Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

W tym roku ceny ostro w górę?

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
maker
Podróżnik
Posty: 20
Dołączył(a): 22.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) maker » 13.07.2016 11:40

Rok temu w Mostarze mieszkałem w samym centrum obok Mostu w miejscu bez prywatnego parkingu. Gospodarz jednak polecił mi zaparkować w strefie płatnego parkowania i nie przejmować się bilecikiem gdyż i tak nikt go nie sprawdza. Faktycznie żadne lokalne samochody nie miały biletów z parkomatów, jedynie kilku przyjezdnych. Posłuchałem gospodarza i bez mandatu zostawiłem samochód w strefie.

Parkowałem tutaj: https://www.google.pl/maps/place/Osmana ... 5421?hl=pl
mamamarcela
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 04.07.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) mamamarcela » 15.07.2016 14:07

edzia-max napisał(a):Hejka,
My w tym roku uderzamy na Marinę, bo jest to dobra baza wypadowa.
Jedziemy 2+1 17.06-01.07.16, 25 euro za apartament (2 sypialnie + kuchnia + łazienka + taras) 150m do plaży.
Znajomi jadą z nami 2+2 za 30 euro.


hej mozesz podac jakis namiar na ten noleg
Mr hepik
Globtroter
Posty: 50
Dołączył(a): 31.05.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mr hepik » 15.07.2016 16:54

Pierwszy post w tym watku greena z 2011 roku.A takie tematy pojawiaja co roku,od chwili powstania forum.
Na logikę dzisiejsze ceny powinnne byc porównywalne z cenami lotu na Księżyc.
A ciagle tam jeździmy.
Wniosek,stac nas na wyjazd na Ksiezyc ;)
VONPLES
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2671
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) VONPLES » 15.07.2016 16:57

mamamarcela napisał(a):
edzia-max napisał(a):Hejka,
My w tym roku uderzamy na Marinę, bo jest to dobra baza wypadowa.
Jedziemy 2+1 17.06-01.07.16, 25 euro za apartament (2 sypialnie + kuchnia + łazienka + taras) 150m do plaży.
Znajomi jadą z nami 2+2 za 30 euro.


hej mozesz podac jakis namiar na ten noleg

...cena noclegów w czerwcu jest niższa niż w lipcu i sierpniu!! My jedziemy od 20sierpnia i płacimy 55 Euro za nocleg (2+2 piętnastolatków) 2 sypialnie+ pokój dzienny z kuchnią 2 balkony wi-fi, TV opcjonalnie za dodatkowe 5 Euro klima 200m od plaży - miejscowość Podaca w Dalmacji :)
krutom
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3344
Dołączył(a): 16.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) krutom » 17.07.2016 00:02

Mr hepik napisał(a):Pierwszy post w tym watku greena z 2011 roku.A takie tematy pojawiaja co roku,od chwili powstania forum.
Na logikę dzisiejsze ceny powinnne byc porównywalne z cenami lotu na Księżyc.
A ciagle tam jeździmy.
Wniosek,stac nas na wyjazd na Ksiezyc ;)

Wniosek - po polskawemu też można pisać (ortografia, literówki, interpunkcja, składnia), tylko ciężko to zrozumieć.
Człowieku, miej szacunek dla innych jak nie masz dla języka ojczystego.
onlys
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 24.10.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) onlys » 19.07.2016 12:51

Mr hepik napisał(a):Trzeba nad Bałtyk.Flądra w porcie (Darłówek)w calosci 5 zł za kg.płaty 10 zł,dorsz patroszony 10 zł/kg ,płaty 18 zł.12 min na grillu plus frytki i mamy obiad za 5 złotych.Albo jedziecie "na"Chorwacje i płaczemy,że drogo,albo patriotycznie nad Bałtyk i płaczemy,że lampa nie grzeje.Cos za coś.


5,10,18 zł za 100 gr, nie za kg. Ja znad Bałtyku jeżdżę do CRO, nie patriotycznie.
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 19.07.2016 15:08

onlys napisał(a):
Mr hepik napisał(a):Trzeba nad Bałtyk.Flądra w porcie (Darłówek)w calosci 5 zł za kg.płaty 10 zł,dorsz patroszony 10 zł/kg ,płaty 18 zł.12 min na grillu plus frytki i mamy obiad za 5 złotych.Albo jedziecie "na"Chorwacje i płaczemy,że drogo,albo patriotycznie nad Bałtyk i płaczemy,że lampa nie grzeje.Cos za coś.


5,10,18 zł za 100 gr, nie za kg. Ja znad Bałtyku jeżdżę do CRO, nie patriotycznie.

potwierdzam, mieszkam 17 km od Ustki i ceny sa masakryczne a Kołobrzegu lepiej zapomniec!Ludzie niora za kawalerke za dobe bierze 250 zł!maskara
kadetdudi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 568
Dołączył(a): 01.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kadetdudi » 19.07.2016 20:53

My w tym roku zrezygnowaliśmy z bólem z Chorwacji (przyczyny zawodowe) i chcieliśmy naszym dzieciom pokazać polskie morze. Ceny kwater nad Bałtykiem są niedorzeczne. W końcu pojechaliśmy w Bieszczady, gdzie za 120 zł za 2+2 (dzieci do trzech lat) mieliśmy pokój z łazienką, aneksem kuchennym, własnym tarasem i sporym placem zabaw. Przy lesie, cisza, spokój. Odpoczęliśmy. Jednak za Chorwacją tęsknimy wciąż:)
słoma79
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2166
Dołączył(a): 29.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) słoma79 » 19.07.2016 21:04

kadetdudi napisał(a):My w tym roku zrezygnowaliśmy z bólem z Chorwacji (przyczyny zawodowe) i chcieliśmy naszym dzieciom pokazać polskie morze. Ceny kwater nad Bałtykiem są niedorzeczne. W końcu pojechaliśmy w Bieszczady, gdzie za 120 zł za 2+2 (dzieci do trzech lat) mieliśmy pokój z łazienką, aneksem kuchennym, własnym tarasem i sporym placem zabaw. Przy lesie, cisza, spokój. Odpoczęliśmy. Jednak za Chorwacją tęsknimy wciąż:)


Słuszna decyzja.Bieszczady są piękne
Najlepiej jak wszystko po sezonie :oczko_usmiech:
A ceny nad naszym morzem od lat są z kapelusza...im wyższy standard tym głębszy kapelusz :mrgreen:

P.S. gdzie mieszkaliście w biesach?
kadetdudi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 568
Dołączył(a): 01.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kadetdudi » 20.07.2016 10:39

P.S. gdzie mieszkaliście w biesach?[/quote]
Ustrzyki Dolne.
jotusia
Croentuzjasta
Posty: 139
Dołączył(a): 19.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) jotusia » 02.08.2016 17:52

Ja i mój mąż pochodzimy znad morza, dlatego latem jesteśmy tam bardzo często. Wg mnie ceny są tak samo wysokie jak w Cro, do tego trzeba mieć szczęście do pogody. Może po prostu przez to, że wiele lat tam mieszkałam mam takie nastawienie, ale nie zapłaciłabym 370 zł za domek w małej pipidówce i jeszcze kawałek od morza (a takie ceny aktualnie znalazłam na airbnb). Co do ryb nad Bałtykiem też można mieć wiele wątpliwości (szczególnie jak sztormuje), więc chyba nie ma co narzekać na chorwackie ceny. Przynajmniej więcej czasu można spędzić na zwiedzaniu ciekawych miejsc i plażowaniu, a nie na szwędaniu się np po Darłówku i naciąganiu na wszelkie bujaki, karuzele i chińskie badziewia ze straganów przez dzieci.
rafalisko30
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1368
Dołączył(a): 17.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) rafalisko30 » 02.08.2016 22:40

Chorwacja drożeje z roku na rok, ale nie ma co narzekać. Jeśli zamierzamy codziennie stołować się w konobach, to na pewno wydamy sporo kasy, tylko po co? Wystarczy zmienić wakacyjne nawyki żywieniowe, w godzinkę samemu upichcić sobie obiad, bardzo dużo kasy zostaje wtedy w portfelu i można ją wydawać na inne przyjemności.
Ural
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2987
Dołączył(a): 13.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ural » 03.08.2016 07:49

Należę do osób, które lubią pichcić więc dla mnie jedzenie w Konobach nie jest aż tak istotne. Owszem lubię zjeść owoce morza i na takie się wybieram do Konoby bo nie bardzo one mi wychodzą domowym sposobem. Plusem własnego pichcenia jest to, że kasa zostaje w portfelu. Ponadto moje jedzenie nazwijmy to obiady jest zdrowsze i smaczniejsze. Trafić w Konobie na smaczne jedzenie to sukces. Im więcej osób w Konobie tym bardziej obsługa pędzi na łeb i szyję aby je obsłużyć. Zatem często coś jest nie dogotowane, nie przyprawione, nie dopieczone.

Ural
86kamil1986
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 20.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) 86kamil1986 » 15.08.2016 21:46

Witajcie,
Chciałem podzielić się swoimi spostrzeżeniami w tym temacie.
Właśnie wróciłem z tygodniowego pobytu w Trogirze i jestem bardzo zasmucony cenami, tak jak osoba z pierwszego posta w tym topiku :/.
W zeszłym roku byłem w Makarskiej i mam porównanie odnośnie cen w tamtym rejonie. Początkowo myślałem właśnie że lokalizacja ma znaczenie ale mieliśmy właściciela kwatery który nam sam powiedział że ceny poszły 20 % do góry od zeszłego roku, ze względu też na podwyżki u nich w kraju. Drugą sprawą jest że Chorwaci wyczuli moment bo pan nam zdradził że do chwili obecnej ma 30% więcej turystów niż w zeszłym roku.

Dla przykładu woreczek lawendy zeszły rok - ok 5 kn , w tym roku poniżej 10 nie znalazłem :)
Shimmer
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 20.07.2016
Re: Wyjazd "w ciemno" - czy to możliwe?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Shimmer » 22.08.2016 15:27

Jesteśmy w Mlini. Na miejsce dojechaliśmy o 17.30. Obawiałam się, że będzie ciężko, ale o 18.30 mieliśmy apartament z 2 sypialniami jakieś 100 metrów od morza za 90 euro - 5 osób.
Początkowo szukaliśmy za Jadranką, ponieważ sądzilismy, że za późno na wybrzydzanie, a tam ceny z kosmosu... tak więc uznaliśmy, że jak już płacić dużo to w lepszej lokalizacji. A tu niespodzianka. Super miejscówka w niższej cenie... :D
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
W tym roku ceny ostro w górę? - strona 35
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone