Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

W tym roku ceny ostro w górę?

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
GOLDEN
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1756
Dołączył(a): 12.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) GOLDEN » 20.06.2015 12:15

onioni napisał(a):W czwartek na targu w Hvarze, czereśnie od 15 kun, do 35, zależy od stoiska. Ale papryka czerwona... 40 kun za kg...


Bo to nie sezon jeszcze na paprykę koleżanko. :wink: To głównie papryka z .....Holandii. 8)
sdolas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1855
Dołączył(a): 30.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) sdolas » 20.06.2015 19:12

Z napisał(a):W mojej ulubionej knajpce w Tribunj ceny nie uległy zmianie,jedzenie super a piwko po 14kun

A gdzie to ?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 20.06.2015 19:27

Dziś w Biedrze holenderska papryka czerwona po 8 zł. Dziwnie się to ma do tych 40 kun.
wtopek
zbanowany
Posty: 305
Dołączył(a): 08.01.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) wtopek » 20.06.2015 20:06

GOLDEN napisał(a):
onioni napisał(a):W czwartek na targu w Hvarze, czereśnie od 15 kun, do 35, zależy od stoiska. Ale papryka czerwona... 40 kun za kg...


Bo to nie sezon jeszcze na paprykę koleżanko. :wink: To głównie papryka z .....Holandii. 8)


Holandia już od paru lat nieaktualna jeśli chodzi o warzywa i owoce sezonowe

zimowa masówka teraz to głównie Maroko, Turcja, Hiszpania, Egipt...
GOLDEN
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1756
Dołączył(a): 12.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) GOLDEN » 21.06.2015 08:45

wtopek napisał(a):
GOLDEN napisał(a):
onioni napisał(a):W czwartek na targu w Hvarze, czereśnie od 15 kun, do 35, zależy od stoiska. Ale papryka czerwona... 40 kun za kg...


Bo to nie sezon jeszcze na paprykę koleżanko. :wink: To głównie papryka z .....Holandii. 8)


Holandia już od paru lat nieaktualna jeśli chodzi o warzywa i owoce sezonowe

zimowa masówka teraz to głównie Maroko, Turcja, Hiszpania, Egipt...


Chyba zauważyłeś przyjacielu ,że już nie ma zimy. :idea: :wink:
A skoro jej nie ma....to papryka jest z Holandii. 8)
VONPLES
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2665
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) VONPLES » 22.06.2015 16:29

wtopek napisał(a):
GOLDEN napisał(a):
onioni napisał(a):W czwartek na targu w Hvarze, czereśnie od 15 kun, do 35, zależy od stoiska. Ale papryka czerwona... 40 kun za kg...


Bo to nie sezon jeszcze na paprykę koleżanko. :wink: To głównie papryka z .....Holandii. 8)


Holandia już od paru lat nieaktualna jeśli chodzi o warzywa i owoce sezonowe

zimowa masówka teraz to głównie Maroko, Turcja, Hiszpania, Egipt...

...wtopek...wybitny afro-azjo-europejski rolnik..."docent" od uprawy, papryki...daj na luzik...nie to forum!!
przemo99
Croentuzjasta
Posty: 471
Dołączył(a): 14.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) przemo99 » 22.06.2015 16:36

Polecam paprykarz szczeciński, będzie taniej:)) Dajcie na luz... o paprykę ? Serioo 8O

W cro owoce i warzywa zawsze były drogie.
para-35-38
Croentuzjasta
Posty: 175
Dołączył(a): 20.04.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) para-35-38 » 06.07.2015 17:38

przemo99 napisał(a):Polecam paprykarz szczeciński, będzie taniej:)) Dajcie na luz... o paprykę ? Serioo 8O

W cro owoce i warzywa zawsze były drogie.


... a od zeszłego ( 2014 ) roku już wszystko jest drogie.

Szkoda , ale po kilkunastu latach i kilku wakacjach w Cro w zeszłym roku nas bardzo Chorwacja zniesmaczyła. Przyzwoite apartamenty ( 3-5 linia do morza + częściowy widok z tarasu na wodę ) kosztowały około 60-70 Euro na Lośniju za 2 osoby , ceny w knajpkach na owoce morza ( langustynki "na żaru" ) zbijały z nóg ( słynna na Cro.pl opisywana kolacja za 600 zł / 4 osoby ) . Tłok, masa ludzi ( nawet na Lośniju ) , mniej "klimatu" i zwyżka cen. Ciekawostka - wszystkie kwatery na Cresie i Lośniju są opanaowane przez 3 agencje. Brak kontaktów do właścicieli . Po przyjeżdzie trafiliśmy niestety na gospodynię , która przywitała nas , zamiast zimnym piwem ( do czego byliśmy przyzwyczajeni od lat ) pytaniem " czy jeszcze dziś zapłacimy w agencji za pobyt ".... Normalnie jak w Zakopanem u górali . Nie wiemy jakie są układy między agencjami i gospodarzami ale to wszystko to już nie to.

W tym roku na pewno już nie Cro. A szkoda.
kor_nick
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 754
Dołączył(a): 09.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kor_nick » 06.07.2015 18:08

Macie rację, zauważyłem to już 2 lata temu. Wiem że zachowały się jeszcze że tak powiem turystyczne "ostoje starochorwackości", szczególnie dla stałych gości, np. z tego forum. Niska cena, gratisy, wylewna gościnność...
Nie ma co jednak koloryzować rzeczywistości. Nic nie trwa wiecznie. Chorwaci chcą zarabiać więcej rok w rok - to normalne. Klimat ostatnio jest jaki jest - więc muszą inwestować. Podnoszenie standardu usług zawsze idzie w parze z wyższą ceną. Dostaną teraz sporo dotacji unijnych - efekt będzie taki że nastawią się na bogatszego klienta (Niemcy, Francuzi, Amerykanie).
Chorwacja jaką znamy z ostatnich 10-20 lat odejdzie niebawem w przeszłość. Daję max 3-5 lat. Kwestia pokoleniowa, gdy młodzi przejmą interesy od starych, którzy dziś jeszcze decydują.

W tym roku mówię "sprawdzam", jadę do Chorwacji po raz szósty. Zobaczymy. No cóż, Europa nie kończy się na CRO.
para-35-38
Croentuzjasta
Posty: 175
Dołączył(a): 20.04.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) para-35-38 » 06.07.2015 18:52

To nawet nie Niemcy, Francuzi i Amerykanie dobili ceny w Chorwacji do jakiś absurdów ( w stosunku do tego co oferują ) lecz... WŁOSI !!! Mają najbliżej - szczególnie w rejon Istrii i Kvarneru i dla nich zapłacić 70 Euro za "dwójkę" to jak dla nas około 70 - 100 zł. Włoch nie targuje, Włoch jedzie , wchodzi i kupuje. Chorwaci widząc ceny we Włoszech dobili już do tylko nieco niższych cen niż w samej Italii. Ot cała prawda.

Sorry, ale przy cenie około 90,- euro za domek ( 2-3 osoby ) w ośrodku FKK za dobę ( bez wyżywienia ) to my wybieramy tanie linie lotnicze i domek w innym kraju EU w ośrodku FKK - ALE ZA TO Z HB !!!

Koszt lotu dla 2 osób + koszt wynajęcia małego auta na 14 dni dni = cena benzyny i winiet do Chorwacji !!!
ilonacr
Podróżnik
Posty: 26
Dołączył(a): 17.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) ilonacr » 06.07.2015 19:02

Pewnie macie rację. Ale ja cieszę się, że udaje mi się zawsze znaleźć coś na moją kieszeń. W tym roku to 60 euro za apartament dla 4 osób na Peliesaku. To jest nasz dziewiąty wyjazd, a kiedy rozpoczynam szukanie to za każdym razem z przerażeniem stwierdzam, że tym razem będzie dużo drożej. Ale jakoś się udaje. To co mnie denerwuje to ceny w restauracjach: ryba która powinna być bardzo tania bo jest jej obfitość w Jadranie jest dużym wyzwaniem dla 4-osobowej rodziny, kraj winiarski ,a wino wolę kupić wcześniej na Węgrzech bo dobre i tanie. Chciałabym mieć komfort nie liczenia się z kasą ale za każdym razem muszę trochę oszczędzać. Jedynie na lody nie żałujemy...
kor_nick
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 754
Dołączył(a): 09.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kor_nick » 06.07.2015 19:04

Hmm specjalnie nie wspomniałem o Włochach. Dwa lata temu pomieszkiwałem w Tucepi i zgadałem się z Włochami, przyjechali skuterami, nocowali przez parę dni pod tym samym adresem. Z rozmów wieczornych przy grillu wynikało że dla nich Chorwacja jest całkiem droga. Narzekali na podatki w ITA, że na rękę nie zostaje im wcale tak dużo jak wynika to z płacy brutto. Myślę że ceny wywindowali Niemcy, Czesi, Słoweńcy i Polacy :)
nowy100
Croentuzjasta
Posty: 173
Dołączył(a): 10.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) nowy100 » 08.07.2015 06:21

Wiele osób już było lub jest aktualnie w Chorwacji. Może ktoś poda przykładowe -konkretne- ceny z obecnego sezonu, jakieś foty menu z knajpek, pizzerii. Nie chodzi o sklepy, bo to można sobie sprawdzić w necie.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 08.07.2015 06:57

z wakacji wróciliśmy 1 lipca z Ciovo, faktycznie ceny poszył w górę. Apartamenty jaki jedzenie w barach czy nawet kawa. Zdaje się że obsługa też poszła ale w odwrotnym kierunku.
W ubiegłych latach w sklepach czy w barze witano nas z uśmiechem, w tym roku już znacznie rzadziej. W barach mniej osób mówi w języku Angielskim, mają również problemy z zapamiętaniem zamówienia (może to marudne ale każdego dnia w jakimś barze ktoś czegoś zapomniał lub nie potrafił wytłumaczyć, w ubiegłych latach nie miałem najmniejszego problemu)
maciek127
Globtroter
Posty: 40
Dołączył(a): 02.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) maciek127 » 08.07.2015 07:56

Z wakacji wróciłem 02 lipca byliśmy w Podgorze, co do cen w knajpkach to nie zauważyłem żeby były wyższe niż rok temu a byłem w tym samym okresie też w Podgorze np. 2 pizze + piwo + kieliszek wina + soczek =139 Kn albo ciut drożej chyba knoba Obala - makrela (okazało się że 2 szt + frytki) + mix grill + wino + piwo = 211 kn ( ale warto pyszne jedzonko)
Przykładowe ceny w sklepie(chyba konzum):
chleb 9 kn
pomidory 15 kn
mleko 4,5 kn
banany 11 kn
masło 15 kn
Karlovacko 6,99 kn 

Jak ktoś wybiera się w rejon Makarskiej i jest nastawiony na zakupy to jest tam Lidl i ceny ciut niższe niż w sklepach w Podgorze. Co podrożało to na pewno apartamenty tzn. ceny krzyczeli wyższe niż
w tamtym roku ale można się targować i coś urwać ale nie w każdym przypadku. Jak wyjeżdżałem to było bardzo dużo wolnych apartamentów więc albo mało turystów albo większość wybrała Grecje bo podobno taniej :lol:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
W tym roku ceny ostro w górę? - strona 16
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone