Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

W tym roku ceny ostro w górę?

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
boboo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4914
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 23.08.2016 06:21

krutom napisał(a):(...) Prawdziwa pizza ma max 3-4 dodatki i bardzo cienkie ciasto. (...)

Sugerowałbym 4 + 1.
Sos, ser, szynka, pieczarki (to na placek przed pieczeniem);
Oliwa czosnkowa po upieczeniu.
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 23.08.2016 09:35

krutom napisał(a):Ceny w znacznej mierze zależą od regionu.
...
Nawet nie chcę wspominać ceny obiadu na dwie osoby w Zakopanem.

Jest tak jak piszesz, ceny zależą od miejsca ... w tamtym roku w głębi Istrii w malutkich miasteczkach świecących pustkami w sezonie, ceny były o połowę niższe niż na wybrzeżu.

Ale też bez przesady z tymi cenami w Zakopcu, super domowy/góralski obiad z dwóch dań - 30 zł a jak się poszuka to i taniej, czyli równowartość albo i taniej niż frytki z cevapi za 60-80 kun i to bez surówki. To nie jest obiad tylko fast food w dodatku nic szczególnego ... cóż fantastycznego może być w kilku kawałkach smażonego lub grillowanego mięsa mielonego, nie oszukujmy się - nie jest to jakieś wyszukane danie :D Jeszcze niedawno był to koszt 40 kun a teraz jak widać dochodzi do 2x tyle, czyli jest drożej.
W chorwackiej pizzy też niczego szczególnego nie widzę, u mnie na wsi jest duuuużo lepsza :D Cieniutkie chrupiące ciasto i składniki wg uznania ... np. 4 sery + żurawina - pycha.
Chorwacka pizza nadrabia jedynie składnikami, których u nas nie ma, ale ogólnie jak dla mnie jest za sucha ... lubię duuużo sosu do pizzy, czosnkowego lub pomidorowego. W tym roku w Zagrzebiu mocno się zdziwiliśmy jak nam podano pizze z wielkim kleksem ze śmietany na środku 8O Fakt, że jest chyba najtańszym jadłem w dodatku podzielnym :D dlatego cieszy się powodzeniem.
krutom
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3344
Dołączył(a): 16.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) krutom » 23.08.2016 10:12

gusia-s napisał(a):...W chorwackiej pizzy też niczego szczególnego nie widzę,...

Ja też nie, jest po prostu taka jaka ma być.

gusia-s napisał(a): ...Chorwacka pizza nadrabia jedynie składnikami, których u nas nie ma,

8O
A których brakuje, bo jeśli chodzi o owoce morza, zioła, prsut to w krakowskich pizzeriach są jak najbardziej dostępne.
Mówię o pizzeriach a nie "Pizzach Hutach"

Przepis na pizze ortodoksyjną:
Cienkie, chrupiące ciasto
sok pomidorowy (czasem z odrobiną czosnku)
parmezan
dwa - trzy listki bazylii

i..........


i już.


Całość oczywiście z pieca opalanego drewnem.
Jak to pachnie .... :D

A jeśli wydaje się za sucha (niemożliwe w przypadku soku pomidorowego- chyba że zostanie zastąpiony przecierem) wystarczy dodać nieco kropel oliwy.



Cholera, ale mi wirtualnie zapachniało.
Idziemy wieczorem na pizzę. :lol: :papa:
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 23.08.2016 11:10

krutom napisał(a):... A których brakuje, bo jeśli chodzi o owoce morza, zioła, prsut to w krakowskich pizzeriach są jak najbardziej dostępne...
Miałam na myśli lokalne chorwackie składniki z "ich" ziemi i morza :)

Oczywiście w PL są dostępne owoce morza, zioła i suszone szynki, oliwa itd ... ale czy ichniejsze? może w Krakowie, u mnie na wsi nie ma :mrgreen: ale i tak mamy lepszą pizze i będę jej bronic zawsze i wszędzie, choć pizzożercą nie jestem :P W Cro na dobrą pizze jeszcze nie trafiłam ... co najwyżej przeciętną.
Wiem, że się narażam niektórym takim stwierdzeniem ale cóż ... :papa:
Koenig
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 879
Dołączył(a): 03.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Koenig » 23.08.2016 13:23

Szczerze mówiąc nie próbowałem jeszcze pizzy w Chorwacji. Dzieci jadły i były bardzo zadowolone, ale nie wiem czy ich zdanie jest miarodajne :D
Natomiast co cevapcici to będę bronił. W ubiegłym roku trafiłem jakieś nieciekawe, ale w tym roku w Baska Voda było genialne :lol:
I kosztowało chyba 56 kun (danie).
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 23.08.2016 14:55

Koenig napisał(a):... Natomiast co cevapcici to będę bronił. W ubiegłym roku trafiłem jakieś nieciekawe, ale w tym roku w Baska Voda było genialne :lol:
I kosztowało chyba 56 kun (danie).
Ale ja nie mówię, że są bee ... też je jadam będąc w Cro ale nie oszukujmy się to tylko trochę inna wersja mielonego więc żaden tam rarytas :mrgreen:
Się tu robi nam wątek kulinarny zaraz nas Obrazek
paw_el
Croentuzjasta
Posty: 449
Dołączył(a): 08.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) paw_el » 23.08.2016 15:06

Ceny w Fazanie na Istrii w restauracji w samym centrum: cevapcici 59 kun, pizza salami 59 kun, grillowany filet z kurczaka 65 kun, sok 14 kun, woda 10 kun a ožujsko 25 kun. Wszystko pyszne. Jest sporo tańszych restauracji poza centrum, np. cevapcici można kupić za 40 kun.
maniust
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7698
Dołączył(a): 02.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniust » 23.08.2016 16:18

gusia-s napisał(a):Się tu robi nam wątek kulinarny zaraz nas Obrazek

Jestem można powiedzieć miłośnikiem pizzy , nie cierpię jak na pizzy jest nasrane naście składników jak to czasem u nas robią , 3-4 składniki max i stwierdzam , że w Cro pizza jest genialna !

Najlepsza pizza w GD jest w Sempre (znajomy pracował tam , oryginalne składniki Włoskie , nic z Lidla czy Biedry) , ale drogo mają , a smakuje jak w Cro.

Już nie mogę się doczekać.....tego smaku.

Nawet se menu w Konobach na kolację na cały pobyt w tym roku przygotowałem. :mrgreen:

...przyjazd w sobotę rano

Sobota - pizza
Niedziela - mesane meso
Poniedziałek - Janjetina z rożna
Wtorek - hobotnica
Środa - lignje na żaru i skampi
Czwartek - cevapcici i burek
Piątek -pizza
Sobota - skusa na zaru

...wyjazd niedziela rano.

:lool: :oczko_usmiech:

P.S. Janusz nie bij , tylko przenieś ........ :)
PiotrekS
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 162
Dołączył(a): 29.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) PiotrekS » 23.08.2016 18:47

To niezły OT zacząłem, ale może zakończę. Chodzi nie o ilość składników lecz o ilość składnika podstawowego (dającego nazwę pizzy) Ja miałem pikantną kiełbaskę i niestety (dla mnie) to było 6 plasterków. Żona miała trochę plasterków pieczarek. Zdjęcie wrzucę. Jest czerwone od namiotu Karlowacko.
Obrazek
maniust
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7698
Dołączył(a): 02.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniust » 23.08.2016 19:03

8O Ja pierdzielę to chyba czterdziestka , sam to wciągnąłeś?! 8O
PiotrekS
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 162
Dołączył(a): 29.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) PiotrekS » 23.08.2016 20:39

Bez bólu pod duże toceno i jeszcze dojadłem dziewczyn. Brzeg gruby (rewelacyjna chrupkość), a środek cieniutki to się da :D
yzedef
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2975
Dołączył(a): 09.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yzedef » 23.08.2016 21:57

a ja z innej mańki teraz... a więc wakacje dawno temu już były bo przełom czerwca/lipca to czas zacząć poszukiwania na 2017 rok, dostałem namiar na fajne lokum na Korculi od poznanych w tym roku w cro polaków. Napisałem i mnie odpowiedz trochę zniesmaczyła... na stronie u nich na ten 2016 rok cena w czerwcu to 70 euro a w lipcu 100 euro. Dostaję ofertę na 2017 rok 80 euro czerwiec, a lipiec 100 euro ( nas jest 2+2). Poznani Polacy rok temu za czerwiec płacili 60 euro (2 osoby) tak więc różnica kosmiczna... Odpisałem, że mam namiar z polecenia pochwaliłem troche miejsce itp. może jakiś rabacik za first minute, przedpłatę itp. to chorwatka dziś mi odpisała że żadnych rabatów i żebym się cieszył bo dzięki temu ze teraz będę rezerwował to sobie mogę wybrać dowolny termin i to jest duża zaleta i taki nawet prezent od niej... ehh a że już teraz mam jej 20% przed płacić czyli ponad 200 euro to pikuś :). Naprawdę w dupach niektórym z nich się poprzewracało...
Rafał78
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1514
Dołączył(a): 10.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafał78 » 23.08.2016 22:09

yzedef napisał(a): dostałem namiar na fajne lokum na Korculi


Miałem podobnie z lokum w Priżbie , na stronie cena na sezon 2016 za Ap.2+2 jest 70 euro.
Wysłałem zapytanie i dostałem odpowiedź ,że cena na lipiec 2017 to 100 euro.
Do tego apartman bez klimy :?
Grzecznie podziękowałem.

Właściciel wysyłał mi foto przyapartamenowej betonowej plaży na zachęte :wink:
z propozycją 90 ojro , również podziękowałem.
yzedef
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2975
Dołączył(a): 09.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yzedef » 23.08.2016 22:25

Rafał78 napisał(a):
yzedef napisał(a): dostałem namiar na fajne lokum na Korculi


Miałem podobnie z lokum w Priżbie , na stronie cena na sezon 2016 za Ap.2+2 jest 70 euro.
Wysłałem zapytanie i dostałem odpowiedź ,że cena na lipiec 2017 to 100 euro.
Do tego apartman bez klimy :?
Grzecznie podziękowałem.

Właściciel wysyłał mi foto przyapartamenowej betonowej plaży na zachęte :wink:
z propozycją 90 ojro , również podziękowałem.


U mnie też prizba ale z klimą :), najbardziej zirytował mnie ten głupi argument, że powinienem się cieszyć bo mogę sobie wybierać termin... aż dziw że za to nie ma dopłaty :)
maniust
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7698
Dołączył(a): 02.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniust » 23.08.2016 22:29

yzedef napisał(a): najbardziej zirytował mnie ten głupi argument, że powinienem się cieszyć bo mogę sobie wybierać termin... aż dziw że za to nie ma dopłaty :)

Padłem........ :lool: :lool: :lool: :lool:

IM SIĘ W DUPACH POPRZEWRACAŁO !!!!! :evil: (pisałem to już nie raz , teraz celowo z capsem)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
W tym roku ceny ostro w górę? - strona 37
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone