Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

W tym roku ceny ostro w górę?

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
kadetdudi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 568
Dołączył(a): 01.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kadetdudi » 04.01.2015 17:05

Nie wiem czy ktos to kalkulowal, ale placenie za apartament 2+1 60€ i wiecej jest wedlug mnie nieoplacalne. Do tego dochodza koszta przejazdu i wyzywienia. Gdyby to tak zliczyc to wyjdzie troche mniej niz niz wakacje all inclusive. Do tego dochodzi jeszcze droga i ryzyko czy tez niebezpieczenstwo jakie ze soba niesie przy zmeczeniu.
Ja place 20€ za 2+1, maksymalnie dalbym 35€. Mysle tez, ze duza wiekszosc apartamentow nie dorownuje standardem hotelom z biur podrozy. Sam preferuje wyjazdy wlasnym srodkiem lokomocji, ale za wywazone pieniadze i adekwatne do jakosci.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Noclegi w Chorwacji - ceny od 2008 roku do dziś.

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 04.01.2015 17:18

Ehelon napisał(a):Witam,
Bywam w Cro z rocznymi przerwami raz do CRO raz gdzie indziej tak żeby było ciekawiej :) w 2015 r planowałem już 4 swoją wizyte w CRO ale ceny jakie ujrzałem poprostu mnie rozwaliły ! Miejscowość Brela, 110 ojro za apartament 2+1 bez rewelacji i nawet nie w pierwszej lini brzegowej ? Kilka szybkich zapytań mailowych do innych kwater z tej meijscowości i wszędzie ta sama odpowiedź 100 - 120 ojro za apartament tak naprawdę dla dwóch osób bo cieżko mi liczyć dwa miejsca na wersalece w salonie obok stołu obiadowego, raczej bym nikogo nie położył nz dwa tygodnie wczasów na wersalce bo mogło by się to skończyć trwałym uszkodzeniem kręgosłupa :)
Wiem że w 2103 r CRO weszła do UE wiem, że w 2014 byłem gdzie indziej ale czy tam coś się zmieniło że teraz oczekują blisko 40 ojro od głowy już licze z miejscem na wersalce trudno !
W 2013 roku w Omiś płaciłem za apartament w wysokim standardzie : dwie oddzielne sypialnie oddzielny living room, taras z widokiem na morze, pełna kuchnia, pralka. clima, tv sat itp. 60 ojro za cały apartament 45m kw. mogło spac spokojnie 4 osoby.
Ktos mi powie co jest grane ???


W zeszłym roku w styczniu szukałam noclegu w Breli, 13-22 lipca, i ceny za 2+1 (11 lat) były od 45 euro, ale zwykle 60 euro (osobna sypialnia). Ceny 100 euro za app. to miałam tylko kilka na wiele wysłanych zapytań. Ostatecznie wybrałam ...Orebić :D
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 04.01.2015 17:24

kadetdudi napisał(a):Nie wiem czy ktos to kalkulowal, ale placenie za apartament 2+1 60€ i wiecej jest wedlug mnie nieoplacalne. Do tego dochodza koszta przejazdu i wyzywienia. Gdyby to tak zliczyc to wyjdzie troche mniej niz niz wakacje all inclusive.


Kalkulując tylko kasę to rzeczywiście jest nieopłacalne, ale jadąc swoim autem zwykle jedzie się na 10-14 dni, a all to zwykle tylko 7-8 dni z czego 2 to na doloty trzeba przeznaczyć i to jak Ci lotu nagle nie przesuną :evil: i jesteś w plecy...
Sam jeździsz autem, to wiedz, że auto to wolność :D a hotel to uwięzienie - chyba, że rent a car a to dokładanie kasy, a zwykle osoby jadące na all nie chcą nic dokładać, bo "przecież jak pojadę na wycieczkę to stracę cały dzień jedzenia, picia i kasa się za ten dzień zmarnuje, a jeszcze trzeba dopłacić" - mniej więcej taką opinię gdzieś w necie o all spotkałam :D :roll: :roll:
Z
Cromaniak
Posty: 2931
Dołączył(a): 29.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Z » 04.01.2015 20:35

Zgadzam się z powyższym w zeszłym roku będąc na Kubie znajomi którzy z nami byli nawet doopy z hotelu nie wystawili bo im żarcie przepadnie lecz taniej i bliżej to u rzeźnika na zapleczu można by było się zakwaterować.
kibic hr
Croentuzjasta
Posty: 444
Dołączył(a): 21.12.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kibic hr » 04.01.2015 21:33

Bardzo bym chciał dostać namiary na apartamenty 2+1 za 20 euro bo taki właśnie potrzebuje.
Z
Cromaniak
Posty: 2931
Dołączył(a): 29.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Z » 04.01.2015 21:58

Poważnie za 20 euro apartament w sezonie?,niestety ja takich układów nie mam lecz gdyby ktoś chciał apartament 2+1 lub 2+2 w cenie 30euro(każdy po jednej sztuce) w czerwcu lub we wrześniu z parkingiem,wi-fi oraz opłatą klimatyczną w cenie a do plaży i knajpy 30metrów to mogę polecić, są oczywiście inne większe w tym obiekcie lecz wiadomo cena w górę.Miejscowość Tribunj
kadetdudi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 568
Dołączył(a): 01.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kadetdudi » 04.01.2015 22:06

We wrzesniu. Igrane.
kibic hr
Croentuzjasta
Posty: 444
Dołączył(a): 21.12.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kibic hr » 04.01.2015 22:15

No właśnie wrzesień i wszystko jasne-nie każdy może wtedy wyjechać .
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 05.01.2015 09:49

kadetdudi napisał(a):We wrzesniu. Igrane.


Dla przeciętnego pracującego to urlop to lipiec-sierpień i tu zwykle się szuka tanich kwater, bo po sezonie jedzie się w ciemno.
Poza tym all we wrześniu to za 1200/1300 można spokojnie i bez trudu znaleźć więc wtedy to nawet to 35 euro to jest drogo. Dodatkowo podajesz niewielką miejscowość (i to po sezonie) a jednak wyjazd all to zwykle do kurortów.
Dla mnie porównywanie miałoby sens - własne czy all - gdy weźmiemy sezon i zbliżoną miejscowość np. Makarska a Antayla, w przeciwnym wypadku to nie ma sensu albo wrzesień w Igrane i Ustce - ceny już bardzo zbliżone, a w tym roku nawet pogoda w Ustce we wrześniu pozwalała na spokojne opalanie się i kąpiele w morzu
lutek
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 22.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) lutek » 25.01.2015 16:42

Witam,

może mi ktoś z gruba określić zakres cen za apartament dla 6+3 w drugiej połowie sierpnia w niedużej miejscowości ma Rivierze Makarskiej. Ewentualne namiary na konkretne apartamenty bardzo mile widziane adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl. Jak duże są szanse na znalezienie takiego apartamentu w tym termine w ciemno? Bardzo dziękuję za pomoc.
greenrs
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5788
Dołączył(a): 30.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) greenrs » 25.01.2015 20:05

lutek napisał(a):Jak duże są szanse na znalezienie takiego apartamentu w tym termine w ciemno? Bardzo dziękuję za pomoc.

Zależy gdzie i za ile. Moim zdaniem średnie.

Jeśli masz czas i cierpliwość to polecam ten wątek: wyjazd-w-ciemno-czy-to-mozliwe-t17807.html
MrSpike
Podróżnik
Posty: 20
Dołączył(a): 12.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) MrSpike » 28.01.2015 08:47

Witam

Panowie jak z tymi cenami w Breli. 2 lata temu za apartament 2+1 (termin 1-14.07) płaciłem 21Euro/os (przez Casamundo), rok temu 4+1 w terminie 3-12.08 (12 EURO/os).
W tym roku 10-22.08 (16,25EURO/os) za 3+1. Pomijam Casamundo które winduje ceny, ale to normalne. Zastanawia mnie tylko znaczny wzrost cen przy dogadaniu. Chorwaci nie lubią się targować (w sumie ich rozumiem, nie ten to inny turysta...) jednak trochę to irytujące...

Jak wy płacicie za podobny apartament? (dziecko mam 5 letnie)? Do morza mam 150m (zejście w dół)
Czy tylko mi się wydaje, nasi zaprzyjaźnieni słowianie znowu podnieśli ceny?
giba0909
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2617
Dołączył(a): 13.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) giba0909 » 28.01.2015 09:02

kibic hr napisał(a):Bardzo bym chciał dostać namiary na apartamenty 2+1 za 20 euro bo taki właśnie potrzebuje.

Za tyle w sezonie to może znajdziesz pokój. :wink: :wink:
greenrs
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5788
Dołączył(a): 30.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) greenrs » 28.01.2015 09:10

MrSpike napisał(a):Witam
W tym roku 10-22.08 (16,25EURO/os) za 3+1. Pomijam Casamundo które winduje ceny, ale to normalne. Zastanawia mnie tylko znaczny wzrost cen przy dogadaniu. Chorwaci nie lubią się targować (w sumie ich rozumiem, nie ten to inny turysta...) jednak trochę to irytujące...


Według Ciebie 65 euro za czteroosobowy apartament w Breli w środku sezonu to drogo :?: 8O

Płaciłem tyle już kilka lat temu :!: I taniej nie było nigdzie...
Ostatnio edytowano 28.01.2015 09:30 przez greenrs, łącznie edytowano 1 raz
wtopek
zbanowany
Posty: 305
Dołączył(a): 08.01.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) wtopek » 28.01.2015 09:25

Też mnie ciekawi tak kwatera 2+1 za 20 euro. Forumowe opowieści z mchu i paproci? Za apartament 2+2 w południowej Dalmacji i okolicznych wyspach średnie ceny to 100€/doba w sierpniu i 70-80€ we wrześniu. Są i ceny wyższe. Oczywiście mam na myśli w miarę przyzwoity standard i jaki taki wypas - przy plaży, która można nazwać plażą, z klimatyzacją, grillem, w miarę dużym tarasem, zacienieniem.

No chyba że ktoś nie ma specjalnych wymagań i zadowoli się baraczkiem z ceratką i plastikowymi krzesełkami daleko od plaży, albo z dojściem do morza po betonowym pomoście. Wtedy można upolować kwaterę i po 50-60€.

Ważna jest też lokalizacja, są kwatery w samotnej zatoczce, gdzie po cokolwiek trzeba wspinać się po szutrze kilka/kilkanaście km, są i centra kurortów z przewalającym się pod oknami tłumem. A najdroższe zwykle są warianty pośrednie, w miarę na uboczu, ale nieźle skomunikowane z obszarami knajpiano-zakupowymi.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
W tym roku ceny ostro w górę? - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone