Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

W tym roku ceny ostro w górę?

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
yzedef
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2975
Dołączył(a): 09.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yzedef » 29.12.2017 12:15

anakin napisał(a):Na wszystkie moje pobyty tylko raz zdarzyło się, że gospodarz (a właściwie jego syn) przysiadł się z połówką półlitrowej flaszki rakiji (notabene lepszej nigdzie nie piłem) a wypił......dwie nasze. :lol:
Poza tym zawsze jakieś peki, ryby, raki czy napitki lądowały na stole.
Nie żebym wymagał, absolutnie nie!
Niemniej jednak jest to miłe.

Więc pewnie mam fart. :wink:


Bardzo wiele zależy od Naszego podejścia do ludzi, po prostu od zwykłej życzliwości. Jeżeli jesteśmy upierdliwi, roszczeniowi i nie mili to nie ma co się dziwić że od drugiej strony dostajemy to samo. Na moje wszystkie wyjazdy w sumie nie mogę narzekać na gospodarzy, miałem z nimi jakieś tam małe problemy, które jednak zostały w miłej atmosferze wyjaśnione. W tym roku gospodarze dawali nam figi, dostaliśmy również pyszny rybny obiad, oczywiście też mieliśmy dla nich fanty... bardzo chwalili nas że byliśmy wzorowymi lokatorami i ogólnie bardzo lubią Polaków. Za to Włosi, Słoweńcy to tragedia tak ich skwitowała właścicielka, na Czechów też narzekała i to fakt ja tej nacji najbardziej nie cierpię :), już nie raz miałem ich rwetesu dosyć na plażach.
Trzeba po prostu szukać szukać i jest jeszcze szansa znaleźć perełki ale faktycznie rok w rok te fajne apartamenty mają coraz wyższe ceny... no cóż jest okazja to zarabiają, spójrzmy sobie w twarz.. na ich miejscu również byśmy tak robili :)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 29.12.2017 12:16

Ani, z tym jazgotem to masz rację bo drą się niemiłosiernie mimo, że tylko rozmawiają.Taka natura, Chorwaci są zdecydowanie spokojniejsi inie ukrywam, że i mi to casami przeszkadza :wink:
Jak na ironię losu, więcej Włochów jest na chorwackich plażach niż na włoskich a szczególnie w sierpniu :D
Ostatnio koczowała koło mnie taka para w Zaostrog, dopiero w knajpie zorientowałem się, że to Włosi, byli tacy spokojni jak nie Włosi.
malinero
zbanowany
Posty: 416
Dołączył(a): 05.11.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) malinero » 03.01.2018 11:08

sdolas napisał(a):Fakt, że dla wielu ogólnie mówiąc, Chorwacja staje się zbyt droga, nie jest to przecież jednoznaczne z rezygnacją urlopowania tam.
Rozumiem że jesteś jednym z wielu turystów, których nie mało na tym forum, dla których 100E za apartament to normalna cena :wink:


Tak to normalna cena za apartament przy samej plaży, z udogodnieniami i dobrym wyposażeniem.

Podobne ceny są w Grecji, Włoszech czy Hiszpanii, nie widzę powodu dla którego nie miałby by być w Chorwacji.
greenrs
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5792
Dołączył(a): 30.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) greenrs » 03.01.2018 11:15

malinero napisał(a):
sdolas napisał(a):Fakt, że dla wielu ogólnie mówiąc, Chorwacja staje się zbyt droga, nie jest to przecież jednoznaczne z rezygnacją urlopowania tam.
Rozumiem że jesteś jednym z wielu turystów, których nie mało na tym forum, dla których 100E za apartament to normalna cena :wink:


Tak to normalna cena za apartament przy samej plaży, z udogodnieniami i dobrym wyposażeniem.

Podobne ceny są w Grecji, Włoszech czy Hiszpanii, nie widzę powodu dla którego nie miałby by być w Chorwacji.

No widzisz... a jeszcze w 2013 r. za komfortowy apartament z bezpośrednim wejściem na piękną, małą plażę płaciłem 50 euro :?
sdolas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1855
Dołączył(a): 30.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) sdolas » 04.01.2018 08:57

greenrs napisał(a):...No widzisz... a jeszcze w 2013 r. za komfortowy apartament z bezpośrednim wejściem na piękną, małą plażę płaciłem 50 euro :?

Ja w zeszłym roku płaciłem 60 ojro :wink:
W tym roku zabukowane 65 .
Tylko takich perełek to obecnie ze świecą szukać, gdzie kilka lat temu to była normalna cena.
Przynajmniej dla mnie, 100E to jest mega drogo.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7946
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 04.01.2018 12:54

sdolas napisał(a):Przynajmniej dla mnie, 100E to jest mega drogo.

Dla mnie taka kwota jest nie do przyjęcia. Jeżdżę zawsze na 14-16 dni, więc sam apartament wyszedł by mi ponad 6tysi, a tyle starcza mi spokojnie na cały wyjazd (2+1).
Mój gospodarz cen nie podniósł od 2013roku i w tym roku też nie zmienia.
ApropoDefacto
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 576
Dołączył(a): 18.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) ApropoDefacto » 04.01.2018 13:57

Ok, tylko w Makarskiej chyba raczej można sobie pomarzyć o takich cenach. W tamtym roku płaciłem 100 euro za ap 4 osobowy w Veliko Brdo. W tym roku mam rezerwacje w Makarskiej i też wychodzi ok 100 za apartament i to wcale nie są żadne królewskie warunki tyle, że zdecydowanie bliżej do plaży niż z VB :wink: Może coś się jeszcze znajdzie w mniejszych pieniądzach, jeżeli nie to trudno w końcu cały rok się zbiera na te wakacje :wink: Teraz będę dopiero 2 raz w Chorwacji więc dopiero przekonam się czy z roku na rok wszystko poszybowało w górę
sdolas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1855
Dołączył(a): 30.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) sdolas » 04.01.2018 14:39

W Makarskiej to bym nawet za darmo apartmana nie chciał :oczko_usmiech:
Ale to już inny temat, bo o gustach się niby nie dyskutuje :roll: :wink:
yzedef
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2975
Dołączył(a): 09.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yzedef » 04.01.2018 21:48

sdolas napisał(a):W Makarskiej to bym nawet za darmo apartmana nie chciał :oczko_usmiech:
Ale to już inny temat, bo o gustach się niby nie dyskutuje :roll: :wink:

Nie jesteś sam... tam to są jakieś Krupówki lub inne Morskie Oko :).
Odkąd odkryłem wyspy chyba nie prędko na stały ląd wrócę
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 04.01.2018 22:42

Ale nie sztuka zapłacić 50 E za apartament i zasuwać na plaże 500 metrów. Ja muszę mieć przy samej plaży a za to się płaci na dodatek w atrakcyjnej miejscowości. Kiedyś też płaciłem po 35 E za dobę ale teraz jestem nieco bardziej wymagający. Pamiętam z forum jeszcze z 8 lat temu jak co niektórzy już stówę płacili a mój budżet maksymalny za apartament wynosił 30 Euro.
Mam kilka takich już upatrzonych apartamentów, że patrząc na usytuowanie zrozumielibyście, że poniżej 100 nie zejdziecie a już w lutym i tak nie ma co pytać tam o wolne miejsce :D

No i ja co roku jeżdżę w inne miejsce, gdybym jeździł w to samo miejsce to z pewnością zeszliby mi z ceny.
A co do Makarskiej to od lat mam swoje zdanie na temat tej miejscowości ale nie będę pisał tych określeń tutaj bo dla niektórych to raj na Ziemi i w sumie niech tak pozostanie :mrgreen:
nenek
Croentuzjasta
Posty: 402
Dołączył(a): 28.09.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) nenek » 04.01.2018 23:20

Jade do Chorwacji juz 6 raz co rok w inne miejsce tylko w Zivogosce blato byłem 2 razy , to bedzie moj najtanszy apartament i zarazem najblizszy morza bo około 50 metrow do plazy ze 100 widok na morze od 24 czerwca na 11 dni bo tylko w takim terminie jezdze w 2018 roku za 2+1 płace 43 euro. Ale fakt apartamenty sa coraz to drozsze i piwo zdrozało gdzies o 2 kuny od mojego pierwszego pobytu.
sdolas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1855
Dołączył(a): 30.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) sdolas » 05.01.2018 07:49

yzedef napisał(a):... tam to są jakieś Krupówki lub inne Morskie Oko :)...

Też to tak odbieram coś w rodzaju naszego Mielna, 90% turystów to imprezująca młodzież.
Czyli wychodzi na to że my powoli dziadki :oczko_usmiech:

yzedef napisał(a):Odkąd odkryłem wyspy chyba nie prędko na stały ląd wrócę

Mam podobne odczucia, a i tak się dałem w tym roku przekonać na na ląd.
Ale cenowo sumarycznie wyjdzie to samo, bo apartman ciut droższy, ale za to bliżej i bez promu.
Coś jednak czuję że przyszły rok i tak wyspa :lol:

alechandro napisał(a):...
Mam kilka takich już upatrzonych apartamentów, że patrząc na usytuowanie zrozumielibyście, że poniżej 100 nie zejdziecie a już w lutym i tak nie ma co pytać tam o wolne miejsce :D...

No właśnie nie wiem czy bym zrozumiał :roll:
Tak jak Mariusz pisał wcześniej przy dwóch tygodniach pobytu i stówce za nocleg to już się robi prawie kwota jaką wydaję za cały pobyt. Obstaję przy wyszukiwaniu tańszych opcji :wink:
Innym tematem jest standard, bo jedni go potrzebują a dla innych może być "gierek" ale istotne by było czysto.
A to bardzo mocno wpływa na cenę.
Dla mnie apartman w którym tylko śpię nie odgrywa kluczowej roli, bardziej istotne jest jego najbliższe otoczenie :wink:
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1712
Dołączył(a): 20.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 05.01.2018 09:59

alechandro napisał(a):Ale nie sztuka zapłacić 50 E za apartament i zasuwać na plaże 500 metrów.


Eeee nie przesadzajmy, czasem trzeba dobrze poszukać . Ja za ten app przy morzu za 2+2 ( w sumie ten app jest 2+3 ) płacę 55e.
Do naszej małej plaży mam 10 m :D ( zdj zapożyczone ze strony apartmana, my będziemy tam dopiero w czerwcu :wink: )

lukric-apartment2-terrace-01.jpg

2.jpg

sdolas napisał(a):
yzedef napisał(a):... tam to są jakieś Krupówki lub inne Morskie Oko :)...

Też to tak odbieram coś w rodzaju naszego Mielna, 90% turystów to imprezująca młodzież.
Czyli wychodzi na to że my powoli dziadki :oczko_usmiech:


oj tam dziadki :D mi dopiero 3 z przodu stuknie w maju więc bardziej czuję się na naście niż dziesiąt lat a też za darmo w Makarskiej nie chciałabym być... :mrgreen: no chyba, że na jakąś majówkę czy święta :)


yzedef napisał(a):Odkąd odkryłem wyspy chyba nie prędko na stały ląd wrócę


Ja zaczęłam od wysp i chyba ląd bardzo długo nie będzie moim miejscem stacjonowania, chyba, że gdzieś przy okazji po trochu :)
Ostatnio edytowano 05.01.2018 22:22 przez wiolek_lp, łącznie edytowano 1 raz
sdolas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1855
Dołączył(a): 30.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) sdolas » 05.01.2018 10:49

wiolek_lp napisał(a):...Do naszej małej plaży mam 10 m :D ...

Między innymi o takim pięknym otoczeniu wspomniałem :hearts:

wiolek_lp napisał(a):oj tam dziadki :D mi dopiero 3 z przodu stuknie w maju ...

To ja już w tym temacie nie dyskutuję :(
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1712
Dołączył(a): 20.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 05.01.2018 11:31

sdolas napisał(a):
wiolek_lp napisał(a):...Do naszej małej plaży mam 10 m :D ...

Między innymi o takim pięknym otoczeniu wspomniałem :hearts:

wiolek_lp napisał(a):oj tam dziadki :D mi dopiero 3 z przodu stuknie w maju ...

To ja już w tym temacie nie dyskutuję :(


:lool: no coś ty przeież Tyś młodziaszek :wink:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
W tym roku ceny ostro w górę? - strona 46
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone