzien drogi niestety :(
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 11.04.2009 17:53

Już tak nie narzekaj - tak tu kiedyś przeczytałem więc przekazuję dalej :) :wink:
Niedługo będziemy jeździć pięknymi autostradami....
zauroczona
Croentuzjasta
Posty: 227
Dołączył(a): 20.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) zauroczona » 11.04.2009 18:02

Oby Twoje słowa spełniły się jak najszybciej, bo jak widzę Ty też masz niezły kawałek do Cro :D

A tak właściwie to nie ma co narzekać - sama podróż już jest pięknym preludium do upragnionych wakacji - dostarcza często ogromnych emocji :D
djibril
Odkrywca
Posty: 65
Dołączył(a): 15.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) djibril » 21.06.2009 23:50

carnivalka napisał(a):Spałam na kilku campach i wszędzie można było się podłączyć do prądu.Wtyczki pasują nasze.Ceny campów ,które ja odwiedziłam wahały się w cenach od 15 do 26 euro za plac, namiot, prąd ,samochód za dwie osoby.
Taksy nigdzie nie liczyli.


[quote= "LRobert"]
METORY i MANI
1. ciepełko-temperatury
2. woda
3. krajobrazy, chociaż spodziewałem trochę się innych icon_lol.gif
4. kempingi
6. mimo wszystko ludzie icon_lol.gif
7. ceny
[quote= "LRobert"]

Ja jakoś w cenach nie zauważyłem nic pozytywnego. Kempingi w zasadzie takie same ceny jak w Cro, no może minimalnie niższe. A jak podobne do Cro, to i porównywalne do ITA. A jak porównywalne do ITA, to w sumie bez rewelacji w porównaniu z całą Europą Zachodnią. Co najwyżej jedzenie trochę tańsze, za to koszta dojazdu duże. Stan zachowania zabytków (poza Mykenami, ewentualnie) rozczarowujący. Wymienione plusy raczej naciągane (bieganie po sakramenckim upale zaletą 8O) :?. Nie rozumiem "ochów i achów", za to nabieram przekonania, że jak będę chciał zobaczyć coś ze starożytności to chyba trzeba będzie wybrać się poza Europę :evil: mimo wszystko dziękuję za wyczerpującą relację i piękne zdjęcia :D
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Wakacje 2008 - Grecja Po Raz Pierwszy - strona 8
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone