Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

HVAR -"W skwarze,na Hvarze z Chorwackim Dżinem w parze

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
CROberto
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4898
Dołączył(a): 03.02.2012
Re: W skwarze,na Hvarze z Chorwackim Dżinem w parze

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROberto » 27.08.2012 07:43

Dziewczyny są szczęśliwe,na początku nic nie mówiły bo je przytkało z wrażenia....
Z rozbawieniem obserwuję jak małolaty w biegu pozbywają się niepotrzebnych fatałaszków,i zanurzają w
mozaice niebiesko-turkusowo-lazurowych wodach zatoki......
Poczułem się trochę pewniej :wink: ....chyba nie wyślą mnie do diabła......myślę że tą windę w tej chwili posłałyby jednak w górę.... :D
Mamuśki studzą w wodzie palące emocje po podróży szutrowymi drogami po urwiskach,a ja z wielką niecierpliwością
rozpakowuję z kartonu ponton "Sea Wolf",który od dziś będzie mnie niósł po niewiarygodnie pięknym wybrzeżu wyspy.
Ten mój wilk morski nie jest niebezpieczny...będę się starał oswoić z nim resztę dorosłej ekipy,ponieważ nie potrafią pływać..... :?


Obrazek

Frend się tak nakręcił że ....miał wykonać mały okrąg przy brzegu....a poniosło go.....i to bardzo... :lool:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Po kilku godzinach lodo-kuno-żercy są na głodzie....więc wybieramy się na drugą stronę cypelka,do siostrzanej zatoki.....
Ah..........

Obrazek

Obrazek


Obrazek


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Knajpka....właściciel.....i mieszkańcy...
Obrazek

Obrazek


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Obrazek

Obrazek
CROberto
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4898
Dołączył(a): 03.02.2012
Re: W skwarze,na Hvarze z Chorwackim Dżinem w parze

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROberto » 27.08.2012 07:49

Basiulinek napisał(a):Robercie - jak milo zobaczyc znajome strony :)

Syn wlasnie stwierdzil,ze Hvar ladniejszy od Peljesca...... Hmmmm..... Pewnie dlatego,ze juz 5 lat nas tam nie bylo...
Czyzby przyszedl czas na zmiany?? ......
Panika....

Twoje Kobitki chyba dzielniejsze :)


Tak ,tak.....można wspominać Zarace w nieskończoność...
W tym temacie ....to zmiany są dobre......

Lekko nie było.....odważniejsze na pewno nie są.....

Pozdrawiam. :papa:
Iwona75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1288
Dołączył(a): 15.02.2012
Re: W skwarze,na Hvarze z Chorwackim Dżinem w parze

Nieprzeczytany postnapisał(a) Iwona75 » 27.08.2012 12:36

Robert , uczta dla oczu.....Naprawdę takie tam pustkowie ? Bo jeśli tak.....
longtom
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12170
Dołączył(a): 17.02.2010
Re: W skwarze,na Hvarze z Chorwackim Dżinem w parze

Nieprzeczytany postnapisał(a) longtom » 27.08.2012 12:50

CROberto napisał(a):
Obrazek


OOO :!: :!: :!:
Między tą pionową skałą a głazem płynęliśmy kajaczkiem w lipcu.

pzdr :wink:
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12729
Dołączył(a): 29.06.2007
Re: W skwarze,na Hvarze z Chorwackim Dżinem w parze

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 27.08.2012 15:44

CROberto napisał(a): Tak ,tak.....można wspominać Zarace w nieskończoność...


Można, można :D . Aż mi serce mocniej zabiło na wspomnienie błogich chwil spędzonych tam przed laty...
CROberto
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4898
Dołączył(a): 03.02.2012
Re: W skwarze,na Hvarze z Chorwackim Dżinem w parze

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROberto » 27.08.2012 15:51

Iwona75 napisał(a):Robert , uczta dla oczu.....Naprawdę takie tam pustkowie ? Bo jeśli tak.....


Luzy były prawie wszędzie gdzie jeździliśmy....pełny relax.....
Wiem co myślisz....... planuj.... :!:
:papa:
Ostatnio edytowano 29.08.2012 23:52 przez CROberto, łącznie edytowano 1 raz
CROberto
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4898
Dołączył(a): 03.02.2012
Re: W skwarze,na Hvarze z Chorwackim Dżinem w parze

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROberto » 27.08.2012 15:53

longtom napisał(a):
OOO :!: :!: :!:
Między tą pionową skałą a głazem płynęliśmy kajaczkiem w lipcu.

pzdr :wink:


To tak jak ja.....ale to będzie w dalszej części....
Niesamowicie tam......prawda :?: :!:
Pozdrawki
CROberto
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4898
Dołączył(a): 03.02.2012
Re: W skwarze,na Hvarze z Chorwackim Dżinem w parze

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROberto » 27.08.2012 16:26

dangol napisał(a):
CROberto napisał(a): Tak ,tak.....można wspominać Zarace w nieskończoność...


Można, można :D . Aż mi serce mocniej zabiło na wspomnienie błogich chwil spędzonych tam przed laty...


Mnie serce mocniej zabiło kilka razy, jak zobaczyłem tą zatoczkę po raz pierwszy w Twojej relacji..... no i później
na lajfie.......dzięki- za to....
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009
Re: W skwarze,na Hvarze z Chorwackim Dżinem w parze

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 27.08.2012 17:23

Hvar popularny w tym roku.
Twój również będę śledził dokładnie. :)

Pozdrawiam,
Wojtek
CROberto
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4898
Dołączył(a): 03.02.2012
Re: W skwarze,na Hvarze z Chorwackim Dżinem w parze

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROberto » 27.08.2012 22:10

Franz napisał(a):Hvar popularny w tym roku.
Twój również będę śledził dokładnie. :)

Pozdrawiam,
Wojtek


Miło Cię widzieć Wojtku.
Hvar jest chyba zawsze popularny,wart jest tego.
Pozdrawiam serdecznie.
Corwin
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 35
Dołączył(a): 13.08.2006
Re: W skwarze,na Hvarze z Chorwackim Dżinem w parze

Nieprzeczytany postnapisał(a) Corwin » 27.08.2012 23:11

Niesamowity opis, klimatyczne zdjęcia. Bardzo dawno nie zaglądałem na to forum. Ech, może dlatego, że niedane mi było wyjechać do Cro przez dłuższy czas i w tym roku również, a tak jak człowiek się napatrzy to aż boli i tęskno... Pozwolę się przyłączyć do grona czytelników i jednocześnie podziękować - czytając a przede wszystkim delektując się utrwalonym pięknem, poczułem się przez chwilę jakbym sam tam był, choć na Hvarze nie byłem do tej pory... Czekam z niecierpliwością na ciąg dalszy.

Pozdrawiam serdecznie,
Daniel.
CROberto
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4898
Dołączył(a): 03.02.2012
Re: W skwarze,na Hvarze z Chorwackim Dżinem w parze

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROberto » 28.08.2012 00:19

Corwin napisał(a): Pozwolę się przyłączyć do grona czytelników i jednocześnie podziękować - czytając a przede wszystkim delektując się utrwalonym pięknem, poczułem się przez chwilę jakbym sam tam był, choć na Hvarze nie byłem do tej pory... Czekam z niecierpliwością na ciąg dalszy.

Pozdrawiam serdecznie,
Daniel.


Cześć Danielu :papa: dziękuję za bardzo mile słowa,cieszę się że udzielają Ci się moje emocje....
Zaplanuj Hvar następnym razem....gorąco polecam...
Właśnie "pracuję" nad kolejnym odcinkiem....zapraszam.

Pozdrawiam serdecznie.
Robert.
Lidia K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3519
Dołączył(a): 09.10.2007
Re: W skwarze,na Hvarze z Chorwackim Dżinem w parze

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lidia K » 28.08.2012 13:20

dangol napisał(a):
CROberto napisał(a): Tak ,tak.....można wspominać Zarace w nieskończoność...


Można, można :D . Aż mi serce mocniej zabiło na wspomnienie błogich chwil spędzonych tam przed laty...


Można powspominać - jest co, bo i my spędziliśmy popołudniowy letni dzień we wrześniu, dzięki Danusi co opisała i wskazała drogę do Zarace.

CROberto, trochę ludzi było w tej małej zatoczce no ale i tak się wszyscy pomieścili. Część na brzegu, część w wodzie, a ja najbardziej zazdroszczę tej części co sobie odpłynęła nieco na pontonie od brzegu.
CROberto
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4898
Dołączył(a): 03.02.2012
Re: W skwarze,na Hvarze z Chorwackim Dżinem w parze

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROberto » 28.08.2012 18:54

Lidia K napisał(a):
Można powspominać - jest co, bo i my spędziliśmy popołudniowy letni dzień we wrześniu, dzięki Danusi co opisała i wskazała drogę do Zarace.

..... a ja najbardziej zazdroszczę tej części co sobie odpłynęła nieco na pontonie od brzegu.

Danusia dała wiele radochy Cromaniakom.......a z dala od brzegu,pod klifem było fantastycznie.....
Pozdrawiam serdecznie .
Robert.
CROberto
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4898
Dołączył(a): 03.02.2012
Re: W skwarze,na Hvarze z Chorwackim Dżinem w parze

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROberto » 28.08.2012 19:49

W nocy śniły mi się piękne plaże,rozkoszne zabawy wodne.....do momentu aż obudził mnie kolejny sen - nie mogłem znaleźć apartamentu :? 8O
Ehh...ten Ivan.....stroi sobie żarty....hasa po wolności i nudzi mu się strasznie...
Myślę sobie "głośno" ....że gdybym tej butelki nie wypuścił,i tam go trzymał...to za takie psoty wymieniłbym korek na dłuuuższy,i trochę podociskał..... :lool:

Cóż,już nie zasnę.....oh,nagle coś mnie dźgnęło w bok (ale szybko się odegrał...),wzdycham na tyle głośno że obudziła się Julia....teraz to już razem pójdziemy na spacer.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Obrazek


Podczas wędrówki brzegiem morza w rozmowie z córką przeszkadza mi natrętna myśl - "...jedź za Zavalę - odkryjesz piękno ze snów.....jedź za...."
Po pysznym i niespiesznym śniadaniu zabieram DreamTeam tam gdzie ciągną mnie myśli...
Jedziemy za Zavalą szutrową drogą ok. kilometra,w lasku jest przecinka w której stoją cztery samochody,dokładamy nasze dwa,i z bay-betami schodzimy w dół ok. 200 m.("uliczką "zablokowaną szlabanem)


Obrazek

Obrazek

Obrazek


Obrazek

Obiecałem że będzie pięknie.....i jest...ale wyśniła mi się piękniejsza zatoczka...
Ekipa rozkłada się na plaży,a ja skalnym poszarpanym brzegiem wędruję w poszukiwaniu tej "wyśnionej".
Idę i idę...i nic...nawet wytężając wzrok nie zapowiada się że znajdę to czego szukam...
Brzeg jest bardzo urwisty,muszę obchodzić wydrążone w nim dziury.....od czasu do czasu wchodząc w nadbrzeżne
zagajniki i krzaczory,które tną mi nogi...
W słońcu dużo ponad 30*C,spod nóg uciekają jaszczurki....do kompletu brakuje jakieś żmii...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek




Wykrzykuję w myślach:
-A żebyś tak "pękł"ze śmiechu.......wiem...wiem że to niemożliwe....
Wychodzę poza sosny i szok 8O ....skubaniec ze śmiechu tarza się po skałach........
-A żebyś tak tyłek sobie otarł.....
-Croberto - wrzuć na luz...
-Zwariowałeś,na tej ścieżce przetrwania.....tędy chyba niewielu los posłał...
-Ale niewielu było na tej plaży przed Tobą...jeszcze mi podziękujesz...
-Tak ,zwłaszcza jak te pocięte nogi do Jadranu wejdą......ty albo jesteś młody jak na Dżina...i właśnie przechodzisz "głupi wiek"....albo stetryczały....
-Dla Dżinów czas się nie liczy...
-To czemu zawdzięczam ten emocjonalny magiel :?: :?: :?:

Wyspać się nie dajesz...gady nasyłasz.... :? ...i
-Chciałeś mnie zamknąć w plastikowej butelce po śmierdzącym piwie :!: ....oszalałeś...
Nie marudź,pokazuję Ci trochę lokalnego kolorytu....kiedyś z łezką to wspomnisz...
-Co ty jeszcze kombinujesz :?: :!:
Czytaj mi z ust - JA ŻADNYCH ŁEZ SOBIE NIE ŻYCZĘ.....a z tym Karlovackiem to było takie luźne przemyślenie....
-A ja stroję sobie luźne żarty...hi hi hi...

-Croberto :!: .....bo podpadniesz.....
-No co :?:
-Pamiętaj że wiem co myślisz......znów żałujesz że nie masz ze sobą piwa....to wcale nie jest zabawne :!: :!: :!:
Zresztą wtedy bym Ci się nie pokazał....
-Czyli nie mam co liczyć że przyjmiesz zaproszenie na imprezę... :?: :!:
-Przestań ,bo mnie więcej nie zobaczysz... :!:
-Ja Cię tylko nabijam w bute..lkę....zniknął....eh...gra słów Go wystraszyła .....ale może jeszcze wróci... :?: :!:

Przechodzę kilkadziesiąt metrów i zaczynają pojawiać się zatoki - piękne ,dzikie - porośnięte agawami......w jednej jest jakaś rodzinka,ale to ciągle nie to miejsce.
Zatoka jest z grotą- od mojej strony nie ma dobrego zejścia...muszę przedzierać się górą przez kolosalnie duże agawy z ogromnymi kolcami - znów tnę nogi......
Staram się o niczym nie myśleć,bo Ivanowi mój niemy monolog mógłby się nie spodobać.....a nadal nie mam apartamentu.....(wybieram się za nim wieczorem)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Przedałlem się - w oddali widzę piękną dużą zatokę,parę łódek "łupinek" na brzegu i jeden dom.
Tutaj wkraczam na ścieżkę,jest cudownie....
Chętnie schłodziłbym się w morzu.....ale nie jestem przygotowany...ruszyłem na poszukiwania z marszu,i nie mam wyjścia...
Zresztą idę już ze dwa kilometry i straciłem rachubę czasu - sprawdzam w aparacie...minęła prawie godzina...jak
za chwilę nie trafię tam gdzie chcę,to przerwę poszukiwania....najwyżej przyjdziemy następnym razem do tej zatoki.
Ścieżka poprowadziła mnie w górę....staję w cieniu,i napawam się pięknym krajobrazem,pachnąca morzem bryza
pozwoliła głębiej pooddychać....złapałem nieco tchu i ruszam....po około 200 metrach mam wyśnione Deja vu....
JEST :!: :!: :!:
Przyjedziemy tu na pewno...nie mogę oderwać od niej oczu.......Ivan,ty łobuzie :D ....przeczytam Ci jedną relację na głos.....naprawdę.... :!:

Tymczasem opuszczam to przepiękne miejsce i pnę się w górę.....muszę znaleźć drogę dojazdową,i jakieś charakterystyczny punkt,który będzie drogowskazem gdzie zostawić auta.
Znalazłem dosyć szybko,i wracałem nią do rodzinki,cały czas w słońcu....w innych okolicznościach zapewne omdlały ledwo co powłóczyłbym butami.....ale z ekscytacji nogi niosły mnie same.....nawet miałem silę wycelować parę razy fociarką.....

Obrazek

Obrazek

Podczas drogi powrotnej napotkałem tylko dwa budynki....

Obrazek

Obrazek

Wróciłem do DreamTeam i jednym tchem opowiadam co znalazłem.....Oni jednym głosem odpowiadają że jedziemy tam jutro :D
Tymczasem.....aż do wieczora wodne zabawy

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

WRACAMY.......następnego dnia pokażę Wam "wyśnione " miejsce...

Obrazek
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
HVAR -"W skwarze,na Hvarze z Chorwackim Dżinem w parze - strona 6
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone