Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

W tym roku ceny ostro w górę?

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
sdolas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1855
Dołączył(a): 30.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) sdolas » 09.02.2015 00:10

Obyś tylko był w pełni zadowolony a nie dołączył do np. tych co pojechali nad Balton i stwierdzili jednoznacznie że .... nigdy więcej :wink:. Pochwal się po powrocie.
slavko.v
Cromaniak
Posty: 789
Dołączył(a): 28.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) slavko.v » 09.02.2015 00:12

Czarnogórski standard apartmanów tych za 30E za 3osoby niczym się nie różni od apartmanów w CRO za 60E... a sami db wiecie, że 3 osobowy apartman w CRO w lipcu lub sierpniu ciężko jest znaleźć poniżej 60E. poza tym Czarnogóra jest ciekawa turystycznie nie mniej niż CRO... a Czarnogórcy, Serbowie bardzo gościnni i pozytywnie nastawieni do Polaków
slavko.v
Cromaniak
Posty: 789
Dołączył(a): 28.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) slavko.v » 09.02.2015 00:15

nad Balaton bym nigdy nie pojechał... raz mijałem z boku... hehe ale na Węgrzech są ciekawe źródła termalne, baseny itp.
slavko.v
Cromaniak
Posty: 789
Dołączył(a): 28.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) slavko.v » 09.02.2015 00:22

Dla mnie obojętnie, gdzie jadę do Chorwacji, zawsze śpię po drodze... tak więc, czy pojadę do CRO, czy do MNE i tak będę spał po drodze... z Gniezna do np. Sibenika jest ok. 1250km, do Dobra Voda (MNE) 1650 km. jeśli ktoś jedzie np. z Cieszyna tj inna bajka i wtedy mozna jechać bez noclegu :)
slavko.v
Cromaniak
Posty: 789
Dołączył(a): 28.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) slavko.v » 09.02.2015 00:23

Sdolas! a może jednak Czarnogóra?
tecza1210
Podróżnik
Posty: 21
Dołączył(a): 03.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) tecza1210 » 09.02.2015 01:04

Witam. Nie udzielam się praktycznie w ogóle na forum...ale skoro burzliwa kwestia cen na 2015 rok poruszana...pozwolę sobie napisać iż wynajmujemy apartament w malej miejscowości Brist za 50€ 60 m od morza. .dla 4 osób w drugiej połowie sierpnia. Rok temu wynajmowalismy apartament wynajmowalismy Rogoznicy cena 60€ w pierwszą połowa lipca...natomiast dwa lata temu w Podacy za 37€.. Uważam że można znaleźć apartament w dobrej cenie...dla przykładu podam ze pisałam z Panią z Gradac i miała e styczniu apartament za 45 € dla 4 osób. .bez klimy wiec nie skorzystałam. ..obniżyła cenę do 42. Pozdrawiam. :papa:
sdolas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1855
Dołączył(a): 30.08.2013
Re: W tym roku ceny ostro w górę

Nieprzeczytany postnapisał(a) sdolas » 09.02.2015 01:41

Można znaleźć apartamenty 3-4 osobowe, w sezonie poniżej 50E spokojnie.
Trzeba się jednak liczyć, że albo to będzie 400m od morza i więcej ( od plaży jeszcze więcej :) ) z klimą też gorzej. Tylko szukać. Blisko morza to już na pewno powyżej 50E, jak fajne miejsce to i 70+
Zawsze też można szukać na wyspach, w większości taniej, taki upust za uziemienie i konieczność przepraw promowych.

U Dario np. Tribunj, apartament Biserka 2+2 z klimą, 300m od plaży, w sezonie 50E.

Czarnogóra ... dlaczego nie. Może kiedyś. Obecnie na nasz pierwszy raz będzie jednak sam środek CRO ( ok. 1300 km w jedną stronę )
andywiki
Croentuzjasta
Posty: 334
Dołączył(a): 11.11.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) andywiki » 09.02.2015 09:52

tecza1210 napisał(a):Witam. Nie udzielam się praktycznie w ogóle na forum...ale skoro burzliwa kwestia cen na 2015 rok poruszana...pozwolę sobie napisać iż wynajmujemy apartament w malej miejscowości Brist za 50€ 60 m od morza. .dla 4 osób w drugiej połowie sierpnia. Rok temu wynajmowalismy apartament wynajmowalismy Rogoznicy cena 60€ w pierwszą połowa lipca...natomiast dwa lata temu w Podacy za 37€.. Uważam że można znaleźć apartament w dobrej cenie...dla przykładu podam ze pisałam z Panią z Gradac i miała e styczniu apartament za 45 € dla 4 osób. .bez klimy wiec nie skorzystałam. ..obniżyła cenę do 42. Pozdrawiam. :papa:

Cześć Kasiu proszę o namiar na Podace w zamian mogę wysłać na Drvenik.
Pozdrawiam
Andrzej.
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 09.02.2015 09:54

tecza1210 napisał(a):natomiast dwa lata temu w Podacy za 37€..

Podaca jest jedną z najtańszych miejscowości na tej riwierze. W 2013 w sezonie znalazłam dla 5 osób apartamenty 3+2 lub 4+1 za 50E z klimą, taksem, jakieś 120m od plaży, ale bez widoku na morze. Można i 5+2 za ok. 60E (znajomi znaleźli) ładny, z klimą, taksem, 200m od plaży. Albo znajdowaliśmy studia 2+1 za 30-35E, studia 2+2 za 38-40E w sezonie. Mówię o domach poniżej magistrali i nie przy niej. Te ceny jak widzę nadal obowiązują.
Są miejscowości droższe i tańsze, czasem nawet blisko siebie. Jeśli ktoś nie musi mieć Wersalu, może pójść na pewne kompromisy i wcześnie szuka, ciągle znajdzie coś niedrogiego. Ale jasne też, że wypoczynek w super apartamencie tuż przy plaży w modnej i pięknej miejscowości swoje musi kosztować.
slavko.v
Cromaniak
Posty: 789
Dołączył(a): 28.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) slavko.v » 09.02.2015 11:14

Byłem w Podacy w 2013 r. jest ok, ceny apart. rzeczywiście najniższe w okolicy, ja płaciłem 39E za dwójkę bez klimy (dziecko spało z nami na dużym łóżku), ale 5m od morza. 2+1 można mieć za 35E bez klimy wifi i z kiepskim widokiem. Podaca jest ok. ale po przyjeździe do Polski spotkała mnie nieprzyjemna sytuacja, a właściwie wiadomość od właściciela apart. i do Podacy nie zamierzam już jechać...
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 09.02.2015 13:52

slavko.v napisał(a): 2+1 można mieć za 35E bez klimy wifi i z kiepskim widokiem.

Z klimą i wifi też można, ale masz rację, że widok na morze zazwyczaj wpływa na wzrost ceny. Luksusy kosztują. :wink:
A druga rzecz, to należałoby się też zastanowić, co wpływa na to, że jedne miejscowości są droższe, a inne tańsze. Niekoniecznie jest to wynik wyłącznie mody, prawda? Z jakiegoś powodu podaż ciągle przewyższa popyt
w niektórych miejscach... :roll:
slavko.v
Cromaniak
Posty: 789
Dołączył(a): 28.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) slavko.v » 09.02.2015 14:00

dla mnie fajny widok z tarasu to podstawa... a do morza nie dalej jak 100m... trochę czasu spędza się na tarasie i miło mieć super widok na Jadran.
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 09.02.2015 14:02

slavko.v napisał(a):po przyjeździe do Polski spotkała mnie nieprzyjemna sytuacja, a właściwie wiadomość od właściciela apart. i do Podacy nie zamierzam już jechać...

Frapujące... 8O
slavko.v
Cromaniak
Posty: 789
Dołączył(a): 28.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) slavko.v » 09.02.2015 14:10

dostałem e-maila, z którego wynikało, że wyjechałem i nie zapłaciłem za pobyt... po paru dniach wszystko się wyjaśniło, ale niesmak pozostał...
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 09.02.2015 14:13

slavko.v napisał(a):dostałem e-maila, z którego wynikało, że wyjechałem i nie zapłaciłem za pobyt... po paru dniach wszystko się wyjaśniło, ale niesmak pozostał...

To rzeczywiście bardzo nieprzyjemne... Coś mu się pewnie pomyliło...
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne

cron
W tym roku ceny ostro w górę? - strona 10
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone